Budżetowy router LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mryruu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-10-04, 16:38

Budżetowy router LTE

Post autor: mryruu »

Od niedawna jestem posiadaczem karty sim z nielimitowanym internetem lte z play i chciałem tym zastąpić internet z UPC.

Po godzinie buszowania w sieci znalazłem HUAWEI B315S-22.
Internet będzie używany prawdopodobnie przez 2 urządzenia, oba w jednym pokoju. Z zasięgiem LTE raczej nie powinno być problemu (blisko centrum Krakowa).
Czy ten router będzie wystarczający do codziennego użytku (youtube, jakaś większa gierka ze steama, partyjka w LoLa itd.)? Może jest coś lepszego w podobnej/niższej cenie (do 350zł)?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Budżetowy router LTE

Post autor: wojteks »

mryruu pisze:internetem lte z play i chciałem tym zastąpić internet z UPC
Słaby pomysł, kabel to kabel a nie kapryśny internet mobilny.
mryruu pisze:Po godzinie buszowania w sieci znalazłem HUAWEI B315S-22.
To też słaby pomysł, na dziś minimum to Huawei E5186, D-Link DWR966.
mryruu pisze:do 350zł
Mało, dołóż z 300, ja bym przy UPC został (lub konkurencji kablowej szukał).
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Budżetowy router LTE

Post autor: ja.michal »

Jeszcze w Krakowie. Odradzam i to szczególnie. Po pierwsze w Krakowie jest problem z siecią bo operatorzy są blokowani przez mieszańców i nie rozbudowują sieci tak jak w innych dużych miastach. Po drugie skoro piszesz o centrum Krakowa to obciążenie będzie znaczne ze względu na mieszkańców, ale i masę turystów. Będziesz miał niestabilne prędkości.

Jeśli mimo wszystko chcesz się w to pchać to posłuchaj wojteksa i wybierz sprzęt, który poleca. Agregacja może trochę ratować sytuację.

Tylko odpowiedz sobie na pytanie czy cena zakupu odpowiedniego sprzętu i opłaty za Playa nie wyjdą sumarycznie więcej, albo tak samo jak za łącze od UPC.
Meanthord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-01, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budżetowy router LTE

Post autor: Meanthord »

mryruu pisze:Po godzinie buszowania w sieci znalazłem HUAWEI B315S-22.
To też słaby pomysł, na dziś minimum to Huawei E5186, D-Link DWR966.

Witam.

Podepnę się do tematu. Jeśli powyższe modele są "minimum" to jakie modele będą "full wypasioną opcją", bez względu na cenę? Pytam, bo niedługo czeka mnie przeprowadzka do nowego miejsca, gdzie nie ma kabla i już zawczasu rozglądam się za najlepszym możliwym ruterem LTE.

Pozdr.
ODPOWIEDZ