ZTE MF286

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: ZTE MF286

Post autor: Tinkas »

U mnie czasami tak odwala, ale pomaga jeden lub dwa restarty poprzez fizyczny przełącznik. Restarty przez GUI nie pomagają. Po resecie do default też czasami nie łapie za pierwszym razem. Próbowałeś parę razy wyłączyć i włączyć przełącznikiem?
PNKO
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-04-11, 08:59
Lokalizacja: Otwock

Re: ZTE MF286

Post autor: PNKO »

Jeszcze można spróbować przytrzymać reset dłużej - przez około 30 sekund. Do zapalenia diody power.
radoskur
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-02-10, 14:29

Re: ZTE MF286

Post autor: radoskur »

PNKO pisze:Jaki APN masz wpisany w profilu operatora?

Tam czasami automatycznie jest wybierany internetvpn zamiast internet.
Jest wpisany poprawny APN - Hard reset jak wcześniej pisałem - nie pomaga.
Tinkas pisze:U mnie czasami tak odwala, ale pomaga jeden lub dwa restarty poprzez fizyczny przełącznik. Restarty przez GUI nie pomagają. Po resecie do default też czasami nie łapie za pierwszym razem. Próbowałeś parę razy wyłączyć i włączyć przełącznikiem?
Resetowałem za pomocą szpileczki jak i GUI po 10 razy. Napisałem do ZTE na FB i twierdzą, że tylko serwis i softu żadnego nie wyślą.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: ZTE MF286

Post autor: Tinkas »

Ale właśnie mi chodzi o to, że nawet po hard resecie też mi czasami nie działa i pomaga dopiero drugi lub trzeci reset przyciskiem zasilania (hebelkiem). Reset z GUI nigdy nie pomógł. Tak jakby trzeba było zupełnie odciąć zasilanie modemu.
jurkas74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-04, 08:25

Re: ZTE MF286

Post autor: jurkas74 »

Sprawdźcie czy macie włączone WIFI. U mnie po ostatnim updacie efekt jest taki, że jeśli wyłączę router z wyłączonym WIFI to po włączeniu nie mam faktycznie sieci i pomaga dopiero fizyczny restart urządzenia. Ale jeśli jest włączone WIFI to często jest wszystko OK, a nawet jak czasami nie ma sieci to wystarczy restart z GUI.
Swoją drogą to nie wiem czy to ZTE czy branding Orange ale ten firmware to kupa g...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286

Post autor: matek451 »

A co to za różnica i co masz do zarzucenia FW na MF286, nasz najnowszy dla Orange od ZTE Polska CR_ENEEUMF286V1.0.0B11 ? To oni zajmują się tym routerem , także z Orange i do nich możesz zgłaszać problemy i sugestie na FB, także wysyłać sprzęt. Chętnie pomogą, sa otwarci na sugestie uzytkowników a jak ZTE nie pasuje to weź Huawei i zapomnij że ktoś ci pomoże z ich polskiego oddziału. Nic zero wsparcia, Huawei od dawna ratują tylko koledzy z rosyjskiego forum i to oni stanowią bezpłatny support Huawei. Bez nich ten sprzęt praktycznie nie ma racji bytu.
i nie piszę tylko z sympatii do ZTE i znajomości z ludźmi z polskiego oddziału ale na podstawie wielu własnych doświadczeń z supportem Huawei. Szkoda ze nie biorą przykładu z ZTE.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: ZTE MF286

Post autor: Tinkas »

Faktycznie wsparcie polskiego serwisu wydaje się porządne - przynajmniej jest z nimi sprawny kontakt. Nawet proponowali, że mogę do nich podjechać ze sprzętem, a oni zrobią update softu na poczekaniu, tylko żebym zadzwonił wcześniej upewnić się, że mają zapas czasu :)
Co nie zmienia faktu, że jest jakiś błąd w najnowszym FW dla Orange, bo to po update zaczęły się akcje z brakiem połączenia. Ewidentnie jest to błąd w oprogramowaniu, więc jestem w stanie uwierzyć, że ma związek z Wifi. U mnie było zawsze wyłączone i problemy miałem bardzo często.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286

Post autor: matek451 »

To zgłoś im te problemy, podchodzą naprawdę sumiennie do uwag użytkowników. Są otwarci na sugestie, zresztą sam piszesz że nie olewają ludzi. To nie Huawei i te ich słynne już odpowiedzi na pytania o B2338/B2368 i odsyłanie do Play. I nie piszę tego jako fan ZTE, jeszcze 2 lata temu wsparcie z ZTE Polska praktycznie nie istniało a ja jechałem po nich aż miło. Ostatni rok to mega robota z ich strony a ten profil na FB to strzał w dziesiątkę.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: ZTE MF286

Post autor: Tinkas »

Mój jest już po gwarancji i robi w tej chwili za AP 5ghz :)
W dodatku nie mam karty sim do testów, a "produkcyjnego" internetu nie mogę w ciągu dnia rozłączać.
Ale jak ktoś chętny to polecam spróbować i dać znać jakie jest zainteresowanie od strony ZTE. Są nowsze FW, więc może jak zostaną przyciśnięci, to zaadoptują je do sprzętu Orange.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286

Post autor: matek451 »

To nie jest tak jak myślisz, w przypadku brandowanego przez operatora FW potrzebna jest z jego strony zgoda na zaimplementowanie w nim pewnych funkcji i aktualizację FW. ZTE Polska sam nie może nic zrobić bez tych uzgodnień z operatorem.. Ostatnio w przypadku WF830 i FW B16 na nim nie było konta smartadmina z zaawansowanymi ustawieniami LTE, Koledzy z ZTE Polska oczywiście dysponowali już takim FW ale potrzebowali zgody Play na uruchomienie tych funkcji. Sam miałem FW B17 wcześniej od nich i sugerowałem zeby powalczyli o nie w Play. Udało się przekonać operatora i teraz FW B17 jest dostępny dla wszystkich użytkowników jako FOTA. Konto smartadmin jest a hasło do niego generuje ZTE Polska na podstawie nr. seryjnego urządzenia które wysyłamy do nich.Współpraca z nimi to czysta przyjemność. Jeśli użytkownicy MF286 zgłoszą problemy z FW Orange to jest dużą szansa na aktualizację i wyeliminowanie błędów przez ZTE w porozumieniu z Orange.
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: ZTE MF286

Post autor: FF2004 »

Niektóre MF286 z Orange głupieją po jakimś czasie od aktualizacji. Reset pomaga na chwilę. Dopiero wgranie na nowo oprogramowania rozwiązuje problem. Nawet w egzeplarzach już po gwarancji polskie biuro ZTE robiło to za darmo. Po czymś takim problem już nie wraca.
hitman2
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2011-02-08, 11:03
Lokalizacja: Ostrowiec

Re: ZTE MF286

Post autor: hitman2 »

Jak rozebrać ten router? Nie ma żadnych śrubek, obudowa jest klejona czy na zatrzaski?
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: ZTE MF286

Post autor: Tinkas »

Zatrzaski. Jakieś śrubki były, ale nie pamiętam już gdzie. W każdym razie bardzo mało, głównie zatrzaski.
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: ZTE MF286

Post autor: FF2004 »

Jedna śrubka pod baterią, później masz takie mocne zatrzaski dookoła, aby zdjąć przednią i tylną część obudowy. Później masz więcej śrubek, aby rozebrać szarą część obudowy w środku.
BB20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-05, 23:11

Re: ZTE MF286

Post autor: BB20 »

Hej! Przykro mi, że jestem z Łotwy i mam router ZTE MF286 z brandingiem TELE2, czy można go przeskoczyć do innego niż markowy i uzyskać więcej funkcji, takich jak blokada częstotliwości LTE? Może masz podręcznik krok po kroku?
GHOGH
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-09, 16:24

Re: ZTE MF286

Post autor: GHOGH »

Mam problem z moim ZTE MF286 z Orange. Wgrany najnowszy soft. Co jakiś czas tak jakby zawiesza się. Internet pada, nie da się na niego dostać przez IP ani aplikacją na smartphone'a. Na samym routerze nic nie widać, wszystko świeci się na niebiesko. Pomaga jedynie wyłączenie zasilania, router wstaje i wszystko śmiga. Chciałem skonfigurować funkcję ghost dog na takie sytuacje. Jak to poprawnie ustawić? Ktoś spotkał się z taką sytuacją?
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: ZTE MF286

Post autor: FF2004 »

interwał ustaw co najmniej 2 minuty, aby miał szansę się uruchomić oraz adres IP lepiej wpisać w formie cyferkowej, np Google DNS 8.8.8.8
GHOGH
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-09, 16:24

Re: ZTE MF286

Post autor: GHOGH »

Jeszcze jedno pytanie jak dostać się do dysku podpietego pod USB na tym routerze? Czy obsługiwany jest tylko format FAT32 czy działają też inne?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF286

Post autor: ja.michal »

Z mojego doświadczenia do plików można dostać się jedynie przez mapowanie dysku. Trzeba podać adres IP_routera/admin, a czasem trzeba podać login i hasło użytkownika admin (fabryczne hasło nawet jak było zmienione to w panelu routera), ale widzę, że w nowym oprogramowaniu B11 i mapowaniu w Windows 10 nie prosi o login i hasło. Pamięć podłączona do routera na pewno działa w FAT. Nie wiem jak duże dyski obsługuje router, sprawdzałem jedynie pendrive 4 GB w FAT, ale dostałem info, że podobno obsługuje również NTFS i dyski 260 GB.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF286

Post autor: matek451 »

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF286

Post autor: ja.michal »

No tak, w Windows 10 jest ten kłopot, że protokół nie jest włączony.
Najprościej wejść w Panel Sterowania > Odinstaluj programy > i po lewej stronie Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows > wybrać całą gałąź SMB 1.0/CIFS File Sharing Support, ale opcja SMB 1.0/CIFS Server nie jest potrzebna by działało mapowanie innych urządzeń.
GHOGH
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-09, 16:24

Re: ZTE MF286

Post autor: GHOGH »

Prawdę mówiąc mam już dość tego routera. Ciągle są z nim jakieś problemy, najczęściej "znika" internet i jedynym ratunkiem jest restart poprzez wyłączenie i włączenie zasilania. Na co aktualnie warto go wymienić?
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ZTE MF286

Post autor: xyy333 »

mam wersje z t-mobile i chodzi bardzo stabilnie, bez resetu tygodniami
siec orange
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ZTE MF286

Post autor: xyy333 »

mam wersje z t-mobile i chodzi bardzo stabilnie, bez resetu tygodniami
siec orange
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF286

Post autor: ja.michal »

GHOGH pisze:Prawdę mówiąc mam już dość tego routera. Ciągle są z nim jakieś problemy, najczęściej "znika" internet i jedynym ratunkiem jest restart poprzez wyłączenie i włączenie zasilania. Na co aktualnie warto go wymienić?
Jeżeli masz go na gwarancji to go wyślij. Definitywnie z nim coś nie tak. Miałem u siebie podobne problemy, które się skończyły po wymianie na nowy w ramach gwarancji.
GHOGH
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-09, 16:24

Re: ZTE MF286

Post autor: GHOGH »

ja.michal pisze:
GHOGH pisze:Prawdę mówiąc mam już dość tego routera. Ciągle są z nim jakieś problemy, najczęściej "znika" internet i jedynym ratunkiem jest restart poprzez wyłączenie i włączenie zasilania. Na co aktualnie warto go wymienić?
Jeżeli masz go na gwarancji to go wyślij. Definitywnie z nim coś nie tak. Miałem u siebie podobne problemy, które się skończyły po wymianie na nowy w ramach gwarancji.
Prawdę mówiąc na początku wymieniałem go już 2 razy, bo był problem z niedziałającymi antenami zewnętrznymi. Dopiero za 3 razem dostałem model, na którym anteny działały. Gwarancji już na pewno nie mam i dlatego rozglądam się za czymś nowym. Nawet założyłem temat, ale jeszcze nikt mi nic nie doradził. Zacznę od wymiany anteny, żeby zobaczyć co realnie można mieć w mojej lokalizacji i do tego dobiorę router.
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: ZTE MF286

Post autor: FF2004 »

Powinno pomów wgrać oprogramowanie ponownie po kablu.
GHOGH
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-09, 16:24

Re: ZTE MF286

Post autor: GHOGH »

FF2004 pisze:Powinno pomów wgrać oprogramowanie ponownie po kablu.
Czyli bezpośrednio w ZTE? Jeżeli go podniosę, nadal muszę do niego dobrać antenę. W tym temacie napisałem co mam obecnie i z jakim BTSem się łączę. Może zerkniesz: viewtopic.php?f=11&t=57106
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: ZTE MF286

Post autor: FF2004 »

Tak, ja za Ciebie się nie spytam. Spytaj się ich bezpośrednio.
GHOGH
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2017-02-09, 16:24

Re: ZTE MF286

Post autor: GHOGH »

FF2004 pisze:Tak, ja za Ciebie się nie spytam. Spytaj się ich bezpośrednio.
ZTE oczywiście sam spytam. Kwestia awaryjności routera to jeden problem, inna sprawa to dobór odpowiedniej anteny i w tej sprawie potrzebuję kogoś bardziej doświadczonego kto wskaże co najlepiej kupić.
ODPOWIEDZ