Antena do LTE w centrum nadajników

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

Na wstępie zapoznam was z tą mapką:
Obrazek
Tak mieszkam w centrum gdzie nie ma żadnego nadajnika.
Lokalizacja: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 97&zoom=15
Na telefonie brata Overmax Vertis 4520 lte z Play śmiga ale:
1. Jak sprawdzić jakiego pasma używa ten telefon aktualnie? Nie wiem czy to jest lte 800 czy 1800 czy cos innego, a będe chcial modem kupic.
2. Jak sprawdzić siłę sygnalu? W ustawieniach tego nie ma, android 5.1

Osiągi 30 minut po północy:
Zamknięte okno:
Obrazek
Otwarte okno:
Obrazek

1. Jaki modem wybrać? Modem będę chciał brać też na jakieś wakacyjne wyjazdy.
2. Jaką antene wybrać? Na jakie pasma?
Budżet 300zł ew. mogę dołożyć do 400zł
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: matek451 »

Zrobić testy LTE Play na karcie Play Internet na Kartę za 9 zł. Po rejestracji bonus 100GB /m-c. Na telefonie aplikacja Network Cell Info pokaże parametry sygnału i CID BTS-a. Najbliższe BTS LTE PLay w Osobnicy i przy 3 Maja 101 w Jaśle działają na LTE1800 i LTE2100. W Jaśle są też z LTE800. dobór anteny po testach ale prawdopodobnie będzie to Dual LTE na 1800MHz, koszt około 200 zł. Jeśli ma być router mobilny to za 120-150 zł E5573, E5577( Airbox2 Plus) lub mobilno-stacjonarny E5170 za około 150 zł. W Play można nadal korzystać z internetu LTE bez limitu za 5 zł/m-c.
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

matek451 pisze:Zrobić testy LTE Play na karcie Play Internet na Kartę za 9 zł. Po rejestracji bonus 100GB /m-c. Na telefonie aplikacja Network Cell Info pokaże parametry sygnału i CID BTS-a. Najbliższe BTS LTE PLay w Osobnicy i przy 3 Maja 101 w Jaśle działają na LTE1800 i LTE2100. W Jaśle są też z LTE800. dobór anteny po testach ale prawdopodobnie będzie to Dual LTE na 1800MHz, koszt około 200 zł. Jeśli ma być router mobilny to za 120-150 zł E5573, E5577( Airbox2 Plus) lub mobilno-stacjonarny E5170 za około 150 zł. W Play można nadal korzystać z internetu LTE bez limitu za 5 zł/m-c.
Na swojej karcie z play mam ponad 50gb uzbierane z różnych promocji :X, <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> mi to starczy. Te wyniki co dałem wyżej są właśnie z PLAY 4G.
Ten Huawei E5170 posiada złącze antenowe?

Można jakiegoś linka do tej oferty play lte bez limitu za 5zł /m-c? Bo znalazłem tylko za 5zł/dzień

TESTY:
Patrze na mapke a tutaj LTE z łęzyn łapie, dziwne bo na mapach nie ma takiego nadajnika. W sumie może być to jakiś nowy nadajnik bo zasięg LTE u mnie pojawił się dopiero teraz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

Gdzie w tej aplikacji mogę zobaczyć jakiego pasma uzywam?

Testy z lekkim deszczem koło godziny 12:
Obrazek
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: radius »

Nigdzie. Masz na nim ROOT?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

radius pisze:Nigdzie. Masz na nim ROOT?
Na tym nie, mam na drugim na którym nie posiadam LTE ;/ To telefon brata i raczej mu roota nie zrobie.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: radius »

To musisz przyjąć, że jest tak jak tutaj:

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 97#p857197

Czyli 2223412 to LTE800.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: matek451 »

Testy na zewnątrz? Po końcówce CID wygląda na to ze to może być pasmo LTE800, pozwolenia na LTE800 są w Jaśle przy Baczyńskiego 13 i Asnyka 10. Prędkości na tym pasmie są gorsze bo tu Play ma tylko 5MHz pasma z MIMO. Niestety ale BTS Play w Osobnicy nie działa, inny BTS LTE1800 Play jest w Mytarce. Warto zrobić testy Play pod BTS-ami w Mytarce i przy 3Maja 101 i sprawdzić jak działa LTE Play na pasmie 1800MHz gdzie Play ma 10MHz z MIMO. Antena niezależnie od wyboru pasma konieczna, jeśli się okaże że na LTE1800 prędkości lepsze( wybierzesz BTS działający szybciej) to dual z Cybertecha. Nie ma linka do oferty LTE bez limitu za 5 zł/m-c bo to karta RBM na kartę 5 z usługą DIL oraz z uzyskanym na niej RWK. Na forum mnóstwo na temat jak to zrobić.
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

matek451 pisze:Testy na zewnątrz? Po końcówce CID wygląda na to ze to może być pasmo LTE800, pozwolenia na LTE800 są w Jaśle przy Baczyńskiego 13 i Asnyka 10. Prędkości na tym pasmie są gorsze bo tu Play ma tylko 5MHz pasma z MIMO. Niestety ale BTS Play w Osobnicy nie działa, inny BTS LTE1800 Play jest w Mytarce. Warto zrobić testy Play pod BTS-ami w Mytarce i przy 3Maja 101 i sprawdzić jak działa LTE Play na pasmie 1800MHz gdzie Play ma 10MHz z MIMO. Antena niezależnie od wyboru pasma konieczna, jeśli się okaże że na LTE1800 prędkości lepsze( wybierzesz BTS działający szybciej) to dual z Cybertecha. Nie ma linka do oferty LTE bez limitu za 5 zł/m-c bo to karta RBM na kartę 5 z usługą DIL oraz z uzyskanym na niej RWK. Na forum mnóstwo na temat jak to zrobić.
A co z tym z łężyn? Czemu mi akurat stamtąd to pokazuje?
Kieruje w stronę łęzyn - lepszy zasięg, a po drugiej stronie domu juz sie na 3g przełącza.

Testy robione przy oknie, przy otwartym i przy zamkniętym.

Nie mogę znalesć tej oferty ;/ Możesz coś podesłać?

We wtorek podjade i zrobie testy w Jaśle na ulicy 3-maja.

EDIT
LTE jest tylko w moim pokoju, nawet na balkonie który jest bardziej od strony Jasła nie ma albo jest chwilke i się na 3G przełącza.
Dzisiaj poszukało mi jeszcze LTE z plusa i tmobile ale po połączeniu z nimi jest 3g, za slaby zasieg aby się połączyło z 4g?

Wynik 4G LTE Play podczas padania śniegu 16:00 w domu:
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: matek451 »

Jeśli to BTS LTE800 z Jasła to przeciążony. Nie wiązałbym z nim przyszłości. Konieczne sprawdzenie sieci LTE1800 Play. Nie patrz na tą mapę z NCI bo pokazuje bzdury. Oferta to Red Bull Mobile na kartę, taryfa RBM 5 . Na niej co 30 dni uruchamia się usługę Darmowy Internet LTE bez limitu. Minimum 100GB z pełna prędkością LTE dostępną u ciebie w Play. Potem możliwy lejek 2Mb/s. W praktyce i 200GB i więcej bez lejka. Do tego jest możliwość uzyskania roku Ważności Konta dla tej taryfy. W tym celu konieczny myk z przejściem do RBM 7MNP od innego operatora.
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

matek451 pisze:Jeśli to BTS LTE800 z Jasła to przeciążony. Nie wiązałbym z nim przyszłości. Konieczne sprawdzenie sieci LTE1800 Play. Nie patrz na tą mapę z NCI bo pokazuje bzdury. Oferta to Red Bull Mobile na kartę, taryfa RBM 5 . Na niej co 30 dni uruchamia się usługę Darmowy Internet LTE bez limitu. Minimum 100GB z pełna prędkością LTE dostępną u ciebie w Play. Potem możliwy lejek 2Mb/s. W praktyce i 200GB i więcej bez lejka. Do tego jest możliwość uzyskania roku Ważności Konta dla tej taryfy. W tym celu konieczny myk z przejściem do RBM 7MNP od innego operatora.
1 w nocy:
Opady śniegu i mróz internet 3mb download/3mb upload przy zamkniętym oknie.

Nie rozumiem, czyli mam kupić Red Bull mobile? Bo mam taki starter nieużywany w domu. CO dalej mam atkywować?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: matek451 »

Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta internetu LTE na dodatek bez umowy to LTE z Play na karcie głosowej RBM na kartę 5. Na tej karcie działa usługa Darmowy internet LTE. Koszt usługi 0 zł za minimum 100GB z pełna prędkością LTE dostępną u ciebie, potem mozliwy lejek 2Mb/s. w praktyce Play pozwala i na 200GB na full. teraz jak uzyskać taką kartę oraz jak na niej mieć Rok ważności Konta bez doładowania. Kup najpierw starter głosowy np. Orange za 5 zł , zarejestruj w Orange. Po rejestracji idź do salonu Play i poproś o przeniesienie tego numeru Orange na taryfę RBM 7MNP. to taryfa do przenoszenia numerów od innego operatora do Red Bull mobile. Salon musi mieć czyste startery RBM 7MNP( czasami są z tym problemy). Po 2 dniach będziesz miał aktywna kartę z taryfą RBM 7MNP. Teraz na Play 24 lub kodem uruchom na tej karcie bonus za rejestrację. Dostaniesz min Rok Ważności Konta. Po tym migrujesz z taryfy RBM 7MNP na taryfę RBM na kartę 5( tylko nie RBM Energy 5). robisz to kodem *163# a potem 2 i wybierasz RBM na kartę 5 lub za pomocą Play24. Po przejściu na RBM na kartę 5 przeniesie ci się też Rok Ważności Konta. Na tej taryfie można uruchomić tą usługę DIL, kodem lub na Play 24. Wcześniej doładujesz kartę za 30 zł, po czym uruchomisz DIL na 30 dni, kasa 30 zł zostanie na koncie. po m-cu doładujesz za 5 zł i ponownie uruchomisz DIL i pakiet 600MB za 5 zł aby LTE działało z pełna prędkością . Zabieg z przeniesieniem nr. z Orange pozwala na uzyskanie RWK i nie trzeba doładowywać karty RBM 5 co 100 dni za 50 zł. Jaka Kartę RBM posiadasz?
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

matek451 pisze:Na dzień dzisiejszy najtańsza oferta internetu LTE na dodatek bez umowy to LTE z Play na karcie głosowej RBM na kartę 5. Na tej karcie działa usługa Darmowy internet LTE. Koszt usługi 0 zł za minimum 100GB z pełna prędkością LTE dostępną u ciebie, potem mozliwy lejek 2Mb/s. w praktyce Play pozwala i na 200GB na full. teraz jak uzyskać taką kartę oraz jak na niej mieć Rok ważności Konta bez doładowania. Kup najpierw starter głosowy np. Orange za 5 zł , zarejestruj w Orange. Po rejestracji idź do salonu Play i poproś o przeniesienie tego numeru Orange na taryfę RBM 7MNP. to taryfa do przenoszenia numerów od innego operatora do Red Bull mobile. Salon musi mieć czyste startery RBM 7MNP( czasami są z tym problemy). Po 2 dniach będziesz miał aktywna kartę z taryfą RBM 7MNP. Teraz na Play 24 lub kodem uruchom na tej karcie bonus za rejestrację. Dostaniesz min Rok Ważności Konta. Po tym migrujesz z taryfy RBM 7MNP na taryfę RBM na kartę 5( tylko nie RBM Energy 5). robisz to kodem *163# a potem 2 i wybierasz RBM na kartę 5 lub za pomocą Play24. Po przejściu na RBM na kartę 5 przeniesie ci się też Rok Ważności Konta. Na tej taryfie można uruchomić tą usługę DIL, kodem lub na Play 24. Wcześniej doładujesz kartę za 30 zł, po czym uruchomisz DIL na 30 dni, kasa 30 zł zostanie na koncie. po m-cu doładujesz za 5 zł i ponownie uruchomisz DIL i pakiet 600MB za 5 zł aby LTE działało z pełna prędkością . Zabieg z przeniesieniem nr. z Orange pozwala na uzyskanie RWK i nie trzeba doładowywać karty RBM 5 co 100 dni za 50 zł. Jaka Kartę RBM posiadasz?
A jak to sprawdzić?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: robertnik »

Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

robertnik pisze:Tu
Jednak nie mam, zapominałem ze zmienilem kiedys oferte na play.

W jaśle na ulicy trzeciego maja internet 5/10mb :( Download leci szybko ale zatrzymuje sie nagle na 5,nie wiem jakby jakas blokada byla
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

@ref
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

Dzisiaj kupiłem HUAWEI E3276, zobaczymy jakie będą osiągi na modemie :)
Znalazłem taką antenę:
http://cybertech.com.pl/p113,antena-dua ... e5170.html
Jest dość droga, nie znajdę mniejszej anteny? W sumie mogę kupić tą antenę ale nie mam jej zbytnio gdzie zamontować, masztu nie mam, na balkonie by było okej?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Hermogenes »

Antena może być na balkonie tylko żeby " buzią" patrzyła w stronę wybranego BTs-a i miała trochę przestrzeni przed sobą .Koniecznie odsunąć na odległość dł. fali od wszelakich elementów.poz.Hermogenes
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

Hermogenes pisze:Antena może być na balkonie tylko żeby " buzią" patrzyła w stronę wybranego BTs-a i miała trochę przestrzeni przed sobą .Koniecznie odsunąć na odległość dł. fali od wszelakich elementów.poz.Hermogenes
Mam 8km do BTS'a czy to nie będzie za nisko?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Hermogenes »

Napisałeś że nie masz innego miejsca niż balkon więc o co Tobie chodzi. Pytałeś czy może być antena na balkonie tak to jest lepsze miejsce niż na biurku , nie wiem na którym piętrze masz ten balkon .to skąd mam wiedzieć że będzie nisko.poz.Hermogenes
Bartek4175
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-04-30, 15:56

Re: Antena do LTE w centrum nadajników

Post autor: Bartek4175 »

Hermogenes pisze:Napisałeś że nie masz innego miejsca niż balkon więc o co Tobie chodzi. Pytałeś czy może być antena na balkonie tak to jest lepsze miejsce niż na biurku , nie wiem na którym piętrze masz ten balkon .to skąd mam wiedzieć że będzie nisko.poz.Hermogenes
Dobra jeszcze bym potrzebował jakąś mobilną antenę na wakacyjne wyjazdy + do tego router mobilny jakis( w sensie, że mogę modem podpiąć ale router żeby też mial baterie)

http://allegro.pl/przenosny-router-open ... ml#thumb/3 znalazlem takie coś, ale nie mogę znalesć oferty aktywnej, podpiąłbym to pod powerbanka i chyba by działało ;d


EDIT
Znalazłem na banggood http://www.banggood.com/NEXX-WT3020F-30 ... rmmds=cart

Po odliczeniu moich kodów, które tam mialem wychodzi 65ZŁ, teraz trzeba tam jakiś system wgrać czy co?
a i mogę do tego przez usb otg modem podłączyć? będzie to działało?
ODPOWIEDZ