Antena zewnętrzna do internetu w play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
-=Dawid=-
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-12, 00:02

Antena zewnętrzna do internetu w play

Post autor: -=Dawid=- »

Witam,

proszę o pomoc w doborze anteny zewnętrznej do internetu mobilnego w play. Na telefonie po wybraniu sieci plus, w większości przypadków działa mi 3g. Mieszkam bezpośrednio za nasypem kolejowym, co znacznie pogarsza zasięg. Chciałbym wystawić na dach antenę, aby wykorzystać dodatkową kartę do internetu z play. Po linii prostej, w odległości ok 2 km mam 2 nadajniki. Nie znam się i nie mam pojęcia jaką antenę kupić, aby mieć internet mobilny 3g dobrej jakości. Te wszystkie częstotliwości itp. niewiele mi mówią - a jestem na takim etapie swojego życia, że nie mam czasu się dokształcać (praca, małe dziecko, budowa domu).

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 88&zoom=15
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Antena zewnętrzna do internetu w play

Post autor: Romek »

Ja tam nie widzę żadnej stacji Play w okolicy. :D

Masz jakiś sprzęt typu modem, ruter z wbudowanym ruterem ?

Jedyne co tam jest w pobliżu to stacje Orange i Plusa.
Kup startery, zarejestruj po testuj, sprawdź zasięg i transfery. Podaj dokładną lokalizację.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
-=Dawid=-
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-12, 00:02

Re: Antena zewnętrzna do internetu w play

Post autor: -=Dawid=- »

A to nie jest tak, jak w przypadku telefonu - że mogę korzystać z nadajników plus, play, orange, t-mobile?? Ruter i modem także muszę kupić.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena zewnętrzna do internetu w play

Post autor: matek451 »

Karta głosowa Play korzysta z roamingu krajowego tylko w 3G., LTE tylko z sieci własnej Play. Karty internetowe zarówno na 3G jak i LTE mają wstęp tylko do sieci Play. Najbliższe BTS-y Play Pludry, Zawadzkie, Grodziec i Ozimek działają w LTE1800, LTE2100 i praktycznie brak zasięgu u ciebie( lasy).
-=Dawid=-
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-12, 00:02

Re: Antena zewnętrzna do internetu w play

Post autor: -=Dawid=- »

Aha. Do tej pory robilem hotspota z telefonu i wszystko śmigalo - liczyłem, że z modemem będzie tak samo. A jeśli chodzi o aero2, to jaką antenę musiałbym kupić?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Antena zewnętrzna do internetu w play

Post autor: robertnik »

No ale kolega matek451 przecież napisał Ci że będzie tak samo.
Nie rozumiesz... Będzie tak samo, czyli ciu.atlo... no chyba że masz maszt wyższy od drzew i złapiesz sygnał LTE z nadajników Play. Antenę kupuje się na pasma, nie operatorów.
Nie zaznaczyłeś dokładnej lokalizacji, ale jeśli jest w środku to najbliższe LTE masz w Kolonowskie(Sferia, Aero2, Orange) jakieś 2km.
Jeśli na dachu masz widoczność(to nie musi być bezpośrednia, tylko modem ustawiony sztywno na pasmo ma to widzieć, to można zastanawiać się i wybierać z pośród ofert tych operatorów, które widzi modem. Nie będzie to Play, nie w LTE.
-=Dawid=-
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-12, 00:02

Re: Antena zewnętrzna do internetu w play

Post autor: -=Dawid=- »

Ok, rozumiem. Ale widzę że jeden z pobliskich nadajników jest z aero2. Ma dwa pasma: UMTS900 i LTE1800.

Czy taka antena wystarczy, aby płynnie korzystać z internetu mobilnego aero2:
http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-e ... _A7015.htm
lub
http://www.dipol.com.pl/antena_trans-da ... 741031.htm
czy np. całkowicie coś innego.

Moja lokalizacja:
https://www.google.pl/maps/dir/Bytomski ... 50.6438946
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena zewnętrzna do internetu w play

Post autor: matek451 »

Podstawowe pytanie to czy na tym BTS-ie działa UMTS900, LTE1800aero2 lub LTE800Sferii ? Należy zrobić test pod BTS-em na telefonie z LTE/3g i Network Cell Info, karta głosowa z Plusa, z bonusem 50GB za rejestrację, sprawdzić prędkości. Orange i T-mobile mają z tej lokalizacji tylko 3G z UMTS900 NetWorks.
ODPOWIEDZ