Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: emigrant »

Nikomu 2600 nie jest potrzebne. Przydałby się porządny produkt na 1800 i 800, na razie takiego brak. Dziwne podejście firmy, mają antenę, ale jej nie sprzedają bo za droga. Wiele rzeczy jest drogich a mimo to klient zawsze się znajdzie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Droga bo to produkt strategiczny, robiona na zamówienie wojska, które nie wiedziało , że będzie musiało oddać częstotliwości pod LTE. Pewnie objęta tajemnicą wojskową na 25 lat :D Bądźmy poważni, kolega Jarek jara się wypowiedzią gościa bajkopisarza, który na koniec linkuje do anteny na 2,4GHz, która łapie się na LTE2600 za ponad 4 paczki na dodatek bez kabli. Na LTE1800 i LTE800, które już działa nie mają nic ale za to na wirtualne na razie LTE2600 już mają. wiadomo, teraz nikt na WiFi 2,4GHz nie bawi się w druciarstwo i anteny ( teraz CPE) więc próbuja znaleźć nowe zastosowanie , rynek i upchać zapasy. ;)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: radius »

zurek pisze:...DRAKA SATEC RF7 zakończony złączami N...
Potwierdzam. Przewód jest po 4,5 zł za metr, np. tutaj: http://gielda.qrz.pl/default.asp?kat=28

Pasuje na niego taki wtyk: http://avantiradio.pl/wtyk-n-na-kabel-a ... -7392.html

Sposób montażu wtyku też nie jest zawiły: http://ssb.de/ssb/files/7392_n-stecker_aircell_7.pdf

Mało tego, na ten przewód jest także wtyk SMA: http://radiokf.pl/7385-sma-conn-meski-a ... 7-p-8.html

Montaż według tego: http://www.ssb.de/ssb/files/7385_sma-co ... cell_7.pdf

Jeśli ktoś ma zagniatarkę może kupić taki: http://www.cyberbajt.pl/produkt/108/sma ... nt300.html
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: wojteks »

Czyli kabel 2x10m=90zł, do tego 2 wtyki N czyli 44zł i 2 wtyki SMA 36zł, przesyłki też ze 20zł wyjdą, finalnie mamy 2 kable po 10m za 190-200zł. To rozwiązanie dla desperatów a podłączanie kabla tej grubości do routera bezpośrednio to też słaby pomysł, router jest zbyt delikatny na to chyba że ten kabel jest bardzo elastyczny i ładnie się układa, jednak z tym złączem skręcanym SMA słabo to widzę, zaciskane by było lepsze.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: radius »

O proszę. Ktoś jednak zauważył, że LTE nie dość, że niestabilne to jeszcze drogie w uruchomieniu dla większości Kowalskich. Kilka dni temu narzekałem na to w tym temacie: viewtopic.php?f=10&t=44950
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: zurek »

wojteks pisze:Czyli kabel 2x10m=90zł, do tego 2 wtyki N czyli 44zł i 2 wtyki SMA 36zł, przesyłki też ze 20zł wyjdą, finalnie mamy 2 kable po 10m za 190-200zł. To rozwiązanie dla desperatów a podłączanie kabla tej grubości do routera bezpośrednio to też słaby pomysł, router jest zbyt delikatny na to chyba że ten kabel jest bardzo elastyczny i ładnie się układa, jednak z tym złączem skręcanym SMA słabo to widzę, zaciskane by było lepsze.
Ja mam taki kabel... i co jestem desperatem? :) :) :)

A tak na poważnie to kabel 90zł + złącza N zaciskane 2x10zł + złącza SMA zaciskane 2x5zł... czyli wszystko razem wynosi 120zł... Te ceny co podał kolega wyżej to z kosmosu... a te złącza w linkach to są drogie i do d..y... tylko zaciskane żadne inne...


A jeśli chodzi o mnie, to nie widzę w instalacji antenowej kabla poniżej klasy DRAKA RF7... Kabel RF7 to minimum przy dobrej instalacji antenowej...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: ja.michal »

wojteks, masz rację co do tych kosztów i przy tej cenie, szczególnie w mieście, lepiej zrobić ODU z PoE, ale to tylko moje zdanie.

Porządne anteny można kupić, np. Kathrein, Kathrein/Scala, Powerwave tylko są to zazwyczaj anteny na stacje bazowe i takie anteny są liczone w tysiącach zł (nowe). Do takich anten wypada również używać odpowiedniego kabla i złączy, a to również liczone w setkach zł.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:No i co z tego wynika ? , Ano nic. Koleś podaje linka do anteny 2,3-2,7GHz za 4stówy. Tylko po co i komu to na razie potrzebne?
Na razie jeszcze nie, bo sieć LTE2600MHz nie działa (jednak jak zapowiadają operatorzy wkrótce ruszy).
matek451 pisze: Kto da 400 zł za antenę kierunkową na częstotliwości używane w miastach , w gęstej zabudowie? Kto dziś kto ma trochę pojęcia używa anten zew. na 2,4GHz w miastach? Za 500 zł to można mieć CPE 2xLOCO M5 z Ubiquiti, który takie firemki połyka w całości.
Po pierwsze nie jest tania, lecz cena nie jest znowu taka kosmiczna (po prostu ww firma nie doceniła zapotrzebowania rynku, dlatego skorzystali "specjaliści" produkujący kiepskiej jakości produkt). Po drugie co ma wspólnego CPE 2xLOCO M5 Ubiquiti z antenami LTE!(też nie w choć w tematy w których masz blade pojęcie, jesteś specjalistą od taniochy i takiej sobie jakości, nawet Ubiquiti produkuje same CPE bez wbudowanej anteny dla bardziej wymagających). Cena 400zł przy tak wielkim spektrum rynku nie jest ceną zaporową (wystarczy spojrzeć jak bardzo drogie Dovado się sprzedaje)-jest wielu klientów gotowych zapłacić za bdb jakości produkt, który będzie pracował długimi latami.
emigrant pisze:Nikomu 2600 nie jest potrzebne.
Właśnie w pasmo LTE2600 będzie najbardziej pożądanym produktem-gdyż propagacja sygnału w tym paśmie jest najmniejsza (jednakże na dziś sieć jeszcze nie działa).
emigrant pisze:Nikomu 2600 nie jest potrzebne. Przydałby się porządny produkt na 1800 i 800
Pasmo LTE800 to mogą sobie zupełnie odpuścić, gdyż jest masa tanich anten i dobrych anten które sprawdzą się w terenie, a pojemność i możliwości sieci małe (to pasmo zasięgowe)

Kod: Zaznacz cały

http://www.dipol.com.pl/oferta-telefonia-komorkowa-anteny-gsm-3g-lte,4378.htm?page=1 
. Natomiast dużym błędem i brakiem wyczucia rynku jest brak produktów na pasmo LTE1800MHz (może się jeszcze obudzą?).
matek451 pisze: Bądźmy poważni, kolega Jarek jara się wypowiedzią gościa bajkopisarza, który na koniec linkuje do anteny na 2,4GHz, która łapie się na LTE2600 za ponad 4 paczki na dodatek bez kabli. Na LTE1800 i LTE800
To Ty wpadasz w histerię i posuwasz się do ataków personalnych (po tym co czytam jest zastanawiające Twoje bezinteresowne lansowanie produktów Cybertecha?). Ja używam w mieście anteny zewnętrznej do LTE (jedno-polaryzacyjnej) i o ile jest możliwość montażu, nie wyobrażam sobie użytkowania usługi jako stacjonarnej bez tego (od 3 lat, różnica olbrzymia w stabilizacji połączenia, przy HSPA znaczna różnica w opóźnieniach pakietów). Tak wygląda połączenie w ramach jednej sesji-pod tym samym IP

Kod: Zaznacz cały

 Device name:	E3372
Serial number:	L8FBY149260
IMEI:	866133021
IMSI :	2600115000
ICCID:	8948011513285
My number:	Unknown
Hardware version:	CL1E3372SM
Software version:	22.300.09.00.00
Web UI version:	17.100.06.00.03-Mod1.3
WAN IP Address:	188.125...
DNS 1:	212.2.96.51
DNS 2:	212.2.96.52
RSSI:	-61dBm
RSRP:	-81dBm
RSRQ:	-7dB
SINR:	3dB
Cell ID:	0785B01
PCI:	276
Current Volume:

Duration:
677:02:31
Total Volume:

Duration:
1007:17:23
:ok:
wojteks pisze:Czyli kabel 2x10m=90zł, do tego 2 wtyki N czyli 44zł i 2 wtyki SMA 36zł, przesyłki też ze 20zł wyjdą, finalnie mamy 2 kable po 10m za 190-200zł. To rozwiązanie dla desperatów a podłączanie kabla tej grubości do routera bezpośrednio to też słaby pomysł, router jest zbyt delikatny na to chyba że ten kabel jest bardzo elastyczny i ładnie się układa, jednak z tym złączem skręcanym SMA słabo to widzę, zaciskane by było lepsze.
Używanie takich długości kabli H155 (o tak wysokim tłumieniu) ma sens, gdy poprawiamy jakość sygnału LTE z poziomu -80dB:-90dB (przy HSPA te wartości mogą być nawet wyższe), natomiast gdy mamy problem z zasięgiem i walczymy o każdy dB-to krótkie kable najlepiej CNT400 i odpowiednia obudowa oraz pigtaile (cenowo wyjdzie to porównywalnie z zewnętrznym CPE/LTE, chyba że kable kupimy używane-których jest dostępnych sporo po dobrej cenie), rozwiązanie nie generujące dużych kosztów w przypadku uszkodzenia latem-w sezonie burzowym. Oczywiście musimy mieć dostęp do sprzętu, jeżeli jest bardzo utrudniony to tylko CPE/LTE zewnętrzne (koszt 1000-1600zł, jest słaby Mikrotik za 500zł, ale to produkt jedynie celujący w kieszeń klienta-CPU w nim nadaje się do HSPA).
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Kolego daj sobie spokój z tą firmą. Koleś na pytanie o anteny do LTE sprzedał ci linka do dawno produkowanej anteny na 2,4GHz , która jakimś trafem łapie się w zasięgu LTE2600MHz.( wg. jego opisu bo na tej ich stronie brak jakiejkolwiek jej charakterystyki). To, że ty korzystasz z anteny na 2,4GHz na LTE1800 i masz jak na miasto i odległość od BTS-a kiepściutkie parametry sygnału LTE to twoja sprawa ale nie polecaj komuś takiego rozwiązania do LTE1800 czy LTE2600. Dobrych anten 2x2MIMO na 2,4GHz nie brakuje i są znacznie tańsze. Ta antena ma tyle samo wspólnego z LTE co Nanostation LOCO M2, ani jedno ani drugie nie jest z założenia przeznaczone do LTE. A przykład z LocoM2 podany żeby uzmysłowić jak absurdalna jest cena za gołą antenę ( bez kabli)2x2MIMO na 2,4GHz z tej twojej firmy. To nie atak personalny ale wybacz ta łzawa gadka o antenie do LTE800 ,jej wojskowym rodowodzie i niepodjęcia jej produkcji ze względu na wysoką cenę to jakaś żenada w wykonaniu megalomana. Podsumowując ta firma nie ma teraz nic do LTE i nie zamierza mieć( bo trudno za taką uznać antenę dedykowaną do 2,4GHz, projektowaną w czasie gdy o LTE2600 nawet się nie mówiło) więc twój entuzjazm jest niczym nieuzasadniony. A anteny Cybertecha nie lansuję. Miałem kilka lat temu przyjemność z jej zakupu gdyż pozwoliła mi się połączyć z twoim ukochanym LTE Plusa z BTS-a Mobylandu oddalonego o 4km, w trudnych warunkach terenowych. ( to "słynny' teren Wzniesień Łódzkich na wschód od Łodzi w kierunku Strykowa i dalej gdzie infrastruktura Plusa to dno i metr mułu). Antena spełniła swoją rolę ( ma deklarowany zysk) więc śmiało mogę ją polecać,jej koszt 200 zł jest do przyjęcia. Mój egzemplarz mimo upływu trzech lat trzyma się doskonale( podobnie jak kilkanaście innych, które zamontowałem znajomym). Ty wypowiadasz się na jej temat a korzystasz z anteny niedopasowanej do częstotliwości 1800MHz :facepalm:
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze: Koleś na pytanie o anteny do LTE sprzedał ci linka do dawno produkowanej anteny na 2,4GHz , która jakimś trafem łapie się w zasięgu LTE2600MHz.( wg. jego opisu bo na tej ich stronie brak jakiejkolwiek jej charakterystyki).
Szczegółowa charakterystyka dostępna jest pod tym linkiem http://www.elboxrf.com/EN/p128/TetraAnt ... 20_HV.html , tabela charakterystyki wygląda tak

Kod: Zaznacz cały

 ELECTRICAL 	PARAMETERS
Frequency range 	2.3 GHz - 2.7 GHz
VSWR 	<2.0
Gain 	17.5 dBi
Polarization 	Linear, +/- 45 deg. OR HV
Port to Port Isolation 	better than 35 dB, for all configuration
Electrical Tilt 	not applicable
Elevation HPBW 	19 deg.
Azimuth HPBW 	19 deg
CPR 	Better than 20 dB, for all polarizations
Front to Back 	see patterns
Static Electricity Protection 	yes, DC ground

MECHANICAL 	PARAMETERS
Technology 	Microstrip
Connector 	2 x N Female/Back
Dimensions 	330x330x40 mm
Mass 	1.1 kg
Dielectric Radome 	PVC, white
Base Material 	Al alloy
Design 	Completely closed
Mounting kit 	Includes mast mounting hardware, 2 inch (51mm) max.
Catalogue model 	TetraAnt_Pro_2_19_20_HV
Packing 	Carton 35x35x5 cm, 1.4 kg 
.
matek451 pisze: To, że ty korzystasz z anteny na 2,4GHz na LTE1800 i masz jak na miasto i odległość od BTS-a kiepściutkie parametry sygnału LTE to twoja sprawa ale nie polecaj komuś takiego rozwiązania do LTE1800 czy LTE2600. Dobrych anten 2x2MIMO na 2,4GHz nie brakuje i są znacznie tańsze. Ta antena ma tyle samo wspólnego z LTE co Nanostation LOCO M2, ani jedno ani drugie nie jest z założenia przeznaczone do LTE. A przykład z LocoM2 podany żeby uzmysłowić jak absurdalna jest cena za gołą antenę ( bez kabli)2x2MIMO na 2,4GHz z tej twojej firmy.
Jak zwykle próbujesz bezskutecznie manipulować-otóż nikomu nie polecałem/polecam tej anteny do pasma LTE1800MHz, natomiast do LTE2600MHz jest bdb produktem (to sprzęt do zastosowań w przyszłości, gdy zostanie uruchomione pasmo LTE2600MHz, z pewnością znajdzie zainteresowanie u wielu wymagających użytkowników, dziś co najwyżej może czekać na wdrożenie pasma do użytku ).
matek451 pisze:To nie atak personalny ale wybacz ta łzawa gadka o antenie do LTE800 ,jej wojskowym rodowodzie i niepodjęcia jej produkcji ze względu na wysoką cenę to jakaś żenada w wykonaniu megalomana.
Twoja gadka jest jeszcze bardziej łzawa, gdyż znasz problem,tematykę z tym związaną i wiesz doskonale że "nie ma ciśnienia" na taki produkt ze strony rynku, gdyż na pasmo LTE800 jest bardzo dużo dostępnych takich i dobrych anten np. z Dipola. Natomiast jest zapotrzebowanie rynku na dobrej jakości anteny w paśmie LTE1800MHz (może strach przed tym że takowe mogą się pojawić wywołuje taką furię?). Elboxrf przespał i nie docenił potencjału rynku LTE1800MHz-dziś to kilka mln klientów, z których jeżeli nawet 1% korzysta z zewnętrznych anten, daje olbrzymie liczby (większość kupuje tani szmelc, ale są i bardziej wymagający użytkownicy-wystarczy spojrzeć na sprzedaż routerów LTE Dovado). Nie jest jeszcze za późno na takowy produkt.
matek451 pisze: Ty wypowiadasz się na jej temat a korzystasz z anteny niedopasowanej do częstotliwości 1800MHz :facepalm:
Może Ty jesteś nie dopasowany do tego że nie we wszystkim masz rację, moja antena spisuje się bdb-działa od 3 lat, daje prawidłowe wzmocnienie (nadajnik oddalony ok. 1,5-2km w trudnym terenie miejskim), z nadajnikiem operatora współpracuje bdb-aktywna sesja w tej chwili to ponad 3-tygodnie pod tym samym IP

Kod: Zaznacz cały

 748:10:25 
, ww parametry można porównać z wzorcem Obrazek.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Podsumowując, temat o antenie na 1800MHz a ty wyjeżdżasz z anteną na 2,4GHz Elboxrf , która z założenia nigdy nie była projektowana do LTE2600. Mnie to ani parzy ani ziębi, że ta firma przespała ogólnie anteny na 3G czy LTE. Ty ślesz im zapytania i napalasz się jak małe dziecko mimo że gościu udzielił odpowiedzi niezwiązanej właściwie z tematem a firma nie produkuje anten do LTE. A co do dopasowanie anteny na 2,4GHz do częstotliwości 1800MHz to bez jej charakterystyki zysku, VSWR od częstotliwości to wróżenie z fusów, jak taka dobra na 1800MHz to zacznij polecać. I gdzie w centrum Łodzi taka odległość 2 km od BTS-a Mobylandu, przecież pozwolenia w tamtym rejonie regularnie co kilometr, chyba że ukochany Plus ma je tylko na papierze?
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Podsumowując, temat o antenie na 1800MHz a ty wyjeżdżasz z anteną na 2,4GHz Elboxrf , która z założenia nigdy nie była projektowana do LTE2600.
To nie ma żadnego znaczenia, gdyż z charakterystyki wynika że pracuje w zakresie 2,4-2,7GHz, czyli mieści się w tym całe pasmo LTE2600MHz.
matek451 pisze: Ty ślesz im zapytania i napalasz się jak małe dziecko mimo że gościu udzielił odpowiedzi niezwiązanej właściwie z tematem a firma nie produkuje anten do LTE.
Boli Cię to? Nie mam tej specjalizacji i nie udzielam porad w tym zakresie. :facepalm:
matek451 pisze:A co do dopasowanie anteny na 2,4GHz do częstotliwości 1800MHz to bez jej charakterystyki zysku, VSWR od częstotliwości to wróżenie z fusów, jak taka dobra na 1800MHz to zacznij polecać. I gdzie w centrum Łodzi taka odległość 2 km od BTS-a Mobylandu, przecież pozwolenia w tamtym rejonie regularnie co kilometr, chyba że ukochany Plus ma je tylko na papierze?
Jestem uczciwą osobą i nikomu bym nie polecał produktu który wymaga dodatkowej pracy, znajomości tematyki (jakość wykonania można powiedzieć podobna do Cybertecha, przed instalacją całość uszczelniałem/kleiłem "Ośmiorniczką"). Nadajniki Plusa to ja mam z każdej strony-najbliższy ok. 0,5km, ustawiam antenę na ten który daje mi najlepsze parametry transferu.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Niemożliwe ! BTS-y LTE1800Mobylandu w Łodzi są przeciążone? Dotychczas twierdziłeś , że ta sieć w Łodzi się nie zdegradowała tak jak LTE1800Play a tu proszę trzeba było szukać takiego BTS-a, który da te 10% z tych teoretycznych 150Mb/s czyli 15Mb/s. Dowodzi to, że w tym temacie nie warto generalizować, u mnie też w Łodzi jest akurat odwrotnie jeśli chodzi o LTE Play i Plusa. A ponieważ to temat Cybertecha to ten producent nie przespał jak Elboxrf LTE1800 i zaczął oferować anteny na 1800MHz w okresie gdy CP uruchomił LTE1800Mobylandu a jedyną konkurencją był niebotycznie drogi Bestpartner i to niezaprzeczalny atut, dzięki nim z LTE skorzystało wielu użytkowników. Swoją drogą warto by zapoznał się z uwagami użytkowników na temat swoich anten i je ulepszył( jakość wykonania, złacza N, lepsze przewody itd), przy okazji może pokusi się o antenę do LTE2600 czy CPE pod LTE. Pozostaje faktem, że antena jest produkowana w Polsce , cena za nią jest do przyjęcia( a to w naszym kraju istotny czynnik,99% nigdy nie kupi anteny za 500 zł, nawet jakby była najlepiej wykonana, 200 zł to granica) a doświadczenia użytkowników potwierdzają że działa. W zalewie taniej chińszczyzny producent się broni i to też istotne. Warto czasami spojrzeć na to z tej strony bo sprostanie konkurencji handlarzy sprzętu kupowanego na kontenery w Chinach nie jest łatwe.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Niemożliwe ! BTS-y LTE1800Mobylandu w Łodzi są przeciążone? Dotychczas twierdziłeś , że ta sieć w Łodzi się nie zdegradowała tak jak LTE1800Play a tu proszę trzeba było szukać takiego BTS-a, który da te 10% z tych teoretycznych 150Mb/s czyli 15Mb/s. Dowodzi to, że w tym temacie nie warto generalizować, u mnie też w Łodzi jest akurat odwrotnie jeśli chodzi o LTE Play i Plusa.
Na nic te Twoje manipulacje, ja mam od początku antenę ustawioną na jeden nadajnik (można to zweryfikować na podstawie wielu moich screen-ów ze statusu sprzętu, które umieszczam w sieci), Plus ostatnio w reklamie "kopie leżącego", porównując swoje transfery z P4 że ma x2 (można powiedzieć standard w mojej lokalizacji w Łodzi, gdzie nie jest aż tak źle na P4, w innej lokalizacji przebija P4 x10, jednakże średnio mnie to przekonuje/podoba się reklama usługi, gdyż widać w niej ewidentnie że sieć Plusa ma również w wielu miejscach problemy :dobani: ).
matek451 pisze: Pozostaje faktem, że antena jest produkowana w Polsce , cena za nią jest do przyjęcia( a to w naszym kraju istotny czynnik,99% nigdy nie kupi anteny za 500 zł, nawet jakby była najlepiej wykonana, 200 zł to granica) a doświadczenia użytkowników potwierdzają że działa. W zalewie taniej chińszczyzny producent się broni i to też istotne. Warto czasami spojrzeć na to z tej strony bo sprostanie konkurencji handlarzy sprzętu kupowanego na kontenery w Chinach nie jest łatwe.
Co chluby jej nie przynosi, jeżeli firma oszczędza na takich szczegółach które kosztują grosze (chyba że założeniem producenta jest to że ma kopiować produkt chiński, produkowany w Polsce). Co do takiej kolejnej adaptacji anten do pasma LTE1800MHz, to http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=151 ... 0&rg=0&sg= jest kolejnym odpowiednikiem.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Cybertech nie jest kopią żadnej chińskiej anteny a jakość wykonania nie odbiega od normy, nie potrzeba jej uszczelniać, cybant nie odpadł, obudowa cała itp. Typowa antena budżetowa,korzystam 3 lata i nic się z nią nie dzieje( nie znaczy to, że jest w 100% bezawaryjna). Podobnie jak z używanym wcześniej panelem 17dBi na 2100MHz. To produkt za 200 zł a jak wykonane bywają anteny 3-4 krotnie droższe może powiedzieć kolega @patryk7588. W gestii producenta jest wzięcie uwag do serca i jej ulepszenie ale to nie nasz biznes. Kto nie chce niech nie kupuje, ma przecież szeroki wybór "anten" na Allegro. Kolego, ja nic nie manipuluję. Posługuje się faktami. Ty uogólniasz twierdząc , że sieć Play w każdej lokalizacji leży a Plus działa znakomicie. A to akurat jest nieprawda. Wszystko zależy od lokalizacji. Powołujesz się na reklamę Plusa(UKE) tylko nie wspominasz o 2x większym paśmie LTE1800Mobylandu i to jest manipulacja. Po uwzględnieniu pasma można postawić znak równości pomiędzy nimi. Na dzień dzisiejszy obydwie sieci w wielu lokalizacjach są na łopatkach a średnie prędkości tylko zaciemniają obraz. O wydmuszce LTE800Sferii nie napiszę bo nie warto wspominać o czymś co działa jak HSPA+ z UMTS900 i ma pozwolenia do końca 2018 i umiera śmiercią naturalną( brak inwestycji w 2016). A co do Girda z Telkobu to czasza jest jak na 2,4GHz a jaki promiennik tego nie wiadomo, zresztą sprzedawca podaje tylko pasmo 1800MHz i trudno postawić znak równości z anteną na 2,4GHz. Idąc twoim tokiem myślenia najlepsze są anteny 800-2700MHz skoro nie widzisz różnicy między anteną na 2,4GHz a 1,8GHz.
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: emigrant »

Cybertechu antena nie jest zła. Ma kilka błędów jako produkt outdoorowy, które nie są do zaakceptowania jak dla mnie. To jest do naprawy, ale niestety nie w swoim zakresie. Trzeba rozkleić ABS a to jest niewykonalne(można można, ale nikt tego nie będzie robił). Szkoda, że producent nie przyjmuje do świadomości uwag klientów.

WADY:
- uchwyt nie przylega bezpośrednio do anteny, kolizja z nakrętkami, zmniejszona stabilność
- uchwyt w komplecie nie jest na maszty do 48-51mm średnicy a taki powinien być
- uchwyt jest w ocynku galwanicznym,
- antena dual 15dBi stawia dość duże opory dla wiatru bocznego, więc użycie śrub M5 jest jakimś nieporozumieniem
- śruby, nakrętki, podkładki w ocynku galwanicznym
- dziury pod śruby(jest ich 4, pomijam te pod kable) nie są niczym zabezpieczone od wilgoci
- h155 jako default, mam obiekcję czy izolacja jest z polietylenu, moim zdaniem nie(abstrahując od tego, że można zamówić z N albo innym kablem, ale default to h155, potencjalny klient nie musi na tym się znać i bierze to co daje sprzedawca)


ZALETY:
- ABS(duża odporność na warunki atmosferyczne)
- tył z aluminium
- dobre czy przyzwoite parametry, czyt. nieoszukane
- produkt polski(chyba?)


Na koniec dodam, że takie anteny a raczej ich przewody powinny mieć odgromniki(iskiernik gazowy) a sam odgromnik w tym ekran przewodów powinny być objęte połączeniami wyrównawczymi w GSW. Przykładowe -> http://www.kabeltechnika.pl/grupa/113/
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: ja.michal »

emigrant pisze:Na koniec dodam, że takie anteny a raczej ich przewody powinny mieć odgromniki(iskiernik gazowy) a sam odgromnik w tym ekran przewodów powinny być objęte połączeniami wyrównawczymi w GSW. Przykładowe -> http://www.kabeltechnika.pl/grupa/113/
Chyba nie ta klasa anteny. ;)
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: emigrant »

Tu klasa anteny nic nie ma do rzeczy. Chodzi o bezpieczeństwo, chronimy sprzęt, domowników przed prądami udarowymi jakby piorun walnął w antenę na dachu. Skutki ujścia prądu piorunowego przez antenę do ziemi mogą być tragiczne. Nieuziemione anteny zbierają na sobie ładunki(już nie pamiętam czy dodatnie czy ujemne), tworzy się różnica potencjałów i to są idealne warunki dla pioruna.

Te odgromniki co podałem w linku to są drogie, ale można kupić coś w rozsądnej cenie(niestety pewnie chińszczyzna) np. tu -> http://www.dipol.com.pl/ochronnik_przec ... _A6815.htm
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: wojteks »

emigrant pisze: Chodzi o bezpieczeństwo, chronimy sprzęt, domowników przed prądami udarowymi jakby piorun walnął w antenę na dachu.
No cóż, wytłumacz użytkownikom żeby wydali dodatkowe 150-200zł na odgromniki jak wszyscy chcą kupować najtańsze modemy i routery (200zł komplet) i do tego antena za 200-300zł. Wielu nie jest świadomych, że jak walnie piorun blisko to modem, router, komputer i inne urządzenia po ethernecie mogą nadawać się do elektrośmieci. Co prawda te 200zł za odgromniki to w stosunku do wartości TV LED, konsoli, wypasionego PC to niski koszt ale i tak prawie nikt nie kupi.
Nie pomagam na PW!
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: emigrant »

Same kupienie i wpięcie też nic nie da. Najważniejsza jest ekwipotencjalizacja. Te odgromniki są tak naprawdę do wyrównania potencjałów. Sprzęt jest uszkadzany różnicą potencjałów. Jak dom ma uziom to wszystko metalowe w domu i na domie podpinamy do GSW a GSW do GSU i GSU uziemiamy. Instalacja elektryczna w domu też musi być w układzie TN-S lub rozdział PEN(TN-C-S). Anteny na dachach, kominach itd. głównie tyczą się domów jednorodzinnych, tylko nie każdy stary dom ma uziom czy to otokowy czy fundamentowy. Wbrew pozorom taka antena na dachu czy kominie z wprowadzonymi przewodami do środka domu jest niebezpieczna. Oczywiście nikt nie mówi, że za chwile będą w nie ładować pioruny co chwilę, ale większość anten na domach stwarzają idealne warunki ujścia pioruna do ziemi. Już nie wspominając o siłach elektrodynamicznych jak powyrywane ze ścian przewody, pożar, itd.
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Ridix »

Ale macie problemy,jest burza to wyłączamy router i modem i antena mniej przyciąga niż blacha na dachu ;).Tak samo albo i dużo bardziej przyciąga pioruny antena telewizyjna na dachu.Tak samo jak nie wyłączymy bezpieczników to może trafić w linki przy domu.Tak samo oprotestowac nadajniki operatorów komórkowych bo ściągają pioruny w sąsiedztwie.
darek80
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-02-07, 16:59

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: darek80 »

Sprzęt profesjonalny jest odpowiednio zabezpieczony i musi działać 24h w każdych warunkach. Wyładowanie elektrycznie nie zawsze trafia w najwyższy punkt i nie porównywałbym (prawdopodobieństwo wyładowania) metalowego dachu do masztu nawet jeżeli ich wysokość jest porównywalna - patrz wykonanie piorunochronu.
Co do samej anteny to niestety użycie wysokiej jakości materiałów będzie generować wyższą cenę a zysk antenty pozostanie na tym samym poziomie. Niestety zdecydowana większość potencjalnych nabywców bierze pod uwagę dwa czynniki - cene do deklarowanego zysku.
Można legalnie napisać , że antena ma 28 dB zysku (w porównaniu do gwoździa).
Moim zdaniem powinna powstać wersja "pro" tej anteny - wyższa jakość z wyższą ceną. Kto będzie chciał kupi "ECO" a wtajemniczony "PRO".
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Cybertech nie jest kopią żadnej chińskiej anteny a jakość wykonania nie odbiega od normy, nie potrzeba jej uszczelniać, cybant nie odpadł, obudowa cała itp. Typowa antena budżetowa,korzystam 3 lata i nic się z nią nie dzieje( nie znaczy to, że jest w 100% bezawaryjna).
Pomysł może był polski, jakość wykonania bardziej przypomina Chiny prowincjonalne (z góry nie bójmy się chińskich produktów-tam jest wiele produktów wytwarzanych, zaliczanych do "najwyższej półki" :) ).
matek451 pisze:Ty uogólniasz twierdząc , że sieć Play w każdej lokalizacji leży a Plus działa znakomicie. A to akurat jest nieprawda. Wszystko zależy od lokalizacji. Powołujesz się na reklamę Plusa(UKE) tylko nie wspominasz o 2x większym paśmie LTE1800Mobylandu i to jest manipulacja. Po uwzględnieniu pasma można postawić znak równości pomiędzy nimi. Na dzień dzisiejszy obydwie sieci w wielu lokalizacjach są na łopatkach a średnie prędkości tylko zaciemniają obraz.
Skoro tak tęsknisz za siecią Plusa i wrzucasz ją do każdego wątku (w którym brak ci merytorycznych argumentów), to dorzucę trochę "koksu do pieca"-sieć Play na LTE leży w każdej lokalizacji (poza BTS ulokowanymi przez "pomyłkę" gdzieś na prowincji), to że ja piszę że u mnie w Łodzi działa całkiem znośnie-oznacza że przy pełnym koszcie usługi (z utrzymaniem konta 150 dni) 15zł, z internetu poza grami on-line można korzystać całkiem komfortowo (działa lepiej niż kupowana przeze mnie usługa od WISP za 60zł/m-c), transfery natomiast osiąga o połowę niższe i przede wszystkim ich stabilność jest makabrycznie zła-nie mam o to jednak pretensji to usługa którą mi sponsorują inni klienci Play opłacający usługi w prepaid/abonament. :rotfl: Co obchodzi klienta ile pasma ma Plus na LTE?! Nic każdy przed zakupem powinien kupić sobie startery operatora i sprawdzić jak działa usługa. Reklama Plus i tak jest kurtuazyjna (bo sami mają problemy ze szkieletem sieci i Ty manipulując danymi wiesz o tym doskonale-wiele stacji LTE Plusa jest zasilanych radioliniami 2x180Mbps, a powinno być minimum 2x450Mbps i tj. "pięta Achillesa" Plusa, natomiast sieć LTE Play kładzie oferta RBM na kartę z darmowym LTE- mógłbym zarzucić tutaj testami sieci i linkami z różnych forów, jak to działa w praktyce że w LTE nadajnik daje transfer np. u mnie w innej lokalizacji 1Mbps, a równolegle w HSPA+ 5x tyle [bez DC], proszę świeże porównanie z forum http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... &start=270).
matek451 pisze:O wydmuszce LTE800Sferii nie napiszę bo nie warto wspominać o czymś co działa jak HSPA+ z UMTS900 i ma pozwolenia do końca 2018 i umiera śmiercią naturalną( brak inwestycji w 2016).
Masz rację nie pisz o tym, jak nie masz "zielonego pojęcia". Testowałem/używałem wiele razy sieć HSPA+900MHz (Plusa/T-Mobile/Play) i nawet tam gdzie uzyskuje przyzwoity transfer (przekraczający 10Mbps), nie nadaje się do usługi internetowej (ze względu na duży zasięg/technologię, niestabilność jest tak duża że jest problem z wymagającymi usługami, przez to zdarzają się również straty pakietów), natomiast ta "wydmuszka" osiągająca 3-4Mbps symetrycznego transferu działa całkiem odmiennie-niskie opóźnienia, brak strat pakietów (dlatego polecałbym Orange uruchomienie go w paśmie 450MHz).
matek451 pisze: Idąc twoim tokiem myślenia najlepsze są anteny 800-2700MHz skoro nie widzisz różnicy między anteną na 2,4GHz a 1,8GHz.
Raczej idąc Twoim tokiem manipulacji-nie ma anten uniwersalnych gwarantujących duży zysk dB, tym bardziej w zakresie 800-2700MHz, jak już to 800-1800MHz, 1800-2700MHz (po co w ogóle robisz zamieszanie z anteną na pasmo 800?! Mamy całą masę dostępnych tanich, dobrych anten na pasmo 800MHz-chyba w Cybertechu się kiepsko sprzedają?).
emigrant pisze:Same kupienie i wpięcie też nic nie da. Najważniejsza jest ekwipotencjalizacja. Te odgromniki są tak naprawdę do wyrównania potencjałów. Sprzęt jest uszkadzany różnicą potencjałów. Jak dom ma uziom to wszystko metalowe w domu i na domie podpinamy do GSW a GSW do GSU i GSU uziemiamy. Instalacja elektryczna w domu też musi być w układzie TN-S lub rozdział PEN(TN-C-S). Anteny na dachach, kominach itd. głównie tyczą się domów jednorodzinnych, tylko nie każdy stary dom ma uziom czy to otokowy czy fundamentowy. Wbrew pozorom taka antena na dachu czy kominie z wprowadzonymi przewodami do środka domu jest niebezpieczna. Oczywiście nikt nie mówi, że za chwile będą w nie ładować pioruny co chwilę, ale większość anten na domach stwarzają idealne warunki ujścia pioruna do ziemi. Już nie wspominając o siłach elektrodynamicznych jak powyrywane ze ścian przewody, pożar, itd.
Jeszcze wiele nowych budynków jednorodzinnych nie posiada instalacji odgromowych, wykonywałem kilka instalacji DVB-T/GSM na budynkach używanych już przez wiele lat bez instalacji odgromowych i instalując maszt na obejmie kominowej zawsze doprowadzam uziemienie (DVB-T wymusiła w wielu miejscach instalację anten jak najwyżej-celem właściwego odbioru), gdyż instalując takie urządzenie wysoko na budynku znacznie podnosimy ryzyko wystąpienia takowego wyładowania (w minionym roku miałem taki "crash test" na działce-przed południowa burza trwająca ponad 2h-taka występująca raz na kilkadziesiąt lat, straty w okolicy RTV/AGD liczone w dziesiątkach tysięcy). Co do pełnego zabezpieczenia instalacji i budynku polecam rozwiązania kolegi (aczkolwiek koszty będą spore...).
Ridix pisze:Ale macie problemy,jest burza to wyłączamy router i modem i antena mniej przyciąga niż blacha na dachu ;).Tak samo albo i dużo bardziej przyciąga pioruny antena telewizyjna na dachu.Tak samo jak nie wyłączymy bezpieczników to może trafić w linki przy domu.Tak samo oprotestowac nadajniki operatorów komórkowych bo ściągają pioruny w sąsiedztwie.
Burzy nie zamawiamy na określoną godzinę, zdecydowanie proponowane rozwiązanie @emigrant jest bardziej pewne. :) P.S Jak widać http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 61#p854061, startujemy w paśmie 2600MHz. :brawa:
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Masz, używasz jakiejś anteny Cybertecha? Wydajesz opinię na podstawie własnych doświadczeń czy zasłyszanych opinii ? Antena jest wykonana solidnie, po ponad 3 latach użytkowania nie rozszczelniła się, tworzywo jest odporne na UV( a to bardzo istotne) a pewne wady jeśli chodzi o wykonanie nie dyskwalifikują anteny. Istotny jest zysk tej anteny, zgodny z deklaracjami. Projekt pochodzi sprzed kilku lat i pojawił się na rynku gdy na 1800MHz były tylko niebotycznie drogie, rozlatujące się po roku anteny Bestpartnera. To dzięki tej antenie użytkownicy Plusa/CP mogli skorzystać z LTE1800Mobylandu w dalszej odległości bo twój ukochany operator oferował i oferuje( czego oczywiście nie zauważasz) szmelc zwany AKc2uni. A co do chińszczyzny to nikt z handlarzy nie zamawia, kupuje anten z górnej półki tylko wielozakresowe, plastikowe śmieci po kilka $ i te najlepiej sprzedają się na Allegro. Taka jest specyfika rynku i twoje wpisy na temat anten za kilka stówek nic nie zmienią. A co do Play to ja w przeciwieństwie do ciebie zauważam jej wady. Ty w ocenie Plusa jesteś bezkrytyczny. Widać to na Forum Plusa , tych którym internet LTE na zapchanej w wielu lokalizacjach sieci Mobylandu ledwie zipie nie zauważasz , lub z nich kpisz. Przecież u "lidera LTE" sieć musi działać dobrze( powiedz to ludziom z Sieradza, Opoczna, Wielunia, Bełchatowa itp, itd). A co do LTE800Sferii z 3-4Mb/s( jak się uda jakimś cudem uzyskać) to nazywanie tego pełnoprawnym LTE to nadużycie.( wiem o czym piszę od jesieni mogę skorzystać z BTS-a , który Plus po 5 latach raczył uruchomić). Zresztą Plus już skazał tą sieć na niebyt i póki co jest mu ona potrzebna w celach propagandowych.( słynne 97% populacji w zasięgu LTE ). Za pół roku przy dalszej sprzedaży internetu LTE( SmartDom, nowe ODU-200) w Plusie/CP będzie ona oferowała transfery na poziomie BDI Aero2. Plus dokończy rozpoczęte inwestycje ale nie uruchomi drugiej połowy BTS-ów i efekt łatwy do przewidzenia. Już dzisiaj mapy zasięgu LTE800Sferii są tworzone na wyrost ( a stosowanie technologii SISO to marnowanie już i tak małego pasma) . A co do anten na 800MHz to piszesz kolejne bzdury jakoby anteny Cybertecha się nie sprzedawały. Ku twojej informacji , ten producent nie ma własnej anteny YAGI. Anteny na 800MHz to produkt Dipola sprzedawany przez Cybertech( podobnie jak ATK-16/2). I na koniec ku twojej wiadomości, ja nie manipuluję. Polecam anteny na wybrane pasmo 800-900MHz, Dual LTE1800MHz i oddzielnie na 2100MHz. Posiadam każdą z nich i opieram się na testach i własnych doświadczeniach. Ty zaś starasz się wszystkim wmówić, że antena na 2400MHz , która została ci po radiówce to remedium na częstotliwości 1800-2600MHz i jest lepsza od dedykowanych anten min. Dual LTE Cybertecha. Takie twierdzenie pozostawiam ocenie użytkowników Forum.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Masz, używasz jakiejś anteny Cybertecha?
Nie używam-gdyż tej jakości produktu bym nie kupił w relacji do ceny, też nie miałem "ciśnienia" że muszę użyć natychmiast anteny (nie muszę gdybać, bo towar widzę na bdb jakości zdjęciach), j.w. wypunktował @emigrant który ja posiada i piszę bez emocji

Kod: Zaznacz cały

 WADY:
- uchwyt nie przylega bezpośrednio do anteny, kolizja z nakrętkami, zmniejszona stabilność
- uchwyt w komplecie nie jest na maszty do 48-51mm średnicy a taki powinien być
- uchwyt jest w ocynku galwanicznym,
- antena dual 15dBi stawia dość duże opory dla wiatru bocznego, więc użycie śrub M5 jest jakimś nieporozumieniem
- śruby, nakrętki, podkładki w ocynku galwanicznym
- dziury pod śruby(jest ich 4, pomijam te pod kable) nie są niczym zabezpieczone od wilgoci
- h155 jako default, mam obiekcję czy izolacja jest z polietylenu, moim zdaniem nie(abstrahując od tego, że można zamówić z N albo innym kablem, ale default to h155, potencjalny klient nie musi na tym się znać i bierze to co daje sprzedawca)


ZALETY:
- ABS(duża odporność na warunki atmosferyczne)
- tył z aluminium
- dobre czy przyzwoite parametry, czyt. nieoszukane
- produkt polski(chyba?)
matek451 pisze: A co do LTE800Sferii z 3-4Mb/s( jak się uda jakimś cudem uzyskać) to nazywanie tego pełnoprawnym LTE to nadużycie.( wiem o czym piszę od jesieni mogę skorzystać z BTS-a , który Plus po 5 latach raczył uruchomić). Zresztą Plus już skazał tą sieć na niebyt i póki co jest mu ona potrzebna w celach propagandowych.( słynne 97% populacji w zasięgu LTE ).
Nie kombinuj-nikt mając zasięg LTE1800MHz nie będzie korzystał z LTE800 (chyba że ma problem z transferem u obecnego operatora, a konkurencja oferuje tylko usługę w tym paśmie, na którym nigdy nie będzie rekordowych transferów), niebawem też klienci będą mieli dostępną ofertę konkurencji w LTE800, także nie będzie dramatu.
matek451 pisze: Polecam anteny na wybrane pasmo 800-900MHz, Dual LTE1800MHz i oddzielnie na 2100MHz. Posiadam każdą z nich i opieram się na testach i własnych doświadczeniach.
Nie podniecaj się tym że polecasz anteny na konkretne pasmo, dające najwyższy zysk dB, jak montowane z tandetnym kablem znacznej długości powoduje że zysk idzie "w buty". Jakoś nie widziałem tych "wspaniałych" rezultatów użycia tych anten (transfery mnie nie interesują-bo są zależne od obciążenia nadajnika operatora)-przyrost zysku dB, status i działanie sprzętu. :)
matek451 pisze: Ty zaś starasz się wszystkim wmówić, że antena na 2400MHz , która została ci po radiówce to remedium na częstotliwości 1800-2600MHz i jest lepsza od dedykowanych anten min. Dual LTE Cybertecha.
Na nic ta Twoja szydercza manipulacja, nikomu nigdy nie polecałem tych anten (poza tym antena ma ponad 10 lat, pewnie od ponad 5 lat nie jest ani produkowana, ani sprzedawana). Tak jak pisałem wyżej jest już dostępny bdb produkt na pasmo 2600MHz, a pasmo lansowane przez Ciebie jako wirtualne, przestaje nim być, gdyż już działają pierwsze stacje Orange w LTE2600MHz, zapewne wkrótce zabłysną i w Plusie (a przy tej częstotliwości nawet w miastach będzie wskazane użycie anteny zewnętrznej-celem osiągnięcia najlepszych transferów/stabilności połączenia/utrzymania połączenia). Bądź spokojny znajdą się chętni zakupić bdb produkt nawet za 400zł (tj. bardzo duży segment rynku-Elboxrf go nie docenił do tej pory, to duży błąd firmy).
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Piszesz i wydajesz opinię na temat anteny Dual LTE 1800MHz z Cybertecha, którą widziałeś na zdjęciach ale wysokiej jakości a to silny argument. Pozostawię to bez komentarza, wiarygodność twojej opinii pozostawiam ocenie czytelników. To, że użytkownikowi @emigrant nie podobaja się śruby, cybanty czy podkładki nie jest żadnym dowodem , że antena jest zła lub nie działa prawidłowo. Na tym Forum nie brakuje jej użytkowników w tym ja, którym cybant nie przeszkadza, śruby, nakrętki i podkładki po ponad 3 latach nie skorodowały. Antena wygląda po tym okresie dobrze, jest szczelna , działa prawidłowo, ma deklarowany zysk i pełni swoją rolę od trzech lat. Zastosowany kabel H155 ma tłumienność 0,45dB/m niewiele wyższą od kilkakrotnie droższych kabli o tłumienności 0.3-0,35dB/m i też nie dyskwalifikuje anteny za 150 zł. A zasięgu LTE1800Mobylandu nie ma ogromna ilość użytkowników Plusa/CP i są oni zmuszeni korzystać z wydmuszki LTE czyli LTE800 Sferii. Plus chwaląc się zasięgiem LTE 97% jakoś nie zaznacza, że gros z tego zasięgu jest świadczony z maksymalnym DL do 19Mb/s. Wszędzie zaś podkreśla, ze jest najszybszy i pisze o 150Mb/s, stąd wielu użytkowników jest nieświadomych i narzeka, że LTE od Sferii działa słabo. Za kilka m-cy operatorzy mający 10MHz pasma na LTE800 z MIMO wykończą to niby LTE od Sferii w Plusie.Czepiłeś się kabla H155 stosowanego w antenach za 100-200 zł i dyskredytujesz ich działanie. A ja ci napiszę, że te kable lub podobne stosuje też Dipol i inni polscy producenci. ( cóż cena dla użytkownika ma duze znaczenie).Ty możesz sobie stosować antenę jaką chcesz i chwalić się kiepskimi parametrami LTE na niej ale nie szukaj naśladowców bo anten poszukują użytkownicy , którzy nie mają tak jak ty kilkaset metrów do BTS-a a kilometry i potrzebują skutecznych anten aby uzyskać prawidłowe parametry sygnału. A póki co to zapewniają im go anteny na wybrane pasmo w tym Dual LTE Cybertecha a nie anteny z pasma WiFi.. Na jakiej podstawie stwierdzasz , że antena na 2,4GHz z Elboxrf jest bardzo dobrym produktem do LTE2600 ?. To nadużycie bo podobnie jak Cybertecha widziałeś ją na zdjęciach i opierasz się na marketingu jej sprzedawcy, konstruktorze anteny LTE800 dla 'wojska", która nie weszła nigdy do produkcji( niezła bajeczka dodająca "wiarygodności" temu kolesiowi). Ja się nie jaram to ty przebierasz nóżkami po uruchomieniu w stolicy kilku stacji testowych na LTE2600. A tej anteny za ponad 400 zł nie uratuje nawet twój PR, doliczyć trzeba kable dobrej jakości, za którymi tak optujesz a przy 2600MHz będą raczej konieczne. Jej cena wyniesie ponad 600 zł i będzie to produkt niszowy. Zresztą ten producent w segmencie anten 3G /LTE nie istnieje i nikt znający rynek i wymagania stawiane na nim produktom nie postawi na niego centa. Mam nadzieję że będziesz jednym z pierwszych , który ja kupi i zastosuje do LTE2600. Podzielisz się wtedy opinią o antenie, którą wreszcie będziesz znał z realu a nie zdjęć wysokiej jakości. Ja nie zamierzam kupować anteny, która przypadkiem załapie się na LTE2600 i płacić za nią 600 zł. Sądzę, że skuteczne anteny na to pasmo nie będą kosztowały więcej jak 250 zł.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: atento »

Co do kabla nie masz racji, ten h155 to totalny badziew, mam lepszy w tv, a kabel który mam w gridzie to zabija smiechem tego h155

Antena cybertecha jest jaka jest, przeskalowany projekt z wi-fi dodatkowo w srodku zmostkowany z masą czego nie powinno być, samo wykonanie ok nie licząć zaczątków sniedzi na pcb (zdjęcia dawałem rozebranej anteny na tym forum)

Kawał blachy silikon i przykrycie, w srodku pcb przyklejone na 4 punktach tasmą dwustroonną :D, co niby tam ma być więcej? Ta antena kosztuje nie całe 200zł więc czego więcej oczekiwac? Same pcb kosztuje 40zł dwie sztuki a reszta? Za darmo tego nie robią, sam dobry przewód kosztował by tyle co cała ta antena 20x 4.30zł + wysyłka chyba , że ktoś woli bardzo dobry to minimum 7zeta za metr
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: emigrant »

atento pisze:w srodku pcb przyklejone na 4 punktach tasmą dwustroonną :D
Nieźle. To Chińczyk by na taki pomysł nie wpadł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Kabel H155 to koszt 2 zł/m więc i parametry odpowiednie do ceny.( i stosowany jest w antenach budżetowych) Tak jak piszesz 20m kabla dobrej jakości przekroczy cenę anteny. Poza tym na Allegro wielu sprzedawców chwali się kablami wyższej jakości a w rzeczywistości to badziewna chińszczyzna ( jedyna gwarancją jest zakup oddzielnego firmowego kabla uw fachowych sklepach).Na polskim rynku sprzedają się produkty , które są kompromisem między jakością a ceną i dotyczy to wszystkiego. Takie warunki spełnia Cybertech czy Sorensen. Tymczasem niektórzy oczekują za tą cenę anteny ideału. To rynek i cena wymusza na producencie określone działania. Na nim jest zalew taniej chińszczyzny i jakoś dziwnym trafem nikt z was nie zwraca na to uwagi a Janusze kupują chińskie mydelniczki jak ciepłe bułki. I to jest tak naprawdę sedno problemu. W takich produktach nie przeszkadza wam kabel RG174 ? Przy nim H-155 to luksus. Na takim rynku sprzedaż produktu wysokiej jakości za 500-600 zł graniczy z cudem. Cóż takie są realia. Dziś liczy się nachalny marketing i obietnice bez pokrycia.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: atento »

Obie anteny sorensen i cybertech spełniają swoje zadanie i sa znacznie lepisze niż wspomniane chinczyki z alledrogo. U mnie cybertech nie spełnił swojej roli bo nie miał jak ;) brak widoczności optycznej i odległość od nadajnika.

Tasma jest tam tylko jako dystans między tylnią blachą a pcb, sam bym taką przykleił. Jak inaczej wyrównać pcb względem reflektora niskim kosztem? Tasma trzyma się bardzo dobrze, wszak tam nie ma żadnych sił działających na część aktywną. Samo połączenie gorącej żyły do pcb usztywnia bardzo
Teraz rolety na okna kupuję się z taką tasma :D


Jedyne co bym w niej poprawił to pacną lakierem pcb by ta miedz się nie utleniała

Co do samych chinczyków mają często bardzo dobre produkty w niskicjh cenach. Od telefonów za 400zł którymi można wbijać gwożdzie po antenki (badyle 10-15cm) zrobione lepiej niż orginały po 7 zeta. Trzeba wiedzieć co się kupuje bo najtaniej to od chinczyka w srodku znajdziemy nicość ;)

Mam w tp-linku chinskie antenki po 8zł 30 cm w srodku normalna antena typu omni, wykonane z tego samego materiału co orginał a nawet grubszy drucior.
ODPOWIEDZ