Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Ridix »

Moja antena Cybertech dual przeżyła pierwszy śnieg, sygnał uległ tak pogorszeniu ze nie idzie wcale internet.Jest bardzo słaby sygnał 120dBm.Po wypieciu anteny wszystko działa bez problemu, poczekam na możliwość wyjścia na dach i sprawdzę czy obudowa się nie rozhermetyzowała.Nie polecam tego chłamu już nikomu.Pewnie na tym forum działają producenci tego bubla a nie anteny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

A u mnie ten 'bubel" działa od trzech lat i nie tylko u mnie. Jeśli antena się rozhermetyzowała lub nie działa prawidłowo jest takie coś co nazywa się reklamacja i gwarancja producenta. I należy z niej skorzystać.
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Ridix »

Nie wiem rano gdy była pokryta śniegiem notowałem rekordowe transfery,nawet 30Mbps.Problem zaczął się jak zaczął tajeć śnieg.Mogę być wkurzony,bo na chwile obecną nie mam jak jej zdjąć .A większość ludzi montuje anteny na dachu. A tak bałem się Sorensena to mam cudo które nie działa i trzeba reklamować.
Blackber
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2014-08-17, 07:56
Lokalizacja: Danzig

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Blackber »

Może wina leży gdzie indziej.Mam zarówno antenę Cybertech i Sorensena i obie sprawują się dobrze (Sorensen ma lepsze osiągi ale raczej ze względu na lokalizację).
Sprawdź bo może gniazda zamokły w środku bo za słabo wtyki dokręcone i dostała się woda do środka.Może się antena przestawiła itp.
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Ridix »

Wszystko powolutku ulega poprawie,jeszcze nie jest tak jak było ale jest lepiej.Coś wyszperałem z forum ze kiedyś do anten Cybertecha na 3G dostawała się wilgoć i stąd różnice w sygnale.Szkoda ze po kupnie nie potraktowałem jej wodą z kranu,nie wsadziłem do zamrażalki.Kiedyś poeksperymentuje,przecież mam prawo wymagać jakości,od czegoś co jest droższe od markowych anten DVB-T i satelitarnych z konwerterem.Antena to antena,ma działać w różnych warunkach.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: krystianb »

A z kabla czasem nie leci woda?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Ridix »

krystianb nie mam dostępu do anteny bo jest wysoko na dachu.Łączenia zostały zaizolowane,bo kupując antenę prosiłem o gniazdo a przysłali mi antenę z krótkim kablem,potem zaizolowałem połączone końcówki więc powinno być ok.Wcześniej na deszczu antena nie sprawiała problemu,tylko teraz jak sypnęło mocno takim mokrym śniegiem,antena była z rana oblepiona śniegiem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: krystianb »

A jakie gniazdo założyli przy antenie?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Ridix »

Gniazda w antenie nie ma,ale wystaje z anteny kabel około 30cm a gniazdo FME.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: zurek »

Ridix pisze:Gniazda w antenie nie ma,ale wystaje z anteny kabel około 30cm a gniazdo FME.
Najlepiej jakby to było złącze N - żeńskie...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

Ridix pisze:Gniazda w antenie nie ma,ale wystaje z anteny kabel około 30cm a gniazdo FME.
Zawsze miałem zastrzeżenia do anten Cybertecha, ze względu na to że antena nie jest zakończona gniazdem N-żeńskie. Za tą cenę powinna mieć to w standardzie (a tak to jest amatorszczyzna, dostanie się wilgoć i jest lipa j.w.).
jareq
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: zurek »

jarek7714 pisze: Zawsze miałem zastrzeżenia do anten Cybertecha, ze względu na to że antena nie jest zakończona gniazdem N-żeńskie. Za tą cenę powinna mieć to w standardzie (a tak to jest amatorszczyzna, dostanie się wilgoć i jest lipa j.w.).
Ale anteny Cynertecha mają złącza N - żeńskie jak zamówisz takie... Ja zamówiłem antenę Cybertech dual panel 15dBi z dwoma wyjściami N - żeńskimi zamontowanymi bezpośrednio z tyłu obudowy za cenę standardową 149zł... Taka opcja istnieje i nie ma problemu podczas zamówienia, a złącza są zamontowane perfekcyjnie szczelnie... Tylko trzeba trochę kumać w temacie i wiedzieć co zamawiać...

Tak że proszę nie oczerniać zbyt pochopnie Cybertecha i jego produktów...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Ridix »

zurek następnym razem to takiego bubla nie kupię i będę wszędzie się o tym wypowiadał.Obowiązkiem Cybertecha było mnie poinformować że gniazda nie będą na stałe wmontowane w antenę,chociaż o to prosiłem.Tak samo szanujący się producent,pokazuję zdjęcia podglądowe na stronie sklepu jak to wygląda. Cybertech na siłę chce ludziom wpychać zintegrowane swoje kable,nie ma zdjęć podglądowych jak to z tyłu wygląda,wielu ludzi się rozczarowuje że nie mają gniazda,ja tak sobie zażyczyłem a dostałem bubel. G.... mi z anteny co internet szwankuje w złą pogodę,koniec z Cybertechem w mojej opinii i tyle.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: zurek »

Ridix pisze:zurek następnym razem to takiego bubla nie kupię i będę wszędzie się o tym wypowiadał.Obowiązkiem Cybertecha było mnie poinformować że gniazda nie będą na stałe wmontowane w antenę,chociaż o to prosiłem.Tak samo szanujący się producent,pokazuję zdjęcia podglądowe na stronie sklepu jak to wygląda. Cybertech na siłę chce ludziom wpychać zintegrowane swoje kable,nie ma zdjęć podglądowych jak to z tyłu wygląda,wielu ludzi się rozczarowuje że nie mają gniazda,ja tak sobie zażyczyłem a dostałem bubel. G.... mi z anteny co internet szwankuje w złą pogodę,koniec z Cybertechem w mojej opinii i tyle.

Nie wiem jak to było w Twoim przypadku, ale w moim nie było żadnego problemu ze złączami zamontowanymi na stałe z tyłu obudowy... Może coś nie tak się dogadaliście i wyszło jak wyszło... małe nie porozumienie.

Nikt nie zmusza nikogo do kupna anten tej czy innej firmy...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

Jeśli ustaliłeś z producentem, że antena ma mieć złącza N( ż) to trzeba było od razu reklamować antenę. Tak a propos miała krótkie kable zakończone FME, jaki kabel zastosowałeś dalej?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: ja.michal »

Może być jeszcze inna przyczyna słabych osiągów. Operatorzy otrzymali nowe częstotliwości i rozpoczęli modernizację swoich sieci. Możliwe, że na stacji zmieniono konfigurację przed, w takcie lub po modernizacji samej stacji.

Co do anten lepszych i gorszych. Trochę pasuje powiedzenie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Nie znaczy, że z Sorensenem nie byłoby problemów bo i z nimi były problemy na forum.

Od momentu zakupu przecież jest dwa lata gwarancji.
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Ridix »

matek451 kabel zastosowałem od Cybertecha H155 ,po prostu napisałem że w razie problemów z kablem nie chce wymieniać instalacji antenowej,tylko wymienić kabel i poprosiłem o gniazda w antenie a nie o kabel zwisający z anteny.Na obecną chwilę zamieniłem wejściami w modemie kable i pobieranie mam w normie a wysyłanie spadło trzy razy,na obecną chwilę tak zostawię.Można być wkurzonym za antenę kosztującą 220zł z kablami i wysyłką.Bo mogłem mieć ciut lepszy efekt,dając modem w hermetycznej puszcze na maszt a router dając na strych.Ewentualnie by się mógł kiedyś spalić modem.Ale nie wiedziałem ze będę miał cyrki z anteną.Co wyślę antenę a oni w cybertechu powiedzą starą śpiewkę że przecież działa i zapłacę za koszty przesyłki w dwie strony,fizycznie antena działa,więc nie ma podstaw do reklamacji.Ale nadawać na tą firmę,jako konsument mam 100% prawo.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: radius »

Wy to łykacie, bo ja nie. Ewidentnie krytyk, który nawet anteny nie sprawdził. Kolego może szczur Ci przewód przegryzł? Widziałeś, że nie ma złącz to po co wieszałeś?! Na wszystkie zarzuty masz swoją odpowiedź.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Ridix
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2016-01-10, 19:20

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: Ridix »

Jak chodziło stabilnie to powiesiłem,antena nie jest warta zachodu by po mokrym dachu gonić.Jeżeli zobaczę wszelkie niedorobki,to jak będę miał możliwość to wstawię zdjęcia tej anteny,póki co szkoda tego komentować i tyle.A na gwarancję to ją wyślę, jak obarcza mnie kosztami to podzielę się opinią o firmie w internecie.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: radius »

Niedoróbki? Przy wieszaniu ich nie było, a teraz już są? Dzięcioł dziuplę zrobił? Masz do wszystkich żal tylko nie do siebie? Trzeba było w pokoju powiesić żeby był dobry dostęp.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: emigrant »

Ja jeszcze dodam o braku wiedzy konstruktora anteny. Tył jest aluminiowy, ale śruby, podkładki i nakrętki już są z ocynku galwanicznego. Powinny być ze stali nierdzewnej A2. A2 kosztuje grosze. Kilka lat i te śrubki będą rdzewieć, ocynk galwaniczny dość szybko się utlenia, będzie też dochodzić do korozji elektrolitycznej aluminium. Nie wolno łączyć stali z aluminium. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.

Mam w domu antenę mikropaskową 2.4GHz od Elboxa, TetraAnt( http://www.elboxrf.com/PL/p30/TetraAnt_2_14_35.html ). Chyba 8 lat temu kupiona, aktualnie leży w garażu bo już jest niepotrzebna. Nie dość, że solidnie zrobiona, tył też jest z aluminium to śruby, nakrętki i podkładki są ze stali nierdzewnej A2 a sam cybant/obejma jest z aluminium grubościennego. Dwie śruby/trzpienie co trzymają obejmę/cybant na antenie są z aluminium a to dlatego, że są przyspawane do aluminiowego tyłu anteny, więc tył nie posiada dziur. Jedynie pod złącze N(ż). Da się? da. Zero stali w ocynku. Naprawdę pełen profesjonalizm. W tym cybertechu obejma/cybant to chyba najtańsza chińszczyzna jaka istnieje do tego na małe średnice masztów a powinno być przynajmniej do 48-50mm. Cały tył anteny podziurawiony pod śruby. Nawet nie ma jakiś gumowych uszczelek żeby to uszczelnić a to też grosze kosztuje. Same skręcenie śruby z nakrętką nie uszczelni przed wilgocią. Nie wiem czy gość je robi sam, czy to zlecenie dla chińczyków, ale outdoorowych anten tak się nie robi.

Ja nie mówię, że ta antena jest zła, pewnie parametrowo jest OK i spełnia swoje zadanie, ale tak nie robi się outdoorowych anten, to partactwo. Sprzedawca liczy, że co 3-4 lata będzie ktoś ponownie kupował to nie tędy droga. Naprawdę tanim kosztem jak głupie A2, auminiowa obejma czy podkładki uszczelniające można zrobić antenę bardzo dobrą. Ja bym jeszcze na stronie wielką czcionką napisał, że takie rzeczy posiada. Na razie ta antena cybertechu to garażowe partactwo.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Tak a propos miała krótkie kable zakończone FME, jaki kabel zastosowałeś dalej?
Co ma "piernik do wiatraka"- antena powinna być zakończona gniazdem N żeńskie zgodnie z zamówieniem, @Ridix co najwyżej mógł odrazu reklamować.
emigrant pisze:Ja jeszcze dodam o braku wiedzy konstruktora anteny. Tył jest aluminiowy, ale śruby, podkładki i nakrętki już są z ocynku galwanicznego. Powinny być ze stali nierdzewnej A2. A2 kosztuje grosze. Kilka lat i te śrubki będą rdzewieć, ocynk galwaniczny dość szybko się utlenia, będzie też dochodzić do korozji elektrolitycznej aluminium. Nie wolno łączyć stali z aluminium. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.

Mam w domu antenę mikropaskową 2.4GHz od Elboxa, TetraAnt( http://www.elboxrf.com/PL/p30/TetraAnt_2_14_35.html ). Chyba 8 lat temu kupiona, aktualnie leży w garażu bo już jest niepotrzebna. Nie dość, że solidnie zrobiona, tył też jest z aluminium to śruby, nakrętki i podkładki są ze stali nierdzewnej A2 a sam cybant/obejma jest z aluminium grubościennego. Dwie śruby/trzpienie co trzymają obejmę/cybant na antenie są z aluminium a to dlatego, że są przyspawane do aluminiowego tyłu anteny, więc tył nie posiada dziur. Jedynie pod złącze N(ż). Da się? da. Zero stali w ocynku. Naprawdę pełen profesjonalizm. W tym cybertechu obejma/cybant to chyba najtańsza chińszczyzna jaka istnieje do tego na małe średnice masztów a powinno być przynajmniej do 48-50mm. Cały tył anteny podziurawiony pod śruby. Nawet nie ma jakiś gumowych uszczelek żeby to uszczelnić a to też grosze kosztuje. Same skręcenie śruby z nakrętką nie uszczelni przed wilgocią. Nie wiem czy gość je robi sam, czy to zlecenie dla chińczyków, ale outdoorowych anten tak się nie robi.

Ja nie mówię, że ta antena jest zła, pewnie parametrowo jest OK i spełnia swoje zadanie, ale tak nie robi się outdoorowych anten, to partactwo. Sprzedawca liczy, że co 3-4 lata będzie ktoś ponownie kupował to nie tędy droga. Naprawdę tanim kosztem jak głupie A2, auminiowa obejma czy podkładki uszczelniające można zrobić antenę bardzo dobrą. Ja bym jeszcze na stronie wielką czcionką napisał, że takie rzeczy posiada. Na razie ta antena cybertechu to garażowe partactwo.
Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś (mam 2 anteny Elboxrf 23dB i 13dB, pracujące w paśmie 5GHz od 5-9lat, 13dB pracuje obecnie, zużycia na niej nie widać), dziwi mnie to że oni nie weszli na ten rynek "GSM"-pewna kasa i klient z reguły niedoświadczony, o mniejszych wymaganiach, gdyż przy antenach 2,4/5GHz nabywcami z reguły są bezpośrednio WISP i takiego wykonania względem ceny by nie zaaprobowali.
jareq
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: emigrant »

Też jestem zdziwiony, że Elbox nie poszedł w rynek GSM/UMTS/LTE. Może za dużo chińskiego badziewia a kupuje go zwykły user, więc po co ma płacić za jakość jak można taniej kupić aby było.

To mnie zaintrygowało -> http://www.bestpartner.pl/katalog/39/An ... obile+Plus) Ciekawie z czego wynika cena, mam nadzieję, że z jakości. Wypadałoby popytać co to za cudo i dlaczego tyle kosztuje. Jak jest to jakość Tetry to jestem w stanie te prawie 400pln zapłacić. Wow, to ceny netto :), brutto 438 złotych za 15dBi.
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: kamil666 »

Wypowiadają sie tu moderatorzy i żaden nie zauważył, że temat jest w złym dziale? Chyba trzeba przenieść do "Anteny GSM oraz problemy z zasięgiem"
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: matek451 »

@emigrant kup Bestpartnera to się przekonasz. Coś więcej na temat wykonania tych anten za niebotyczną kasę( nie mają też kabli w komplecie) może powiedzieć kolega @patryk7588. Swego czasu zamontował ją tak http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... er#p112725 Po roku użytkowania znalazł to cudo pod masztem, zaszkodził jej wiatr. Ale resztą może opowie sam. Na forum Plusa były zdjęcia użytkownika, który pokazał wnętrze Bestpartnera 2x 19dBi gdzie zamiast tej anteny "sprytny" producent wsadził antenę 2x15dBi, o połowę tańszą. Zdjęcia zostały usunięte, macki firmy wystraszyły moderatora Forum Plusa. Temat LTE jest modny, na rynku jest pełno chińszczyzny i to głównie ona jest sprzedawana Januszom. Biorą jak świeże bułki, cena czyni cuda . Do tego marketingowy bełkot i sukces murowany. Większość użytkowników na hasło 200 zł za antenę Dual LTE1800MHz robi wielkie oczy. Oni chcą mieć anteny do wszystkiego i takie dostają za 50-150 zł. Swoją drogą polscy producenci w tym Cybertech powinni <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> uwagi świadomych użytkowników pod rozwagę i poprawiać jakość wykonania. Pytanie czy to im się opłaci biorąc pod uwagę zalew chińskiego śmiecia oferowanego na Allegro i podejście Kowalskiego do tego tematu. @jarek7714 dokładnie nie wiemy jak wyglądało zamówienie kolegi @Ridix i czy zlecił montaż złącz FME( ż) z tyłu anteny.
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: emigrant »

Zgłosiłem do Cybertechu kilka miesięcy temu żeby pozbył się z anten ocynku galwanicznego i używał stali nierdzewnej A2 i aluminium. To naprawdę nie generuje większych kosztów a jak tak, to bardzo małe. Od tego momentu kontakt mailowy z Cybertechem się urwał, gość się chyba na mnie obraził za takie podpowiedzi.

Tam idą M5 śruby i do tego nakrętki i podkładki:

śruba M5 -> http://www.art-nierdzewne.pl/41-m5
nakrętka M5 niska -> http://www.art-nierdzewne.pl/din-439-ni ... zewna.html
podkładki M5 > http://www.art-nierdzewne.pl/din-125-pl ... zewna.html
Nie szukałem obejm/cybantów z aluminium, nie wiem skąd je bierze Elbox

To naprawdę są śmieszne ceny a takie p.i.e.r.d.o.ł.y jak A2 robią z anteny profesjonalnie zrobiony produkt outdoorowy. Fajnie, że jest ABS, fajnie, że tył jest z aluminium, fajnie, że trzyma parametry 15dBi, tylko co tam robi ocynk galwaniczny, który o zgrozo styka się z aluminium. To nie antena do wewnątrz.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: jarek7714 »

emigrant pisze: To naprawdę są śmieszne ceny a takie p.i.e.r.d.o.ł.y jak A2 robią z anteny profesjonalnie zrobiony produkt outdoorowy. Fajnie, że jest ABS, fajnie, że tył jest z aluminium, fajnie, że trzyma parametry 15dBi, tylko co tam robi ocynk galwaniczny, który o zgrozo styka się z aluminium. To nie antena do wewnątrz.
W związku z tą ciekawą dyskusją, wysłałem zapytanie do Elboxrf.com-dlaczego nie produkują anten dla pasm GSM/UMTS/LTE? Problem by się sam rozwiązał (anteny Elboxrf są w podobnej klasie cenowej, a jakość wykonania Cybertecha z opisu kolegów, wskazuje że dzieli je przepaść w jakości wykonania). :)
jareq
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: ja.michal »

Fakt, kontakt z Cybertechem jest "specyficzny". Kiedyś jakąś uwagę wysłałem i pytanie bodajże o kąty promieniowania i do dzisiaj odpowiedzi nie dostałem (tak, sprawdzam spam).

Także trochę mają do poprawienia.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: patryk7588 »

matek451 pisze:@emigrant kup Bestpartnera to się przekonasz. Coś więcej na temat wykonania tych anten za niebotyczną kasę( nie mają też kabli w komplecie) może powiedzieć kolega @patryk7588. Swego czasu zamontował ją tak http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... er#p112725 Po roku użytkowania znalazł to cudo pod masztem, zaszkodził jej wiatr. Ale resztą może opowie sam. Na forum Plusa były zdjęcia użytkownika, który pokazał wnętrze Bestpartnera 2x 19dBi gdzie zamiast tej anteny "sprytny" producent wsadził antenę 2x15dBi, o połowę tańszą. Zdjęcia zostały usunięte, macki firmy wystraszyły moderatora Forum Plusa. .
Potwierdzam wszystko.
Antena działała dobrze, ale nie była warta tych pieniędzy jeśli chodzi o jakość wykonania.
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Anteny Cybertech kiepska jakość!!!

Post autor: emigrant »

@patryk7588

Coś więcej o jakości możesz napisać? Są w niej materiały ze stali w ocynku galwanicznym? Mam tu na myśli też śrubki, podkładki, nakrętki, itd. Czy mocowanie uchwytu masztowego też jest na śrubkach M5? BTW, M5 w cybertechu tym dualnym 15dBi to jakaś kpina. To kawał anteny, podatnej na podmuchy boczne. Minimum to M6 a ja bym tam widział M8. Do tego w Cybertechu uchwyt/cybant nie styka się bezpośrednio z tylną ścianką anteny tylko jest zawieszony w powietrzu bo na przeszkodzie są nakrętki. Wektory siły działają na powierzchnię dwóch śrub M5.

Tutaj ładnie widać jak uchwyt jest w powietrzu -> http://www.cybertech.com.pl/galerie/a/a ... 0d_256.jpg
Tutaj Tetrant od Elboxu jak przylega co daje stabilność -> http://www.dipol.com.pl/pict/a72801++.jpg
ODPOWIEDZ