Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Post autor: crash »

NETGEAR AirCard Smart Cradle DC112A czy coś w tym akcesorium oprócz ładowarki może być inne?
Przecież to od tego jaki router wsadzimy w tą stację decyduje jakie częstotliwości LTE będą brane pod uwagę.


A nie jest tak że akcesorium jest uniwersalne? I tylko na jaki rynek jest sprzedawana to taka ładowarka i zero innych zmian ?

Pytałem się Netgear PL:
Czy NETGEAR AirCard Smart Cradle DC112A będzie dostępne na rynku PL. Jak na razie to tylko wygląda że jest dostępna na rynku austalijskim i chyba w Kuwejcie?Ewentualnie jeśli zdecyduję się na zakup z autoryzowanego dealera w Australii gwarancja będzie honorowana w PL? Jako akcesorium powinno być uniwersalne nie jest chyba specjalnie pod australijskie częstotliwości robione

-Z pytaniem o dostępność należy zwrócić się również do naszego działu sprzedaży. Jeżeli zakupi Pan sprzęt w Australii to gwarancja jest realizowana w kraju, w którym urządzenie zostało zakupione.
Akcesorium jest zależne od regionu i będzie różniło się chociażby dostarczonym zasilaczem. Również zakres obsługiwanych częstotliwości jest inny.
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Post autor: crash »

Kuwejt czy Australia który kraj ma te same pasma LTE?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Post autor: key »

Te same jak kto?

A tak BTW: urzadzenie o ktore pytasz jest routerem z mozliwoscia wpiecia routera LTE. Samo w sobie jest identyczne dla wszystkich panstw (pomijam zasilacze i uwolnione pasma na 5/2.4 GHz). Kanaly LTE wybierasz przy pomocy routera LTE.
Nie pomagam na PW.
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Post autor: crash »

Tak samo jak Polska :)
Tzn wiem że router wybiera LTE.Router mam z dystrybucji PL.

Też mi się zdaje że akcesorium to akcesorium :).I jedynie zasilaczem może się różnić :).
Raczej w menu biosie stacji nie powinno być jakiś blokad regionalnych? Jakiś zakres kanałów wifi na 5Ghz powinien działać u nas?Wtedy stacja rozsiewa wifi nie router mały.
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Post autor: crash »

Stacja chodzi i wszystkie funkcje .których potrzebuje. Jedynie nie mogę zrobić aktualizacjo bo do mojej stacji nie ma nowszego softu. Jest jakiś niby jeden soft wyżej ale do konkretnego operatora. Niby Simlocka itp nie ma na stacji.
Orientuje się ktoś jak w tego typu sprzęcie stacji sprawdzić brand? Ewentualnie zmienić jakoś ID albo coś innego by dowolny soft wgrać przeznaczonych do tych stacji. Coś jak u nas w komórkach z Playa zmienić brand na Plusa albo CE1.
Same wgrywanie softa wiem jak zrobić te ala awaryjne czy takie żeby stacje postawić awaryjnie. Jednak jak próbuje wgrać inny soft to się broni że niewłaściwy. A jedynie soft który udaje mi się wgrać to Firmware Version 1.0.0.4 (Initial Release) a raczej nadpisać. Sof ten co prosto z fabryki stacja wyjeżdża .

http://kb.netgear.com/app/answers/detai ... ar_organic

Wgrywałem tą metoda i jeszcze inną i efekt ten sam:
http://kb.netgear.com/app/answers/detai ... ar_organic


To wygląda tak jak u nas w Ac810S w Playu dostało jedną aktualizację więcej.I ci co kupili z wolnego rynku to mają do tej porty menu routera po Angielsku.W wersji Play po PL.A wszystko dzięki aktualizacji. Tylko że jak ktoś zdobył pliczek z Play to normalnie router z wolnego rynku pozwalał wgrać aktualizację ręcznie. Mimo że oficjalnie nie było jej po naciśnięciu update soft przez panel admina na www.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Post autor: onken »

Crash, serio to tyle warte z tą stacją dokującą ?? Za taką kase mozna miec dwa inne routery LTE-A :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Post autor: crash »

Stacja jest bardzo wygodna i dodtakowe złącza się przydają .Więc ja tam jestem zadowolony z tej stacji nawet w tej formie jakiej jest :) Tylko mam nadzieje że jakieś aktualizacji softu się doczekam :).Ewentualnie wcześniej sam coś wymuszę .


No i wyszło na to że to soft był do innej wersji stacji źle linka umieścili no i już znikł z netu :D
I checked and the Firmware version 1.0.0.12 was posted in error for Zain it was ment for another ISP so the FW version you are on is the latest for Zain. It will be removed from the support site.



No ale jak już mam ten soft na dysku ;) Da się coś z nim zrobić?
On poprawia parę poprawek których u mojego operatora jeszcze nie zrobili.

Sposoby wgrywania softu nie przez update www tylko za pomocą kabla mam opisane i dostałem od Netgeara PL z opisem :) .Używa się Tftpd32.
Jednak wtedy jak byłem przekonany że to jest mój nowszy soft .Żaden ze sposób nie zadziałał. Stacja się broniła przed wgraniem :)


Czy ktoś się orientuje jak taką stację odblokować żeby wgrywać dowolny soft dostępny do tego modelu?

Chodzi mi o takie coś jak mamy w komórkach że można zmieniać soft dowolnie między np Play Orange a wolnym softem od operatorów CE1.

Moja stacja jak widać ma tylko brand. Na stacji nie ma simlocka itp.NIe wiem czy jakoś da się zmienić ID stacji.Ewentualnie nie wiem po czym stacja rozpoznaje jaki ma soft wgrać. Najlepiej ze za pomocą apki Netgear Genie jeszcze inny soft próbuje wgrać tym razem z rynku Australisjkiego. Jednak tez na końcu sprawdza chyba ID stacji i wywala błąd.






A jak ma się wgrywanie softu do Ac810S? Może podobnym sposobem da się wgrać? Tzn komuś udało się na wersje z wolnego rynku wgrać soft Playa?.Ewentualnie na Playa wgrać soft ten co mają sztuki np z Xkomu czysty soft bez brandu.
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Post autor: crash »

Turn router OFF for 10 seconds.
Hold down the reset button on the back of router with a paper clip.
Power ON the router while holding down the reset button.
Watch the Power LED. It starts with orange color, and then will start flashing orange.
Power LED will then turn to flashing green. Count at least 10 flashing green LED and release the reset button.
Click Upgrade button on the tftp2 utility to do firmware upgrade.

http://kb.netgear.com/app/answers/detai ... ar_organic

Nie wiem czy coś źle robię ale do punkt 9 i 10 jakoś nie mogę osiągnąć ;/
crash
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-08, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Post autor: crash »

Netgear zly soft na stronie dał. Więc mam aktualny soft :)
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Netgear ac810s a stacja dokująca z innego państwa

Post autor: shevchenko1987 »

Crash, masz może plik ze softem z Play do 810S?
ODPOWIEDZ