B618 w Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

ml13 pisze: Potwierdzam. S7/S7Edge bez problemu radzi sobie z 1800+2100
Nie ma problemu. Napisz tylko jak robiłeś testy że jesteś tego taki pewien.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: B618 w Play

Post autor: ml13 »

Całkiem prosto, gdy byłem w zasięgu i wszedłem w menu serwisowe na mojej S7 Edge gdzie widać dokładnie co telefon agreguje i wszystkie inne statystyki LTE. Zrzut tutaj:
viewtopic.php?f=7&t=41952&start=435#p536967
Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

Matko jedyna co to za czcionka w tym serwisowym. Koreańczyk patykiem to bazgrolił. Nie ważne zresztą.
Skąd wiesz że agreguje 1800 z 2100? Tam nic takiego nie pisze. Nie mam opisu, ale może listować te, które ma w zasięgu, może te które obsługuje.
Musisz zrobić tak jak pisałem powyłączać i zostawić tylko te dwie, a później tylko jedną i porównać speedtety.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: B618 w Play

Post autor: ml13 »

Chińczyk musiał szybko pisać by zrobić kolejny model XDD Agreguje bo prędkości pod nadajnikiem wynoszą ponad 120Mbs (brak LTE2600). I pokazuje 100% te częstotliwości które agreguje. Zresztą było to już tyle razy omawiane i potwierdzane na forum, więc nie wiem czemu szukasz dziury w całym.
Nic nie muszę, skoro czarno na białym widać że tak jest. (S1) i S2) są oznaczeniem agregacji downloadu, w stanie spoczynku sieci czasem znikaja i pojawiają się wtedy kiedy zaczynasz coś pobierać. Z Agregacją B3+B7 jest identyczna sytuacja, mimo że telefon agreguje to nie zawsze pokazuje LTE+, tylko wtedy kiedy używasz sieci.
Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

To ja byłbym wdzięczny za link, gdzie wielokrotnie poruszano ten temat i na 100% zostało to udowodnione.
Tu np masz S1 B3(1800), S2 B1(2100). I problemu by nie było gdyby nie pokazał 4G+, a do tego SG7 potrzebuje 2600(przynajmniej według użytkownika z play), a tego pasma nie pokazuje.

EDIT
No i przy okazji się wyjaśniło. Pracownik Play potwierdził że działa 1800 z 2100, a że z testów wychodzi mi inaczej...
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: B618 w Play

Post autor: blogger »

4G+ rzadko mi pokazuje a jak już to tylko w Play. Natomiast w stosunku do poprzedników w Plus mam 90-110 Mb gdzie poprzednio miałem połowę tego. Oczywiście bez agregacji.
Awatar użytkownika
KraKra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-27, 20:02

Re: B618 w Play

Post autor: KraKra »

Sam sobie odpowiadam (w tym wątku po raz ostatni), może komuś się przyda.
Faktycznie (potwierdzam informacje od Huawei Polska) można w B618s-22d
wyłączyć WiFi,
wyłączyć DHCP,
włączyć DMZ.

Zgodnie z oczekiwaniami, jest dużo lepiej (delikatnie pisząc) niż na B593s-22.
W pierwszym podejściu było "tylko" 125 Mbps, aktualnie jak widać w stopce...
B593s-22 w najbardziej sprzyjających warunkach u mnie złapał 75 Mbps.
Obrazek
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: B618 w Play

Post autor: ml13 »

robertnik pisze:To ja byłbym wdzięczny za link, gdzie wielokrotnie poruszano ten temat i na 100% zostało to udowodnione.
Tu np masz S1 B3(1800), S2 B1(2100). I problemu by nie było gdyby nie pokazał 4G+, a do tego SG7 potrzebuje 2600(przynajmniej według użytkownika z play), a tego pasma nie pokazuje.

EDIT
No i przy okazji się wyjaśniło. Pracownik Play potwierdził że działa 1800 z 2100, a że z testów wychodzi mi inaczej...
LTE+ pokazuje się wtedy kiedy kanał jest szerszy niż 20MHz. Polecam się douczyc albo przynajmniej czytać ze zrozumieniem.
Co do B618 to że mówi tak pracownik Play nie znaczy że to jest prawda, oni mają tylko wciskać sprzęt i umowę nieświadomym Januszom.
Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

Ta panuje chaos i dezinformacja a pracownicy Play uprawiają propagandę :) Dla tego wybacz ale wątpię że cokolwiek agreguje 1800 z 2100 puki ktoś nie wyłączy innych częstotliwości. Żadne menu serwisowe bez takich testów nie jest dowodem.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

Celem wprowadzenia jeszcze większej dezinformacji to tu znalazłem stary fajny artykulik, ale są obrazki. ;)

Obrazek

Obrazek

Wiemy że B618 coś agreguje, a dzięki uprzejmości supportu Huawai wiemy że nie są to różne częstotliwości(przynajmniej według supportu Huawei, a zupełnie odwrotnie według pracowników Play, którzy delikatnie to ujmując nie są wiarygodni). Czyli w grę wchodzą 2 pierwsze wykresy, a według Playa 2 następne(albo i te, których nie ma bo ma agregować 3 częstotliwości, band).
Niemniej ten speedtest o 7 rano jest hurraoptymistyczny ;)
Szanowny Panie,


Dziękujemy za kontakt ze Wsparciem Technicznym Huawei.



Nawiązując do Pańskiego zapytania, pragniemy poinformować, iż model B618 nie wpsiera standardów LTE+ oraz 3CC_CA, o których Pan wspomniał.


Dodatkowe pytania prosimy kierować na [email protected]

Serdecznie pozdrawiamy

Zespół Obsługi Klienta

HUAWEI POLSKA Sp. z o.o.
Hotline number: 800 811 110;
22 38111 10
E-mail: [email protected]
http://consumer.huawei.com/pl/
Ostatnio zmieniony 2017-04-11, 15:48 przez robertnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KraKra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-27, 20:02

Re: B618 w Play

Post autor: KraKra »

robertnik pisze:Niemniej ten speedtest o 7 rano jest hurraoptymistyczny ;)
Obrazek
Owszem, ale w trakcie dnia znacznie gorzej wcale nie mam,
najgorszy wynik z dziś widać wyżej na załączonym obrazku.
Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

Dawanie takich speedtestów powinno być zabronione, bo robią nadzieje ;)
Przynajmniej puki nie wyjaśnimy jak to działa i na co kto może liczyć.
Teraz to takie na kogu wypadnie na tego bęc. Kupujemy ruter, jedziemy na pustynie obok jedynego BTS, robimy speedtest i wklejamy, a czemu taki wyszedł... to już nie ważne. ;)
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: B618 w Play

Post autor: 3G_ »

Nie rozumiem kolego o co Ci chodzi. Agregację trzech pasm (w tym 2100, czyli B1) menu serwisowe Samsunga S7 pokazuje JEDNOZNACZNIE i nie ma tu żadnego gdybania. Pokazało to już wiele osób, mam pokazać po raz kolejny? I chyba najważniejsza rzecz dla Ciebie - to, że jest agregacja cat. 9 (trzy pasma LTE), nie oznacza automatycznie, że prędkości będą rekordowe. Nawet przy komplecie pasm obciążenie stacji może być spore. Ale nie musi - może być i ponad 200 Mb/s.

To czy S7 pokazuje LTE+ zależy od danego oprogramowania telefonu. Soft XEO (brak brandu) i np. OPV (Orange) pokazuje faktycznie jak się przekroczy 20 MHz pasma -czyli w przypadku Playa dopiero gdy w grę wchodzi 2600. Natomiast soft playowy (tylko 6.0 na razie mają) pokazuje LTE+ nawet przy agregacji 1800+2100 jak i 1800+800, a to jest tylko 15 MHz pasma.

A co agreguje B618 nie wiadomo do końca, tzn. 2100 jest wątpliwe. Na 100% agreguje 1800, 2600 i 800 i jeśli jest cat.9 (a jest) to powinien agregować wszystkie trzy te częstotliwości razem. Co tu jest niejasnego?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

O nic mi nie chodzi. Po prostu Ty jesteś większej wiary niż ja. Wierzysz że SG7 może agregować 3 pasma i nie wzbudza Twoich podejrzeń że printscreeny z menu serwisowego pokazują tylko S1 i S2, nigdy S3. Takie tam, bo musiał bym się zapętlić i po raz czwarty(albo i więcej) napisać że trzeba wyłączyć resztę częstotliwości i przeprowadzić testy na konkretnych.
Zwyczajnie jestem mniej wierzący i potrzeba mi dowodów. I to że wierzysz w co innego nie oznacza że nie masz racji. Po prostu nie mamy dowodów i stąd mój sceptycyzm.
Awatar użytkownika
KraKra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-27, 20:02

Re: B618 w Play

Post autor: KraKra »

robertnik pisze:Dawanie takich speedtestów powinno być zabronione, bo robią nadzieje ;)
Przynajmniej puki nie wyjaśnimy jak to działa i na co kto może liczyć.
Teraz to takie na kogu wypadnie na tego bęc. Kupujemy ruter, jedziemy na pustynie obok jedynego BTS, robimy speedtest i wklejamy, a czemu taki wyszedł... to już nie ważne. ;)
O to to!. Wyniki wrzucałem ramach ilustracji że takie przypadki też się czasami zdarzają, ale racja, że nie ma co liczyć na takie wyniki jako reguła. To jest mniej więcej porównywalne do wygrania 4 czy 5 w totka...

Zgadzam się, że mam spore szczęście, choć to co robiłem, to jednak nie było samo liczenie na szczęście, ale też analiza lokalnych warunków. Wiem że na moją korzyść przemawia(ło) to, że większość sąsiadów korzysta z innych operatorów, a ja mogę być jednym z paru nielicznych korzystających z w tej okolicy Play. Poza tym wcześniej robiłem testy transferów, korzystając z kart prepaid oraz B593-s22. Po tym, jak się okazało że Play mi chodzi wyraźnie lepiej od konkurencji zaryzykowałem ofertę 24 miesięcy abo + B618s-22d od operatora i jak widać okazuje się, że ryzyko się opłaciło. Osobna sprawa, że wcześniej miałem już abonament przedpotopowy z limitem 5GB, brany coś w okolicy 2012 roku, a kosztujący coś 50% obecnego "no limit" czyli 100GB...
Obrazek
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: B618 w Play

Post autor: 3G_ »

robertnik pisze:O nic mi nie chodzi. Po prostu Ty jesteś większej wiary niż ja. Wierzysz że SG7 może agregować 3 pasma i nie wzbudza Twoich podejrzeń że printscreeny z menu serwisowego pokazują tylko S1 i S2, nigdy S3. Takie tam, bo musiał bym się zapętlić i po raz czwarty(albo i więcej) napisać że trzeba wyłączyć resztę częstotliwości i przeprowadzić testy na konkretnych.
Zwyczajnie jestem mniej wierzący i potrzeba mi dowodów. I to że wierzysz w co innego nie oznacza że nie masz racji. Po prostu nie mamy dowodów i stąd mój sceptycyzm.
Ale to nie jest kwestia wiary. Dla ludzi troszkę obeznanych w temacie to jest oczywiste jak 2+2, a Ty jak chcesz możesz sobie w to wiarę mieszać ;) Proszę bardzo:
Obrazek

U góry masz pasmo B1. I tam masz ZAWSZE jedno z pasm. Tu na screenie dodaną masz jeszcze agregację (CA added) pasm B7 i B3, a to S1 i S2 dotyczy tylko pasm dołączanych w agregacji. To razem ile pasm masz?
Zwróć uwagę, że nawet poziom sygnału RSRP masz trzy razy, tak samo parametr jakościowy RSRQ. I masz szerokość każdego z trzech pasm.
I nie trzeba nic wyłączać, nie ma takiej możliwości (to nie chiński Mediatek). Można najwyżej wymusić jedno pasmo, ale wtedy oczywiście agregacji nie będzie.
Dowody pokazałem i wiem co mówię, to nie są moje przypuszczenia, gdybania czy wiara. Po prostu tak jest.

Zresztą litości, co ja robię... Udowadniam gościowi, że 2+2 = 4 :facepalm:
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

Nie jest i pisałem dla czego, a że tego zrozumieć nie możesz i bez testów wierzysz co Ci to menu pokazuje to stąd wiara.
Jeszcze raz. By przekonać się czy działa agregacja 1800 z 2100 trzeba wyłączyć resztę pasm, by nie fałszowały wyników. Później wyłączyć jedno z nich. Tylko tak można dowieść że agregacja tych pasm działa z całą pewnością. Wszystkie inne dają wynik być może.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: B618 w Play

Post autor: ml13 »

robertnik pisze:Nie jest i pisałem dla czego, a że tego zrozumieć nie możesz i bez testów wierzysz co Ci to menu pokazuje to stąd wiara.
Jeszcze raz. By przekonać się czy działa agregacja 1800 z 2100 trzeba wyłączyć resztę pasm, by nie fałszowały wyników. Później wyłączyć jedno z nich. Tylko tak można dowieść że agregacja tych pasm działa z całą pewnością. Wszystkie inne dają wynik być może.
Człowieku agregacja pasm 1800+2100 to maks w warunkach idealnych 110Mbs (B3:75+B1:35),agregacja 1800+800 też w idealnych warunkach 110Mbs(800 też ma do 35Mbs), jeśli uzyskuje prędkości rzędu 120-130Mbs na nadajniku na którym nie ma 100% LTE2600 to jest niepoważalny dowód że S7 Edge i jego mniejszy brat bez żadnych problemów agregacja te częstotliwości. Nie od dziś poszerzam wiedzę na temat sieci, za niedługo zdaje klasyfikację z tego. Nie mógłbym popierać czegoś co nie miałoby sensu, tym bardziej że to jest banalnie proste.
Oczywiście na przykład <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Play, w innych sieciach agregacja B3+B20 daje kanał o szerokości 25MHz czyli do 185Mbs.
Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

A to zależy jaki region Polski "Człowieku" :)
Ale nie ma problemu przeprowadź rzetelny test i go jakoś udokumentuj.
matyss
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2015-12-19, 10:17

Re: B618 w Play

Post autor: matyss »

3G_ pisze: Zresztą litości, co ja robię... Udowadniam gościowi, że 2+2 = 4 :facepalm:
daj sobie na luz kolego ml13 bo kopiesz się z koniem, jak widzisz 3G też już sobie odpuścił dalszą dyskusję. w tym przypadku posiadany sprzęt swoimi możliwościami przerósł intelekt właściciela, gość nie ogarnia tematu i uparcie próbuje wszystkich przekonać, że to jednak słońce kręci się wokół ziemi...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

Tak to jest panowie że jak kończą się argumenty to wyciąga się epitety. Szkoda że w technicznej dyskusji, no ale...
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: B618 w Play

Post autor: 3G_ »

Kolego nie wiesz co mówisz. Bzdurą jest, że trzeba wyłączać resztę pasm. Masz dowód pokazany i w dodatku wytłumaczyłem Ci jak krowie na rowie co jest na załączonym obrazku, a jeśli nie rozumiesz prostych rzeczy to Twój problem i nie gadaj głupot, że to są "być może". To Ty nie masz argumentów, tylko upór.

Idź na forum telepolis i zapytaj się to zobaczysz jaką odpowiedź dostaniesz. Zobacz sobie w dziale technikalia temat o konfiguracji P4, znajdź mój post z 27 marca i powiedz mi jakim cudem S7 Edge ze stacji bez pasma 2600 osiągnął ponad 120 Mb/s jeśli nie agreguje trzech nośnych. Kolega Ci napisał jakie są możliwe maksymalne teoretyczne prędkości.
I powtarzam - mówimy o rzeczach tak oczywistych, że aż wstyd to pisać po raz kolejny.
Może inaczej - dowiedz się czym jest LTE kategorii 9, dowiedz się jaką kategorię LTE ma S7/S7 Edge - to nie są tajemne dane, znajdź specyfikacje i poczytaj, a dopiero potem się wypowiadaj na ten temat.

A i nie pisz mi, że "bez testów", bo testów to ja zrobiłem tysiące i one potwierdzają to co mówię. Gwarantuję Ci, że tak jest, a Ty rób co chcesz z otrzymanymi informacjami kiedy nie rozumiesz co się do Ciebie mówi nawet pokazując palcem czarne na białym.

Tak wygląda sytuacja w S7 gdy nie ma agregacji:
Obrazek

Tak, gdy mamy do czynienia z agregacją dwupasmową (cat.6):
Obrazek

A tak, gdy CA jest cat.9 (trzy pasma), co już zresztą pokazywałem, tylko inną kombinację:
Obrazek

A teraz tak. Jak już wspomniano przy MIMO 2x2 i szerokości poszczególnych pasm jakimi Play dysponuje, maksymalne prędkości są w tej sieci następujące:
LTE800 - 37,5 Mb/s
LTE1800 - 75 Mb/s
LTE2100 - 37,5 Mb/s
LTE2600 - 150 Mb/s

Stacja bazowa w Nadarzynie ul. Katowicka 70 PRU3311 nie ma 2600 (pewnie zaraz powiesz, że ma, ale wyobraź sobie, że jestem w stanie to sprawdzić w sposób jednoznaczny i zrobiłem to). Jeśli więc S7 nie ma agregacji 9 kategorii to jakim cudem takie wyniki z tej stacji:

Obrazek
Obrazek

???
Ostatnio zmieniony 2017-04-11, 21:18 przez 3G_, łącznie zmieniany 2 razy.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

No właśnie ktoś kiedyś, kolega, brat, 110Mb, później 120Mb... I być może to są argumenty w kole gospodyń wiejskich, ale sam przyznasz że słabe na portalu technicznym. To argument znajdź BTS bez 2600 zrób test a sam się przekonasz ;)
To nie są argumenty tylko pogłoski.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: B618 w Play

Post autor: 3G_ »

Gościu, nie ktoś kiedyś tylko przeczytaj jeszcze raz, dodałem garść informacji dla ciebie i znów masz screeny, właśnie masz bez 2600 i nie obrażaj mnie pisząc o kole gospodyń. Tak się składa, że sam nie masz żadnej wiedzy technicznej, a co gorsza nie chcesz słuchać ludzi, ktorzy ją mają. Idź na pudelek i tam się mądrzyj.

A może Moderatorzy powinni posprzątać te wątpliwej jakości wypociny uparciucha i nasze tłumaczenia także? Bo zrobił się niezły offtop, a dobrze by było by forum jednak trzymało pewien poziom wiedzy technicznej.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: B618 w Play

Post autor: ml13 »

3G_ pisze:Gościu, nie ktoś kiedyś tylko przeczytaj jeszcze raz, dodałem garść informacji dla ciebie i znów masz screeny, właśnie masz bez 2600 i nie obrażaj mnie pisząc o kole gospodyń. Tak się składa, że sam nie masz żadnej wiedzy technicznej, a co gorsza nie chcesz słuchać ludzi, ktorzy ją mają. Idź na pudelek i tam się mądrzyj.

A może Moderatorzy powinni posprzątać te wątpliwej jakości wypociny uparciucha i nasze tłumaczenia także? Bo zrobił się niezły offtop, a dobrze by było by forum jednak trzymało pewien poziom wiedzy technicznej.
Odpuść jak radzi kolega matyss. Niektórym nawet łopatą wiedzy nie przekażesz :) Niech modzi posprzątają lub zostawią dla potomnych jako przykład czego nie powinno się pisać nie mając żadnej wiedzy, nawet podstawowej.
Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

3G_ pisze:Gościu, nie ktoś kiedyś tylko przeczytaj jeszcze raz, dodałem garść informacji dla ciebie i znów masz screeny, właśnie masz bez 2600 i nie obrażaj mnie pisząc o kole gospodyń. Tak się składa, że sam nie masz żadnej wiedzy technicznej, a co gorsza nie chcesz słuchać ludzi, ktorzy ją mają. Idź na pudelek i tam się mądrzyj.
Zbastuj Kolego.
Zwróciłem uwagę na błędy w procedurze, ale po 2 stronach gaworzenia zrobiłeś test, który potwierdza agregację.
Zamiast gaworzyć 2 strony nie można było od razu go zrobić? Wieże testom, nie gadaninie. Poza tym cat nie jest wyznacznikiem agregacji, czego dowodzi parokrotnie cytowana odpowiedź Huawei Polska.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: B618 w Play

Post autor: ml13 »

Miałem się nie wypowiadać już ale, testy i zrzuty były wykonane już dawno na forum jak i podawane przeze mnie od samego poaczątku, jednak Twoja niewiedza negowała je. Temat agregacji wielokrotnie wałkowany. cat 11 oznacza agregacje, ale nie koniecznie wszystkich pasm, głównie w B618 chodzi o odbieranie Mimo x4, o którym zapewne nie masz pojęcia i nie zamierzam Ci tego tłumaczyć przez kolejne 2 strony.
Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: B618 w Play

Post autor: robertnik »

3G_ pisze: A teraz tak. Jak już wspomniano przy MIMO 2x2 i szerokości poszczególnych pasm jakimi Play dysponuje, maksymalne prędkości są w tej sieci następujące:
LTE800 - 37,5 Mb/s
LTE1800 - 75 Mb/s
LTE2100 - 37,5 Mb/s
LTE2600 - 150 Mb/s

Stacja bazowa w Nadarzynie ul. Katowicka 70 PRU3311 nie ma 2600 (pewnie zaraz powiesz, że ma, ale wyobraź sobie, że jestem w stanie to sprawdzić w sposób jednoznaczny i zrobiłem to). Jeśli więc S7 nie ma agregacji 9 kategorii to jakim cudem takie wyniki z tej stacji:

Obrazek
Obrazek
Tak sobie zerknąłem na daty tych speedtestów. Zrobiłeś rzetelny test i tyle czekałeś z publikacją, aż natrafi się okazja...
Przepraszam, ale biorąc pod uwagę ton i zaangażowanie emocjonalne słabo to wygląda.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: B618 w Play

Post autor: ml13 »

robertnik pisze: Tak sobie zerknąłem na daty tych speedtestów. Zrobiłeś rzetelny test i tyle czekałeś z publikacją, aż natrafi się okazja...
Przepraszam, ale biorąc pod uwagę ton i zaangażowanie emocjonalne słabo to wygląda.
To nie dzieje się naprawdę, nie może. Tak samo jak ostatnio popularny stream Daniela tak jak i to nie może się dziać naprawdę, no po prostu nie może.
Obrazek
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: B618 w Play

Post autor: 3G_ »

Dlaczego administracja pozwala na takie pajacowanie? Jak to możliwe by jeden koleś tak po prostu zrobił śmietnik w temacie?
ODPOWIEDZ