Lte advanced do domu na wsi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Lte advanced do domu na wsi

Post autor: cis_krk »

Cześć prosze o opinie czy ktoś testował ten domowy router z lte a zyxel lte4506 ? Czy ma mocne wifi i dobrze agreguje ? Do kupienia jest za 800 pln w sklepach internetowych. Przyznam sie ze e5186 nie podszedł mi przez słabe wifi b593 miało znacznie mocniejsze, chciałbym rownież zrobić dysk sieciowy
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte advanced do domu na wsi

Post autor: matek451 »

Standardowo routery na 2,4GHz pracują z dopuszczalną prawem mocą do 100mW. Zasięg WiFi wszystkich z reguły jest podobny. W przypadku routerów z AC dochodzi jeszcze pasmo 5GHz i możliwe, ze zasięg na E5186 jest mniejszy niż na B593( pewnie E5186 pracuję na 2,4 GHz z mniejszą mocą). Podobnie będzie pewnie z Zyxelem. Ten router posiada tylko jeden port LAN, nie posiada USB( ten micro jest tylko do zasilania). Za 830 zł lepiej kupić na Allegro, OLX DWR-966. Posiada dużo większe możliwości od tego Zyxela. oczywiście w przypadku problemów z zasięgiem WiFi należy je rozwiązać stosując dodatkowy AP połączony po LAN z routerem kablem lub transmiterami PLC.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Lte advanced do domu na wsi

Post autor: cis_krk »

Dziękuje za cenne informacje. Chciałbym jeszcze podpytać o dysk do takiego routera wiem ze musi byc fat32 ale pendrive odpada w takim wypadku. Chciałbym podłączyć np 1 tb ale żeby ciągnął zasilanie z usb routera czy jest to wykonalne jeżeli nie to który dysk polecacie <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> pytam pod katem b593 pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte advanced do domu na wsi

Post autor: wojteks »

Używanie taniego routerka z dyskiem po USB to pomyłka, jako dysk sieciowy tylko NAS ma sens połączony po LAN z siecią.
Nie pomagam na PW!
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Lte advanced do domu na wsi

Post autor: cis_krk »

Jaki w takim razie dysk/serwer nas mogę podłączyć przez rj45 do huawei b593 ? Cos polecacie (sorry za pytanie ale jestem totalnym laikiem w tych kwestiach) PS prawdopodobnie zmienię ten router ( dostępne jest u mnie lte-a) ale to nie powinno mieć wpływu na wybór dysku
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte advanced do domu na wsi

Post autor: wojteks »

NAS, to zależy co potrzebujesz, 1-2-4 dyskowe na allegro występują, z tanich 1-2 dyskowych to jakiś Zyxel, trochę drożej QNAP czy Synology.
Nie pomagam na PW!
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Lte advanced do domu na wsi

Post autor: blogger »

Czy ktoś może już testował Zyxel LTE4506 ?
ODPOWIEDZ