Antena LTE wewnętrzna B593s-22

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sabz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-04-28, 14:25
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Antena LTE wewnętrzna B593s-22

Post autor: Sabz »

Witam, zakładam nowy temat, ponieważ wszystkie inne dotyczą anten panelowych, zewnętrznych itd.
Mój problem polega na tym, że chciałbym polepszyć jakość sygnału routera, który łapie sygnał ale jest on mocno zależny od warunków pogodowych i obciążenia nadajnika (miejscowość turystyczna). Router potrafi wykręcić nawet 50 mb/s gdy jest ładna pogoda i puste miasto, ale gdy zaczyna padać śnieg to już nie jest tak wesoło.
Głównym problemem jest niestabilność połączenia. Moja lokalizacja sprawia, że gdy nastąpi jakieś wahnięcie w sygnale, to router przestaje wysyłać i odbierać pakiety (mimo dalszego połączenia). Muszę go ręcznie zmuszać do przełączenia się na 3G, a później na nowo LTE. Latem bardzo pomaga postawienie routera ZA okno, ale teraz jest to niestety nie możliwe.

W kwestii anteny: Nie mogę postawić anteny na dach, ponieważ nie mam tam dostępu, dlatego szukam czegoś co podłączę w pomieszczeniu, albo ewentualnie za oknem. Okna mam niestety z drugiej strony niż nadajnik. Odległość do nadajnika to 500 m.
Moja lokalizacja to: 50°49'46.3"N 15°31'06.2"E

Z praktyki wiem, że patyki dodawane do tego routera są lekko gorsze iż jego antena wewnętrzna ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena LTE wewnętrzna B593s-22

Post autor: matek451 »

Przy 500m od BTS-a LTE1800 nawet bez anteny nie powinno być problemów z działaniem LTE nawet w twoim terenie. . Ale na pewno obciążenie BTS-a stanowi problem skoroprędkości tak się wahają . W Szklarskiej Play ma komplet pozwoleń na LTE i wartoby sprawdzić , które pasma i jak działają. Zakup jakiegoś smiecia zwanego anteną wewnętrzna mija się z celem, z reguły to tłumiki nie anteny.
Sabz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-04-28, 14:25
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Antena LTE wewnętrzna B593s-22

Post autor: Sabz »

Teoretycznie nie powinien być problem, ale jest to miasto położone w górach. Na drodze do btsa jest na prawdę sporo ;)
Skoro kupowanie anteny wewnętrznej jest bez sensu to co z antenami zewnętrznymi ale nie panelowymi? Panelu raczej nie ustawię na przestrzał budynku.

W kwestii obciążenia btsa. Moja mama mieszka w bloku gdzie ma balkon na linii prostej od BTSU, jakieś 400m od niego. Wykresy są mega równe i tam nie ma żadnych skoczków. Wnioskuję po tym, że moja lokalizacja sprawia, że są jakieś zakłócenia sygnału. Nawet po pingach to widać:
29, 29, 30, zgubiony, 50, 29 itd tid
ODPOWIEDZ