Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aficio
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-12-26, 22:16
Lokalizacja: Kobyłka

Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Post autor: aficio »

Jak w temacie ?
Aktualnie posiadam router Dlink DWR 921 , abonament na mobilny z plusa. Będę rezygnował z neostardy , także muszę rozszerzyć zasięg plusa na cały dom . Router stoi na piętrze i tam sygnał jest bardzo dobry . Jednak na parterze już nie jest tak dobrze . Zasięg jest , ale jedna , max 2 kreski . Nie ma możliwości pociągnięcia kabli tak więc zostają mi transmitery .
Moje pytanie : jakie polecacie ? I może jeszcze głupie pytanie . Do transmitera na parterze jaki wpiąć modem, router , aby dobrze pokryć zasięgiem cały parter ? Mała uwaga : nie chciałbym wydać majątku . Zaproponujcie coś w granicach rozsądku , co nie zrujnuje mi kieszeni :hyhy:

Z góry dzięki za info .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Post autor: matek451 »

Osobiście korzystam z zestawu D-linka kupionego w salonie Plusa za 99 zł http://www.plus.pl/adaptery czyli zestaw DHP-309AV. do niego podłączony WR-740 w roli AP.(jeśli ma być pełne N to WR-841). Koszt 150-170 zł.
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Post autor: barek16 »

@matek451 jakie prędkości po LANie przez te transmitery uzyskujesz ? Ja mam zestaw TP-Link TL-WPA4220KIT i ok 40Mbit/s to kres ich możliwości.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Post autor: matek451 »

To niestety zależy od stanu elektrycznej sieci w twoim domu oraz długości drogi, którą pokonuje sygnał. U mnie jest kiepska, stary budynek a instalacja z czasów Al . Stąd prędkości podobnie jak u ciebie 30-40Mb/s. A transmitery podobne czyli w teorii 500Mb/s.
aficio
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-12-26, 22:16
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Post autor: aficio »

Panowie , jeżeli osiągnę przy tym rozwiązaniu 40 Mbit/s to będę szczęśliwy .
Prawdopodobnie skorzystam z opcji matek451. Ale ktoś mi polecił coś takiego :
http://www.x-kom.pl/p/173734-access-poi ... eater.html

Co o tym sądzicie ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Post autor: matek451 »

Repeater przycina prędkość minimum o połowę. Stosuje jedno radio do odbioru i dalszej transmisji. Wymaga sygnału minimum -70dBm aby miał co wzmacniać więc gdzie go zainstalujesz? Jeśli na dole to sygnał może być za słaby. Tryb jest ogólnie mało stabilny. Nie masz możliwośći pociągnięcia kabla między piętrami np. przewód wentylacyjny?
aficio
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2015-12-26, 22:16
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Post autor: aficio »

Nie , kable nie wchodzą w grę . Wszystko mam pociągnięte w ścianach , także nie ma opcji , żeby coś leżało lub ciągnęło sie nawet w korytku po scianie . Zostaję przy Twoim rozwiązaniu .
Dzięki za poradę .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Post autor: ja.michal »

Taka mała uwaga. Są modele PLC z wbudowanym WiFi, odpadnie wtedy jedno urządzenie. Są również nowe urządzenia do 1,2 Gbps, które działają w MiMo wykorzystując, poza przewodem neutralnym i liniowym, również przewód uziemiający. Takie coś robi np. TP-Link czy NetGear. Niestety nie korzystałem, w ogóle z PLC także tylko informuję o tym o czym czytałem, nie znam realnych osiągów. Podobno do niecałych 400 Mbps da radę "dociągnąć". Tutaj, w połowie strony, jest jakiś test PLC: http://www.cnet.com/products/netgear-powerline-1200/2/
Focus07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-11-11, 22:19

Re: Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Post autor: Focus07 »

Witam,
Dawno nie ruszamy temat ale nie chciałem otwierać nowego.
Sprawa wygląda tak, posiadam huaway b593-22 zasięg wifi na parterze jest ok, natomiast na piętrze mimo że jest to mały domek z otwarta klatka schodowa jest tragiczny, muszę rozszeźyć zasięg wifi. Co myślicie o d-link DHP-W311AV, a dokładniej sprzęcie z aukcji nr 6485304935
??
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie polecacie transmiter sieciowy i czym rozszerzyć zasięg ?

Post autor: matek451 »

A co tu się zastanawiać? Cena jest taka ze można brać w ciemno. Sam korzystam bez problemu z zestawu 2xD-Link DHP-308AV, kupiony ze 2 lata temu w Plusie za 99 zł. Taki jak twój jest tam za 259 zł , ten ma jeden transmiter z WiFi. Prędkość takiego zestawu zależy w duzej mierze od długości i stanu sieci elektrycznej ale u mnie osiagam około 30-50Mb/s.
ODPOWIEDZ