D-LINK DWR-966 PLUS

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

matyss
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2015-12-19, 10:17

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: matyss »

To Twoja wypowiedz ja.michal z telepolis "Za 5 lat to każde urządzenie będzie miało VoLTE i zapewne już będzie 5G. Najwyżej ostanie się GSM900, a reszta pójdzie pod nowe technologie"
W odniesieniu do tego co prognozujesz, skądinąd słusznie to czy uważasz że ZSŻ może tak sobie lekką ręką odpuścić L800 pomimo że to tylko 5 MHz i pójść tylko w rozbudowę siatki L1800?
Jeśli tak to skąd opinie na telepolis typu "Orange może się trochę przejechać na paśmie 450." dotyczące wycofania się Orange ze starań o przedłużenie rezerwacji na tą częstotliwość, a w przyszłości możliwości wykorzystania tej częstotliwości do LTE?
Pojemność pasma nie jest z gumy i nawet refarming części 900 MHz do LTE nie załatwi sprawy, a zapotrzebowanie na przesył danych rośnie lawinowo i za 5 lat to może się okazać że utrzymanie L800 przez ZSŻ wcale nie jest takie nieopłacalne, tym bardziej że L800 już działa a nie jest dopiero budowane.
Ostatnio zmieniony 2017-03-10, 20:15 przez matyss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

onken pisze:Problem tylko w tym że u nas obecnie praktycznie żaden sprzęt nie działa w LTE 900
Jak to nie działa? DWR-966 obsługuje 900MHz oraz E5186 i ZTE MF286 również...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: onken »

A to może nie zwróciłem uwagi ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: matek451 »

Niezbadane są drogi i decyzje ZSZ. Ten operator od wielu lat ma najwięcej pasma , na dodatek uzyskał je za niewielka kasę. Inwestycje i budowa sieci Plusa na LTE "słynie" z taniości i byle jakości. Kuriozalnym przykładem niech będzie LTE800 Sferii uruchomione początkowo bez MIMO czy te słynne już BTSy only GSM900 + LTE1800. Plus przespał prawie cały rok 2016 i przyciśnięty do ściany <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> się za uruchamianie leżących odłogiem pozwoleń na LTE1800 i UMTS900. Na LTE800 Sferii od dawna nie robi już nic, to efekt zapowiedzi że zrezygnuje z tego pasma. LTE1800 jako częstotliwość zasięgowa to marzenia, szczególnie przy polskich normach PEM. A budowa LTE2600 w miastach to kpina. W Łodzi nie maja nawet jednego pozwolenia.Pożyjemy ,zobaczymy czy zbudują LTE900.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: ja.michal »

onken pisze:Problem tylko w tym że u nas obecnie praktycznie żaden sprzęt nie działa w LTE 900
Tak samo można było powiedzieć o LTE1800. W czasie gdy LTE wchodziło nikt nie przewidywał tej częstotliwości do LTE. W Europie właśnie Plus zaczął jako pierwszy uruchamiać LTE1800.
matyss pisze:W odniesieniu do tego co prognozujesz, skądinąd słusznie to czy uważasz że ZSŻ może tak sobie lekką ręką odpuścić L800 pomimo że to tylko 5 MHz i pójść tylko w rozbudowę siatki L1800?
Prognozuję co? Odpuszczenie LTE800 przez ZSŻ czy LTE + GSM? Pierwsze na podstawie wypowiedzi z grupy CP, że mają zamiar nie przedłużać tego pasma, a środki właśnie przenieść na rozbudowę sieci. LTE900 testują już od jakiegoś czasu, głównie w północnej Polsce.
Jeśli chodzi o LTE to są fakty, tak wszystko się rozwija. Niektóre kraje coraz więcej częstotliwości migrują do LTE wyłączając część 3G, a często całkowicie GSM.
matyss pisze:Jeśli tak to skąd opinie na telepolis typu "Orange może się trochę przejechać na paśmie 450." dotyczące wycofania się Orange ze starań o przedłużenie rezerwacji na tą częstotliwość, a w przyszłości możliwości wykorzystania tej częstotliwości do LTE?
Wycofuje się z przedłużenia. Jak UKE zrobi przetarg to pewnie wystartują.
matyss pisze:Pojemność pasma nie jest z gumy i nawet refarming części 900 MHz do LTE nie załatwi sprawy, a zapotrzebowanie na przesył danych rośnie lawinowo i za 5 lat to może się okazać że utrzymanie L800 przez ZSŻ wcale nie jest takie nieopłacalne, tym bardziej że L800 już działa a nie jest dopiero budowane.
Kiedyś pewnie tak, ale na teraz wydaje się, że nie jest opłacalne. Zresztą, jeśli pasmo wróci do UKE to będzie ponownie przetarg/aukcja i zapewne tym razem nikt nie będzie tak windował cen. Zresztą, nawet jak stracą 800 to w prospektywnie 2020/2022 jest 700 MHz.
matyss
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2015-12-19, 10:17

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: matyss »

ja.michal pisze: Niektóre kraje coraz więcej częstotliwości migrują do LTE wyłączając część 3G, a często całkowicie GSM.
pisząc "prognozujesz" miałem na myśli właśnie to co napisałeś, że coraz więcej częstotliwości migrują/ będzie migrowało do LTE.

A z tym zgadzam się w 100% rozbudowa L2600 w Plusie to porażka w porównaniu z pozostałymi opami.
matek451 pisze:A budowa LTE2600 w miastach to kpina. W Łodzi nie maja nawet jednego pozwolenia.Pożyjemy ,zobaczymy czy zbudują LTE900.
Poza tym mają pozwolenia na L2100 a przecież to właśnie refarming części 900 MHz do LTE mial być robiony w pierwszej kolejności a pozwoleń na L900 ani widu ani słychu (chyba że coś przegapiłem?) więc raczej to wciąż daleka przyszłość...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: ja.michal »

Trochę pozwoleń testowych było. Może, że coś się zmieni w związku z: http://www.telko.in/mozliwy-refarming-pasma-1800-mhz
Jeśli chodzi o 1800 MHz to najwięcej zyskać mogą Orange i T-Mobile. Za to Plus nic, może nawet być problem bo okazało się, że jednak przetarg na 1800 MHz źle przeprowadzony i teoretycznie Aero2 może stracić rezerwacje. Może to wszystko być argument za refarmingiem w 900 MHz, gdzie właśnie najwięcej zyska grupa CP.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

Panowie a może wiecie na jakim procku jest oparty DWR-966?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
karolz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-16, 21:39

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: karolz »

Witam wszystkich jako nowy :)

Mam pytanie odnośnie DWR-966.
Posiadam dwie sztuki, jedna z plusa druga z sieci telenor.
Pytanie moje: czy da się jakoś zgrać firmware z plusowego i wgrać na ten z telenora ?
Ewentualnie czy można gdzieś z sieci ściągnąć firmware z plusa lub jakiś default'owy od d-linka ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

karolz pisze:Witam wszystkich jako nowy :)

Mam pytanie odnośnie DWR-966.
Posiadam dwie sztuki, jedna z plusa druga z sieci telenor.
Pytanie moje: czy da się jakoś zgrać firmware z plusowego i wgrać na ten z telenora ?
Ewentualnie czy można gdzieś z sieci ściągnąć firmware z plusa lub jakiś default'owy od d-linka ?

pozdrawiam
Nigdzie nie znajdziesz firmware Plusa...

A spora jest różnica między firmware Plusa a Telenora...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
karolz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-16, 21:39

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: karolz »

zurek pisze:
karolz pisze:Witam wszystkich jako nowy :)

Mam pytanie odnośnie DWR-966.
Posiadam dwie sztuki, jedna z plusa druga z sieci telenor.
Pytanie moje: czy da się jakoś zgrać firmware z plusowego i wgrać na ten z telenora ?
Ewentualnie czy można gdzieś z sieci ściągnąć firmware z plusa lub jakiś default'owy od d-linka ?

pozdrawiam
Nigdzie nie znajdziesz firmware Plusa...

A spora jest różnica między firmware Plusa a Telenora...
tak na szybko - w telenor brakuje mi obsługi SMS i pokazuje mało informacji o parametrach sieci GSM
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

karolz pisze:
tak na szybko - w telenor brakuje mi obsługi SMS i pokazuje mało informacji o parametrach sieci GSM

A jaką masz wersję firmware telenor? Bo widziałem w necie filmik i wszystkie informacje były na temat sieci w tym telenorze...

Tutaj masz wszystkie dostępne softy lelenora:

http://stup.telenor.net/firmwares/cpe-dlink-dwr966
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
karolz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-16, 21:39

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: karolz »

dzięki za link, niestety mam najnowszy fw.

zrzuty z tego co pokazuje telenor i plus
tu z plusa ( z kartą plusa pokazuje jeszcze bandy)
https://www.dropbox.com/s/dzexdctnqwwu9 ... c.png?dl=0

telenor
https://www.dropbox.com/s/0665dx5q5miz1 ... c.png?dl=0

telenor bez opcji SMS
https://www.dropbox.com/s/v7ale2u0cwu9j ... r.png?dl=0

plus z opcją sms
https://www.dropbox.com/s/8i28dapis17dx5s/plus.png?dl=0
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

Uff... A tak mnie korciło na zainstalowanie firmware Telenora... Dobrze że tego nie zrobiłem...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: ja.michal »

Panowie, może opcja SMS jest, ale trzeba ręcznie wpisać odpowiedni link? Tak jak to było z opcjami VoIP w DWR-923 z Telenor.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

ja.michal pisze:Panowie, może opcja SMS jest, ale trzeba ręcznie wpisać odpowiedni link?

Ale gdzie go wpisać i jak???
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: ja.michal »

Normalnie, w przeglądarce. W DWR-923, aby konfigurować VoIP trzeba było wejść na adres xxx.xxx.x.x/platform.cgi?page=voiceNumbers.htm bo zakładek do VoIP nie było w oryginalnym sofcie Telstry. Do tego trzeba było mieć starszy firmware w wersji 1.3.7.37 bo w nowszym link nie działał.

Nie wiem jak z DWR-966, ale może jest podobna sytuacja? Trzeba by poszukać na forach zagranicznych.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

Ostatnio coś podskoczyły ceny DWR-966...

https://www.olx.pl/oferty/q-dwr966/
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: onken »

Nie warte takich pieniędzy :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

onken pisze:Nie warte takich pieniędzy :)

Oczywiście że nie warte... Co nie zmienia faktu, że to jest bardzo dobry sprzęt...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: onken »

Tak, ale w cenie max 500 zł :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

onken pisze:Tak, ale w cenie max 500 zł :)

Oczywiście... Moim zdaniem to taki rozsądny przedział za ten router to 500-550 max :)
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: ja.michal »

Dziękuję za router z opcją zablokowania IMEI przez operatora i to w takiej cenie. Szczególnie że cena tego sprzętu w Plusie poza promocją (bez żadnej umowy) to 750 zł. https://www.plus.pl/documents/16/d31eae ... golnych.pd
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: onken »

@ja.michal

Zdradz jak kupić taki router od Plusa bez podpisywania umowy :) ??

Dzwoniłem na infolinię i się nie dało...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

ja.michal pisze:Dziękuję za router z opcją zablokowania IMEI przez operatora
Co masz na myśli przez "opcję zablokowania IMEI"...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: matek451 »

Plus blokuje IMEI sprzętu jeśli ktoś kto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> sprzęt od niego i nie płaci rachunków. Wstawia sprzęt do lombardu, sprzedaje na allegro itd, itp . Klient kupuje a operator może zablokować sprzęt, nie interesuje go że jesteś nowym właścicielem. DWR-966 w Plusie i tak od dawna jest czysto wirtualny i nie będzie raczej dostępny.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

matek451 pisze:Plus blokuje IMEI sprzętu jeśli ktoś kto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> sprzęt od niego i nie płaci rachunków. Wstawia sprzęt do lombardu, sprzedaje na allegro itd, itp . Klient kupuje a operator może zablokować sprzęt, nie interesuje go że jesteś nowym właścicielem. DWR-966 w Plusie i tak od dawna jest czysto wirtualny i nie będzie raczej dostępny.
Tego nie wiedziałem... Może zablokować również jak siedzi tam karta innego operatora... np. Orange?
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: ja.michal »

Tak, może. To jest niezależne od kart SIM. W Polsce jest porozumienie pomiędzy operatorami i jak jeden blokuje jakiś IMEI to jest zablokowany we wszystkich sieciach w kraju. Sprzęt zadziała co najwyżej poza naszymi granicami.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: zurek »

A można tą blokadę jakoś obejść? Tak pytam się z ciekawości...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
radoskur
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-02-10, 14:29

Re: D-LINK DWR-966 PLUS

Post autor: radoskur »

Nie nie można - zmiana nr IMEI we własnym zakresie jest nielegalna.
ODPOWIEDZ