Router LTE i antena zewnetrzna

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateuszm31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-22, 19:15

Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: mateuszm31 »

WItam przymierzam sie do zakupu anteny zewnetrzej i jakiegoś routera LTE, co polecacie?
mam karte sim z internetem plusa ktora uzywam w telefonie ale chce zrobić z tego internet stacjonarny w domu, pożyczyłem od kumpla zestaw intenet LTE PLUS z antena zewnętrzna, nie montowałem go na dachu sprawdziłem w srodku domu i intenet odbiera, slabo ale odbiera i łapie jest LTE speedtest 1mb/s myśle ze na dachu bedzie juz dobrze.
jaki zestaw polecacie? antena + router LTE czy moze antena + modem LTE + router?
z góry dzieki :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: matek451 »

Masz kartę Plusa, to na telefonie z LTE zrób testy na zewnątrz. Pokaż parametry sygnału i eNB BTS-a z którego korzystasz. W tym celu zainstaluj Network Cell Info na telefonie, zakładka GAUGe pokaże interesujące nas parametry, zrób speedtest. W Plusie nie oczekuj wiele, jaka to lokalizacja? Korzystasz z LTE1800Aero2 czy LTE800Sferii. Na jakim sprzęcie te testy, jaki budżet?
mateuszm31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-22, 19:15

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: mateuszm31 »

aktualnie teraz nie moge tego zrobić, powiem tak w telefonie mi nie działa lte nawet na zewnątrz, możliwe ze mój telefon nie odbiera LTE800 bo u znajomych na telefonie na zewnatrz wywala LTE tylko ze w orange. no ale jak zestaw intenetu domowego PLUSA działał w domu to na dachu powinno byc dobrze. budżet, nie chce nie wiadomo ile za to zapłacić, jakaś mocniejsza antena i jakies urządzenie 300 może 400zł zmieszczę sie w budżecie?
Bardzo dziekuje za odpowiedz :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: matek451 »

Opieranie się na testach wykonanych na tym złomie IDU-ODU200 gdzie uzyskałeś 1Mb/s to nieporozumienie. Twój niczym nieuzasadniony optymizm, że na LTE800Sferii uzyskasz dobre prędkości to wróżenie z fusów. To Plus, operator od dawna nie modernizujący sieci LTE a na LTE800Sferii zakończył już prace. Nie podałeś nawet lokalizacji, nikt poważny na tym forum bez niezbędnych danych nie poleci sprzętu a tym bardziej anteny.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: zurek »

PLUS to obecnie najgorsza sieć pod względem usługi LTE...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
mateuszm31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-12-22, 19:15

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: mateuszm31 »

Województwo lubelskie, powiat bialski, miejscowość Worgule, hmm nie wiem czemu mówisz ze najgorszy z moich obserwacji wynika ze na pewno jest lepszy od PLAY gdzie zawyża prędkości na speedtescie i orange, zreszta ostanio przeglądałem troche testów i opinii i potwierdzaja moją tezę.
@matek451, ok możliwe że to złom ale chodzi, wiec jaki sprzet w takim przypadku bedzie lepszy? i czemu te IDU jest takim złomem
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: onken »

Jakim cudem Play może zawyzac wyniki na speedtestach ?? Oświeć mnie :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: matek451 »

Opierasz się na opiniach ludzi którzy nie mają pojęcia o internecie mobilnym. Zasięg z Plusa masz z BTS-a LTE800 Sferii w Worońcu, na dodatek szczątkowy, to 1 Mb/s toi tak nieżle. Na tym terenie to jedyny BTS z Plusa. Sferia działa wolno bo to tylko 5MHz pasma w MIMO. BTS LTE1800 Aero2 w Leśnej Podlaskiej nie działa. Takie są konkrety i testy są podstawą a nie wypociny pseudo fachowców w internecie. IDU-ODU200 to złom z kiepską anteną dookólną, działa tylko w poblizu BTS-a. Kolega nie mógł wybrać gorzej, przy takiej odległości od BTS-a bierze się E5186 i kupuje zewnętrzną antenę na 800MHz. W Worgulach bierze się Orange, oferta Internet LTE dla domu za 59,90 z MF286. Zasięg z BTS-ów LTE800 Orange Woroniec lub Leśna
elemeke
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-01, 14:17

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: elemeke »

Witam, mam podobny problem, do kolegi mateuszm31.
Poszukuję zestawu- router LTE na kartę SIM wraz z anteną zewnętrzną oraz telefonu bezprzewodowego na kartę SIM (ala stacjonarny).

Stan wygląda tak, że na wsi mam podwórko (około 3000m2), teren częściwo zadrzewiony. Efekt jest taki, że brak jest zasięgu GSM nawet do rozmów, czy smsów na podwórku, nie mówiąc o budynkach. W paru miejscach da się jedynie rozmawiać w Orange/ Tmobile, jednak nie wszystkimi modelami telefonów komórkowych i rozmowa przerywa. W domu mam telefon ala stacjonarny, przewodowy HUAWEI ETS-5623 i działa świetnie- zasięg pokazuje 3/4 kreski.

Co chcę osiągnąć? Chcę korzystać z internetu w domu, możliwie przyzwoitej prędkości (wiem, że to pojęcie względne) oraz zmienić ten telefon (wskazany wyżej) na bezprzewodowy, żeby nadal był na kartę SIM, ale bez kabla, np taki: Huawei F685. Obawiam się, ze bez takiej anteny zewnętrznej, jak ma wspomniany Huawei, nie będzie odbierał.

Nie bardzo się znam w temacie, ale w ogóle chciałbym poprawić zasięg na komórki, ale słyszałem, że te wzmacniacze, reapeatery różnej maści są nielegalne., to jak polepszyć taki zasięg w pomieszceniu.
Miescje, to Mazowieckie, pow. Kozienice, gm. Magnuszew, wieś Rozniszew. Z tego co Wiem, to BTS z różnymi sieciami jest w Warce oddalonej o 9km na kominie przemysłowym.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: Hermogenes »

Masz nadajniki w Warce T M i Playa i po drugiej stronie Wisły TM/ O/ Plusa do wyboru do koloru mają pozwolenia na L800 a te 7,5 km w linii prostej to nie jest daleko. Wybrać operatora najlepiej przez testy niestety trochę zaspałeś bonusy za rejestrację się skończyły.poz Hermogenes
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: dzejk »

w play i plus jeszcze dzisiaj bonusy można włączyć, a w orange do końca lutego. Są ważne 30 dni.
elemeke
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-01, 14:17

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: elemeke »

Dziękuję za odpowiedź. Z promocji spróbuję skorzystać, ale nadal nie wiem jak się zabrać do tematu wyboru sprzętu...
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: Hermogenes »

Ja bym poszedł po taniości router z modemem wbudowanym jakiś B315 lub nawet starszy B593 na taką odległość to L800 powinno się przebić czy od TM /O do tego anteny ATK 20 duże dobre sprawdzone. Tylko dobry maszt można podnieść trochę do góry. Na to pasmo kable mogą być dłuższe nawet 15m ( ale starać się wybrać kompromis obciąć zawsze można ale sztukować to już gorzej ). http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 22&zoom=12
Zamontować kręcić antenami testować wybrać najlepszego opa .poz Hermogenes
elemeke
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-01, 14:17

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: elemeke »

W nawiązaniu do powyższego wyposażył się w antenę atk-20 wraz z kablem z etykiet N. Będę miał wspomniany router huawei b315. Czego jeszcze Potrzebuję, jakich kabli, żeby to poprawnie działało.
Piszcie proszę jak dla ułomnego w tym temacie.
Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: dzejk »

huawei b315 ma złącza antenowe z końcówką SMA, więc i kable antenowe muszą je mieć.
romanzpola
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-08, 11:39

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: romanzpola »

witam przymierzam sie do zakupu internetu mobilengo t mobile, jest jakaś opcja bez limitu dla firm za 60 netto chyba i zastanawiam sie jaka antena i jaki router z internetu domownicy kożystają dość internsywne na miesiac wychodzi jakieś 150-200gb in/out na balkoniw wyszło cos takiego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: dzejk »

Połączyłeś się z nadajnikiem w Adamów (Spławie), prawdopodobnie LTE 800 MHz, bo to jest potwierdzone, że działa.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 68&zoom=14
Sygnał średni, prędkości także. Powtórz speedtest wieczorem - między 19, a 21.
Z routerów w t-mobile to chyba tylko Huawei B525s. Od biedy b315, jeśli ten pierwszy za drogi.
romanzpola
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-08, 11:39

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: romanzpola »

ok dzieki za odpowiedz jeszcze jedna sprawa, mam modem e3276 z plusa myslałem zeby go ożenić z 1043nd któego mam i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> umowe bez sprzętu, ale wlożyłem karte tmobile do niego i w miejscu w domu gdzie z telefonu udostępniam sobie neta i moge spokojnie pograć online z pingiem ok 60 ten modem nie łączy się wcale z nawet 3g na zewnątrz złapie dopiero za którymś razem ale odrazu przerywa. Czy modem ma taki słaby zasięg czy poprostu jest uszkodzony? Wczesniej z niego nie <font color="#FF00FF"><b>»»korzystałem««</b></font>
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: dzejk »

Do modemu potrzebowałbyś bankowo antenę.
Bez urządzenia oferta (dla małych firm za 60 zł netto) moim zdaniem gorsza - dostajesz raptem zniżkę 3 miesiące za 1 zł.
W opcji z routerem b525 za 99 zł wychodzi tylko 256 zł netto drożej, a sam router wart ponad 500 zł na allegro.
Robiłeś teraz speedtesty ?
romanzpola
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-08, 11:39

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: romanzpola »

http://imgur.com/ISpkMss
http://imgur.com/a/Wxyn9
w zależności gdzie stane na balkonie mam różne wyniki, jak sprawdzić pod jaki nadajnik jestem podłączony? teraz mam radiowke 12/1,5 i w godzinach szczytu mocno zwalnia, warto na to zmieniać?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: matek451 »

BTS Orange, Borki 6. połączenie w ramach NetWorks na LTE800 T-mobile. Jak na takie parametry sygnału LTE niezłe prędkości. Jaka to lokalizacja ?
romanzpola
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-05-08, 11:39

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: romanzpola »

lokalizacja czyli? mam jakieś 8km w lini prostej do tego nadajnika
Grigorij0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-07-31, 10:51

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: Grigorij0 »

Witam szanownych!

Bez zbędnych wstępów: kombinuję nad źródełkiem internetu w moim domu (adres na samym dole postu), nie mam tam niestety dostępu do opcji kablowej, więc musze oprzeć się na LTE.

Korzystałem do tej pory w poprzednim domu z LTE z Plusa, mam ich router D-Link DWR-921 ze standardowymi antenami - jako tak to chodziło, chociaż szału nie było, ale dziecku bajki w średniej jakości dało się od bidy puścić. Często jednak coś muliło, router jakby się podwieszał, rwał połączenie z telewizorem, nie jednak na tyle często żeby mnie mocno wkur...

W tej chwili chcę już mieć jakieś porządniejsze rozwiązanie i w miarę pewne. Telewizji praktycznie nie oglądam ale jakiś film człowiek by czasem obejrzał.

Testowałem zasięg na tym moim D-Linku w kilku miejscach przy oknach (parter) i na Orangu w testach te: ping 77ms, 7 Mbit Down, 3,22 Up wyciągał, ale również gorzej, zależy od strony świata. Ogólnie wewnątrz domu zasięgu nie ma, ale jak już położyłem telefon czy router na progu to muzyczka z youtube grała dobrze. Plus dawał radę nawet lepiej niz Orange. Co do wyboru sieci preferował bym Orange z uwagi że mam już pare numerów w tej sieci i mogę go <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na firmę.

Proszę o radę co do wyboru rozwiązania. Czy warto zakupić nowy router i antenę, jeśli tak to co polecicie?

Jeszcze jednao pytanie odnośnie zasięgu telefonów w domu, czy warto iść w stronę przedłużaczy zasięgu które na allegro można kupić za 100-200zł? Czy to zgodne z prawem?

Z góry dzięki Grzegorz

PS Lokalizacja domu to Poddębie (czasem na mapach jako Poddębe) ul. Olszankowa (nr można przyjąć 18) woj. mazowieckie, gm. Wieliszew. W razie czego mogę sobie antenę wyrzucić nawet na komin i skierować w dowolnym kierunku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: matek451 »

W Orange zasięg LTE-A. Z BTS-a NetWorks Wieliszew, 600Lecia 20 , na nim LTE1800 NetWorksi i LTE800 Orange. Do tego na BTS-ie Skrzeszew LTE1800NW i LTE2600 Orange i LTE800 Orange. Do tego w Dębem LTE800 Orange. W Orange dla Firm oferta 500GB+60GB z routerem LTE-A czyli MF286. Dobór anteny po testach. W Plusie LTE-A z BTS-a LTE1800Aero2+LTE800Sferii w Komornicy. T-Mobile zasięg z tych samych BTD-ów co Orange. Play ma własny BTS z LTE1800, LTE2100 i LTE800 w Dębem , agregacja LTE1800+800. Testy Orange na zewnątrz na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info.
RobertK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-08-27, 16:12

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: RobertK »

Witam.
Potrzebuję zestawu router bezprzewodowy z anteną zewnętrzną dla lokalizacji 51.951635,16.218897
Operator Plus lub Orange choć może być dowolny inny. Bardzo proszę o podpowiedzi co zakupić by działało i nie zrujnowało kieszeni. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: matek451 »

Do Plusa potrzebny router z LTE-A, polecane B525, B618, B715 lub E5186. Zasięg LTE-A z LTE1800Aero2 +LTE800Sferii i BTS-ów Olejnica i Kaszczor Na BTS-ach w tych lokalizacjach działa LTE800 Orange i LTE800T-Mobile. Najbliższy BTS z LTE1800NetWorks to Brenno, działa tam też LTE800 T-Mobile i pewnie LTE-A1800+80 tego operatora. Do T-Mobile router z LTE-A gdybyś chciał korzystać z agregacji na BTS-ie Brenno lub LTE np. B315s-22, w Orange póki co wystarczy B315 o ile na BTS-ie Brenno Orange nie uruchomi własnego LTE800. Na LTE800MHz możliwy zasięg bez anteny lub 2xATK-10/800-980, do agregacji LTE1800+800 z Brenno dobór anteny trudniejszy. Do LTE1800 polecany Dual LTE z Cybertecha. Robiłeś jakieś testy operatorów w tej lokalizacji?
RobertK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-08-27, 16:12

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: RobertK »

Nie robiłem testów. Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: matek451 »

Kup karty pre-paid ,w Orange za 5 zł z taryfą Orange Free, zarejestruj w salonie, podaj dane adresowe za nie jest bonus 100GB na m-c. W T-Mobile są darmowe startery z 20GB na tydzień. Do tego jakiś z Plusa. Zrób testy w domu i na zewnątrz na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info i speedtesty.NCI pokazuje parametry sygnału i dane BTS-a. Pokaż screeny z zakładki DANE dla każdego z operatorów,. Testy pozwolą wybrać optymalnego operatora. Oferta ma być na kartę czy abonament ze sprzętem czy bez?
wesoly.spiewak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-11-22, 23:18

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: wesoly.spiewak »

Witam! Również szukam rozsądnego sprzętu do połączenia się z internetem. Posiadam kartę internetową w Play. Chciałbym się poradzić, co najbardziej się będzie opłacało w moim przypadku. Adres to Wysoka, ul. Chabrowa 51. Zrobiłem pomiary, poniżej skany. Pierwszy skan to w wewnątrz mieszkania, drugi na balkonie (kierunek pln-wsch), a trzeci na tarasie (kierunek płd-zach). Zasięg w Play nie jest za silny, ale możliwe, że to kwestia budynku. Może wystarczyłoby zainwestować dodatkowo w jakaś antenę do routera lte ? Czekam na pomoc. Pozdrawiam
IMG_4653.JPG
IMG_4654.JPG
IMG_4655.JPG
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE i antena zewnetrzna

Post autor: matek451 »

A jakim sprzętem dysponujesz? Testy bez znaczenia bo nic nie pokazują. W pobliżu 3 BTS -y Play. Najblizszy Atramentowa 12 z LTE800, LTE2100 i LTE1800 i ich agregacją. Kolejny to Groya-Roweckiego 213 te trzy pasma i LTE2600, na koniec Parafialna 68 z LTE1800 i LTE2100.
ODPOWIEDZ