Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Witam Wszystkich
Jestem tu nowy i na początku chciałem wszystkich pozdrowić.
Problem jest standardowy. Brak dostępu do internetu przez kabel, przez co zmuszony byłem do zakupu internetu mobilnego. Generalnie przez 95% czasu będę używał go jako internet domowy. Moja lokalizacja to Niepołomice ul. Topolowa - 50.052137, 20.224836 (wskazanie z google maps)

Generalnie z play za złotówkę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> zestaw D-Link DWR 116 plus modem Huawei 33..(nr. nie pamiętam) internet 100GB. Na tym zestawie w lokalizacji gdzie docelowo będzie stał router łapię zasięg LTE (przynajmniej tak wskazuje modem) max download na speedtest wskazywał około 9Mbs - troszkę mało jak dla mnie. Upload nie jest dla mnie aż tak ważny ale pewnie i tak się poprawi po doborze lepszego sprzętu.

Chciałbym zakupić router z modemem LTE z WiFi, z możliwością podpięcia zewnętrznych anten (być może będzie taka potrzeba) oraz z wejściami LAN minimum 4 (mam rozprowadzone gniazdeczka w pokojach w domu). Co do samego WiFi w domu to nie ma problemu gdyż mam już AP zrobione.

Generalnie zastanawiałem się nad D-link DWR 921, plus antena zewnętrzna na dach.

Do wydania mam około 750 zł na zestaw router plus antena. Bardzo bym was prosił o pomoc w doborze zestawu router plus antena (jeżeli będzie konieczna). Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Rafał
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Nie rozumiem twojego działania. Po jakiego grzyba brałeś ten kiepski zestaw za 1 zł skoro chcesz kupować lepszy sprzęt samemu ? Gdzie tu logika, w Play jak już się bierze abonament( ogólnie to nie warto bo można mieć minimum 100GB na LTE za 5 zł/m-c bez umowy) to ze sprzętem z LTE-A czyli E5186 za 49 zł lub z MiFi AC810S za 249 zł. Oba w abonamencie bez limitu za 69,99. Widać zadziałała magia 1 zł i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> kiepski sprzęt. Modem z Play to E3372h w wersji zwykłej, bez wymuszania pasm LTE na oficjalnym FW i budżetowy router DWR-116 do jego obsługi. Zestaw wart ze 200 zł.Pozorna oszczędność 48 zł, trzeba było brać E5186 miałbyś sprzęt wart 500-600 zł z LTE-A i wymuszaniem pasm LTE przez Toolboxa, co w Play jest koniecznością. Jeden poroniony pomysł zastępujesz innym, czyli zakupem starego DWR-921. Router nieprzydatny w Play, modem LTE tylko 3 kat. Bez agregacji pasm LTE i możliwości ich wymuszania w FW czy za pomocą programów zewnętrznych. Wart ze 200-250 zł, bez przyszłości. Zasięg LTE w Play masz pewnie z BTS-a LTE Play w Niepołomnicach,Piękna 2. Trudno powiedzieć czy łączysz się z LTE1800 , LTE2100 czy LTE800. Na E3372h z Play tego nie stwierdzisz ani nie wymusisz pasma, tak samo z DWR-116. Pozostaje test na telefonie z LTE i Network Cell Info. Inny BTS Play w Woli Batorskiej, działa w LTE 1800 i LTE2100. Antena kierunkowa Dual LTE1800MHz pozwoli wymusić połączenie z każdym z nich po kolei i wybrać najlepszy. Propozycja, jeśli możesz oddaj ofertę Play z tym zestawem i weź z E5186. Propozycja druga oddaj, E5186 kup sam i póki można korzystaj z karty RBM na kartę 5 z usługą Darmowy Internet LTE bez limitu z miesięcznym kosztem 5 zł . W obydwu przypadkach po testach zakup anteny kierunkowej na wybrane pasmo LTE. Brak gwarancji prędkości ale antena poprawi sygnał i pozwoli skorzystać z tych dwóch BTS-ów a nawet z tego z Krakowa, Brzeska 1.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Witaj matek451
Nie znam się na tym za dobrze jak widzisz i stąd mój wpis tutaj. <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ten zestaw aby mieć jakikolwiek internet i sprawdzić czy będę go odbierał. 1 zł jakoś przeżyję. Tego E5186 nie ma w ofercie, a AC810S to router przenośny, którego nie potrzebuję. Jeszcze nie kupiłem DWR 921 i nie wiem skąd <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> cenę 250zł. W necie najtaniej za 449 zł. Mogę oddać zestaw (rozwiązać umowę) ale nie wezmę E5186 bo nie ma go w ofercie.
Liczyłem na pomoc w temacie a generalnie dostałem opieprz.

Wolał bym już nie zwracać tego sprzętu i nie rozwiązywać umowy, bo pozostanę bez internetu (1 zł jakoś przeżyję), a jest mi niezbędny do pracy. Chciałbym po prostu dobrać do tego sprzęt który pozwoli mi na odbiór internetu w sposób komfortowy i z maksymalną możliwą prędkością.
Z tego co rozumiem najlepiej będzie mi kupić router E5186 oraz antenę Dual LTE 1800Mhz??

Czy jesteście mi w stanie pomóc??
Jaki router z agregacją dobrać. Jeżeli muszę wydać więcej jakoś to przeżyję.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: dzejk »

podłącz modem e3372 bezpośrednio do komputera, uruchom program http://nerve.org.za/mdma/download/mdma1103.zip i pokaż, co wyświetli.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Witaj Dzejk
Jak tylko wrócę do domu zrobię test i wrzucę wyniki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

To nie opieprz tylko kubeł zimnej wody. Czasami go lepiej przyjąć na siebie aby nie tracić kasy lub dokonać kiepskiego wyboru. Tak niestety jest z ofertami internetu mobilnego i sprzętu do niego. Konsultanci zapewniają że działa pięknie , sprzęt jest najnowszy i cacy a rzeczywistość bywa czasami odmienna. Dlatego każda decyzja musi być dokładnie rozważona i poparta testami. Oddając sprzęt i rezygnując przed upływem 14 dni nic nie tracisz. Zrobiłeś testy i masz do tego prawo. Router E5186 jest w ofercie Play. Można go <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> w salonach Play( o dostępność zapytaj na Forum Play). Widnieje w sklepie on line Play http://www.play.pl/telefony/unknown/hua ... ter-e5186/ Ale obecnie , chwilowo niedostępny, trzeba pytać. To jedyny stacjonarny router, który można brać z Play. Ten operator szybko modernizuje sieć i sprzęt bez LTE-A i wybierania pasm LTE nie ma racji bytu. Jak chcesz kupować sam router LTE to tym bardziej oddajesz tą umowę bo oferta na kartę z RBM 5 z DIL za 5 zł/m-c jest korzystniejsza. Po co płacić 70 zł/m-c abonamentu na gorszych warunkach ? Póki co zorientowani od 3 lat mają internet LTE bez limitu za śmieszne pieniądze i bez kagańca czyli umowy na 2 lata z kiepskim, niefunkcjonalnym sprzętem. DWR-921 jest wart właśnie 250 zł a nie 450.Lata świetności ma już dawno za sobą i tak jak napisałem, brak diagnostyki sygnału i możliwości wyboru pasm LTE go dyskwalifikuje. To samo masz w zestawie DWR-116+E3372h z Play, tylko tu przynajmniej modem LTE jest 4 kategorii i są jeszcze opcje zmiany FW na E3372h w celu uzyskania porządanych funkcji. Działanie internetu LTE z Play zależy od kilku czynników i wymiana tego zestawu na DWR-921 nic nie zmieni, poniesiesz niepotrzebne koszty. Tu decydujące znaczenie ma wybór operatora,pasma LTE, anteny do niego i połączenie z BTS-em, który nie będzie przeciążony. Stąd tak istotne są testy przed wyborem operatora i oferty. Sprawdzałeś innych operatorów, Orange ma dużo korzystniejszą ofertę abonamentową niż Play czyli Internet LTE dla domu. Do tego pozwolenia na 5 BTS-ów LTE1800 NetWorks w Niepołomicach, jeden w Woli Batorskiej. Działa BTS LTE800 Orange w Staniatkach. Orange można teraz przetestować na karcie głosowej za 5 zł gdzie po rejestracji jest bonus 100GB.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

dzejk pisze:podłącz modem e3372 bezpośrednio do komputera, uruchom program http://nerve.org.za/mdma/download/mdma1103.zip i pokaż, co wyświetli.
Hej Dzejk
Zrobiłem jak pisałeś ale ten program nic nie pokazuje?? Jak mam go uruchomić
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: dzejk »

aby zadziałał, musisz wpierw zamknąć domyślny program do łączenia, inaczej się gryzą.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Ok ogarnąłem
tylko nie wiem czy dobrze
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

matek451 pisze:To nie opieprz tylko kubeł zimnej wody. Czasami go lepiej przyjąć na siebie aby nie tracić kasy lub dokonać kiepskiego wyboru. Tak niestety jest z ofertami internetu mobilnego i sprzętu do niego. Konsultanci zapewniają że działa pięknie , sprzęt jest najnowszy i cacy a rzeczywistość bywa czasami odmienna. Dlatego każda decyzja musi być dokładnie rozważona i poparta testami. Oddając sprzęt i rezygnując przed upływem 14 dni nic nie tracisz. Zrobiłeś testy i masz do tego prawo. Router E5186 jest w ofercie Play. Można go <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> w salonach Play( o dostępność zapytaj na Forum Play). Widnieje w sklepie on line Play http://www.play.pl/telefony/unknown/hua ... ter-e5186/ Ale obecnie , chwilowo niedostępny, trzeba pytać. To jedyny stacjonarny router, który można brać z Play. Ten operator szybko modernizuje sieć i sprzęt bez LTE-A i wybierania pasm LTE nie ma racji bytu. Jak chcesz kupować sam router LTE to tym bardziej oddajesz tą umowę bo oferta na kartę z RBM 5 z DIL za 5 zł/m-c jest korzystniejsza. Po co płacić 70 zł/m-c abonamentu na gorszych warunkach ? Póki co zorientowani od 3 lat mają internet LTE bez limitu za śmieszne pieniądze i bez kagańca czyli umowy na 2 lata z kiepskim, niefunkcjonalnym sprzętem. DWR-921 jest wart właśnie 250 zł a nie 450.Lata świetności ma już dawno za sobą i tak jak napisałem, brak diagnostyki sygnału i możliwości wyboru pasm LTE go dyskwalifikuje. To samo masz w zestawie DWR-116+E3372h z Play, tylko tu przynajmniej modem LTE jest 4 kategorii i są jeszcze opcje zmiany FW na E3372h w celu uzyskania porządanych funkcji. Działanie internetu LTE z Play zależy od kilku czynników i wymiana tego zestawu na DWR-921 nic nie zmieni, poniesiesz niepotrzebne koszty. Tu decydujące znaczenie ma wybór operatora,pasma LTE, anteny do niego i połączenie z BTS-em, który nie będzie przeciążony. Stąd tak istotne są testy przed wyborem operatora i oferty. Sprawdzałeś innych operatorów, Orange ma dużo korzystniejszą ofertę abonamentową niż Play czyli Internet LTE dla domu. Do tego pozwolenia na 5 BTS-ów LTE1800 NetWorks w Niepołomicach, jeden w Woli Batorskiej. Działa BTS LTE800 Orange w Staniatkach. Orange można teraz przetestować na karcie głosowej za 5 zł gdzie po rejestracji jest bonus 100GB.
Matek451
Jestem ukontentowany, że dbasz o mój budżet domowy, ale pozwolisz, że sam o niego się zatroszczę. Piszę na forum gdzie są specjaliści żebyście pomogli mi dobrać urządzenia, które zapewnią mi najlepszy możliwy internet w moim domu. Jak już napisałem sam nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat, dlatego pytam was o pomoc. Co do testów to miałem możliwość testowania Orange oraz RMB na urządzeniach znajomych. U mnie nie działały dobrze, stąd pojawiło się play, gdyż u sąsiada działa OK, ale nie ma on żadnej anteny i korzysta właśnie z DWR-921. Co do RMB to nie widzę tej wspaniałej oferty o której piszesz a płacenie co parę dni 5 zł jakoś średnio mi pasuje.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: dzejk »

w Connection Type ustaw LTE only, spróbuj też w Band Config wymusić tylko pojedyncze częstotliwości.
Red bull mobile korzysta z nadajników play lte. Ewentualna opłata 5 zł co 30 dni.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Dzejk
Test powtórzę już jutro.
Co do RMB faktycznie nie było tak źle gdy to testowałem. Ale router był przenośny bez żadnej anteny. Wybacz ale ja nie widzę tej oferty na stronie red bull za 5 zł jest 100Mb.

Czy z tym Huawei E5186 oraz anteną Dual LTE 1800Mhz mogę osiągnąć szybsze połączenie z internetem??
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: dzejk »

Tak.
Co do rbm, to po wejściu na https://www.redbullmobile.pl/oferta/na- ... -na-karte/ kliknij zakładkę Red bull mobile na kartę 9 zł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Szkoda czasu na pisanie i pomoc dla ciebie. Widać że oprócz mądrowania się nie masz nawet zerowego pojęcia o internecie mobilnym skoro testowałeś RBM i byłeś niezadowolony po czym poszedłeś do Play po abonament z cieniutkim sprzętem za 1 zł. To się kupy nie trzyma, wszak RBM działa na sieci LTE Play oraz 3G Play i roamingu krajowym. Sąsiad też widać fachowiec. Dla mnie to możesz sobie kupić tego zabytkowego DWR-921 i za 500 zł skoro u sąsiada działa tak cudownie i bez anteny. Pewnie tak jak u ciebie korzysta on z wolnego 3G na UMTS900 HSPA+ i tak jak ty łączy się z BTS-em Play, przy Pięknej 2 ( pierwszy screen) lub z UMTS900 z BTS-a Play w Woli Batorskie( drugi screen). te kilka Mb/s to i tak duzo, więcej na HSPA+ z UMTS900 nie będzie. Na dodatek modem skacze po BTS-ach. Klasyczny przykład jak nie należy korzystać z sieci mobilnej . Testy nic nie wnoszą bo nie dotyczą LTE. Takie same pewnie robiłeś wcześniej dla RBM i Orange i wydałeś opinie na ich podstawie , które mają się nijak do tego jak działa LTE w Play i Orange w tej lokalizacji. Oczywiście nie musisz brać pod uwagę moich opinii i rad, stać cię. Moim celem nie była złośliwość, chciałem ci pokazać że poszedłeś w złym kierunku jeśli chodzi o wybór sprzętu w Play na abonament i nie chodzi o cenę ale o jego jakość i możliwości. Tak samo jak wybór DWR-921 za 450zł, którego możliwości są mniejsze niż E3372h z DWR-116. Wspomniany wyżej brak wymuszania pasm LTE, modem 3kat, brak diagnostyki sygnału a nawet obsługi pasma LTE2100, z którego korzysta Play.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

matek451 pisze:Szkoda czasu na pisanie i pomoc dla ciebie. Widać że oprócz mądrowania się nie masz nawet zerowego pojęcia o internecie mobilnym skoro testowałeś RBM i byłeś niezadowolony po czym poszedłeś do Play po abonament z cieniutkim sprzętem za 1 zł. To się kupy nie trzyma, wszak RBM działa na sieci LTE Play oraz 3G Play i roamingu krajowym. Sąsiad też widać fachowiec. Dla mnie to możesz sobie kupić tego zabytkowego DWR-921 i za 500 zł skoro u sąsiada działa tak cudownie i bez anteny. Pewnie tak jak u ciebie korzysta on z wolnego 3G na UMTS900 HSPA+ i tak jak ty łączy się z BTS-em Play, przy Pięknej 2 ( pierwszy screen) lub z UMTS900 z BTS-a Play w Woli Batorskie( drugi screen). te kilka Mb/s to i tak duzo, więcej na HSPA+ z UMTS900 nie będzie. Na dodatek modem skacze po BTS-ach. Klasyczny przykład jak nie należy korzystać z sieci mobilnej . Testy nic nie wnoszą bo nie dotyczą LTE. Takie same pewnie robiłeś wcześniej dla RBM i Orange i wydałeś opinie na ich podstawie , które mają się nijak do tego jak działa LTE w Play i Orange w tej lokalizacji. Oczywiście nie musisz brać pod uwagę moich opinii i rad, stać cię. Moim celem nie była złośliwość, chciałem ci pokazać że poszedłeś w złym kierunku jeśli chodzi o wybór sprzętu w Play na abonament i nie chodzi o cenę ale o jego jakość i możliwości. Tak samo jak wybór DWR-921 za 450zł, którego możliwości są mniejsze niż E3372h z DWR-116. Wspomniany wyżej brak wymuszania pasm LTE, modem 3kat, brak diagnostyki sygnału a nawet obsługi pasma LTE2100, z którego korzysta Play.
Matek451
Z całym szacunkiem, nie >>mędrkuje<< (trudne słowo) tu nikt inny jak TY. Prawda taka, że po za popisywaniem się wiedzą nie pomogłeś ani trochę. Zastanawiam się czy RBM nie płaci Ci za szerzenie opinii, że jest takie dobre. To dlaczego wydałem 1 zł na sprzęt w Play (warty według Ciebie 250 zł) to moja sprawa. Sprzedałem go za 240 zł czyli zarobiłem na nowy sprzęt 239 zł. Taaa da, da się wymędrkować?? Co do mojej wiedzy odnośnie internetu mobilnego, to dlatego tu jestem, bo moja wiedza w tym temacie ne jest obszerna, tak jak podejrzewam Twoja wiedza w temacie tego na czym ja się znam i czym się zajmuję. Co do Twoich opinii, jednak złośliwość i ogólne pieniactwo to wszystko co da się tu odczuć, a pokazywanie wyższości w danym temacie to jest fajne w piaskownicy. Oczekiwałem rzeczowej informacji, ale z przykrością stwierdzam, że tylko użytkownik Dzejk stara się pomóc, Ty natomiast starasz się pokazać jaki to nie jesteś obeznany w temacie.

Mam nadzieję, że ktoś jednak będzie w stanie mi pomóc.

PS
Matek451, z szacunku do osób których nie znasz wypada pisać zwroty typu "Ciebie" z dużej litery
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Ty nie zapłaciłeś 1 zł za ten zestaw z Play. Kalkulacja prosta ale trzeba myśleć i umieć liczyć. Abonament z tym sprzętem 69,99 zł/m-c , taki sam bez sprzętu 49,99 zl/m-c. Różnica 20 zł pomnożona przez 24 m-ce daje 480 zł +1 zł na start . W sumie daje to 481 zł i tyle kosztuje Cię ten zestaw E3372h+DWR-116, tylko ze w 24 ratach. Sprzedałeś za 240 zł czyli za pól ceny, straciłeś 240 zł. Niewątpliwie biznes życia. Kwestia RBM z DIL, Nie zauważyłeś że tu się ośmieszasz na całego, przecież RBM to submarka Play i internet LTE działa w niej tak jak w Play i korzysta z tych samych BTS-ów. Tylko oferta lepsza( lejek po 100GB nie jest obligatoryjny i wynosi 2Mb/s, w abonamencie 100GB i potem 1Mb/s jest na sztywno) za mała kasę. RBM nie trzeba reklamować, tutaj wszyscy wiedzą ze nie berze się od 3 lat umowy w Play tylko korzysta z RBM i DIL. Jak mawiał klasyk tematu abonamentowi klienci Play sponsorują tych z RBM. Starałem Ci wskazać błędy w twoim wyborze sprzętu w abonamencie z Play oraz pokazałem, ze kupując własny sprzęt z LTE można korzystać z nielimitowanego LTE w Play prawie za darmo. Może wyglądało to na złośliwość ale nie było moim zamiarem. Dostałeś właśnie rzeczowe informacje ode mnie. Czyli właściwy wybór sprzętu do LTE w Play na abonament zamiast tego zestawu. Jak widać tego E3372h ratuje jedynie MDMA i nie do kończ bo nie ustawiłeś tylko LTE i nie sprawdziłeś czy działa wymuszanie pasm LTE. Gdybyś <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> proponowany E5186 miałbyś go za 49+20złx24m-ce czyli za 529 zł (wart jest około 600 zł). To sprzęt o kilka klas lepszy, działał by bez zbędnych kombinacji a za pomocą Toolboxa wiedziałbyś wszystko o parametrach sygnału LTE oraz BTsach. do tego LTE-A i wybór wszystkich pasm LTE. Odradziłem DWR-921 bo to sprzęt nie wart 450 zł i nie spełnia dzisiejszych wymogów LTE w Play. Wskazałem BTS-y Play i technologię LTE na nich, do tego zaproponowałem testy zgodne z zasadami aby móc dobrać właściwą antenę. Przy okazji poradziłem testy LTE Orange, tu też mnie nie sponsorują ale oferta Internet LTE dla domu ze sprzętem bije Play na głowę a zasięg u ciebie jest dobry. Tobie wszystko to nie odpowiadało bo ty już dokonałeś wg. ciebie jedynego słusznego wyboru i nie zamierzasz słuchać rad innych i jak napisałeś stać cię. Tu nie trzeba się obrażać, warto posłuchać czasami innych. Jeśli poczułeś się urażony moimi radami to cię przepraszam ale przeczytaj na spokojnie moje posty i wyciągnij wnioski.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Matek451
Skąd wiesz ile płacę za abonament?? Akurat nie płacę 69,9 zł, ale nie będę tu juz pisał o kasie.
Oczekiwałem, ze ktoś mi podpowie jaki sprzęt tzn. router i antenę wybrać.
Rozumiem Że ten Huawei E5186 oraz antena Dual 1800mHz będzie OK??
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: dzejk »

router tak, co do częstotliwości, to miałeś sprawdzić programem.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Dzejk
NIe dałem rady wymusić pojedynczych częstotliwości
Tutaj screen dla LTE
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: dzejk »

program wyszukuje sieć, brak połączenia.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Spróbuję powtórzyć test jeszcze raz dziś w miejscu gdzie ma stać docelowo router. Na tym Dwr-116 z wpiętym modemem net działa i pokazuje zasięg LTE
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Tutaj nowe pomiary
W miejscu gdzie będzie router stał
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: ml13 »

Rafal_1984 pisze: Matek451
Zastanawiam się czy RBM nie płaci Ci za szerzenie opinii, że jest takie dobre.
No przecież od dawna wiadomo że RBM od dawna sponsoruje forum, a głównie użytkownika Matek451... XD
I przecież każdy jest niezadowolony z darmowego internetu LTE, a nikt tutaj nie chce Ci pomóc tylko szerzyć reklamę najlepszej sieci na świecie. Podobno nawet Rosjanie spamujący na forum ściągają lte z RedBulla...
Matek451 chciał Ci tylko i wyłącznie pomóc, jednak sobie nie dajesz.
Obrazek
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

ml13 pisze:
Rafal_1984 pisze: Matek451
Zastanawiam się czy RBM nie płaci Ci za szerzenie opinii, że jest takie dobre.
No przecież od dawna wiadomo że RBM od dawna sponsoruje forum, a głównie użytkownika Matek451... XD
I przecież każdy jest niezadowolony z darmowego internetu LTE, a nikt tutaj nie chce Ci pomóc tylko szerzyć reklamę najlepszej sieci na świecie. Podobno nawet Rosjanie spamujący na forum ściągają lte z RedBulla...
Matek451 chciał Ci tylko i wyłącznie pomóc, jednak sobie nie dajesz.
Wniosłeś bardzo dużo do tematu.
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: HashMap »

Podepnę się z pytaniem - Do tego RBM trzeba mieć minimum 30zł na koncie, żeby aktywować internet bez limitu? Więc w praktyce, jeśli ktoś nie korzysta z tego numeru, a środki są ważne tylko miesiąc, to trzeba co miesiąc doładować 30zł. Dobrze to rozumiem?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: dzejk »

Tak, dlatego lepiej doładować za 50 zł, wtedy masz 100 dni ważności konta. A jeszcze lepiej przenieść numer z innej sieci do redbulla, wtedy dostaniesz rok ważności konta.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Dzejk
powyżej umieściłem pomiary. Czy możesz pomóc w sprawie doboru anteny??
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: dzejk »

bez wymuszenia pasma nie poznamy częstotliwości niestety
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Mimo, że autor ma moje porady za nic proponuję zrobić testy tak jak już napisałem, za pomocą telefonu z LTE i zainstalowanym Network Cell Info. Pokaże parametry sygnału LTE oraz Long CID BTS-a , po którym zidentyfikuje się pasmo . Do tego speedtesty. Dla porównania takie same pod BTS-ami Play w Niepołomicach i Woli Batorskiej aby potwierdzić CID oraz sprawdzić jak działa LTE1800 Play na nich przy prawidłowym poziomie sygnału. Pozwoli to wybrać antenę i skierować ją na ten zapewniający lepsze prędkości( mniej obciążony). Na 99% obstawiam zakup anteny Dual LTE na 1800MHz (pracuje też w paśmie LTE2100). Na podstawie RSSI z LTE na E3372h ze screena oraz odległości około 2 km od BTS-ów można wnioskować, że połączenie zostało zestawione na LTE1800. Dla potwierdzenia, który to BTS oraz 100% pewności wyżej wymieniony test i można będzie zakupić antenę Cybertecha. Teoretycznie na LTE1800 z 10MHz pasma powinno być najszybciej ale czasami na LTE2100 z 5MHz jest lepiej. Do decyzji autora pozostawiam ewentualny zakup sprzętu, na którym jest możliwość wymuszania pasm LTE.
Rafal_1984
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-10-25, 06:32

Re: Jaki sprzęt do mojego internetu z PLAY dobrać w mojej lokalizacji

Post autor: Rafal_1984 »

Zakupiłem już router E 5186. Rozumiem że za jego pomocą będę mógł sprawdzić pasmo??. Jeżeli tak to musimy zaczekać aż kurier go dostarczy. Myślę, że będzie to poniedziałek
ODPOWIEDZ