Sprzęt do Load Balance

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dominik_fil
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2015-07-28, 10:18
Lokalizacja: Sokołów

Sprzęt do Load Balance

Post autor: dominik_fil »

Witam,
mam następujące pytanie.

Chciałbym osiągnąć coś takiego jak przedstawiono w tym miejscu:
http://tplink-forum.pl/index.p...u-po%C ... C5%84-wan/

czyli, Load Balance w celu agregacji kilku połączeń WAN.

Mam mobilny nie wiem router albo modem Huawei E5377T. Wydaje mi się, że to modem, ale na opakowaniu napisane jest mobilny router. Działa on w sieci RedBull Mobile.

W domu mam też stałe łącze 4Mb, do gniazdka w ścianie podłączony kabel z końcówkami RJ11.

I teraz chciałbym mając tych dwóch dostawców uzyskać Load Balance.

Czy można to zrobić inaczej niż opisano w powyższym linku. Tzn. czy można to uzyskać kupując jakieś jedno urządzenie?

Mam na myśli modem ADSL2+ z gniazdem ADSL (RJ11 - podłączenie kabla od int. stacjonarnego) + drugie gniazdo ADSL (USB - podłączenie Huawei E5377T) oraz min. 3 gniazda LAN (RJ45 - do podłączenia komputerów) + jeszcze antena do WiFi.

A i nie wiem jeszcze jak to podpiąć, bo jeszcze od paneli słonecznych idzie kabel z karty sieciowej i na AP, aby sprawdzać ilość wyprodukowanego prądu.

Mam też drukarkę HP1020, ale jej chyba nie można zrobić sieciowej, chciałbym jeszcze podpiąć dysk z multimediami, ale to słyszałem, że działa bardzo słabo - wolno. W przyszłości chciałbym jeszcze dodać monitoring, aby można było oglądać po sieci.

Jak najlepiej ustawić taką sieć i jaki sprzęt dobrać.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Sprzęt do Load Balance

Post autor: ml13 »

Można, ale raczej zapomnij o użyciu mobilnego routera do tego, ja próbowałem i się poddałem. Co do sprzętu to tutaj viewtopic.php?f=11&t=47723 masz co nie co wyjaśnione. Ja Użyłem dwóch routerów B315 do połączenia dwóch sieci (po zabawie z e5372 postanowiłem nie kupować modemu tylko dokupić drugi router, bo trafiła mi się okazja). Router który to łączy to RT-N18U i ma jeszcze spory zapas mocy. Obie sieci są podpięte po kablu RJ45, zostało jeszcze 3 wolne miejsca.
Jak masz bardziej zasobny portfel możesz kupić rt-ac66u, to bardzo podobny router tylko, że ma Wifi 5ghz.
Obrazek
ODPOWIEDZ