Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sziqu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 16:38

Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: Sziqu »

Witam. Mam kartę sim z Play i na niej ofertę z "nielimitowanym" internetem w sieci LTE. Potrzebuję teraz dobrać do tego odpowiedni sprzęt, żeby korzystać z internetu w laptopie. Myślałem nad modemem usb i ewentualnie do tego anteną zewnętrzną, bo siła sygnału wynajmowanym pokoju jest słaba i krąży w okół -100dBm. Proszę o porady i konkretne propozycje jaki sprzęt kupić.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: robertnik »

A np te by nie mogły być? Cały dział forum pęka od takich porad. Żadnej nie znalazłeś?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: matek451 »

Twoim podstawowym problemem jest problem z zasięgiem, zrób na początek pomiary sygnału LTE na telefonie z aplikacją Network Cell Info, pokaze ci parametry LTE i CID BTS-a. Jakla to lokalizacja? Musisz sprawdzić w jakim paśmie LTE się łączysz. To podstawa przy doborze anteny. Zamiast modemu kup mobilny router MIFI, laptop będzie się z nim łaczył po WiFi. Polecane E5573, E5577( Airbox 2 Plus). Koszt około 120-150 zł.
Sziqu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 16:38

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: Sziqu »

Aplikacja w wersji lite wystarczy, czy trzeba pobrać płatną? Lokalizacja to Kraków ul. kręta 7. W załącznikach 2 screeny, może coś pomogą. Dodam jeszcze, że zależy mi na jak najmniejszym koszcie. Oprócz tworzenia sieci wi-fi taki router ma jakieś inne zalety? Bo z tego co widzę, to trzeba za niego dać około 200 złoty. Zdaje się, że modemy na usb są tańsze o jakieś 100 złoty.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: robertnik »

Rutery w przeciwieństwie do samych modemów USB mają i wifi. Można je postawić tam gdzie zasięg jest najlepszy w obrębie zasięgu wifi(całkiem spory obszar). Linkowałem do aukcji z używanymi E5170 po 125zł(można znaleźć jeszcze taniej). Nie w wynajętym mieszkaniu, ale na podstawie tego ruterka da się stworzyć całkiem rozbudowaną sieć np E5170 na strychu, przez strop kabel sieciowy i accespoint gdzie trzeba, a jak by było mało to do E5170 da się podpiąć antenę.
W Twoim przypadku to science fiction. Nie demoluje się wynajętego pokoju celem lepszego zasięgu... Chyba, za moich czasów się tak nie robiło...
Sziqu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 16:38

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: Sziqu »

No wiadomo ze nie demoluje sie wynajmowanego pokoju. Dlatego pomyślałem, o modemie na usb i malej antenie, która postawilbym przy oknie, lub na zewnetrznym parapecie. Od wlasciciela dowiedzialem sie ze na dachu jest jakas nieuzywana antena, a w każdym pokoju poprowadzone sa kable zakończone wtyczka rj-45. Antena podejrzewam, ze jest do internetu radiowego, ale moze daloby sie jakos wykorzystać tę infrastrukturę malym nakladem sił i pieniędzy?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: robertnik »

Może kabel sieciowy, cała reszta musi być nowa, z dedykowanymi antenami do pasm.
Np 1800MHz.Pewnie antena na maszcie. Jakaś hermetyczna puszka na E5170, do której trzeba doprowadzić 230V(jakaś taka żeby zmieścił się E5170, zasilacz z gniazdkiem). Koszt przedłużacza 230V zewnętrznego(nie wiem ile trzeba by było, ale powiedzmy że taki przykład). W domu jakiś accespoint, powiedzmy że tani przykład.
To wszystko przy założeniu że kabel sieciowy jest sprawny. Nie wiem jakie masz pojęcie o złożeniu tego wszystkiego, wiec trzeba by doliczyć koszt fachowca, który to poskłada i skonfiguruje.

Teraz rozumiesz dla czego to dla Ciebie science fiction?
Sziqu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 16:38

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: Sziqu »

Ale ja caly czas sie z toba zgadzam, ze to praktycznie niewykonalne i to rozumiem, nie musisz mnie przekonywać. Czyli co w takiej sytuacji mam zrobić? Kupic ruter obsługujący LTE, postawic go tam gdzie jest najlepszy sygnał i tyle?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: robertnik »

Kupić jakiś z wifi i poszukać najlepszego zasięgu u siebie, albo wynająć pokój z internetem ;)

Edit
Tak sobie uświadomiłem że masz smartfona. Mogło by się obyć tetheringiem bez kupowania modemu.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: Pawrzes »

Sygnał dociera ze stacji bazowej przy al. 29 Listopada 130
Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: ja.michal »

Ale po co ciągnąć 230V? Skoro jest RJ45 to można zasilić sprzęt przez PoE. Hermetyczna puszka + stabilizator napięcia na napięcie tego routera + wtyczki PoE/RJ45 + ewentualnie mocniejszy zasilacz o wyższym napięciu i natężeniu (zależy od długości kabli sieciowych).
Sziqu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 16:38

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: Sziqu »

Takie kombinacje odpadają. Chyba zdecyduje się na sam ruter. Tylko jaki? Ważne jest, by dało się ustawić, aby łączył się zawsze, tylko i wyłącznie, z sieciami LTE, no i wiadomo, cena jak najniższa i fajnie jakby miał akumulator.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: robertnik »

2 i 3 wpis. Tam masz napisane propozycje.
Sziqu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-28, 16:38

Re: Jaki modem i antena do internetu mobilnego play.

Post autor: Sziqu »

Wezmę chyba Huawei E5573. Da się w nim ustawić by łączył się tylko i wyłącznie z siecią LTE?
ODPOWIEDZ