LTE antena router modem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ttom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-04, 20:53

LTE antena router modem

Post autor: ttom »

Witam
Panowie potrzebuje rady jaki sprzęt dobrać aby być zadowolonym z odbioru LTE. Zasięg LTE poza domem jest,jedynie w domu niema więc konieczna antena.
Teraz pytanie czy wykorzystac do tego idu odu/200 czy kupić router +modem czy router z wybudowanym modem ( huwaei b315).
Dodatkowo potrzebuje anteny na 10 m przewodu. Czy mogę kupić najpierw sam przewód a później antenę (dopasowanie impedancji anteny) ? Czy przewod antenowy moge schować pod tynkiem (slyszalem że nie bo kilku latach traci na jakosci).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE antena router modem

Post autor: matek451 »

Brak podstawowej informacji jaką jest lokalizacja, w której chcesz korzystać z LTE. Nic też na temat operatora.
ttom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-04, 20:53

Re: LTE antena router modem

Post autor: ttom »

Lokalizacja gdańsk prawdopodobnie wybiore plusa. W promieniu 1 km 5 lub więcej różnych stacji.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE antena router modem

Post autor: matek451 »

Zanim cokolwiek wybierzesz zrób testy wszystkich operatorów na pre paidach i telefonie z LTE. Robisz speedtesty, a parametry sygnału i dane BTS-a uzyskasz za pomocą aplikacji Network Cell Info. To jedyny sposób aby wybrac optymalnego operatora. Dlaczego Plus i czemu nie ma zasięgu jesli do BTS-a LTE tylko 1km?. Gdańsk to duże miasto. nikt z nas nie odpowie ci jakie BTS-y działają w pobliżu. Takie oszczędności w udzielaniu informacji z reguły kończą się kiepsko.
ttom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-04, 20:53

Re: LTE antena router modem

Post autor: ttom »

Zasieg skutecznie tłumi dom. Jak tylko wychodze z domu mam pełen zasięg.
ttom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-04, 20:53

Re: LTE antena router modem

Post autor: ttom »

Potrzebuje tylko info w jaki sprzęt celować i czy faktycznie nie można kabla od anteny przykryc tynkiem?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE antena router modem

Post autor: matek451 »

Jak już wybrałeś to po co pytasz ? Wiesz lepiej i widać nie potrzebujesz testów. Na dodatek robisz sobie żarty, Nie ma takiej możliwości aby w domu jeśli to nie bunkier nie było zasięgu LTE a za scianą był pełny. Chyba że nie masz pojęcia jakie parametry musi spełniać sygnał LTE aby uważać go za pełny. Na tym forum obowiązują pewne zasady i nikt nie poleca rozwiązań bez minimum danych, które są niezbędne do profesjonalnej porady. Jak chcesz brać Plusa to po co chcesz kupować własny sprzęt? W Plusie bierze się abonament ze sprzętem i na pewno nie z IDU-ODU200.
ttom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-04, 20:53

Re: LTE antena router modem

Post autor: ttom »

Dobrze a mogę Ci prosić o informację bo jestem tuż przed remontem i chciałbym przygotować sobie już kable do anteny zewnętrznej i schować je pod tynkiem czy mogę to zrobić będę potrzebował do tego około 10 m kabla h155.
ttom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-04, 20:53

Re: LTE antena router modem

Post autor: ttom »

Podpowiecie mi z tym kablem ?
ODPOWIEDZ