Router z modemem do LTE CP/PLUS

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sagerrak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-17, 10:19

Router z modemem do LTE CP/PLUS

Post autor: Sagerrak »

Witam,

Przeglądam forum od jakiegoś czasu i antenę już potrafię dobrać dzięki uzyskanym informacjom, jednak z poniższym problemem z racji natłoku różnych wewnętrznie sprzecznych informacji i braku wiedzy nie poradzę sobie sam:

Obecnie posiadam router e5373 z Sim CP, wymuszone na modemie "tylko LTE" połączyło mnie z oddalonym o 4,58km nadajnikiem LTE Aero 1800Mhz z którego korzysta Plus.
Siła sygnału -89/-91 zależy jak leży, zasięg 0 kresek ale o dziwo w godzinach szczytu download ~12-20 Mb/s upload na poziomie 1-1,5 Mb/s. Od tygodnia testów ani razu nie zerwało zasięgu LTE.

Router jednak oferuje mały zasięg (siłę?) WiFi i w toalecie brak sygnału WiFi ... a wielu zgodzi się, że tam jest bardzo potrzebny :).

Chcę zmienić router na taki, który rozsieje mi WiFi w większym zasięgu oraz pozwoli na podłączenie anteny zewnętrznej co z wyżej wymienionej siły sygnału jest koniecznością. Z routerem stale łączy się 1-2 urządzenia sporadycznie 3-4 na raz. Nie wymagam jakichś mega prędkości rzędu 20Mb/s na każdym z 4 podłaczonych na raz urządzeń. Router może a nawet powinien być stacjonarny, obecny będę miał w zapasie.

Proszę o propozycję zoptymalizowaną do moich potrzeb i nie przesadnie drogą.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router z modemem do LTE CP/PLUS

Post autor: radius »

Huawei B315?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Sagerrak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-17, 10:19

Re: Router z modemem do LTE CP/PLUS

Post autor: Sagerrak »

~350 zł trochę drogo, z racji, że jestem zielony kompletnie:

Co oferuje więcej, za co warto zapłacić w porównaniu np z B593?

Jak trzeba - tyle zapłacę, ale wiecie, nie chcę kupować Astona Martina do wyjazdów do sklepu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router z modemem do LTE CP/PLUS

Post autor: dzejk »

b593 ma słabe radio, pewnie nie wiele lepsze od e5373
Sagerrak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-17, 10:19

Re: Router z modemem do LTE CP/PLUS

Post autor: Sagerrak »

Jeszcze jedno:
masa informacji jest o tym, że dostępne na allegro b315s-22 są brandowane i okrojone i mi.n. do brandowanego przez CP nie można podłączyć anteny zewnętrznej. Przybliży mi ktoś temat? Albo podeśle źródło dokładne gdzie i jaki kupić ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router z modemem do LTE CP/PLUS

Post autor: dzejk »

stare dzieje, nieaktualne. Obecnie plus ma najnowszy soft.
Sagerrak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-17, 10:19

Re: Router z modemem do LTE CP/PLUS

Post autor: Sagerrak »

a proponowany przez plus DWR-921E lub Huawei E5186?
B315 obecnie nie ma w plusie i bez info kiedy może być
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router z modemem do LTE CP/PLUS

Post autor: matek451 »

A co ty chcesz brać kolejna umowę w Plusie ? Na wolnym rynku B315 z Plusa mona kupić za około 250-300 zł. DWR-921E to niby nowsza wersja DWR-921 ale okrojona, ma modem LTe4 kategorii ale brak mu złacza antenowego do MIMO i tylko 2x LAN, Ogólnie nie wart uwagi. E5186 to router z LTE-A, agreguje dwa pasma. ogólnie w Plusie bierze się umowę przez internet z DWR-966 lub E5186 na własność. Najlepiej z rabatem SmartDom.
Sagerrak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-17, 10:19

Re: Router z modemem do LTE CP/PLUS

Post autor: Sagerrak »

Tak, będę zawiązywał kompletnie nowe umowy z Plusem, oczywiście z rabatami smartdom.
Sprzęt od nich rozpatrywałem pod kątem b315 bo koszt wychodził 26x10 +3 = 263zł.
Niestety nie mają, po krótkiej kalkulacji wychodzi, że pozostaje mi umowa bez sprzętu i b315 na wolnym rynku.

Nie mam co agregować i nie będę miał w najbliższej przyszłości, także e5186 odpada.

Jeśli na prawdę nie ma cenowo przystępniejszej alternatywy do b315 - to dziękuję za wszystkie podpowiedzi i zmuszony jestem kupić.
ODPOWIEDZ