Jaki router do E3372 bez HiLink

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Jaki router do E3372 bez HiLink

Post autor: Areecki »

Witam
Posiadam modem E3372 bez HiLink i planuje do niego dokupić router by go zestawić w innym pomieszczeniu by mieć lepszy zasięg.
Najpierw porwałem się na najtańszą opcję, czyli zakup MR 3420 v.1.2 ale niestety ten router działa tylko z HiLinkami ( sam mam taki zestaw e3372h + mr3420 i odziwo dobrze działa ) ale próbowałem inny egzemplarz bez HiLink i jest problem. Model MR 3420 v.2 niby działa z tym E3372 bez hilink ale znowu jest problem z połączeniem bez aktywnego huba USB. Natomiast nie chce wydawać fortuny więc rozważam tez zakup używanego sprzętu, chciałbym wydać max. 100 zł na ten router i po prostu umieścić go na parapecie , a na zewnątrz po kablu USB modem , bo zestaw ten będzie używany tylko w weekendy i święta. Co polecacie ?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Jaki router do E3372 bez HiLink

Post autor: ra-v »

Model MR 3420 v.2 niby działa z tym E3372 bez hilink ale znowu jest problem z połączeniem bez aktywnego huba USB.
V2 obsługuje i HiLinki i RASy, tylko u mnie na ZTE MF821 HiLink (od skandynawskiego Telenoru chyba) prędkość pobierania na LTE ścinał o ok 50%, co i tak dawało 8-10 Mb/s. Może to był jeden jedyny przypadek, jeden model, jeden soft - nie wiem.

Nie trzeba aktywnego huba. Niektóre miały słabe zasilacze. Ale prędzej sprawdziłbym wersję ROM. Do którejś wersji właśnie z tym Huaweiem i podobnymi (czyli np. E398) objaw był taki, że rozłączało, tak jakby zasilania brakowało.

Alternatywa to kabel Y-USB - ten trik stosowałem na kompie, który miał jakiś problem z zasilaniem USB.

Nie mogę niestety polecić go w ciemno. Czytałem już wiele tematów nt tego routera (sam taki posiadam) i kilka osób miało problem z rozłączaniem niektórych modemów. Powodem nie był żaden z powyższych. Może wyszło kilka rewizji V2 i tylko z niektórymi był problem. Być może też wina softu na E3372, których też spotyka się sporo.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ