Internet Mobiliny W Łapalicach

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Spirsu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-27, 18:14

Internet Mobiliny W Łapalicach

Post autor: Spirsu »

Witam,

Potrzebuje pomocy w doborze sprzętu pod internet, najlepiej aby w technologii LTE :) W skrócie jeśli się da to ma zapier.....niczać :)

I tu moje pytanie, co wybrać?

Moja dokładna lokalizacja to:
Szkolna 4
83-300 Łapalice
54.346579, 18.131788

i cóż na tym totalnym <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> i czarnej internetowej dziurze mogę wybrać dokonać?

Póki co jechałem na PLAY, tam ich standardowe gwizdki od Huawei E3272 i chyba E3372 :) ale ostatnio ostro sobie lecą w kulki z tym internetem i szukam alternatywy.
a potrzebny jest na wieczorne rozrywki typu, jakieś giercowanie Online+teamspeak + Żona oglądająca grę o tron bądz inne tego typu rzeczy :)

pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Mobiliny W Łapalicach

Post autor: matek451 »

A co to za oferta z Play i jakie są z nimi problemy? W Play bez abonamentu można mieć Darmowy Internet LTE bez limitu za 5 zł/m-c. W twoim przypadku konieczna antena zewnętrzna na wybrane pasmo. Masz jakąś? Play w Kartuzach ma dwa BTS-y e Kartuzach i jeden w Chmieleńskich Chróstach. Działają pewnie na LTE1800, LTE2100 i LTE800 i z prawidłową imnstalacja antenową nie powinno być problemu. Z innych operatorów zrób test Plusa na karcie głosowej za 5 zł zarejestrowanej z bonusem 50GB/m-c. BTS LTE1800Aero2 w Łapalicach. Moze być przeciązony bo to jedyny BTS LTE Plusa na tym terenie. Do tego test Orange na karcie głosowej za 5 zł z bonusem 100GB za rejestrację. Zasięg z sieci LTE1800NetWorks, trzy BTSy w Kartuzach i dodatkowo własny LTE800 w Kożyczkowie. Co rozumiesz przez dobór sprzętu? Masz modem LTE, mozesz kupić do niego router. W Play można korzystać póki co z pre-paida RBM na Kartę 5 z DIL. W Orange bierze się tylko Internet LTE dla domu ze sprzętem. Podobnie jak ofertę abonamentową z Plusa.
Spirsu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-27, 18:14

Re: Internet Mobiliny W Łapalicach

Post autor: Spirsu »

Problem jest właśnie z zasięgiem pewnie przez antenę no-name... Łapalice w stronę Kartuz raczej nie dadzą rady ponieważ jest spora różnica wysokości i łapalice względem Kartuz są w dużej dziurze. Do tego dochodzi sporo lasu a bts w Kartuzach tez z tego co kojarzę z jakieś mapy jest na szpitalu który tez nieco chowa sie za góra :) w jednym domu mam antenę panelowa (pewnie tez noname) ale tam pomogło skierowanie go na nadajnik w chmielnie.
Tu gdzie jestem aktualnie właśnie jest problem. A w doborze sprzętu to właśnie jakiś router do domu co nie będzie zrywać połączenia bądź co będzie wymuszać LTE i do tego jaka antenę kupic, byle nie jakiś szajs :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Mobiliny W Łapalicach

Post autor: matek451 »

Masz E3372 czy E3272 , jeśli są z Play to wersje zwykłe a nie HiLink. Diagnostyka sygnału na nich jest kiepska i działają z http://nerve.org.za/mdma/download/mdma1103.zip program pokazuje parametry sygnału CID BTS-a ale w sumie jest mniej przydatny niż modemy HiLink współpracujące z LTEWatchH czy E5186Toolbox. Zrób testy na zewnątrz na telefonie z LTE i zainstalowanym Network Cell Info. Pokaż screena, zrób speedtest. Trzeba zadecydować z jakiego pasma chcesz korzystać w Play. Na LTE1800 jest 10MHz pasma w MIMO i DL do 75Mb/s, na LTE2100 i LTE800 połowa tego. Jaka to antena ? potrzebna sprawdzona na wybrane pasmo. Teren trudny ale po to stosuje się antenę aby poprawić parametry sygnału. Co do routera to dwie opcje. Pierwsza zakup routera z USB i obsługą modemu LTE. wybór sprawdzonych , budzetowych routerów działających z E3372 czy E3272 niewielki, szczególnie na oficjalnym FW. Są jeszcze droższe działające z tymi modemami na alternatywnym sofcie. Druga opcja to zakup routera z wbudowanym modemem LTE. koszt od 200 zł w górę za stacjonarny. Ewentualnie od biedy mobilny MiFi za 120-150 zł. Koszt anteny to około 200 zł.
Spirsu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-27, 18:14

Re: Internet Mobiliny W Łapalicach

Post autor: Spirsu »

Powiedzmy za router nawet 500zl mogę dać byle działało. Jak bede w domu zrobię wg Twoich instrukcji i powklejam screeny, pozdrawiam
Spirsu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-27, 18:14

Re: Internet Mobiliny W Łapalicach

Post autor: Spirsu »

Niestety w mojej okolicy a dokładniej w obrebie 500m od podanej pozycji w pierwszym poście nie złapałem ani razu LTE w plusie :)
Spirsu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-10-27, 18:14

Re: Internet Mobiliny W Łapalicach

Post autor: Spirsu »

a czy jest oferta lte bez limitu w tmobile? jak sie okazało działa najlepiej u mnie ;)
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Internet Mobiliny W Łapalicach

Post autor: Romek »

A jakże http://www.t-mobile.pl/internet-mobilny/cat10032.chtml

Ciekawostka
4.4. W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności Usług Telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
ODPOWIEDZ