jaki bts dziala u mnie?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
meli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-21, 20:43

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: meli »

witam,

mam prośbę o sprawdzenie do jakiego BTS jestem podłączony
router stoi w Grudziądzu przy ulicy Paderewskiego
mam bardzo dziwną sytuację, kuszony ofertą Orange dla firm wziąłem interenet biurowy z B315, jednak nie jestem zadowolony z jego zasięgu co za tym idzie transferu w porywach 20Mb download 12 upload - średnio 10-12Mb dla pobierania
w tygodniu testowałem tego samego operatora, w tym samym budynku, jednak na modemie Airbox 2 plus i transfer był 20-60Mb, średnio ponad 30, najczęściej 40Mb
niestety nie mogę w chwili obecnej ponownie zrobić testu na Airboxie, ale nawet gdy przy otwartym oknie na piętrze mam zasięg dużo lepszy to i tak transfer jest na poziomie 20Mb max...
czy to wina wewnętrznych anten tego routera i ich słabego zasięgu, czy też możliwe jest, aby karta miała założony jakiś lejek?

z góry dziękuję za odpowiedz
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: dzejk »

Grudziądz Trynkowa 49, na pozwoleniu t-mobile http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 98&zoom=14
meli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-21, 20:43

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: meli »

dziękuję dzejk, mam 1,6km do tego BTSa

moglibyście spojrzeć teraz na parametry sygnalu i porównać z poprzednimi? obecnie transfer mam bardzo zadawalający chociaż wydaje mi się, że sygnal nie poprawił się drastycznie, być może wcześniej BTS był przesilony?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: onken »

Teraz masz slabszy sygnal niz poprzednio

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: dzejk »

Parametry porównywalne. Zauważ, że ten nadajnik musi obsłużyć znaczny teren. Ale możesz sprawdzić bliżej nadajnika, przy bezpośredniej widoczności od strony domu, czy będzie dużo szybciej. Test zrób w godzinach szczytu, wieczornych. Jeśli będzie poprawa, to możesz pomyśleć o antenie na 1800 MHz.
piotr13013
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-13, 22:56

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: piotr13013 »

Witam, Panowie matek451 i dzejk wielkie dzięki za pomoc i szacun za ogarnianie tych tematów. Zestaw jaki zmontowałem to ; router zte mf 283+ ( nówka mi się trafiła za 200zł to chyba nie był zły wybór w tej cenie, tak mi się wydaje ) do tego dwie anteny ATK 10 oraz starter orange za 5 zł z bonusem 100GB . Anteny skierowane na Wancerzów/Mstów( odl. 5 km.) pomimo że do Mokrzeszy mam tylko 2,6 km jest gorzej bo duża górka mnie dzieli z BTS-em. Orange mam w LTE na trzy kreski ( ping 37, DL 27-31 Mbps ,UL 11-14 Mbps ) Nawet łapie Play w LTE ! Plus tylko w H+ a prędkości w granicach DL 2-6 Mbps a UL 1-2 Mbps, co dziwne bo jak miałem CP na dwa dni to pokazywało mi sygnał LTE a to przecież Plus. Tak czy inaczej jestem bardzo zadowolony bo trzech geniuszów było, robili jakieś super pomiary i twierdzili że się nie da- a jednak da się! Super chodzi i w zasadzie za darmo. Dzięki raz jeszcze.
meli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-10-21, 20:43

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: meli »

po dokładnych oględzinach okazało się, że mam do mojego BTSa idealną linię, widzę go w pełni z okna na poddaszu, mieszkam na delikatnej górce i zdaje mi sie, jestem nad BTSem
zamówię antenę z 2m kablami i ustawie ją pod dachem
wystawiłem router za okno i zrobiłem test prędkości na wewnętrznych antenach, pogoda zła, całkowite zachmurzenie, pada drobny deszcz a prędkość wysoce zadawalająca - chyba mam farta :D
ObrazekObrazek
dziękuję jeszcze raz za pomoc w ustaleniu BTSa :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: onken »

Sprawdz czy sektory masz ustawione w Twoja strone :-) sama widocznosc masztu to nie wszystko

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Piotr1956
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-10-15, 21:33

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: Piotr1956 »

Witam jeszcze raz,
W moich poszukiwaniach internetu w Biskupiu kod 23-145, trafiłem na sygnał w sieci T-Mobile na 800 Mhz. Parametry LTE-Watch mam lepsze niż na Orange z Turobina, do którego mam 7,7 km, a który od dwóch tygodni rwie transmisję po kilku minutach. Na T-mobile mam RSRP -109, RSSI -87, RSRQ -4, SINR 7. Myślę, że sygnał się poprawi, jak podniosę anteny 2,5 m wyżej niż obecnie, popróbuję ewentualnie zmian w polaryzacji na X-cross (mam 2 ATK-20 i jednoczesne włączenie robi różnicę). Polaryzację muszę poćwiczyć samodzielnie, bo np. w PLAYU nie umieją mi udzielić odpowiedzi w jakiej polaryzacji nadaje nadajnik w Chruściechowie, do którego mam 12 km, a SINR jest na poziomie 19, RSRQ -4 RSRP -103, RSSI -82. Mój obecny problem to identyfikacja masztu T-Mobile, którego Cell-ID to 2d2b2-03 albo 47362563. Nie umiem tego rozszyfrować, proszę o pomoc.
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: barek16 »

T-MobileGruszka Zaporska Rg 58/2
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: Mario80 »

piotr13013 pisze:Witam ponownie,matek451 poleciłeś mi anteny ATK 10 więc mam jeszcze parę pytań, może i tym razem mi pomożesz? Dlaczego ATK 10 a nie 20? 20 ma lepszy zasięg więc może by była lepsza? W dipolu w Cz-wie pan sprzedawca polecił: Antena ATK-LOG LTE 10m przewodu wtyk SMA MIMO 800-2170MHz - co o niej sądzisz? Argument pana z dipola - szansa na połączenie na 1800, Jeśli ATK 10 lub 20 to powiedz mi czy jedna ma być na maszcie pionowo a druga poziomo zamonotowana?
A czy jako kolejna alternatywa mozna brac od uwage popularne z allegro anteny Tsunami 16dbi i Tajfun 20dbi?? Z tego co widze, sa one w ofercie przynajmniej od 2013 roku, sprzedane w duzej ilosci egzemplarzy w zestawie ze wzmacniaczami GSM. Na necie nie znalazlem zadnej negatywnej opinii od ich posiadaczy.
Pytam bo sie do takiej przymierzam, jesli faktycznie ma lepszy zysk niz ATK10. Na razie nikt nie udowodnil ze jest inaczej, albo jak dotad nie udalo mi sie trafic na odpowiedniego posta ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: matek451 »

Kup i dołącz do tych tysięcy zadowolonych Januszy. Opinie takich jak oni są bez znaczenia. Nie mają pojęcia co kupili. Nawet Chińczyk , który to dostarcza toto handlarzom w Polsce nie deklaruje takiego zysku. U nas "cudownie" rośnie do 20dBi a Janusze łykają to jak pelikan ryby. Interes kwitnie, LTE to modny temat.
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: Mario80 »

matek451 pisze:Kup i dołącz do tych tysięcy zadowolonych Januszy. Opinie takich jak oni są bez znaczenia. Nie mają pojęcia co kupili. Nawet Chińczyk , który to dostarcza toto handlarzom w Polsce nie deklaruje takiego zysku. U nas "cudownie" rośnie do 20dBi a Janusze łykają to jak pelikan ryby. Interes kwitnie, LTE to modny temat.
Przyznam, ze te wyniki sa dla mnie mocno podejrzane, gdyz na innych stronach mniejsza antena Tsunami sprzedawana pod inna nazwa i wygladajaca identycznie ma juz moc tylko cos kolo 9-10dbi. Jednak, dalej zastanawia mnie ta duza liczba zadowolonych Januszy.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: jaki bts dziala u mnie?

Post autor: Hermogenes »

Przecież to byłby wstyd publicznie przyznać się do wpadki.poz Hermogenes
ODPOWIEDZ