Wybór sprzętu do lte.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
uzdi
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-11-30, 21:37
Lokalizacja: ?awki

Wybór sprzętu do lte.

Post autor: uzdi »

Witam, właśnie sobie uświadomiłem że nie byłem na tym forum od 2011 roku odkąd pojawił się w mojej okolic internet radiowy 2mb/s. W porównaniu z umts był to demon prędkości, ale czasy się zmieniły. Obecnie ta prędkość za 80 zł nie robi już wrażenia. W związku z czym liczę ze pomożecie mi wybrać sprzęt do mojej lokalizacji.
Rozważam internet LTE z play. Sprawdzałem telefonem - mam LTE1800Mhz, zasięg w domu tylko po wymuszeniu z prędkością 1mb/s. Natomiast starczy że położę telefon na strychu i już notuje prędkości około 5mb/s. Niestety czasami zrywa. 100 metrów od domu jest już stabilny a 300 metrów od domu jedzie 20mb/s. Do końca tego roku ma być podobno 800hmz LTE więc dobrze by było żeby miał agregację pasma. Niestety mieszkam w takim punkcie (jak to mówią w play - na rozwarciu sektorów) że pojawiają się także szczątkowe zasięgi 2600mhz, niestety nic nie warte.
Jaki sprzęt wybrać żeby można było na sztywno ustawić LTE, gdyż 3G w mojej lokalizacji działa gorzej niż EDGE. Żeby można było chociaż antenę (i jaką?) podłączyć na 1800/800 mhz.
Wolałbym żeby sprzęt pochodził od któregoś z operatorów, bo obecnie bardziej opłaca się umowa + sprzęt w cenie. Play nie jest warunkiem koniecznym, kupiłem karty innych operatorów, sprawdzałem, sytuacja wygląda podobnie u każdego. Może dlatego że nadajniki mają obok siebie wsyzscy operatorzy z wyjątkiem T-mobile który ma najsłabiej u mnie.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wybór sprzętu do lte.

Post autor: dzejk »

Jaka to miejscowość ?
Jeśli chcesz router z lte-a, to wybór niewielki. W wolnym handlu to chyba tylko huawei e5186.
ODPOWIEDZ