Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: ja.michal »

matek451 pisze:Kabel H155 to koszt 2 zł/m więc i parametry odpowiednie do ceny.( i stosowany jest w antenach budżetowych) Tak jak piszesz 20m kabla dobrej jakości przekroczy cenę anteny. Poza tym na Allegro wielu sprzedawców chwali się kablami wyższej jakości a w rzeczywistości to badziewna chińszczyzna ( jedyna gwarancją jest zakup oddzielnego firmowego kabla uw fachowych sklepach).
I jak to wszystko podliczymy to może się okazać, że taniej zrobić sobie jakieś ODU zasilane przez PoE. Niestety mało kto tak do tego podchodzi.
matek451 pisze:Na polskim rynku sprzedają się produkty , które są kompromisem między jakością a ceną i dotyczy to wszystkiego. Takie warunki spełnia Cybertech czy Sorensen.
I szukaj człowieku rzeczywiście porządnej anteny na takim rynku. Pozostaję sklepy zagraniczne.
atento pisze:Jedyne co bym w niej poprawił to pacną lakierem pcb by ta miedz się nie utleniała
Jak dobrze pamiętam to może zmienić specyfikę anteny. Pewnie zależy to również od rodzaju lakieru.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: atento »

ja.michal pisze: Jak dobrze pamiętam to może zmienić specyfikę anteny. Pewnie zależy to również od rodzaju lakieru.

Lepszy najgorszy lakier niż sniedz ;)


Goła miedz zawsze zachodzi w reakcję i się utlenia powstają mikro dziurki póżniej nalot :D Jak by nie patrzeć takie coś jest znacznie gorsze niż powłoka która to zabezpieczy nawet najmarniejsza z marnych.


Anteny nie można zamknąć hermetycznie z wyssaniem powietrza i wilgoci bo koszt był by spory ;p
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: ja.michal »

Chyba lepsza solder maska. ;)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze: Na tym Forum nie brakuje jej użytkowników w tym ja, którym cybant nie przeszkadza, śruby, nakrętki i podkładki po ponad 3 latach nie skorodowały. Antena wygląda po tym okresie dobrze, jest szczelna , działa prawidłowo, ma deklarowany zysk i pełni swoją rolę od trzech lat.
Jakoś nie widzę tych tłumów zachwalających jakość tej anteny, po co mi "lejesz wodę" jak antena świetnie wygląda, pokaż jakie daje porównawcze efekty użycia (dane ze sprzętu a nie kolejne teoryjki)-wzmocnienie, współpraca z BTS.
matek451 pisze:Ty możesz sobie stosować antenę jaką chcesz i chwalić się kiepskimi parametrami LTE na niej ale nie szukaj naśladowców bo anten poszukują użytkownicy , którzy nie mają tak jak ty kilkaset metrów do BTS-a a kilometry i potrzebują skutecznych anten aby uzyskać prawidłowe parametry sygnału. A póki co to zapewniają im go anteny na wybrane pasmo w tym Dual LTE Cybertecha a nie anteny z pasma WiFi..
Ja nie mam kilkaset metrów do BTS tylko ok. 1,5-2km (używam 3ginfo i mam ID z dokładnym adresem BTS), w warunkach miejskich to nie "jest bułka z masłem".
matek451 pisze:A póki co to zapewniają im go anteny na wybrane pasmo w tym Dual LTE Cybertecha a nie anteny z pasma WiFi.. Na jakiej podstawie stwierdzasz , że antena na 2,4GHz z Elboxrf jest bardzo dobrym produktem do LTE2600 ?.
Na podstawie parametrów technicznych specyfikacji anteny

Kod: Zaznacz cały

 Frequency Range: 2.3 - 2.7 GHz
Gain: 19 dBi
Beamwidth: 20 x 20 deg.
Dimensions: 330x330 mm 
, http://www.elboxrf.com/EN/p138/TetraAnt ... 20_HV.html.
matek451 pisze:A tej anteny za ponad 400 zł nie uratuje nawet twój PR, doliczyć trzeba kable dobrej jakości, za którymi tak optujesz a przy 2600MHz będą raczej konieczne. Jej cena wyniesie ponad 600 zł i będzie to produkt niszowy.
Jeżeli sukcesywnie będą uruchamiane stacje LTE2600MHz i produkt zacznie się sprzedawać, producent będzie mógł (biorąc pod uwagę polskie realia) zejść z ceną o ok. 100zł, zarobiony kabel CNT-400 z końcówkami, 10m kosztuje 120zł, w sytuacji walki o każdy dB wzmocnienia, najlepszym rozwiązaniem jest zasilenie modemu/routera/modemo-routera PoE i do tego kabel 1,5-2m, dotyczy to każdego pasma (800/900/1800/2100/2600MHz).
matek451 pisze:Zresztą ten producent w segmencie anten 3G /LTE nie istnieje i nikt znający rynek i wymagania stawiane na nim produktom nie postawi na niego centa. Mam nadzieję że będziesz jednym z pierwszych , który ja kupi i zastosuje do LTE2600. Podzielisz się wtedy opinią o antenie, którą wreszcie będziesz znał z realu a nie zdjęć wysokiej jakości. Ja nie zamierzam kupować anteny, która przypadkiem załapie się na LTE2600 i płacić za nią 600 zł. Sądzę, że skuteczne anteny na to pasmo nie będą kosztowały więcej jak 250 zł.
To jest Twoje pobożne życzenie że tak będzie nadal. Próbujesz stanąć na głowie manipulując ceną, po przeliczeniu na zł=421,2 i jeżeli będę miał uruchomioną stację w LTE2600MHz, to pewnie ją kupię i przedstawię efekty pracy (akurat ja nie muszę do niej kupować żadnego kabla, bo posiadam 2 odcinki zarobione na kablu CNT-400 do alu obudowy). Tutaj Twoje lansowanie się i wciskanie każdemu użytkownikowi anteny na konkretny wycinek pasma (to zdecydowanie mentalność handlowca, który chce sprzedać jak najwięcej), antena na pasmo 800MHz-bez problemu będzie działać z pasmem 900Mhz, antena sprzedawana na pasmo 1800MHz, bez problemu będzie działać z pasmem 2100MHz. Oczywiście tam gdzie walczymy o każdy dB wzmocnienia, potrzebujemy anteny która daje najwyższe wzmocnienie w konkretnym paśmie (anteny dedykowanej na to pasmo)-ale wówczas trzeba zastosować krótkie bdb jakości przewody (H-1000) a nie jakiś badziew stosowany w Cybertechu. Antena może być uniwersalna 800-2600MHz, niestety wówczas jej wzmocnienie będzie małe http://www.mars-antennas.com/search-pro ... ion=Search.
matek451 pisze: Na nim jest zalew taniej chińszczyzny i jakoś dziwnym trafem nikt z was nie zwraca na to uwagi a Janusze kupują chińskie mydelniczki jak ciepłe bułki. I to jest tak naprawdę sedno problemu. W takich produktach nie przeszkadza wam kabel RG174 ? Przy nim H-155 to luksus. Na takim rynku sprzedaż produktu wysokiej jakości za 500-600 zł graniczy z cudem. Cóż takie są realia. Dziś liczy się nachalny marketing i obietnice bez pokrycia.
Mnie zarzucasz że nie testowałem Cybertecha, a Ty testowałeś te chińskie produkty? Nie! Z góry zakładasz że muszą być złe-bo nie z Cybertecha-"mentalność Kalego".
atento pisze: Jedyne co bym w niej poprawił to pacną lakierem pcb by ta miedz się nie utleniała
To już dyskwalifikuje produkt jako godny polecenia-gdyż jej parametry z czasem będą ulegać degradacji, mimo tego że z zewnątrz będzie wyglądać OK (Mars deklaruje użytkowanie swoich anten bez zmian parametrów na 20 lat-mam taką rozbieralną-ekran odkręcany i jest zabezpieczona specjalnym lakierem, z kolei rozbierałem kiedyś Proxim-Tsunami i tam płyta była cynowana).To bardzo źle świadczy o producencie, gdyż ja piszę wprost że używam adoptowanego badziewia (które jednak ma ponad 10-lat, daje deklarowane wzmocnienie, leżakowało, używane od 3-lat po własnych modyfikacjach), z lakierowanym ekranem z tyłu), cena w ówczesnych czasach wynosiła 40zł brutto w sklepach (ja jej nie kupowałem, lecz z ciekawości sprawdzałem na ile mój WISP się "szarpnął") i również płyta jest niezabezpieczona.
ja.michal pisze: I szukaj człowieku rzeczywiście porządnej anteny na takim rynku. Pozostaję sklepy zagraniczne.
Myślę że w tej chwili jest to zbyt duży rynek i takie produkty się znajdą (jak patrzę na ich ilość oferowanych przez http://www.mars-antennas.com, to jest w tej chwili tylko kwestia czasu). :ok:
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Jak nie Elboxrf to teraz mars-antenas. W takich sklepach i za takie ceny nikt z Kowalskich u nich nie kupi.Szkoda czasu na dyskusje z tobą ty oceniasz anteny po zapoznaniu się ich opisem i zdjęciami wysokiej rozdzielczości. Z jednym wyjątkiem , wychwalasz antenę 2,4GHz , którą masz w spadku po radiówce i przekonujesz jak świetnie ci działa na 1800MHz. Ja w przeciwieństwie kupiłem anteny na wybrane pasma w tym Cybertecha, który jest tematem dyskusji. W ciągu trzech lat pokazywałem jak wpływa na poprawę sygnału LTE1800.Zamontowałem ich kilkanaście w różnych warunkach i spełnia rolę a użytkownicy są zadowoleni. Podobnie nie brak użytkowników tego Forum, którzy je użytkują. Antena oczywiście ma swoje wady, jak każdy produkt będący kompromisem ceny do jakości. A co do chińszczyzny to pewnie nigdy nie miałeś w ręku tych wynalazków. Wyglądają ładnie na obrazkach( w wysokiej rozdzielczości też), wykonane są z tandetnego plastiku. A kable użyte do nich to często kuriozum( np. RG174). Ale mają jedną zaletę, "działają" na 800-2600MHz. I na tym kończę dyskusję z tobą na temat Cybertecha , poglądy na jej temat można wymieniać z jej użytkownikami ewentualnie podobnych anten. na 1800MHz. A tobie proponuję założyć temat o antenach Elboxrf czy dostępnych na stronie http://www.mars-antennas.com/ . Chętnych do dyskusji ich użytkowników pewnie ci nie zabraknie, też będą znali te produkty ze zdjęć wysokiej rozdzielczości.
dojwis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-05, 19:24

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: dojwis »

Miałem to samo, nie polecam ;/
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Jak nie Elboxrf to teraz mars-antenas.
Mars nie przypadkiem zalinkowałem-aby użytkownicy mogli sobie zobaczyć jak szerokie spektrum anten jest wytwarzanych przez jednego z liderów rynku światowego (jeszcze 2 lata temu oferta tej firmy dla rynku komórkowego była o ok. 70% uboższa) i w jakich częstotliwościach mogą pracować anteny.
matek451 pisze: Z jednym wyjątkiem , wychwalasz antenę 2,4GHz
Na nic Twoje szyderstwo i manipulacja o wirtualnej antenie, która nie jest dziś nigdzie dostępna w handlu i do której zakupu nikogo nigdy nie zachęcałem, za to nikt mi nie zabroni wypowiadać się o jakości innych produktów dostępnych na rynku.
matek451 pisze: Ja w przeciwieństwie kupiłem anteny na wybrane pasma w tym Cybertecha, który jest tematem dyskusji. W ciągu trzech lat pokazywałem jak wpływa na poprawę sygnału LTE1800.Zamontowałem ich kilkanaście w różnych warunkach i spełnia rolę a użytkownicy są zadowoleni.
Ten Twój Cybertech, to tak naprawdę nie wiadomo jakie dokładnie ma parametry elektryczne i na jakim zakresie częstotliwości pracuje (produkt podobny do chińskich "no-name" ).
matek451 pisze: Podobnie nie brak użytkowników tego Forum, którzy je użytkują.
Poza Twoim nachalnym marketingiem Cybertecha nie widzę entuzjazmu innych użytkowników forum tym produktem.
matek451 pisze: Antena oczywiście ma swoje wady, jak każdy produkt będący kompromisem ceny do jakości.
Wartość materialna tego produktu tj. ok. 50zł (oczywiście bez kabli), reszta to są koszty projektu, patentów, badań technicznych, marketingu etc.-pytanie tylko czy ten produkt takowe w ogóle posiada?
matek451 pisze: A co do chińszczyzny to pewnie nigdy nie miałeś w ręku tych wynalazków.
Nie tylko miałem, ale mam taką zakupioną w http://yagi.pl/zestaw-cdma-freedom-14hv ... -1676.html, oczywiście wg Twojego widzi mi się, które tutaj nie raz wmawiasz ludziom (tak naprawdę nie wiem gdzie ten produkt jest wykonany) w maju będzie 5 lat jej pracy, także nie wymyślaj jaki to mają kiepski plastik (tego najmniej się obawiam, gdyż zapewne w środku jest nie zabezpieczona i jak już to stopniowo parametry będą się degradować). Nie kupowałem jej z zachwytu, niskiej ceny (kilka razy droższa od odpowiedników z Dipola na pasmo CDMA-Nordisk),ani wiary jaka to jest cudowna, lecz ze względu na sposób i miejsce montażu.
matek451 pisze: I na tym kończę dyskusję z tobą na temat Cybertecha , poglądy na jej temat można wymieniać z jej użytkownikami ewentualnie podobnych anten. na 1800MHz. A tobie proponuję założyć temat o antenach Elboxrf czy dostępnych na stronie http://www.mars-antennas.com/ . Chętnych do dyskusji ich użytkowników pewnie ci nie zabraknie, też będą znali te produkty ze zdjęć wysokiej rozdzielczości.
Żeby dyskutować to trzeba mieć argumenty, a nie prezentować nachalny marketing Cybertecha. :dobani:
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Podsumowując , mój marketing Cybertecha działa od 3 lat jak tra la -la :D . Dorobiłem się na nim nowego mercedesa :ok: . Ale i tak wolę polskiego producenta niż anteny firmy mars po kilkaset Euro czy no-name Chińczyka zapakowane w ładne opakowania i okraszone marketingowym bełkotem na Allegro przez handlarzy mydła i powidła. A co do argumentów to w temacie anteny LTE1800 Cybertecha nachalnie piszesz o antenach na zupełnie inne pasmo , teraz CDMA450. Faktycznie mocne argumenty. Masz pecha bo to dzięki antenom Cybertecha, którymi tak pogardzasz i krytykujesz wielu użytkowników w całej Polsce korzysta z LTE1800 min. Mobylandu w Plusie i są zadowoleni. A osiągnęli to płacąc 150-200 zł do kasy producenta, któremu nie wiedzieć czemu zaglądasz do kieszeni i wyceniasz jego produkt nie mając do tego żadnego prawa, co cię to obchodzi?. Wiesz dlaczego ludzie je kupują ? Bo słuchają ludzi, którzy używają konkretnych argumentów i dzielą się własnymi doświadczeniami w temacie. Twoich porad nikt nie słucha, budzisz co najwyżej kontrowersje na każdym forum, na którym się pojawiasz. Na autorytet trzeba sobie zasłużyć.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: lechowiec »

Jałowa nie poparta żadnym dowodem dyskusja która w żaden sposób nie służy klientowi, a co najwyżej szkodzi producentowi.

Proponuję zrzutkę na losowo zakupioną antenę - pacjenta przeznaczonego do pomiarów i późniejszego demontażu. Podobnie należałoby sprawdzić porównywalne cenowo produkty konkurencji. Pomiary musiały by być zrobione w jakimś laboratorium. Potem publikacja wyników na forum. Nie wiem ile by to kosztowało, ale przynajmniej były by podstawy do snucia takich czy innych wniosków oraz konkretna motywacja dla samego producenta:).

Z tego co pamiętam, to Cybertech chyba nie dysponował jakąś konkretną dokumentacją dla swoich wyrobów. Nie wiem jak jest teraz. Bestpartner miał jakieś dokumenty i bynajmniej charakterystyki były do wglądu. Kupowałem Cybertecha kierując się kompromisem cena - jakość, ale zawsze oko mnie bolało jak przeglądałem ofertę Bestpartnera. Czy na dzień dzisiejszy uważam, że kupując kiedyś anteny Cybertecha zamiast Bestpartnera robiłem błąd? Raczej nie, ale tylko z uwagi na brak potwierdzonej informacji o jakości i parametrach ich wyrobów. W tych okolicznościach, przy mojej a w zasadzie powszechnej niewiedzy o wyborze przesądziła cena - jedyne konkretne kryterium wyboru.
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: ja.michal »

lechowiec pisze:Proponuję zrzutkę na losowo zakupioną antenę - pacjenta przeznaczonego do pomiarów i późniejszego demontażu. Podobnie należałoby sprawdzić porównywalne cenowo produkty konkurencji. Pomiary musiały by być zrobione w jakimś laboratorium. Potem publikacja wyników na forum. Nie wiem ile by to kosztowało, ale przynajmniej były by podstawy do snucia takich czy innych wniosków oraz konkretna motywacja dla samego producenta:).
Najlepiej jeszcze w dwóch, niezależnych laboratoriach. Takie pomiary robią na jakiejś politechnice i jakiś instytut wojskowy. Nie mam pojęcia ile to kosztuje.
Druga sprawa to musiałyby być takie same warunki "startowe" czyli każda z anten musiałaby mieć gniazdo N bezpośrednio w obudowie.
umcus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-27, 20:11

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: umcus »

Może i Cybertech jest kiepski. Ale dzięki niemu mam w domu internet. Mam go od 2 lat na dachu, jeszcze się nie rozpadł :) Do BTSa mam 2,20 km, brak widoczności, po drodze lasy. Z anteną osiągi dl 40, up 38, przy parametrach RSRP 91-92, RSRQ 7-9. Bez anteny było dl max 10, up 1, RSRP 102-105, RSRQ 13-14. Gdyby nie to, że między anteną a modemem jest 10 m kabla, osiągi byłyby lepsze. Co ciekawe, dzięki niemu mogę również połączyć się z BTSem Playa, co prawda parametry są poniżej wszelkiej krytyki, ale i tak zrobiło to na mnie wrażenie. 11 km (stabilny!) link przez lasy (zaczynają się jakieś 300 m ode mnie) przy dl 5-7 (rok temu było 10-14 - BTS jest najwyraźniej bardziej obciążony) mbit, up 0,3 mbit. Bez anteny oczywiście nie ma śladu sygnału.

Reasumując - u mnie działa. Bez anteny Cybertecha właściwie mógłbym zapomnieć o necie w domu.
Nightmare
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2015-01-06, 13:54
Lokalizacja: Kraszowice

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Nightmare »

Ja mam do BTS-a 5,62 km bez widoczności bezpośredniej, długość kabli 5 metrów. Nie narzekam, internet śmiga, antenę poleciłem też swojemu bratu. Dzięki niej też ma internet z Play, bez anteny brak zasięgu.
Huawei B715 + 2xATK-504
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: MarcinNS »

Tak czytam ten temat i nie wiem o co tak naprawdę chodzi. Chyba raczej o antyreklamę dla firmy.
Mam antenę z tej firmy. Po podpięciu wszystkie parametry wzrosły czego dowodem są logi z routera i zwykłe obserwacje przed i po podpięciu.
Rozumiem że komuś mógł trafić się wadliwy model ale przecież każdego sprzedawce obowiązuje gwarancja/rękoma i wadliwy towar ma obowiązek wymienić na sprawny.
Moja antena jest szczelna, przetrwałą wichury i zimę.

Trzeba pamiętać że antena źle zamontowana może dać efekt odwrotny do zamierzonego.
Shande
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-03-23, 21:05

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Shande »

Orientuje się ktoś jak wygląda zysk tej anteny na innych pasmach niż to na które jest przeznaczona? Tzn. antena na LTE1800 a jej zachowanie na częstotliwości 2100mhz i odwrotnie?
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: tom3636 »

zurek pisze:
jarek7714 pisze: ..........Tak że proszę nie oczerniać zbyt pochopnie Cybertecha i jego produktów...
Nie rozumiem problemu, czy złącze czy kawałek kabla to jedno i drugie powinno być tak samo szczelne. 150 zł za wytrawiony kawałek laminatu to nie mało i producent powinien przewidzieć, że na antenę czasem popada śnieg lub deszcz.
Blackber
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2014-08-17, 07:56
Lokalizacja: Danzig

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Blackber »

Jałowa dyskusja.
Nie wskazuje konkretnie na kogoś ale piszę ogólnie.Skoro antena działa u naprawdę wielu użytkowników (bardzo wielu-wystarczy w necie poczytać) to jeśli ktoś to neguje to raczej świadczy o jego niewiedzy i nieudolności w podłączeniu i zastosowaniu takiego produktu.
Posiadam opisywany w tym temacie sprzęt oraz sprzęt polecanego tu innego producenta i dzięki wpisom na forum wiem że wybrałem dobrze i dzięki temu u mnie wszystko działa.Podłączałem u kolegi inny produkt (z Allegro ,też polski, chyba :)) i dzięki temu wiem że wybrałem bardzo dobrze.
Co do kabli tak bardzo przez wielu krytykowanych tu uważam że Cybertech,Sorensen i nie wiem kto jeszcze wybierając EHK155 strzelili w 10-tkę.
Dlaczego?
To proste. 95% klientów to statystyczny pan Henio.Jemu nic nie mówią nazwy decybel,tłumienie itp ale wie że kabel to kabel a wtyczka to wtyczka.
EHK155 w porównaniu np do Belden RF240 to sznurówka przy pręcie zbrojeniowym.Sztywność tych kabli jest tak różna jak poglądy Pani premier i Janusza Palikota.Dla przeciętnego klienta Podłączenie anteny za pomocą EHK155 to żaden problem ale dam głowę że połowa montaży przy użyciu np Belden RF240 zakończyła by się załamaniem sztywnego kabla i natychmiastowa utrata symetryczności przewodu.Spróbujcie zagiąć Beldena na odcinku 5 cm o 90 stopni bez załamania. W EHK155 można to zrobić na odcinku 2 cm bez problemu.
Poza tym wiem jedno.Antena działa....nie interesuje mnie czy w środku jest kosmiczna technologia czy też korbka od ruskiego telefonu.Jeśli działa to jestem szczęśliwy.A rzeczywiście jak widać to z niektórych wypowiedzi można wywnioskować że raczej chodzi tu o zdyskredytowanie kogoś i wciskanie badziewia.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: radius »

Przewody MRC240 czy MRC300 mają aluminiowe plecionki, które po kilku latach robią się czarne jak smoła - przykre doświadczenia z podwórka krótkofalowców. Była o tym nawet dyskusja na SP7PKI. Jak znajdę to podlinkuję.
RF5 czy RF7 też ma linkę zamiast drutu i jest cały miedziany.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: zurek »

Panowie który kabel będzie lepszy?

http://www.teltad.pl/kabel-koncentryczn ... -1253.html

czy

http://www.teltad.pl/kabel-koncentryczn ... -1254.html
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: radius »

Draka RF10 używam od lat w swoich instalacjach na KF, VHF i UHF.
Trochę taniej ten przewód możesz kupić na: http://gielda.qrz.pl
Nie jest to przewód do anten GSM i złącz mocowanych do cienkiej blachy.
Jest gruby i ciężko się go układa.
Ja bym kupił cały miedziany.
U Kolegów ściągaliśmy te aluminiowe. Oploty wyglądały jakby zanurzone były w smole.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: zurek »

radius pisze: Jest gruby i ciężko się go układa.
Ale jeden i drugi ma oplot z miedzi... tylko jeden z nich ma dodatkowo cynowany...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: zurek »

radius pisze: Ja bym kupił cały miedziany.
A jaki promień zgięcia ma ten przewód?
Jak za mocno zegnę to co? pęknie?



Coś mi nie wyszło... napisałem post pod postem... sorry...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: radius »

Jak mocno go zegniesz to wyjdzie Ci najprawdopodobniej razem z gniazdem.
Ja go podłączam "pionowo", ale myślę, że 30 cm należy przyjąć za promień zgięcia.
W mieszkaniu masz skrzynkę z beczkami N.
Wchodzę RF10, a wychodzę RF7 i RF5.
Tłumienie masz tutaj: http://download.ted.net.pl/Satec/mrc.pdf
No i te dodatkowo cynowane (które myślałem, że są aluminiowe)
MRC240 i MRC300 robiły się czarne. Utleniały się czy co?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: zurek »

No tak się składa ze mam skrzynkę na strychu to jakoś da się radę... Tak myślę...


To jaki brać? Ten miedziano-cynowany czy sam miedziany?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: zurek »

radius pisze: MRC240 i MRC300 robiły się czarne. Utleniały się czy co?

To dziwne, bo w tej specyfikacji co podałeś to wszystkie kable włącznie z MRC240 i MRC300 mają ekran z pełnej miedzi i dodatkowo cynowane... To skąd ta czarna maź pod zewnętrzną warstwą ochronną? Może to wina tej cyny?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: atento »

Powracając do jakości cybertecha/sorensena... Popatrzcie na filmik rolka w dół troszkę https://www.amazon.de/High-Performance- ... =panel+lte w srodku jest lepsza od cybertecha mimo tego gluta w cybertechu jest tasma dwustronna samoprzylepna, mocuje PCB :hyhy:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: ja.michal »

Styropian? :rotfl:
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: atento »

jakość podobna ;) tasma fix it vs styropian i silikon, pcb z sniedzią vs aluminium?

Chłopie nie smiej się z styropianu i silikonu... on lepiej przytrzyma płytkę niż 5x sklejona razem tasma fix it gąbczasta i to 0,5cm na 0,5cm na każdym rogu :hyhy:

Tu masz centralne mocowanie!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: ja.michal »

No nie wiem, jak już to taśma w czterech miejscach do mnie bardziej przemawia. ;)

Jak już taki sposób "montażu" to najpewniejsze byłoby to:
Obrazek

Skoro zderzaki się trzymają na taką taśmę to i antena da radę. :hyhy: Baa, nawet w lotnictwie taśma daje radę! :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:rotfl:
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Hermogenes »

:brawa: Laso taśma vel Gaffer używam od 40 lat :brawa: :brawa: :hurra: poz Hermogenes
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Grupens »

Ta antena pokazana na filmiku jest tą która najlepiej się sprawdziła w moich warunkach (testowałem cybertecha i sorensa również) -choć ten silikon i styropian pięknie nie wygląda. ;)
Deformują nas formuły.
ODPOWIEDZ