LTE Orange

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Witam,
Kilka dni temu zakończyłem współpracę z ISP radiowym. Na pewno będę brał internet z Orange, sprzęt do 3G posiadam,
ale wczoraj sprawdziłem na telefonie z ciekawości, czy może już LTE mam i okazuje się, że jest :hyhy:
Dziwi mnie jedna rzecz, jak przełączam na telefonie ( Sony Z ) na tryb 4G preferowany to jest jedna kreska w domu ( na wewnątrz są 2 kreski ), 97-105 dBm i co dziwne zasięg w procentach aż 50%.
Na 3G mam 90dBm i zasię max 40 %, LTE jak zrobiłem test, na mniej więcej 100 dBm pokazało mi 25 Mb/s i zrywa połączenie, przeskakując na 3G.

Rozumiem, że sygnał bez problemu ściągnę do domu.
Więc prosiłbym o jakiś sprzęt. Modem, antena ( taka żeby mogła przełączyć się z 3g na 4g i odwrotnie ) i router.
I jeszcze jak by ktoś zerknął na mapę BTSearch, z którego nadajnika korzystam. Lokalizacja Piotrów, gm Przewóz powiat Żary.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Dodam, że jak będę brał internet, to nie ma nic w ofercie. Tylko modem huawei 3372s.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE Orange

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:że jak będę brał internet, to nie ma nic w ofercie.
Jak to nie ma? Jaką ofertę chcesz brać?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Nic nie ma ciekawego, same tablety w tej ofercie albo inteligentne domy. Jest router ale z wbudowanym modemem, i jeden modem, który napisałem wyżej. Albo może routerko-modemy. Ale czy to pokryje mój dom? 130m2.
Oferta za 59zł miesięcznie 40 GB plus 10GB zamówienie on-line
RAW
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: LTE Orange

Post autor: pogodabartek »

Lte łapiesz zapewne na paśmie 1800 z
Przewóz
Spacerowa 25, Dz. nr 364

Jak chcesz osobno modem i router to modem:
-huawei e3276 bo ładnie łapie sygnał koszt ok 100zł
-Dovado Tiny starsza wersja router wielkości paczki fajek z wyborem pasm koszt ok 300zł

Albo wszystko w jednym czyli Huawei B315 i za pomocą Lte Watch wymuszasz interesujące Cię pasmo koszt ok 300zł+- 50zł


Osobiście już bym brał Huawei B315 bo ma solidne złącza antenowe których nie wyrwiesz, co w przypadku modemu jest możliwe natychmiast przy pierwszym wkładaniu złącza anteny-konektora !!!


Antenę to albo na pasmo LTE 1800 dualną z cybertecha i jak najkrótszy kabel lub ATK10 na pasmo LTE 800 jeśli się pojawi za jakiś czas w Twojej okolicy.
Nie ma anten uniwersalnych, bo antena do wszystkiego to jest do niczego.

Ofertę Orange zobacz sobie na ich stronie i bez sprzętu, a najlepiej brać największe pakiety.

Robisz tak router dajesz na strych by się nie usmażył,a antenę na zewnątrz i ciągniesz sygnał internetowy z routera kablem na dół domu. na dole możesz sobie postawić dowolny inny router z wifi w centralnej części domu,a sprzęty łączysz kablem sieciowym.

ja tak zrobiłem u kolegi na wsi router bez anteny prowizorycznie na dworze, zasilanie na strychu i kablem do domu i tam router i wifi i puszki w scianie i w pokojach po kablu.

Huawei B315 można wziąć sobie nawet na raty 20*0% na portalu na all...o.pl co się nie odczuje kosztu- dajesz do koszyka router antenę i kupujesz.


W Orange masz za 29,95 zł
LTE FreeNet-przez pierwsze 6 miesięcy przy
zakupie online, później 59,90 zł Pakiet danych Pakiet danych z pełną
prędkością
60 GB Dodatkowy pakiet Dodatkowy pakiet
za zakup online
+15 GB Bez limitu Prędkość LTE/3G po
pakiecie danych czyli po 75GB
do 10 Mb/s a po przekroczeniu 100 GB 1Mb/s
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Dzięki za pomoc. Właśnie z tym, czy ja odbieram sygnał z Przewozu to nie jestem pewien, antenę ustawiłem właśnie w drugim kierunku i albo mam ( piszę wg 3G) maszt PTK Centertel przy zjeździe z drogi nr 18, albo Grotów. Bo w tą stronę mam antenę ustawioną, do jednego masztu mam 6,2 km a do drugiego 6,0 km. Do Przewozu mam jakieś 7,5 km.
Jak sprawdzałem na telefonie, to pokazuje mi, że GSM mam z Przewozu, ale jak przełączę na 3G to już Grotów.
Z LTE nie wiem jak sprawdzić. 56199 261611.11 nie wiem jak to odczytać i gdzie znaleźć.
RAW
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE Orange

Post autor: jarek7714 »

pogodabartek pisze: Jak chcesz osobno modem i router to modem:
-huawei e3276 bo ładnie łapie sygnał koszt ok 100zł
-Dovado Tiny starsza wersja router wielkości paczki fajek z wyborem pasm koszt ok 300zł
Albo wszystko w jednym czyli Huawei B315 i za pomocą Lte Watch wymuszasz interesujące Cię pasmo koszt ok 300zł+- 50zł
Jeżeli jest możliwość kupna od operatora w ofercie z abonamentem internetowym to można brać modemo-routery Huawei/ZTE, bez tego nie widzę sensu ekonomicznego zakupu modemo-routera/ routera do praktycznie tylko obsługi modemu LTE za 300zł.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE Orange

Post autor: matek451 »

W Orange dla indywidualnych bierze się tylko ofertę Internet LTE dla domu za 59,90 czyli 150GB w strefie domowej z pełna prędkością ( potem 1Mb/s) + 20GB poza strefą +Szczęśliwe Godziny 0-8. A ze sprzętu MF283+ z tabletem Lenovo TAB2A8 za 99 zł( sprzęt wart 900 zł)a nie jakiś modem wart 100 zł. Jak nie pasuje ci MF283+ czy tablet to go sprzedajesz i kupujesz za tą kasę co chcesz. A zasięg LTE możesz mieć z BTS-a NETWorks LTE1800 w Niwicy. Trzeba też na http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... &start=135 spytać o BTS LTE800 Orange w Rościcach czy już działa i od tego zależy dobór anteny. BTS-y LTE1800 NetWorks Grotów i Przewóz działają raczej w UMTS2100 i UMTS900.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

@matek451 a gdzie Ty masz tą ofertę? Bo ja nie widzę.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

A może ktoś mi sprawdzić 56199 261611.11, mam to w Netmonitorze, ale na BTSearch nie wiem jak znaleźć to. Wtedy bym wiedział z jakiego korzystam, ale mi się wydaje, że to jest nadajnik ode mnie 9 km, Cisowa.
RAW
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE Orange

Post autor: jarek7714 »

adziu82 pisze: Bo ja nie widzę.
Ofertę masz tutaj http://www.orange.pl/kid,4002009278,id, ... ticle.html i ja bym celował w ten wyższy pakiet z dodatkowym rabatem 20%-kody rabatowe (ktoś tutaj się chwalił że takowe posiada, jak nie to na forum telepolis można nabyć od użytkowników). :) Osobiście nabyłem z ciekawym sprzętem i to bez SIMLOCK oraz abonamentem brutto-niespełna 63zł. :ok:
jareq
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

@matek451 ale Ty podałeś cenę za miesiąc 59,90 z tabletem i routerem, ale ja widzę, że cena jest 79,90 zł za miesiąc, sam router z abo kosztuje 59,90zł. Chyba że ja coś pokręciłem.
Router ten ma ( jak jest napisane ) kilka wejść na antenę, czy mogę podpiąć antenę tą co mam do 3g i jak kupię do LTE, chodzi mi o to, że jak by wywaliło LTE to żeby się przełączyła na 3g.
Rozumiem, że router jest z wbudowanym modemem, czy jak mam jakieś 97-105 dBm to czy sam router może złapać sygnał tak słaby.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

I jeszcze jedno pytanie, wszedłem na ,,szczegóły oferty'' i przekierowało mnie tu
http://www.orange.pl/kid,4003445680,id, ... ticle.html
Ale tu nie ma nic o tej ofercie co pisze @matek451 czyli 59,90zł 150GB itp, 150GB jest w ofercie za 79,90zł.
A jak daję ,, wybieram tą ofertę'' to przekierowuje mnie do kupna i jest tam router ,20GB poza domem, szczęśliwe godziny i koszt 59,90zł tylko nie wiem ile danych mam w domu do wykorzystania.
I o co chodzi z tym, że Internet bez limitu danych w strefie domowej bez ograniczenia prędkości. Czy ta oferta jest tylko i wyłącznie na LTE?
RAW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6493
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE Orange

Post autor: onken »

Bez ograniczenia to "tylko" do 150 GB w strefie domowej, pozniej max do 1 Mbps
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

@onken, ale piszesz o ofercie tej co podesłał @matek451? Czyli za 59,90zł w niej jest te 150 GB?
A jak to jest z tym co napisałem prędzej, wytłumaczy ktoś mi? Chodzi mi o to, że @matek451 podał cenę 59,90zł i tablet z routerem, ale ja widzę, że w tej cenie jest tylko router, a tablet z routerem jest za 79,90zł, bo może ja coś źle widzę.
RAW
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: LTE Orange

Post autor: emigrant »

Na dole wybierasz "Wybieram" i tam można sobie zmienić co chcesz kupić razem z tą taryfą. Masz -> http://www.orange.pl/portal/commerce/wi ... =41711#cur

Koło nazwy modelu modemu klikasz na "zmień" i tam sobie wybierasz za 99pln router+tablet. No i trzeba zamówić online bo jak zamówisz w salonie to nie będzie szczęśliwych godzin od 00 do 8 rano. Tzn będą, ale tylko pół roku. To taki haczyk.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

@emigrant podaj jeszcze raz link, mi otwiera się czarna strona i trochę logo Orange i jakieś <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>.
RAW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6493
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE Orange

Post autor: onken »

Sprawdź to:

http://www.orange.pl/klienci_ind/telefo ... ment=69.90
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Dzięki ten działa onken. Nie wiedziałem jak to znaleźć.
Dobra, internet już wybrany, za 59,90zł biorę w zupełności starczy 150GB i darmowe noce, a nawet to za dużo.
Czy ta antena będzie ok do tego routera?

http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-e ... _A7027.htm

Zasięg mam na zewnątrz 97-105 dBm.
Wczoraj jak jechałem do pracy, przejeżdżałem obok dwóch nadajników gdzie jest to LTE, na jednym przy max zasięgu prawie 40Mb/s drugi nieznacznie mniej.
W domu przy słabym zasięgu na tym samym telefonie, tak jak pisałem jakieś 100 dBm, między 15 Mb/s a 25 Mb/s, liczę że tak w dzień będzie jakieś 20Mb/s z anteną a w nocy jakieś 30Mb/s.
Aha i jak wysoko zamontować antenę do LTE, tą na 3G mam na około 5 metrach.
Ostatnio zmieniony 2016-03-29, 17:10 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
RAW
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: LTE Orange

Post autor: emigrant »

W tym linku http://www.orange.pl/kid,4002009278,id, ... ticle.html na samym dole po lewej wybierasz "Wybieram" i tam już zmieniasz sobie router na router+tablet wchodząc w Lenovo.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Jak to jest w końcu z tym routerem? Obsługuje częstotliwość 800? Bo wyczytałem w specyfikacji, że nie.
Oraz, czy jak nie odpalili te 800 jeszcze i załóżmy, że jest częstotliwość 1800 i 2600 to jaką antenę wybrać, która częstotliwość jest lepsza?
Czekam na info od Orange ( pisałem maila ) jakie są dostępne częstotliwości u mnie, więc jeszcze nie biorę tej oferty, albo wezmę i polecę na 3G, bo sprzęt mam, a jak odpiszą mi jaką mam częstotliwość to wtedy kupię antenę.
RAW
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: LTE Orange

Post autor: rafor4 »

Radziłbym poczekać z miesiąc na wybór oferty orange z powodu ich dziwnego naliczania pakietu danych. Gdy miałem internet w playu przez 8 miesięcy zużyłem maksymalnie 160gb w miesiącu. Tymczasem idąc rozliczaniem orange w 7 dni zużyłem już 103gb. Coś jest nie tak. Te szczęśliwe godziny liczone są niepewnie i nie wiadomo kiedy kto dostanie lejek. Za miesiąc wyjaśni się sytuacja, bo sporo osób wzięło teraz tę ofertę to napiszą czy dostaną lejki. M.in. ja. Przez pierwszy tydzień po podpisaniu umowy jest ok, ale potem jak się kończy okres możliwego wypowiedzenia zaczynają się jaja.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6493
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE Orange

Post autor: onken »

A co da miesiąc ??

Orange nalicza tak już od wielu miesięcy, wiec co to zmieni...
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: LTE Orange

Post autor: rafor4 »

A są jakieś info o rozdawanych lejkach na transfer? Widziałem tylko świeże opinie o złym naliczaniu.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Właśnie miałem pytać o rozliczanie, o gdzieś przeczytałem, że ludzie narzekają.
RAW
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: LTE Orange

Post autor: astrin »

Po tygodniu korzystania z usługi tak to wygląda wg mnie.

Na "Mój Orange" dane są prezentowane tak, jak są faktycznie naliczane, bez podziału na strefę domową, wspólny pakiet danych oraz szczęśliwe godziny. Chociaż pozostały transfer ze wspólnego pakietu danych jest przedstawiony w formie pozostałego limitu w bieżącym okresie rozliczeniowym.
Transfer ze szczęśliwych godzin można wyliczyć, sumując ilość danych przypisanych do sesji w godzinach 00:00-08:00, ale jeśli o godzinie 08:00 została naliczona taka sama ilość danych, jak wcześniej w tym dniu przed godziną 8:00 (w ramach szczęśliwych godzin), jest to błąd systemu i dane te zostają wliczone do strefy domowej. Problem jest znany od ponad miesiąca i do tej pory Orange nic z tym nie zrobiło, pozostaje tylko składać reklamacje z żądaniem przywrócenia faktycznie niewykorzystanego limitu ze strefy domowej.

Mimo korzystania z internetu wyłącznie w strefie domowej, w ciągu kilku dni kilkaset MB zostało u mnie błędnie wliczonych do wspólnego pakietu danych. Dowiedziałem się w pomocy technicznej, że mogło to być spowodowane połączeniem z dalekim bts'em, co wydaje się dziwne, gdyż na forum Orange, użytkownicy otrzymywali informacje z pomocy technicznej, że lokalizacja bts'a nie ma znaczenia.

Na rachunku szczegółowym w ogóle wygląda to śmiesznie (mowa o sytuacji korzystania z internetu wyłącznie w strefie domowej). Wynika z niego, że transmisja poczty jest rozliczana z pakietu wspólnego i tylko do niej są przypisane szczęśliwe godziny. Reszta danych jest wliczona do strefy domowej, nawet te transferowane w godz. 00:00-08:00, co jest bzdurą bo szczęśliwe godziny działają, a że często błędnie to inna kwestia.
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: LTE Orange

Post autor: Brylant19 »

Ja dziś wziąłem te umowę o której piszesz, i konsultantka nakazala resetowac modem przed laczeniem w czasie szczęśliwych godzin. Nie wiem czy to ma sens ale to dziwne. Sam korzystam z Sz. G. Od kilku lat w ramach internetu CDMA i nigdy nie resetowalem modemu przed północą i zawsze szczęśliwe godziny naliczane były prawidłowo.

Trochę mnie zmartwila Twoja sytuacja.
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Tak czy tak, wezmę tą ofertę. Myślę, że nie przekroczę 150 GB, w nocy także nie będę ściągał na potęgę, ale będę na pewno pilnował rozliczania.
RAW
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: LTE Orange

Post autor: Brylant19 »

Czytałem dyskusje na ten temat na forum orange i wychodzi na to, że limit źle jest naliczany tylko w mój orange i źle liczony widzi tylko użytkownik. Dzwoniąc do konsultantow oni sprawdzają i w ich systemie pokazuje się prawidłowe rozliczanie. I nie blokuje.
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

No to dobra w sumie wiadomość, ale dobrze by było jak użytkownik widzi dobre cyfry.
Dostałem odpowiedź od Orange, ale chyba nie umieją czytać ze zrozumieniem, o 800 napisali mi wszystko, a o tym czy 1800 i 2600 jest także, to już nic i dalej czekam na następnego e-maila.
Na weekend mam zamiar brać ofertę, ale nie wiem jaką antenę kupić, 1800 czy 2600 bo pewnie na 800 będzie trzeba sprzęt zmieniać. A tu dają w Orange sprzęt ale co, jak 800 nie obsługuje.
RAW
ODPOWIEDZ