LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paluszek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-11-03, 20:57

LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: paluszek »

Witam serdecznie szanownych forumowiczów
w związku ze zmęczeniem opcją udostępniania internetu z telefonu zdecydowaliśmy się na wzięcie lte bez limitu w Plusie
*Internet LTE Plus ~150MB deklarowanej prędkości za 49pln/mc

W naszej lokalizacji żaden z dużych dostawców nie docierał a zależało nam na dużej prędkości upload/download za relatywnie nieduże sumy.
Aktualnie zestaw wygląda następująco:
pożycznony router: DWR-921 wersja c1 / soft V1.01(T-Mobile)
komputer pc po ethernet, mbp mid 2014 i dwa telefony

Internet głównie służy do:
uploadu / downloadu plików wideo
streamingu wideo - youtube / hbogo
sporadycznie gry online civ / diablo
momentami wszystkiego ww w tej samej chwili :)

Jest kiepsko - pingi są ok, ale prędkości w okolicy 10MB, nie da się płynnie wykonywać powyższych czynności, nie mówiąc już o ich mieszaniu,
a momentami jest gorzej niż podczas poprzedniej metody czyli tetheringu z iphona 6 na 3 kreskach LTE :(
http://imgur.com/a/VFMae

Do nadajników mamy około 300 / 400 metrów pierwszy koło szpitala jest bardzo pod góre, drugi przy sądzie jest mniej wiecej na naszej wysokości. Oba nadają sygnał którego nie wspiera nasz router.
http://imgur.com/a/3Zzxk\

Moja prośba jest taka byście doradzili jak zmienić/ skonfigurować obecną sytuacje by poprawić jakość korzystania i kompatybilności.
Nie obrażam się na żaden wybór, chętnie wymienię obecne urządzenie na coś bardziej dopasowanego nowoczesnego. Zakładany budżet to około 500zł

Dla osób ze Szczecina chętnie odwdzięczymy się świetna kawa https://web.facebook.com/oksuperpl/ i oprowadzaniem po muzeum
Z góry dziękujemy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: matek451 »

Oddaj to jak najszybciej, pokazane prędkości wskazują na wręcz masakrycznie przeciążony BTS LTE1800Aero2. Sam pomysł wzięcia internetu z Plusa bez sprzętu za 49,99 to jedno wielkie nieporozumienie. W Plusie bierze się ofertę ze sklepu internetowego za 59,99 ale z DWR-966 , E5186 za 199 zł na własność. Oczywiście tylko gdy zrobi się najpierw testy w danej lokalizacji. BTS-y LTE1800 Aero2 przy Mickiewicza 161 i Brzozowskiego 12 to najbliższe pozwolenia , z których korzysta Plus. Przełóż kartę do telefonu LTE z zainstalowana aplikacją Network cell Info i zrób testy u siebie i w ich pobliżu, zrób sopeedtesty pokaż screeny. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych podstaw aby brać ofertę od najsłabszego operatora mobilnego. Jeśli w pobliżu nie ma jakiegoś nieobciążonego BTS-a LTE1800Aero2 to nie ma szans na normalne LTE z Plusa. Proponuję zrobić testy LTE z Play oraz Orange. w Play na starterze za 9 zł Play Internet na Karte , po rejestracji 100GB bonusa. w Orange starter głosowy za 5 zł z bonusem 100GB za rejestrację . Po testach dalsze porady i wybór oferty i sprzętu. Plus nie deklaruje żadnej prędkości, od dawna nie rozbudowuje sieci LTE. W zamian serwuje głupawe reklamy TV z LTE-A, którego praktycznie nie posiada.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: onken »

Jestem ciekaw kto zagwarantowal te ok 150 GB ?? Limit bazowy to chyba 50 GB za ta cene a czy bedzie wiecej i jak dlugo to tylko Plus raczy wiedziec...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: matek451 »

Kolega napisał o deklarowanej prędkości 150Mb/s w tym Plusie wiec jeszcze lepsze jaja. Osiąga jak widać 50 razy mniej a to w Plusie powoli staje się normą.
paluszek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-11-03, 20:57

Re: LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: paluszek »

Dziękuje za szybkie odpowiedzi.
Chronologicznie odpowiadając i dodając trochę kontekstu:
D linka chętnie zmienie na coś odpowiedniego, zrobie też testy z podanych aplikacji.
Umowę z plusem podpisałem na 12 miesięcy. Uprzednio sprawdziłem na karcie prepaid czy mam w ogóle w domu zasięg lte i to był koniec mojego casualowego testowania.
Plus pasował mi ze względu no limit lte, którego u innych nie dało się uświadczyć i umowę na 12mc.
http://imgur.com/68UYoMw

To co chciałbym tym wątkiem osiągnąć to znaleźć router za około 500 zł (może być używka) który poradzi sobie z kilkoma urządzeniami na raz, poprawi wyniki pingów i podniesie DN/UP do okolicy 50/50 na tym czy innym nadajniku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: matek451 »

Plus nie ma oferty internetu bez limitu, nawet na LTE. Operator gwarantuje jedynie limit podstawowy na 3g , u ciebie 50GB a w LTE ilość transferu zależy od jego widzi mi się. W regulaminie jest zapis o FUP, który pozwala operatorowi nałożyć lejek 32Kb/s w każdej chwili jeśli uzna to za stosowne. W praktyce po 150-200GB ale bez żadnej gwarancji że tak będzie zawsze. To najgorszy operator mobilny, inni maja jasne regulaminy i dużo lepsze oferty. Widać ze nic nie zrozumiałeś, Ty masz szybko zrezygnować z tej oferty bo Plus działa u ciebie tragicznie, nie ma gwarancji że coś się da poprawić. Oferta jest słaba a jedyna zaleta to czas trwania 12 m-cy i nic więcej. A ty tutaj wyjeżdżasz z 50Mb/s, jak będziesz miał z 5 Mb/s w szczycie internetowym to się ciesz. Może być jeszcze gorzej. Plus w tym rejonie to nie ma nawet pozwoleń na LTE2600 a jego sieć LTE1800 ledwo dyszy. Tu nie pomogą żadne routery za 500 zł z LTE-a, nie ma co agregować. LTE-A z Plusa to jest w reklamach TV a nie w rzeczywistości. Jedyna mała nadzieja to znalezienie mniej obciążonego BTS-a LTE1800Aero2 i wymuszenie z nim połączenia antena kierunkową Dual LTE1800 o ile jest taki w pobliżu i na jakimś czystym kierunku. To ty musisz taki znaleźć robiąc testy a potem ustawić na niego antenę co w mieście nie jest takie proste. Reasumując lepiej zrezygnować i sprawdzić konkurentów czyli Play( ma komplet pozwoleń na LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800) na kilku BTS-ach w pobliżu. LTE2600 i LTE-A z Play działa już w Szczecinie a te 150-300GB można mieć w Play bez umowy za 5-10zł zł/m-c. Sprzęt do LTE -A czyli E5186 kupisz za te 500 zł.
rafmik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-12-05, 22:05

Re: LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: rafmik »

Podepnę się do tematu, ponieważ też chodzi mi o sieć LTE w Plusie.
Mieszkam na osiedlu Kaliny, aktualnie korzystam z Play'a na telefonie 4G mam full zasięgi i prędkość internetu na poziomie w ciągu dnia down: ok 25mbit, up: 15-20mbit, wieczorem (szczyt) down: ok 10-15mbit, up: ok 15-20mbit. Jak jestem w domu łączę się z nadajnikiem na 26 Kwietnia/Zielonogórskiej.

Zastanawiam się nad przeniesieniem numeru telefonu do sieci Lajt Mobile (mają naprawdę super ofertę), która działa na sieci Plusa.
Pytanie, jak będzie mi działał internet w telefonie w Plusie w mojej lokalizacji i ogólnie w Szczecinie?

Bo to co przeczytałem wyżej nie kryje, "delikatnie" mnie przeraziło...

Dodam, że przeglądałem na stronie BTS Search dadajniki Plusa w mojej okolicy i żadnej z nich nie ma LTE :szok: Nie wiem, czy to błąd mapy czy faktycznie tak jest?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: dzejk »

mapę btsearch należy przełączyć na źródło danych UKE.
Kup starter na kartę plusa, aktywuj bonus 50GB za rejestrację numeru i sam przetestuj.
rafmik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-12-05, 22:05

Re: LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: rafmik »

dzejk pisze:mapę btsearch należy przełączyć na źródło danych UKE.

Jak włączyłem źródło UKE to w całym Szczecinie pokazuje mi jeden nadajnik Plusa (Plus (26001) ID: 42853 ) :facepalm:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: matek451 »

Plus korzysta z LTE1800aero2, sieć LTE2600 Plusa w Szczecinie nie istnieje. Sieć LTE1800Aero2 od dawna nie rozbudowywana może być przeciążona.
rafmik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-12-05, 22:05

Re: LTE kłopoty d link 921 / plus lte szczecin

Post autor: rafmik »

matek451 pisze:Plus korzysta z LTE1800aero2, sieć LTE2600 Plusa w Szczecinie nie istnieje. Sieć LTE1800Aero2 od dawna nie rozbudowywana może być przeciążona.
Ok jak wybrałem Aero2 to pokazało kilka nadajników. Ale faktycznie, mało ich w stosunku do Play/T-Mobile.
ODPOWIEDZ