PLUS LTE - Rabka

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
goras44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-10-05, 19:01

PLUS LTE - Rabka

Post autor: goras44 »

Witam


Mam obecnie internet w netii 10 mega dwn 1 mega upl i co jakiś czasu mam z nim problem (wysokie pingi lub brak) Skończyła mi się umowa i pomyślałem o zmianie na lte. Wziąłem na próbę internet w T-Mobile z jakimś wewnętrznym modemem ale udało się osiągnąć na nim jedynie 1 mega prędkości. Sąsiad ma internet z CP z modemem ODU-IDU i zachwalał więc wziąłem na test z plusa to samo. Na czas testów zamontowałem go w miejscu anteny satelitarnej na balkonie i podpiąłem kablem antenowym. Prędkości osiągał od 0 kb/s jak wróciłem z pracy do 60 mega w nowy.

Obrazek

status LTE z modemu


Obrazek

orientacyjna lokalizacja mojego domu

nadajnik na Luboniu Wielkim widzę bez przeszkód (obecnie antena jest po 2 stronie domu więc go nie widzi)
do pozostałych nadajników mam skarpę z drzewami.



Czy w takich ustawieniu opłaca się brać ten internet? Czy lepiej zamienić to ODU-IDU na coś innego (z tego co widzę go nie lubicie :D )

help me please :P
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: PLUS LTE - Rabka

Post autor: dzejk »

nadajniki po nosem, ok. 700m ? Więc nawet odu-idu coś tam łapie, ale jak już musisz na nim testować, to chociaż zamontuj z właściwej strony domu. Miarodajne testy to wieczorem ok. 20, gdy najwięcej ludzi korzysta.
ODPOWIEDZ