Sygnałowa pustynia - jaki modem + antena?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6485
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Sygnałowa pustynia - jaki modem + antena?

Post autor: onken »

Generalnie to z 1.5 km wyniki bardzo dobre

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mikeman
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2016-01-11, 10:12

Re: Sygnałowa pustynia - jaki modem + antena?

Post autor: mikeman »

Moze jest 1,2 km i w sumie fajnie bez zadnej antenty, ale to tez dlatego ze nie ma zabudowan duzo,ale nie o to chodzi, antena jest do domu kolo Skul i teraz potrzebuje ustalic czemu zadzialala prawidlowo tylko raz i od tamtej pory nic...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19182
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sygnałowa pustynia - jaki modem + antena?

Post autor: matek451 »

A w jakiej lokalizacji te testy i jaki BTS Play w tej odległości 1,2 km? To test z BTS-em Play LTE2600 . Jakie parametry sygnału i prędkości na samym B315 w miejscu anteny? Antena Dual LTE Cybertecha na 1800MHz? Pokaż screena z B593s-12 ze statusu routera.
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Sygnałowa pustynia - jaki modem + antena?

Post autor: Mario80 »

Jest juz jakas odpowiedz?
mikeman
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2016-01-11, 10:12

Re: Sygnałowa pustynia - jaki modem + antena?

Post autor: mikeman »

Więc słuchajcie. Okazało się, że: za pierwszym razem po podłączeniu anteny złapało ledwo zasięg 4G Orange i dlatego były takie transfery. Niepotrzebnie cudowałem. Koniec końców podłączyłem antenę jeszcze raz. Ustawiłem na sztywno 4G i efekt był taki, żę ping 30ms, down 17, up 3,5 chociaż na pewno nie super stabilne. Ciekawe że RSSI jest -115 i jest gorsze niż na antenie wewnętrznej, z tymże na antenie wewnętrznej przy wymuszeniu 4G prędkości to te 150 kb/s. Tak czy siak przyznaje się też do bezmyślności, bo kupiłem polecaną antenę, a teraz nie jestem przekonany czy był to dobry wybó skoro wzmacnia pasmo 1800-2100 MHz, a na 3G praktycznie nie funkcjonuje. Nie wiem w okolicy gdzie jest LTE na takich częstotliwościach. Mam wrażenie, że powinienem kupić inną antenę na częstotliwość 800-900MHz
mikeman
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2016-01-11, 10:12

Re: Sygnałowa pustynia - jaki modem + antena?

Post autor: mikeman »

Trochę odkopie swój własny temat :) Zostawiłem konfigurację jak powyżej: antena dualna PANEL LTE CT-15_1.8Duo MIMO (15dBi- 1800-2100MHz) + modem b593 Huaweia. Wymusiłem tylko sieć 4G. Zasięg raczej słaby od samego początku, ale na początku prędkości takie jak wyżej (d 17/u 3, ping 30). Dzisiaj wynik to d 4 /u 0,5, ping 38 przy czym antena zewnętrzna podłączona, a według CellID router połączony jest z masztem Jeżewice w paśmie 1800 MHz (RSRP -121, RSRQ -14). Po przełączeniu na antenę wewnętrzną (żeby sprawdzić czy może szwankuje zewnętrzna antena) speedtest nawet nie przechodzi, szybkość to są jakieś marna kb/s, a router łączy się z masztem Huta Żabiowolska, pasmo 800 MHz (RSRP -120, RSRQ -17). Mapka poglądowa poniżej.

Obrazek

Macie jakieś pomysły co by zrobić, żeby polepszyć? Jakaś rekonfiguracja, zmiana sprzętu, zmiana na Tmobile?
ODPOWIEDZ