LTE Orange

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... &start=240
Zapytaj tam.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

I jeszcze jedno, @matek451 masz rację, gość z Orange gada głupoty.
Mówił o tym, że nie będzie na ,,moich'' nadajnikach 1800 czy 2600, a okazuje się, że jest na razie na tym bliższym 1800. Dlatego, może jest słaby sygnał.
Mam nadzieję, że w tym miesiącu jak pisali, odpalą LTE800.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE Orange

Post autor: ja.michal »

adziu82, skoro masz 8 km do LTE800 już odpalonego to powinieneś go łapać. Jeśli pozwolenie LTE1800 wisi od dawna to możesz jeszcze długo czekać. Jeśli działa i łapiesz sygnał to sprawdź prędkości. Kwiecień już mamy, także niedługo może pojawić się sygnał LTE800. Już tyle sam bym wytrzymał. ;)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Ktoś wie jak wyłączyć ten śmieszny PIN? Wchodzę w router, tam mam wpisać kod PIN ( zmieniłem go nawet )wpisuję poprawny, a wyskakuje mi, że jest zły, niby mam 3 próby a mogę wiele razy to robić i zawsze to samo, zły PIN.
Czy może najpierw muszę zarejestrować konto nowe? Mogę dodać do konta już istniejącego, bo mamy już dwa numery w Orange.
RAW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6467
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE Orange

Post autor: onken »

W Orange PINu nie wyłaczysz... Mozna tylko kombinowac ze skryptami jeśli router na to pozwoli
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Więc jak mam wejść na router, wpisałem 192.168.0.1 i powinno być podanie hasła ,,admin'' a każe podać PIN, jak podaje,to jest zły, a jest dobry.
RAW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE Orange

Post autor: dzejk »

jaki router, jakie ip dostaje komputer, łączysz się przez kabel, czy wifi ?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

ZTE MF 283+ łączę się przez kabel. Śmieszne, żeby było tyle kłopotu, PIN poprawny a podaje, że jest zły.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

A może muszę konto założyć? Jak sprawdzić numer karty SIM?
Włożyłem kartę do telefonu ale nie ma numeru jak sprawdzam. Może internet odpalić z telefonu, to coś ruszy. Pobrać kilka MB i sprawdzić po zarejestrowaniu karty, tylko jaki mam numer ?
Masakra.
RAW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE Orange

Post autor: dzejk »

albo na samej sim albo na karcie, z której sim wyłamałeś
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Nie ma nigdzie numeru. O co tu chodzi? Po wpisaniu 192.168.0.1 powinno być hasło ,,admin'' i jestem na routerze. A woła PIN i niby jest zły, jak daję dobry.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Po wi-fi łączę się routerem, ale nie mogę wejść w niego i zmienić hasło czy nazwę sieci itp.
EDIT-> za drugim razem wszedłem po wpisaniu 192.168.0.1 ale jest ten sam problem jak po kablu,czyli woła PIN.
EDIT-> włożyłem kartę do Sony Z i net odpalił, strona się wczytała.
Ale jak wkładam do ZTE kartę dalej ten sam problem.
Niby jak odpaliłem neta, czyli zrobiłem strefę domową, to mogę teraz zarejestrować kartę, tylko, że nie znam numeru.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Ok jakoś ogarnąłem trochę, jestem w routerze.
Połączenie jest, zasięg pokazuje, ale jak mam ikonkę status połączenia,, piłeczkę'' to jest czerwony krzyżyk. Jak ogarnąć to?
RAW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6467
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE Orange

Post autor: onken »

Polecam uzyc :-) "instrukcja obslugi" :-)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

W końcu działa.
Bez anteny zewnętrznej ( kupiłem dwie atk10, tak jak @ja.michal pisał ale jeszcze nie podłączyłem ) router stoi na parapecie i mam 15 Mb/s, za 2-3 godziny jak zamontuje anteny napiszę ile będzie.
Siła sygnału lepsza niż taka sama jak w telefonie, 97dBm.
RAW
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: LTE Orange

Post autor: Brylant19 »

adziu82 pisze:W końcu działa.
Bez anteny zewnętrznej ( kupiłem dwie atk10, tak jak @ja.michal pisał ale jeszcze nie podłączyłem ) router stoi na parapecie i mam 15 Mb/s, za 2-3 godziny jak zamontuje anteny napiszę ile będzie.
Siła sygnału lepsza niż taka sama jak w telefonie, 97dBm.
Jak chcesz dokładne parametry sygnału określić i pasmoo po jakim się łączysz to wycągnij log z systemu rutera.
Ustawienia->ust. urządzenia->log systemowy i wszystko zaznacz. Pobierz i wyszukaj w tym pliku tekstowym rsrp i resztę.

pozdro
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Może ktoś zerknąć, czy dobrze zamontowałem anteny, chodzi mi przede wszystkim czy mogą się stykać lekko?
Jedna jest ustawiona inaczej i inna też inaczej, czyli żeberka idą w jednej góra/dół a w drugiej lewo/prawo.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/ecd4f6a34df2cac7
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

@Brylant19 i co ja mam tam odczytać? Jak ja nie kumaty :szok:
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Z 97dBm skoczyło na 67dBm.Dużo czy mało? Przy routerze na Sony Z test pokazał na 20Mb/s, 6 metrów od routera pokazało także 20 Mb/s a na piętrze ledwo 1Mb/s. Jest źle.
To na routerze od radiówki było więcej. Będzie potrzebny drugi router na górze.
RAW
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE Orange

Post autor: jarek7714 »

adziu82 pisze:Z 97dBm skoczyło na 67dBm.Dużo czy mało?
Prawe dobrze-powinieneś zastosować inny rodzaj uchwytu, tak aby odległość między jedną a 2-gą anteną była min. ok. 0,5m. Mimo wszystko efekt jest bardzo przyzwoity-zejście z -97dB na -67dB oznacza że anteny działają jak należy. :ok:
adziu82 pisze: Przy routerze na Sony Z test pokazał na 20Mb/s, 6 metrów od routera pokazało także 20 Mb/s a na piętrze ledwo 1Mb/s. Jest źle.
To na routerze od radiówki było więcej. Będzie potrzebny drugi router na górze.
To jak będzie się kształtował transfer w konkretnym miejscu domu to zupełnie inna "bajka", być może będzie konieczność zastosowania 2 AP lub AP dual-band.
jareq
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Więc poszukam inny uchwyt, gdzieś chyba miałem dłuższy.
Też tak myślę, żeby postawić na górze router, kabel z dołu do góry jest pociągnięty w ścianie czy podłodze, ale coś z nim jest nie tak. Obciąłem końcówkę, udałem się do sklepu gdzie kupiłem i okazało się, że jest dobry, ale kazali mi sprawdzić drugi koniec, jeszcze tego nie zrobiłem.
Niby routery wg Was były dobrze skonfigurowane, ale coś jednak było źle.
Albo wezwę serwis i mi zarobią końcówkę i skonfigurują router,albo sam kupię zaciskarkę.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Anteny już się nie stykają, ale nie zauważyłem poprawy, w dalszym ciągu jest te 69dBm.
Ale zauważyłem, że przy pobieraniu jakiegoś pliku, zaczyna od około 2MB/s i stopniowo spada, kończąc na wyniku poniżej 1MB/s.
Czy to normalne? Myślałem, że może problem w tym, że jestem jakieś 5-6 metrów od routera, ale nie.
Jak połączyłem się kablem bezpośrednio z routerem ( 2 metry długość ) to jest to samo, zaczyna od 2MB/s i kończy tak samo.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Panowie, proszę wypowiedzcie się na ten temat, co odpisał mi konsultant Orange->

,,Odnosząc się do informacji widniejących na stronie www.orange.pl wyjaśniam, iż po zalogowaniu
się z w/w numerem na tej stronie widoczny jest tylko i wyłącznie podstawowy limit danych.
Limit 150 GB dostępny w ramach strefy internetu domowego nie jest widoczny ponieważ po jego wyczerpaniu użytkownik w dalszym ciągu może korzystać z połączeń internetowych z prędkością do 1 Mb/s.

Limit 150 GB można sprawdzić tylko i wyłącznie podczas kontaktu telefonicznego z BOK Orange 510 800 800 (koszt połączenia zgodny z posiadanym planem taryfowym) lub korzystając bezpłatnie z zakładki kontakt poprzez zapytanie elektroniczne.''


Czy to nie jest chore? Więc po co mi logowanie się na stronie Orange, jak tam nic nie znajdę, nic nie zrobię.
Nie mogę sprawdzić ile zostało z tych 150GB.
Napisali mi, że mogę tylko te 20GB sprawdzić, ale tego też nie mogę. Nie sprawdzę ile dziś zużyłem, czy jest faktura itp.
Napisałem im, że mam dwa abonamenty i mam no-limit na rozmowy czy sms-y, więc po co mi się logować tam, jak mam no-limit?
Napisałem również, że mam 2GB danych, potem za 10zł wskoczy 3GB a jak przekroczę i te 3GB to mam lejek, więc po co mam się logować i sprawdzać ile danych poleciało, w tym abonamencie czy w tym abonamencie.
Śmieszne, bo mam lejek 1Mb/s to nie muszę tego kontrolować, a jak właśnie muszę to kontrolować, tak aby mi starczyło do końca miesiąca z pełną prędkością.
Może ja czegoś nie rozumiem, może tak ma być, abym nie miał wglądu.
RAW
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: LTE Orange

Post autor: MarcinNS »

Jeśli korzystasz z internetu z tego samego miejsca tj strefa domowa to możesz sobie sprawdzić w Mój Orange/Informacje/Bieżące wykorzystanie. Będziesz wiedział ile wykorzystałeś a przy założeniu że korzystasz z tego samego miejsca będą to dane z strefy domowej.
A z tym no limit to jest tak że jeśli wykorzystasz pakiet danych to nie odetną Tobie net-a ani nie wystawią rachunku z dodatkową opłatą za przekroczenie dostępnego pakietu danych. Net będzie dalej działał...wolniej do końca okresu rozliczeniowego.
To nieetyczne zagranie marketingowe ale cóż. Nie ma limitu ale są pakiety danych.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Tak ja to wiem, ze jest lejek i nie odetna mnie.
Zakladki moj orange nie mam, wiec nic nie moge sprawdzic, także nie mogę sprawdzić bierzacego wykorzystania, bo tego nie mam.
Znaczy mam moj orange ale na srodku ekranu a powinien tez byc na gorze a tak mam opcje tylko zeby zostac abonentem, zmienic numer albo internet zmienic, a powinno byc np bierzace wykorzystanie i jakies inne opcje.
Nawet sprawy nie mogę zgłosić żadnej a w opcji komorkowej moge napisać i zgłosić problem.
Napisali ze pakiet poza strefowy czyli te 20GB moge tylko sprawdzic, ale tego tez nie moge. Chyba ze nie wiem gdzie.
Jak chce wiedziec to mam dzwonic i placic. W abo komorkowym moge wszystko sprawdzic.
Smieszne jest to, ze mialem strefe sam zrobic, ale nie mialem jak, wiec zadzwonilem. Gosc mowi mi co i jak a ja mu, ze wiem ale nie mam zakladki moj orange pelnej i nie zrobie tego. A on mowi faktycznie i sam zrobil.
Dostalem takze sms z informacja ze moge z androida sie zalogowac z apki moj orange, jak chcialem dodac numer to nie moge dodac no jakis blad i mam sie skontaktować z biurem. A już mam dwa numery z abonamentu i do nich chciałem dodać numer internetowy.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

@MarcinNS a czy Ty masz tez ta ofertę? Lub cos podobnego w orange i masz opcje aby sprawdzic wykorzystanie z zakladki moj orange.
RAW
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: LTE Orange

Post autor: MarcinNS »

Myślę, że powinieneś mieć wgląd do takich informacji. Nie wiem co to za hybryde masz.
Druga możliwość to statystyki w routerze, czasami odbiegają od kalkulacji 'Orange'. Ale będziesz wiedział mniej więcej ile wykorzystałeś.

@adziu82
Mam Internet Mobilny dla Małych i Średnich firm. Ale to podstawowa informacja którą powinno się mieć na każdym abonamencie i pre-paidzie.
https://beta.postimg.org/image/65n41lsiz/
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Dokladnie. Wykaz powinienem widziec na bierzaco. Statystyki z routera nie interesują mnie, czasami wylacza prad i juz od nowa liczy.
Hybryda pewnie nie jest taka sama bo u gory nie mam tej zakladki a na abo komorkowym mam.
RAW
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE Orange

Post autor: jarek7714 »

adziu82 pisze: ,,Odnosząc się do informacji widniejących na stronie www.orange.pl wyjaśniam, iż po zalogowaniu
się z w/w numerem na tej stronie widoczny jest tylko i wyłącznie podstawowy limit danych.
Limit 150 GB dostępny w ramach strefy internetu domowego nie jest widoczny ponieważ po jego wyczerpaniu użytkownik w dalszym ciągu może korzystać z połączeń internetowych z prędkością do 1 Mb/s.

Limit 150 GB można sprawdzić tylko i wyłącznie podczas kontaktu telefonicznego z BOK Orange 510 800 800 (koszt połączenia zgodny z posiadanym planem taryfowym) lub korzystając bezpłatnie z zakładki kontakt poprzez zapytanie elektroniczne.''
W czym masz problem-dzwonisz na infolinie i udzielają ci informacji. OT taka oferta, tania, lecz trzeba być z orientowanym jak te dane są rozliczane (liczą to modemy/modemo-routery operatora dostępne w ofercie/routery z alternatywnym oprogramowaniem [DD-WRT/OpenWRT/Tomato]/Mikrotik).
adziu82 pisze: Napisali ze pakiet poza strefowy czyli te 20GB moge tylko sprawdzic, ale tego tez nie moge. Chyba ze nie wiem gdzie.
Jak nie możesz?! Założyłeś konto on-line dla tej usługi internetowej? Proszę-ja loguję się na serwer i mam użycie z pakietu dodatkowego

Kod: Zaznacz cały

 

    Orange Free Net - wspólny pakiet GB na konto
    Data wygaśnięcia
    za 6 dni,
    23.04.2016
    Pozostało
    35.21 GB

. :ok:
jareq
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: LTE Orange

Post autor: MarcinNS »

Przeglądałem twoje fotki. Z tyłu twój router wygląda jak ZTE MF 283+. Wyłączenie router-a restartuje aktualną sesję ale miesięczny się nie zeruje. Wiem, bo mam taki sam. Sprawdź opcje.

Obadaj to o czym mówi @jarek7714.
Trzeba być zalogowanym na konto :)
ODPOWIEDZ