sprzet do internetu bezprzewodowego.. ale stacjonarnego :)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gustlik
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-10-01, 14:36

sprzet do internetu bezprzewodowego.. ale stacjonarnego :)

Post autor: gustlik »

hej,

chcialbym sie Was poradzic.

planuje przeniesc sie z "kablowej" neostrady na lacze radiowe..
mysle o play internet elastyczny,rbm lub virgin..
mam jeszcze troche czasu poniewaz dotychczasowa usluge odlacza 30 pazdziernika.
prawdopodobnie do lutego 2017 bede kupowal nowe startery i korzystal z promocji 10 GB za rejestracje karty.tu sprawa nie jest skomplikowana..

natomiast nie mam doswiadczen co do sprzetu ani w tej chwili urzadzenia z LTE.

ZALOZENIA:
- zamieszkanie piastow kolo warszawy do stacji BTS 26006 - WAR3117 w prostej linii ok 250 m (bez przeszkod w postaci duzych budykow, innych masztow/anten itp anteny masztu sa widoczne) zatem nie powinno byc problemow z zasiegiem
- zalezy mi na stabilnosci polaczenia, przynajmniej od strony sprzetu, zeby np po utracie polaczenia router/modem ponownie je nawiazywal to sie chyba nazywa "sprawdzanie polaczenia z internetem"
- braku koniecznosci restartow sprzetu... no chyba, ze raz na miesiac
- preferuje firmy na poziomie fritz, edimax, netgear, asus, huawei itp z d-link i tplink mam kiepskie doswiadczenia
- cenowo chcialbym przeznaczyc w sumie do ok 200 pln (sprzet moze byc uzywany)
- wystarcza mi lacze z predkoscia 10 MB.. zatem sprzet moze byc z poprzednich sezonow ;)
- sprzet stacjonarny waga i wymiary nie maja znaczenia

pytania:
1
co lepiej kupic router z wbudowanym gniazdem karty sim (modemem LTE/3G/4G) czy router z portem usb pod modem LTE/3G/4G ?

2
daloby sie korzystac z karty sim z internetem rowniez jako tel... podobno sa takie routery/bramki gdzie wklada sie karte sim podlacza tel stacjonarny i dzwoni jak z komorki... zastapiloby to forme tel stacjonarnego.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: sprzet do internetu bezprzewodowego.. ale stacjonarnego :)

Post autor: onken »

Mobilny net to nie typowy radiowy. To nie ten dział kolego

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
gustlik
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-10-01, 14:36

Re: sprzet do internetu bezprzewodowego.. ale stacjonarnego :)

Post autor: gustlik »

to do ktorego dzialu przeniesc watek ?

mobilny rzeczywiscie nie pasuje, bo wg mnie dotyczy mozliwosci przemieszczania sie.

natomiast u mnie ma byc jako stacjonarny, ale nie za pomoca kabla... czyli jedyne co pozostaje to wlasnei radiowy ? chyba, ze ktos zna inna wlasciwa nazwe ?

aktualnie uzywam routera huawei 593-22 i karty prepaid orange za 5 pln z limitem miesiecznym 100 GB
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: sprzet do internetu bezprzewodowego.. ale stacjonarnego :)

Post autor: robertnik »

Nie wiem czy Ci go już przenieśli, ale dokładnie post niżej masz identyczny wątek. Zresztą cały dział jest ich pełen...
ODPOWIEDZ