Router LTE z USB i LAN

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mario_s
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-15, 12:23

Re: Router LTE z USB i LAN

Post autor: mario_s »

Na szybko po godzince zabawy z VR 600 - E5372 jest wykrywany. Wykrywa smiesznie bo w adresie IP internetu pokazuje adres ip z dhcp tego routera E5372.

Co do wspoldzielenia drukarki - to jeden bubel, nazwa share drukarki zawiera spacje a z tym ma problem zarowno Linux jak i o dziwo Windows - nie pokazuje drukarki w sieci mimo ze ja widze w routerze.

Wgralem ze strony najnowszy firmware, ale printer nadal ze spacjami :(
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router LTE z USB i LAN

Post autor: onken »

A mowilem Ci, wez serie C7, v2. Moglbys zainstalowac LEDE i miec multum mozliwosci konfiguracji

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mario_s
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-15, 12:23

Re: Router LTE z USB i LAN

Post autor: mario_s »

nie za bardzo bo c7,v2 nie ma vDSL/ADSL. Dlatego go odrzucilem. Bede zakladac Orange a LTE bedzie zapasowe.

Pokombinuje jeszcze, mysle ze ten printer share to poprawia jak im zglosze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19152
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE z USB i LAN

Post autor: matek451 »

Czyli w temacie kompatybilności z modemami wszystko pewnie w porzadku. Pewnie działa ze wszystkimi modemami/MiFi tak jak seria MR. W przypadku E5372 dostaje na WAN adres z DHCP tego MiFi czyli wszystko OK.
mario_s
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-15, 12:23

Re: Router LTE z USB i LAN

Post autor: mario_s »

zalozylem watek na tplink forum - ciekawy jestem czy w innych starszych routerach rowniez nazwy drukarek/share zawieraja spacje.
mario_s
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-15, 12:23

Re: Router LTE z USB i LAN

Post autor: mario_s »

zatem wszystko jasne - TP-link nie wspoldziela drukarek przez sambe lub przynajmniej model ktory kupilem... trzeba zainstalowac usb controller i pod win i mac mozna drukarke podlaczyc (poprzez wirtualny port usb via IP). Z linuxa sobie nie podrukuje.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19152
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE z USB i LAN

Post autor: matek451 »

Widać , że jedyną szansą na szybkie LTE w Play jest pasmo LTE2600. Niskie prędkości w tym paśmie są pewnie spowodowane niskim poziomem sygnału. Trzeba by zrobić test prędkości na LTE2600 pod BTS-em z którym się łączysz na B7. Jeśli będą OK to wtedy pozostaje zakup anteny Dual LTE na 2600MHz. Pokaż screen z połaczenia na LTE2600, parametry sygnału i CID.
mario_s
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-15, 12:23

Re: Router LTE z USB i LAN

Post autor: mario_s »

wyglada na to ze vr600 idzie do piachu. To co brac teraz C7 v2? Poddaje sie i juz nie musi byc adsl, Grunt aby openwrt dobrze hulal i pozwalal na korzystanie z mifi. Budzet podobny do VR 600 - bo zapewne tplink mi zamieni na inny model.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router LTE z USB i LAN

Post autor: radius »

http://eko.one.pl/?p=openwrt-archerc57

Mam prośbę. Jak go otrzymasz zrób test. Interesuje mnie czy na 2,4 da się wybrać tylko n i 40 MHz, a na 5 GHz tylko AC i 80 MHz.

Chodzi mi o soft fabryczny.

Załóż temat w dziale Testy.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ODPOWIEDZ