Szukam sensownego routera pod modem E3372

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

barzaw4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-03-18, 18:19

Re: Szukam sensownego routera pod modem E3372

Post autor: barzaw4 »

Panowie podłączam się do pytania, modem huawei e3372h z hi linkiem poszukuje do tego routerka, zależy mi na stabilności i na bez problemowym otwarciu portów dla hostów w LAN (czy da rade ominąc podwójny NAT? ) (posiadam stałe ip usługa w Plusie) co polecacie? cena nie gra roli. za odpowiedz z góry dziękuje
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Szukam sensownego routera pod modem E3372

Post autor: dzejk »

jeśli cena nie gra roli, to nie musisz zostawiać hilinka. Obecne 2-rdzeniowe routery arm mają wystarczającą moc, aby obsłużyć modem lte w trybie ncm.
Obstawiałbym sprzęt z obsługą alternatywnego softu typu tomato, openwrt, czy dd-wrt. Co do konkretnych modeli się nie wypowiem, bo nie używam na co dzień. Na pewno ktoś inny podpowie.
Zawsze możesz też wybrać router z już wbudowanym modemem lte, ale w większości mają dość ubogi soft.
Polskie forum tomato - openlinksys.info
Polskie forum openwrt - eko.one.pl
barzaw4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-03-18, 18:19

Re: Szukam sensownego routera pod modem E3372

Post autor: barzaw4 »

NCE to taki tryb PPP czy zupełnie coś innego?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Szukam sensownego routera pod modem E3372

Post autor: dzejk »

ncm, to szybszy tryb, niż ppp.
Jego zaletą jest praca na wbudowanych sterownikach windowsa (Windows Mobile Broadband), jak i linuxa (huawei_cdc_ncm), bez dodatkowych programów.
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Szukam sensownego routera pod modem E3372

Post autor: tom3636 »

Nie ma problemu z wgraniem innego softu. Od półtora roku mam TP-Linka 3220 + e3372 z Gargoyle i jestem zadowolony. A jak z zasilaniem przez port USB. Router się nie zawiesza. Czy masz Huba USB?
matthies
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-10-31, 14:16

Re: Szukam sensownego routera pod modem E3372

Post autor: matthies »

hej
temat ma już swój wiek, ale może pojawiło się coś ciekawego na runku routerów?
Mam ten własnie modem, ale szukam teraz jakiegoś routera który będize dobrze ten modem obsługiwał (mile widziane dwa gniazda USB), rozważam oczywiście wgranie innego softu.
Możecie coś polecić?
Widziałem ostatnio Xiaomi 3G, ma dośc dobre flaki, ale czy sprawdzi się po takim modowaniu i dobrze utrzyma sieć w domu?
Dodam ze bardzo zależy mi na dual band, ponieważ w moim otoczeniu jest multum sieci 2,4Gh, natomiast pasmo 5Gh jest niemal puste.
Dzięki
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: Szukam sensownego routera pod modem E3372

Post autor: -niXon- »

również używam TL-WR1043ND v.2 (z gargoyle) + E3372 i działa to bez zarzutu.
ODPOWIEDZ