Tani router do e3372 hilink

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adriaanos

Tani router do e3372 hilink

Post autor: adriaanos »

Witam, szukam sprzętu do LTE dla siostry, operator wstępnie został wybrany (orange lub plus) prędkości nie powalają co prawda ze względu na słabą lokalizację domu , ale strony działają dobrze, filmy na YT w 1080p ładują się bez problemu, więc nie jest bardzo źle. Wstępnie zdecydowałem się na modem e3372 koniecznie w wersji hilink, mam jeszcze dylemat co do routera, myślałem nad starym, poczciwym mr3420 v2(tu mam obawy ponieważ znane są mi problemy tego sprzętu z modemami LTE, szczególnie jeśli sygnał jest słaby. Sam go co prawda używam razem z modemem mf823, sygnał słaby, 1-2 kreski na 5 w aplikacji modemu, u mnie działa to dobrze bez huba, mam wgrane GARGOYLE. Widziałem też nie drogi d-link DWR-116 który jest w ofertach operatorów, myślałem też nad ASUS RT-AC51U. Od razu mówię że szukam sprzętu taniego, nie interesuje mnie sprzęt za kilka stówek. Odpadają też te modemy z wbudowanym routerem gdyż modem musi być na przedłużce zawieszony na zewnątrz aby był sygnał, zaś router będzie stał na parapecie w środku. Nie znalazłem nic ciekawego co by rozwiało moje wątpliwości. Jedynie ostatni post z tego tematu : viewtopic.php?t=47274
Proszę o jakieś porady i sugestie co do tego. :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Tani router do e3372 hilink

Post autor: matek451 »

Rozwiązanie kiepskie i problematyczne, trudno znaleźć tani router do obsługi E3372, na dodatek jakiś masakryczny pomysł z modemem na kablu USB na zewnątrz. Czysta prowizorka,proszenie sie o problemy. Tego się tak nie robi. Stosuje się zewnętrzna antenę kierunkowa na wybrane pasmo, najtańszy Mifi z LTE kosztuje 120 zł, stacjonarny router z LTE około 200 zł. No i czemu akurat Orange czy Plus ? Oferta ma być na kartę, abonament , w jakiej lokalizacji? Robione jakieś testy prędkości, sygnału?
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Tani router do e3372 hilink

Post autor: Areecki »

Ja taką prowizorkę stosuję od 5 lat, modem 3372hilink w cieniu na zewnatrz pod zadaszonym balkonem na kablu USB 4m podłączony do routera mr3420 v.1, wcześniej był to e173. Ujemne temperatury znosi bez problemu, nadmiar wilgoci można zabezpieczyć jakoś. Oczywiście nikt nie wystawi na ulewny deszcz modemu, ale ... jest to jakieś rozwiązanie jak ktoś nie chce kupować anteny.
Mr 3420 v.1 ma trochę za małe napięcie na wyjściu USB i modem lubi się grzać przy słabym zasięgu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Tani router do e3372 hilink

Post autor: matek451 »

To nie rozwiązanie tylko amatorszczyzna i druciarstwo. Zapewnienie prawidłowych parametrów sygnału, lepszych prędkości, stabilność połaczenia czy wymuszenie połaczenia z BTS-em zapewniającym najlepsze predkości to rezultat stosowania anteny kierunkowej na wybrane pasmo. Koszt skutecznych anten w Polsce nie jest wysoki, można tez wykonać dual biquad samemu. Biorąc internet mobilny w wiekszości lokalizacji trzeba od razu załozyć zakup anteny zewnętrznej. Ale dla większości uzytkowników to wielkie halo, jakoś gdy instalują sobie DTV to wszyscy kupuja zewnętrzne anteny do niej. a to nizsze częstotliwości i dużo większe moce, nikt nie wystawia TV za okno.
ekamil
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-12-10, 09:32

Re: Tani router do e3372 hilink

Post autor: ekamil »

Jak chcesz iść po kosztach to proponuje tp-linka wr842n v3 + openwrt/GARGOYLE - około 89 zł ( procek 650 mhz , 64 ramu )
mam coś takiego u siebie podłączonego + modem e3372 hilink, Antena Dualna cybertech 15dBi , sieć plus, zasięg 4-5 kresek na 1800 Mhz , do nadajnika mam z 1km
prędkości 25 down /39 up mb/s , wąskim gardłem jest oczywiście router bo przy podłączeniu laptopa bezpośrednio do modemu mam w granicach 37/40 mb/s w nocy a w godzinach szczytu leci około 20/20 mb/s
roccogiani
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-11-30, 11:13
Lokalizacja: Sanok

Re: Tani router do e3372 hilink

Post autor: roccogiani »

Zajfajny jest Nexx 3020 i wgrane openwrt sam takiego używam z tym modemem i oferta RBM TRANSERY 40/20 mały zgrabny i szybki.Na alieexpres wychodzi 60zl na Allegro 90zl
adriaanos

Re: Tani router do e3372 hilink

Post autor: adriaanos »

matek451 pisze:To nie rozwiązanie tylko amatorszczyzna i druciarstwo.
To już akurat moja sprawa, u siebie też od wielu lat stosuję takie "druciarstwo" i ciągnę LTE z odległości 15km bez anten. Pytanie było o router, a nie o to jak ma wyglądać profesjonalna instalacja.
matek451 pisze:czemu akurat Orange czy Plus ?
Bo tylko to działa bez anten.
matek451 pisze:nikt nie wystawia TV za okno.
Chyba mało trafne porównanie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Tani router do e3372 hilink

Post autor: matek451 »

Bajki to sobie możesz opowiadać ale nie tutaj. Nie kompromituj się tymi 15km na LTE bez anteny, od lat to działa LTE1800Aero2 w Pluie i nie znam nikogo kto by z 15km miał przyzwoity sygnał LTE1800. Kreski to interesuja panienki na testach ciążowych. Na fachowym forum są bez znaczenia. Sygnał LTE ma inne ważne parametry i to one decydują o stabilności połączenia i prędkościach.A porównanie z TV jak najbardziej słuszne . kazda technika radiowa ma to do siebie, ze wymaga anten zewnętrznych. Internet mobilny na wysokich częstotliwościach tym bardziej. Siostrze też życzę powodzenia z LTE Orange czy Plusa.
adriaanos

Re: Tani router do e3372 hilink

Post autor: adriaanos »

Widzę że cwaniactwo jest tu na takim samym poziomie co na elektrodzie.
matek451 pisze:nie znam nikogo kto by z 15km miał przyzwoity sygnał
Widocznie mało widziałeś.
matek451 pisze: LTE1800
Napisałem gdzieś że jest to LTE1800?
matek451 pisze:od lat to działa LTE1800Aero2
Miałem na myśli stosowanie "druciarstwa" od lat, a nie korzystanie z LTE.
matek451 pisze:A porównanie z TV jak najbardziej słuszne .
No chyba nie bardzo, za okno wystawiam modem, nie komputer.
matek451 pisze:Sygnał LTE ma inne ważne parametry
Temat nie dotyczył sygnału, tylko wyboru routera, moja informacja z ilością kresek nie miała żadnego istotnego znaczenia w moim temacie więc podałem to orientacyjnie w kreskach, a nie w dBm, więc twoje uwagi są mi tu do niczego nie potrzebne.
matek451 pisze:kazda technika radiowa ma to do siebie, ze wymaga anten zewnętrznych.
Wybitny specjalista widzę z ciebie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Tani router do e3372 hilink

Post autor: matek451 »

Tak, modem to kamień i za oknem mu nic nie grozi, wszak producenci przewidują ich pracę na zewnątrz i dlatego umieszczają je w w obudowach "IP67". Przy 15 km od BTS-a na LTE800 Orange może do przegladania stron wystarczy bo z LTE800 Sferii to na pewno jest kosmos. To tyle w temacie. Kup sobie jeszcze raz MR-3420v2, do niego kilkumetrowy kabel USB, pewnie i jakiś HUB aktywny do zasilania i siostra będzie mega zadowolona jak jej na LTE ze 1-3Mb/s będzie hulało. A jak na wiosne pojawią się liście to pomyślisz co dalej, wszak specjalista z ciebie nie lada. Możę się czegoś jeszcze od ciebie nauczę.
adriaanos

Re: Tani router do e3372 hilink

Post autor: adriaanos »

matek451 pisze:wszak producenci przewidują ich pracę na zewnątrz i dlatego umieszczają je w w obudowach "IP67".
To że jest na zewnątrz nie oznacza że się na niego woda leje.
matek451 pisze:Przy 15 km od BTS-a na LTE800 Orange może do przegladania stron wystarczy bo z LTE800 Sferii to na pewno jest kosmos.
Skończ te przypuszczenia jeśli nie wiesz o jakiej lokalizacji, nadajnikach, odległościach, terenie jest mowa. 15km dotyczyło tylko mojego internetu w play i nie jest to 1-3Mb/s.

Jeśli nie masz nic sensownego do napisania to się po prostu nie udzielaj, bo żaden z napisanych przez ciebie postów nic nie wniósł do tego tematu. To moja sprawa czy mam modemy na zewnątrz czy nie. Temat nie dotyczył też ofert operatorów, temat dotyczył wyboru routera i nie potrzebne mi są twoje zasrane uwagi na temat profesjonalności instalacji.
ODPOWIEDZ