ZTE MF286

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jurkas74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-04, 08:25

Re: ZTE MF286

Post autor: jurkas74 »

hapxx pisze:Ja mam aktualizację dostępną chyba od dzisiaj ale nic z tego bo nie mogę jej zainstalować.
Klikam w aktualizację, pojawia się pasek, który szybko idzie do 100 %, potem jest komunikat ze urzadzenie samo sie uruchomi ponownie, co się dzieje,wtedy gdyz zaloguje sie do panelu pokazuje komunikat "aktualizacja nie powiodla się" po tym resetuje do ustawien fabrycznych i nic, ciągle mam B06. Co robie nie tak?
Niestety u mnie dokładnie to samo. Próbowałem kilka razy i bez rezultatu.
hoegaarden
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-28, 20:40

Re: ZTE MF286

Post autor: hoegaarden »

U mnie również wszystko wygląda OK. Póki co, z tego co widzę to zmiana na lepsze. Trzeba pamiętać o wyczyszczeniu cache'a w przeglądarce, bez tego konsola dziwnie się zachowuje.

Jak myślicie, czy warto wrócić do ipv4?
dodo007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-08-07, 06:12
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF286

Post autor: dodo007 »

hapxx pisze:Ja mam aktualizację dostępną chyba od dzisiaj ale nic z tego bo nie mogę jej zainstalować.
Klikam w aktualizację, pojawia się pasek, który szybko idzie do 100 %, potem jest komunikat ze urzadzenie samo sie uruchomi ponownie, co się dzieje,wtedy gdyz zaloguje sie do panelu pokazuje komunikat "aktualizacja nie powiodla się" po tym resetuje do ustawien fabrycznych i nic, ciągle mam B06. Co robie nie tak?
U mnie też cały czas błąd przy aktualizacji. Próbowałem kilka razy na różnych urządzeniach czyszcząc cache w przeglądarce w tym z poziomu telefonu komórkowego przez przeglądarka i bez rezultatu ciągle błąd.
Na stronie https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/f ... 644/page/3 jeden z użytkowników napisał że problem nie jest po stronie żadnego komputera a bardziej po stronie samej aktualizacji do routera. Więc pewnie aktualizacja jest nie dopracowana i nie działa na wszystkich urządzeniach.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: ZTE MF286

Post autor: krystianb »

Po ZTE można się spodziewać, ze 3 nieudokumentowanych wersji sprzętowych routera...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
hoegaarden
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-28, 20:40

Re: ZTE MF286

Post autor: hoegaarden »

Wszedłem na: http://ipv6-test.com/ Czy wie ktoś może jak na MF286 wyłączyć filtrowanie ICMPv6?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF286

Post autor: ja.michal »

Jak ktoś korzysta z VoWiFi na tym routerze to nie polecam aktualizować. Wszystko pada, nie działa VoWiFi nawet jak się zrobi DMZ dla IP telefonu. Karty SIM, zmiana APNów, zmiana technologii 3G/LTE nic nie dają. Przełożenie SIM do mobilnego AirBoxa i wszystko działa.

Aktualizując router Orange skopał dostęp do ich innej usługi. Paranoja.

EDIT
Człowiek uczy się całe życie. VoWiFi idzie przez specjalny VPN do Orange. Włączenie na routerze opcji VPN Passthrough spowodowało działanie VoWiFi na telefonie, ale tylko gdy router łączy się przez VPN internet (IPv4).
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF286

Post autor: eXorcist »

Też dostałem aktualizację i wszystko jest w porządku. ZTE Info działa dobrze i wyświetla Long CID (jest też wyświetlany na stronie głównej modemu).

Istotne jest wyczyszczenie cache przeglądarki bo bez tego nie mogłem wejść w żadne nowe opcje softu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF286

Post autor: ja.michal »

U siebie w wejściem w nowe opcje nie miałem w zupełności problemu. ZTE Info pokazuje CID (zresztą, widać go w menu routera), ale nadal nie pokazuje częstotliwości połączenia.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF286

Post autor: eXorcist »

Fakt. Poza tym dzięki za wskazówki co do VoWiFi. Na IPv4 i z opcją VPN Passthrough działa bez żadnych problemów.
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: ZTE MF286

Post autor: yaro11 »

dodo007 pisze:
hapxx pisze:Ja mam aktualizację dostępną chyba od dzisiaj ale nic z tego bo nie mogę jej zainstalować.
Klikam w aktualizację, pojawia się pasek, który szybko idzie do 100 %, potem jest komunikat ze urzadzenie samo sie uruchomi ponownie, co się dzieje,wtedy gdyz zaloguje sie do panelu pokazuje komunikat "aktualizacja nie powiodla się" po tym resetuje do ustawien fabrycznych i nic, ciągle mam B06. Co robie nie tak?
U mnie też cały czas błąd przy aktualizacji. Próbowałem kilka razy na różnych urządzeniach czyszcząc cache w przeglądarce w tym z poziomu telefonu komórkowego przez przeglądarka i bez rezultatu ciągle błąd.
Na stronie https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/f ... 644/page/3 jeden z użytkowników napisał że problem nie jest po stronie żadnego komputera a bardziej po stronie samej aktualizacji do routera. Więc pewnie aktualizacja jest nie dopracowana i nie działa na wszystkich urządzeniach.
Niestety,mam to samo. :(
Pozdrawiam.
szymon.wig
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-10-25, 23:00

Re: ZTE MF286

Post autor: szymon.wig »

U mnie to samo. Aktualizacja nie powidła się.... :wsciekly:
firemanek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-02-04, 21:32
Lokalizacja: Zawoja

Re: ZTE MF286

Post autor: firemanek »

U mnie bomba, prędkości wzrosły, co prawda, chwile trwało zanim router się po aktualizacji ruszył i połączył. Bez czyszczenia cache się nie obyło
Obrazek
LTE domowy Orange
ZTE MF 286
dual LTE Sorensen 17dbi
ITAA
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-05-05, 17:16

Re: ZTE MF286

Post autor: ITAA »

U mnie po aktualizacji i wyczyszczeniu cache przeglądarki wszystko działa, modem na stałe ustawił się na LTE_A, transfery mam po 130Mbps

+ pojawił sie wybór pasma w ustawieniach sieci - IMO rewelacja
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: ZTE MF286

Post autor: HariMata »

Jak po wyświetlanym numerze stacji dość, który to konkretnie BTS? Jestem w Orange.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
szymon.wig
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-10-25, 23:00

Re: ZTE MF286

Post autor: szymon.wig »

No dobra. A jak to u Was wygląda?

Czy przeprowadzić aktualizację? TAK
Idzie pasek ładowania----100%
Pobieranie ukończone, urządzenie uruchomi się ponownie. Proszę czekać... ok

I co jest u Was dalej bo u mnie nic się nie dzieje.
Router miga w różny dziwny sposób i restart zgodny z zaleceniem nic nie daje.
Zalogowanie bez restartu daje komunikat, że aktualizacja nie powiodła się.
Po restarcie nic się nie zmienia.
hapxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-01, 16:18
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: ZTE MF286

Post autor: hapxx »

No jak widać ma tak kilka osób z forum, wiec mozna domniemywać ze jest to częste i pojawiło się dopiero po udostępnieniu w zeszlym tygodniu. Pytanie co mozna zrobić? Ja jutro bede pisal do Orange na czat z konsultantem, i do ZTE przez ich formularz na stronie, zrobcie to samo, im wiecej osob sie zglosi tym lepiej.
ZTE MF286, Orange Lte dla domu
szymon.wig
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-10-25, 23:00

Re: ZTE MF286

Post autor: szymon.wig »

Ja usłyszałem dziś od Orange, że router mam oddać na reklamację... rewelacja!
To już drugi raz... w ciągu 3 miesięcy...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF286

Post autor: ja.michal »

Może będziesz miał szczęście i wymienią ci na nowy.
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: ZTE MF286

Post autor: lucek1221 »

Witam. Zaktualizowałem ten router koledze sieć Orange poszło ale przy ręcznym wyborze pasm LTE wybieram przykładowo 2600 i biorę zatwierdź wyskakuje błąd wybierz pasmo Wcdma, zaznaczam jeszcze 2100 i zatwierdź i znowu zaznacz pasmo GSM zaznaczam jeszcze 900 i dopiero aktywuje jak mam zaznaczone cokolwiek w pasmach GSM/WCDMA/LTE. Też tak macie? Ustawienia fabryczne robiłem i dalej to samo. Proszę o odpowiedź.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ZTE MF286

Post autor: dzejk »

Może zwyczajnie nie jesteś w zasięgu LTE 2600 MHz od orange. Spróbuj wymusić 1800 lub 800, bo 2100 w tej sieci nie ma.
Awatar użytkownika
slawol35
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2009-01-21, 23:40
Lokalizacja: Słup Drugi

Re: ZTE MF286

Post autor: slawol35 »

Ja mam podobnie . I też się zastanawiałem czy tak musi być :? . Już myślałem że coś jest zwalone . Ale działa , więc tak chyba musi być .
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF286

Post autor: eXorcist »

Przecież to logiczne... trzeba wybrać najpierw GSM, potem 3G a na końcu LTE. W zależności od tego jakie pasmo jest będzie działał na wybranym w opcjach LTE albo schodizł niżej do 3G.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: ZTE MF286

Post autor: radius »

@eXorcist chyba NIElogiczne.

Po to wybieram ONLY LTE żeby mnie nie rzucał po technologiach.

Kumpel robi w Orange, bawiłem się tym sprzętem, jak zauważyłem tę sytuację to Mu oddałem natychmiast.

Tylko to dawno było. I soft na pewno był starszy.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: ZTE MF286

Post autor: eXorcist »

Tak samo było przy wymuszaniu częstotliwości przez CURL. Jeśli nie znalazł np. LTE2600 to schodził do 3G.

W Huawei w ogóle nie ma połączenia. Czy to lepiej czy gorzej - nie wiem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF286

Post autor: wojteks »

Lepiej, jak wymuszasz pasma to jest albo nie ma a nie że przełącza na inne pasmo/technologię.
Nie pomagam na PW!
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: ZTE MF286

Post autor: FF2004 »

Routery, które mają wyjście na telefon analogowy, muszą w trybie automatycznym wybrane conajmniej jedno pasmo WCDMA i 2G.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: ZTE MF286

Post autor: HariMata »

Czy u was też tak jest, że jeżeli raz wybierze się jakąś częstotliwość, to już nie można wrócić do tego żeby żadna nie była zaznaczona, czyli popularnie mówiąc nie można odptaszkować nawet gdy odptaszkuje się wszystkie pozycje? Co najwyżej trzeba wrócić do ustawień fabrycznych.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
hoegaarden
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-28, 20:40

Re: ZTE MF286

Post autor: hoegaarden »

Aby móc manipulować tymi ustawieniami należy odłączyć router od sieci (komórkowej, nie z prądu ;) ). Próbowałeś może?
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: ZTE MF286

Post autor: FF2004 »

Zaznacz po prostu ręcznie wszystkie dostępne częstotliwości.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF286

Post autor: ja.michal »

Z tym wyborem częstotliwości to normalne. Tak zaznacza się tylko obsługę pasma jakie chce się mieć w danej technologii. W jakiej technologii ma się łączyć router to druga sprawa i wybiera się to w Wybór sieci. Jak u siebie ustawię tylko LTE1800 (którego nie ma) i tryb tylko LTE to router nie łączy się z żadną siecią do momentu zmiany ustawień.

Zmieniać ustawienia sieci, częstotliwości i typ połączania można wyłącznie przy rozłączonej transmisji jak napisał hoegaarden. Jest taka ciekawostka. Nie zawsze da się zmienić profile APN po zmianie karty SIM, szczególnie takiej która ma nietypowy APN. Profile APN inne niż internet najlepiej zrobić przed zmianą SIM. Sam włożyłem kartę A2Mobile wcześniej dodając profil do listy. Trochę testowałem sieć i zmieniłem SIM na Orange przez to zrobił się pasztet. Router próbował połączyć się profilem dla A2Mobile co oczywiście nie następowało, profilu nie można było zmienić w trakcie połączania, a rozłączyć się nie dało bo... trwała próba połączenia. Uruchomienie SIM bez karty powodowało brak zakładem z profilami. Trzeba było włożyć ponownie kartę A2Mobile, zmienić ustawienia profilu na Orange, zapisać ustawienia i dopiero przełożyć karty w routerze.

To tak jakby ktoś musiał przechodzić taką dziwaczną sytuację. ;)
ODPOWIEDZ