Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mersel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-06, 21:36

Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: Mersel »

Potrzebuję zrobić monitoring na pewnym terenie, na którym nie mam dostępu do internetu po kablu ani po WiFi, pomyślałem więc, że jestem zmuszony do puszczenia tego przez sieć 3g/Lte. Schemat wygląda tak:

Router z wbudowanym 3g/lte --> połączenie do Kamery IP przez Kabel ethernet ---> podgląd obrazu z laptopa w domu / z telefonu i jednoczesne nagrywanie obrazu na dysk z poziomu drugiego routera, który jest w domu (TP-Link TD-W8970)

Problemy techniczne, z którymi do was przychodzę, są następujące:
1. Nie wiem, gdzie najtańszym kosztem uzyskać publiczne IP. Słyszałem, że podobno stąd? nr aukcji 5102476702
2. Czy właśnie możliwym jest podłączenie dysku do routera i nagrywanie tego obrazu na bieżąco z pominięciem laptopa? Router stoi obecnie na fabrycznym sofcie, ale wgranie OpenWRT lub czegoś podobnego raczej nie będzie dla mnie problemem.
3. Jaki wybrać router z wbudowanym modemem 3g/lte w cenie do 150zł? (używany)

Nie ukrywam, że zrobienie tego monitoringu jest dla mnie obecnie dużym priorytetem, więc wszelkie wskazówki i cenne rady mile widziane.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: robertnik »

Strumieniowanie video to spory transfer, uzależniony od bitrate. Monitoring to pewnie z 15kl/s wystarczy, są takie rejestratory... Więc co dla Ciebie i każdego streamera jest kluczowe to wysoki i stabilny upload, nie ważne przez co realizowany, to warunek konieczny.
Na tym się skup, całą resztę lepiej, lub gorzej da się rozwiązać, ale bez takiego łącza się nie uda.
Do testów użyj np stream live na youtube i OBS. Mniej więcej według tego schematu.
Jak będziesz miał już wystarczające łącze i wiedział jakie będzie bitrate, ile potrwa monitoring to policzysz czy starczy Ci limitu by nie wpaść w lejek. Jeśli to długi okres czasu, będzie krucho...

Może przetestuj gotowe rozwiązania, usługę, sprzęt, aplikacje...

A najlepiej napisz co już testowałeś, bo gogle jest przepastne w różnorodności rozwiązań...
Ostatnio zmieniony 2016-11-06, 22:47 przez robertnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: radius »

Dochodzi sprawa publicznego, stałego IP.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: robertnik »

Niekoniecznie. Zestawianie połączenia może odbywać się przez serwer pośredniczący, jak w Skype, Hangouts, Teamviewer...
Zreszą ostatni link to kompleksowe oferty z linkami do ofert operatorów.
Mersel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-06, 21:36

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: Mersel »

Policzyłem mniej więcej 60gb miesięcznie, ale można problem wielkości transferu rozwiązać - na kamerce posiadam czujnik ruchu i od momentu wykrycia ruchu, zapisuje obraz do momentu zniknięcia ruchu. Później, kamerka ma możliwość wysłania na email tego obrazu, więc w tej opcji może wystarczyło by 15gb. Kamerka, którą posiadam to Panasonic BL-C131. Głównie problem mam z tym IP, by było publiczne, czy oferta z aukcji podanej powyżej byłaby dla mnie ok?

Edit:
Rozumiem, że bezpiecznydom.pl z pakietem Play rozwiązuje mój problem z publicznym IP za 20zł miesięcznie?
Ostatnio zmieniony 2016-11-06, 22:56 przez Mersel, łącznie zmieniany 2 razy.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: robertnik »

Z której aukcji powyżej?
Mersel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-06, 21:36

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: Mersel »

5102476702, allegro.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: robertnik »

Na to wygląda, ale nie testowałem, nie wiem. Masz tydzień testowania za darmo.
Mersel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-06, 21:36

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: Mersel »

dwa tygodnie :)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: robertnik »

To RBM 5, nie wiem czego tego nie dopisał w aukcji. Nieprawdą jest jednak że nie ma limitu prędkości. W regulaminie stoi że po 100GB mogą ograniczyć prędkości, sam tego niestety doświadczyłem i to bez przekroczenia tej granicy. Jak nie chce Ci się ganiać po kioskach, szukać startera, rejestrować u operatora, to oferta jest w porządku(pomijając fałsz tłustym drukiem pisany).

EDIT
Doczytałem w dopisanych. Startery tam kupione i tak trzeba rejestrować u operatora, więc skoro i tak czeka Cię wycieczka do salonu...
Mersel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-06, 21:36

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: Mersel »

Widzę, że Playowi nie w smak kontynuowanie tej promocji, więc stara się robić, co może...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: robertnik »

Niewiele osób tam pisało, za wcześnie by wyciągać takie wnioski, co najwyżej że jak się trafi na lejek to nie ma zmiłuj, słusznie nałożony, czy nie nikt go nie ściągnie.
paweł1945
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-05-26, 13:03

Re: Monitoring IP - Publczne IP i nagr. obrazu na bieżąco.

Post autor: paweł1945 »

Merkel a to ma być monitoring wnętrza? Myślisz aby później rozbudować to o więcej kamer? Ja mam monitoring na Playu (rejestrator z p2p x4kamery) i chodzi dobrze...lejek 2 razy w ciągu 2lat po 231GB(45zł Internet na kartę ,,bez limitu''
ODPOWIEDZ