Router huawei 5186 czy zestaw internetu domowego ODU/IDU 200 w Plusie.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Madras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-08, 23:29
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Router huawei 5186 czy zestaw internetu domowego ODU/IDU 200 w Plusie.

Post autor: Madras »

Witam,
Do stycznia kończy się w domy umowa z Cyfrowym Polsatem na mobilny internet oraz abonament komórkowy. Do tego dochodzi trzecia taryfa - na tv Polsatu, która to kończy się na początku lata. Dzięki tej łączonej umowie, możemy cieszyć się rabatem na internet oraz telefon na mocy oferty "smart dom". Dzisiaj w salonie kobieta zaproponowała nam przedłużenie umowy na internet za 70 zł (35 zł po 50% obniżce) za 70GB. Do tego jako sprzęt zaproponowała wymienione przeze mnie w tytule zestawy. Miesięczny koszt korzystania z zestawu ODU/'IDU 200 to 15 zł, a z routera - 10 zł. Do tej pory mieliśmy 25 GB oraz modem huawei 3372 oraz domowy router D-link dwr-116. Całość spisywała się raczej przeciętnie, ale na pewno tragicznie też nie było. Problem z LTE Plusa jest taki, że nadajniki są w dalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Dwa konkurujące za sobą nadajniki znajdują się w tej samej odległości od miejsca zamieszkania, a mianowicie równo 9,8 km. Dodatkowo są to maszty Sferia z LTE 800. Na obecnym sprzęcie szybciej chodzi internet 3G, ale w porównaniu do LTE częściej zrywa połączenie. W takim wypadku co polecacie?

Z konkurencji:
1. T-mobile ma dwie anteny LTE 1800 w odległości 8 km i 8,5 km;
2. Orange posiada jedną antenę z nadajnikami LTE 2600 oraz LTE 1800 w odległości 4,5 km;
3. Play posiada najbliżej również tylko jedną antenę, ale za to w odległości przekraczającej 10 km.

Zdaję sobie sprawę, że Orange wygląda całkiem dobrze, ale w rodzinie dwie osoby korzystają z numerów pomarańczowego operatora i ciągle narzekają na brak zasięgu - a co za tym idzie prawie wcale nie mogą korzystać z pakietu danych na swoich smartfonach.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router huawei 5186 czy zestaw internetu domowego ODU/IDU 200 w Plusie.

Post autor: dzejk »

kup startery orange i play internet na kartę, zarejestruj, aktywuj bonus 100GB i testuj na tym, co masz. Zrób testy w domu i pod nadajnikami. Zakup dobrej anteny to koszt ok. 200 zł, ale warto.
Podaj też lokalizację, to sprawdzimy, jak to wygląda w okolicy.
Madras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-08, 23:29
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Router huawei 5186 czy zestaw internetu domowego ODU/IDU 200 w Plusie.

Post autor: Madras »

Dzięki za odp. Zmiana operatora prawie wcale nie wchodzi w rachubę, bo przepadłyby nam bonusy z łączonych ofert. No chyba że faktycznie były by do tego jakieś podstawy. Co do internetu, to zasługa dobrego zasięgu 3G Plusa wynika z tego, że w odległości mniejszej niż 1 km znajduje się nadajnik Aero 2 UMTS 900. I to jest chyba główny czynnik, dla którego tak sprawnie działa u nas internet 3g. Oczywiście w menu modemu ustawione mam przez większość czasu odbieranie tylko HSPA+, ale to jest spowodowane m.in zawiłą umową z Plusa. Pakiet nocny 100 GB może być tylko wykorzystany za pomocą sieci 3G ;) Na LTE przełączam się zazwyczaj pod koniec miesiąca, gdy skończy się pakiet GB. Działa to chyba na zasadzie LTE Power zgodnie z umową. Jak naprawdę będzie potrzebne podanie dokładniejszej lokalizacji, to zaraz dokładnie się namierzę według GPS (żeby nie podawać wprost miejscowości zamieszkania ;) )
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router huawei 5186 czy zestaw internetu domowego ODU/IDU 200 w Plusie.

Post autor: matek451 »

Człowieku zachowujesz się jak niewolnik, po co ci internet w CP , który ledwo działa na dodatek w 3G z UMTS900Aero2? Na LTE800 Sferii to ci nawet antena ATK-20 szt.2 nie pomoże bo te 5MHz pasma które ma na dodatek zapchane to lipa a nie LTE. Po co w ogóle pytasz o IDU-ODU200, po co rozmawiasz z konsultantką CP, która ma takie pojęcie o LTE jak ty? Ten zestaw nie działa w 3G a z 10km na nim to nawet o tym kiepskim LTE800Sferii możesz zapomnieć na nim.Kolejna sprawa to CP, abonament 70GB za 35 zł a do tego za E5186 nie 10 zł tylko 17 zł dzierżawy( router nie będzie twój). Konsultantka kłamie http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-fi ... er-lte.pdf albo mówiła o B315.Oferta słaba biorąc pod uwagę działa tylko w 3G z limitem 70GB i sprzętem na użyczenie. Sam wybór operatora 2 lata temu z tym kiepskim zestawem E3372+DWR-116( sprawdź czy jest twój czy w dzierżawie był pomyłką). W ciągu dwóch lat wszyscy operatorzy oprócz twojego CP/Plusa rozbudowali sieci LTE1800, LTE800 i LTE2600 i oferują dużo lepsze prędkości. Ale bez podania lokalizacji trudno ci pomóc. Choć widać, że ty nie potrzebujesz pomocy bo już wybrałeś dalszą mękę z CP, wybierz E5186 za 17 zł/m-c lub DWR-966 za 20 zł/m-c oczywiście dzierżawa. Po czym módl się aby Plus w ramach modernizacji sieci LTE, którą teraz pod koniec roku wreszcie zaczął dołożył na tym pobliskim BTS-ie( 1 km od ciebie) LTE1800Aero2 bo to jedyna szansa na normalne LTE w takiej sytuacji. Zapytaj na Forum http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... start=6195 czy i kiedy taka modernizacja.
Madras
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-08, 23:29
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Router huawei 5186 czy zestaw internetu domowego ODU/IDU 200 w Plusie.

Post autor: Madras »

O czym Ty gadasz!? Jaki niewolnik? Nie przedstawiłeś żadnej oferty z konkurencji, tylko krzyczysz, że ta jest zła. U innych operatorów nie płaci się kosztów z mocy wynajmu sprzętu? W Plusie mam ten plus, że stacja z 3g jest niecały km ode mnie. U konkurencji najbliższe stacje znajdują się w promieniu od 8 do ponad 10 km od domu. Koniec z końców żeby nie okazało się, że tak zamienię, że nawet nie będą łapać sieci 3g. Tutaj za 35 złotych mam 70 GB. Gdzie będę miał lepiej?

Zrobiłem testy mojego łącza i w ciągu dnia wyciągam ok 6 - 8 Mb/s przy pobieraniu i 1,5 - 2Mb/s przy wysyłaniu. W nocy te wartości wzrastają odpowiednio do 12- 15Mb/s i 4 - 5Mb/s. Jak dasz mi słowo, że te wyniki ulegną znacznej poprawie, przy zmianie operatora to chętnie Cię wysłucham.
ODPOWIEDZ