Antena, jaką wybrać ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Antena, jaką wybrać ?

Post autor: dzejk »

w okolicy nie ma pozwoleń na inne częstotliwości w LTE dla Plusa, a 800 MHz mają dosyć wolne. Spróbuj podjechać bliżej tego nadajnika, tak żebyś go widział i zrób speedtest. Jak będzie dużo lepiej niż w domu, to warto kupić 2 anteny atk-10.
Pozwolenia na szybszą częstotliwość dla Plusa - 1800 MHz w LTE - dopiero w Limanowej, raczej bez szans na złapanie sygnału, nawet z anteną.
Jeśli zmiana operatora wchodzi w grę, to w Dobrej są też pozwolenia na nadajniki orange i play - warto przetestować np. na starterach na kartę tych operatorów.
zbysiokli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-10-06, 16:05

Re: Antena, jaką wybrać ?

Post autor: zbysiokli »

@edit sorry wprowadzam w błąd
zbysiokli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-10-06, 16:05

Re: Antena, jaką wybrać ?

Post autor: zbysiokli »

@up bo widzę, że nikt nie chce mi pomóc :c

Co myślicie o tej antenie ?
http://allegro.pl/antena-dual-4g-lte-44 ... i_c=142201

Dodam, że większość czasu spędzę w Krakowie na studiach, jak myślicie antena będzie dobra ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena, jaką wybrać ?

Post autor: wojteks »

zbysiokli pisze: Co myślicie o tej antenie ?
http://allegro.pl/antena-dual-4g-lte-44 ... i_c=142201
Klasyczny przykład elektrośmiecia.
Nie pomagam na PW!
zbysiokli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-10-06, 16:05

Re: Antena, jaką wybrać ?

Post autor: zbysiokli »

wojteks pisze:
zbysiokli pisze: Co myślicie o tej antenie ?
http://allegro.pl/antena-dual-4g-lte-44 ... i_c=142201
Klasyczny przykład elektrośmiecia.
W takim razie poleciłbyś coś :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena, jaką wybrać ?

Post autor: matek451 »

Przecież dostałeś już odpowiedź a sam uporczywie unikasz podania lokalizacji i sam skutecznie pozbawiasz się pomocy. Tu nie ma miejsca na gdybanie, potrzebne są podstawowe dane a nazwa miejscowości taką jest. Trzeba wiedzieć ile masz do najbliższych BTS-ów LTE800Sferii czyli Dobrej, Tymbarka( dwa pozwolenia) i Rupinowa. Teren jest trudny i potrzeba skutecznej anteny na 800MHz a takowymi są ATK-20 i ATK-10/800-980 zresztą z krakowskiego Dipola. Ty uparcie szukasz szajsu z Chin i upodobałeś sobie najgorszego handlarza ( bo to żaden producent) tymi śmieciami czyli new-electric, signaflex czy jak tam jeszcze się on nazywa. Takich ofert na Allegro nawet się nie otwiera, szkoda czasu na czytanie tych marketingowych bzdur.
Piotr1956
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-10-15, 21:33

Re: Antena, jaką wybrać ?

Post autor: Piotr1956 »

Panowie, mam pytanie związane z instalowaniem anteny ATK-20. Założyłem na maszt dwie w polaryzacji poziomej i pionowej, jakość się zdecydowanie poprawiła. Czy istnieje optymalny układ takich anten - chodzi mi o kolejność, która np. ma być wyże, oraz odległość na maszcie wcm. Do masztu PLAYA w Chruściechowie mam ok. 12,2 km, a do Orange w Turobinie ok. 7,7 km. Niestety od trzech dni Orange padł i nie znam przyczyn, może ktoś wie gdzie w mojej okolicy nadaje na 800 Mhz jakiś inny operator, dane o nadajnikach niestety nie są aktualne. Moje położenie to: 50 51' 42'' N i 22 38' 55 ''. Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ