Dobór zestawu pod LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Mas WJ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-10-08, 19:37

Re: Dobór zestawu pod LTE

Post autor: Mas WJ »

Odświeżam wątek - co sądzicie o wyborze Play dla mojej lokalizacji?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Dobór zestawu pod LTE

Post autor: dzejk »

Pozwól, że zacytuję fragment wcześniejszej wypowiedzi kolegi, bo nie ma sensu dublować
matek451 pisze:...A pod nosem BTS -yLTE1800Networks zapewniające zasięg LTE w Orange i T-Mobile czyli łoś lub Wola Prażmowska. Orange na dodatek ma tez zasięg z własnego BTS-a LTE800 w Komornikach. T-Mobile pozwolenie na LTe800 w woli Prażmowskiej. Jakby tego mało to jeszcze i Play ma zasięg LTE z BTs-a Złotokłos lub Kędzierkówka. Pewnie na LTE800 a i na LTE1800 można by powalczyć. Najlepsza rada to zmienić operatora, który zapewni zasięg i lepsze prędkości LTE. Oczywiście antena zewnętrzna na wybrane pasmo konieczna.
Szczerze? Żal Ci 5, czy 9 zł na starter na kartę i wykonanie testów ?
Mas WJ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-10-08, 19:37

Re: Dobór zestawu pod LTE

Post autor: Mas WJ »

Pojawił się inny pomysł - kabel telefoniczny.

Znajduje się on w odległości mniej więcej 700m od mojego domu, pytanie, czy jest szansa na wykonanie tego typu inwestycji przez operatora? Gdybym na przykład skierował jakieś pismo z podpisami mieszkańców z okolicy? Gdzie najlepiej uderzać z czymś takim, żeby zostało to wykonane np z funduszów unijnych?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór zestawu pod LTE

Post autor: matek451 »

Takich co im brakuje 700m kabla do Neostrady to w Polsce są tysiące. I co myślisz, ze ktoś im go dociągnie? Pytaj w Orange jeśli to ich kabel. Znając życie odpiszą ci, że brak technicznych możliwości. I tyle. Sam kabel to nie wszystko. Ja mam go pod nosem ale po co mi internet za 70 zł z prędkością w porywach 2-3Mb/s? Na dodatek jak dla jaj wysyłam zapytanie to dla mojej posesji ciągle "brak technicznych możliwości".
ODPOWIEDZ