Router do PLAY LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: zurek »

Tomek_1 pisze: I jeszcze jedno pytanie - czy B315 i E5186 mają radia WiFi o podobnym zasięgu ?

Nie... E5186 ma dużo lepszy zasięg...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Tomek_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-04, 00:31

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Tomek_1 »

Dobra, w takim razie skoro radio ma lepsze, to przyczajam się na 5186, unikając wersji T-Mobile. Play czy Plus w takim razie ? Jestem abonentem Play jeśli to ma jakieś znaczenie. Podpowiedzcie jeszcze ta kwestię, proszę, bo tylko to mnie wstrzymuje. Jak będę wiedział z której sieci lepsza wersja,to natychmiast zamawiam i może w ten weekend będzie w domku wreszcie internet :)
Tomek_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-04, 00:31

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Tomek_1 »

Internetu chyba na weekend w domku nie będzie :( Nie umiem wybrać z której sieci router wybrać :mur: , żeby był jak najmniej zubożony i żebym nie miał problemów z ewentualną gwarancją, bo wyczytałem, że są problemy z uznaniem gwarancji jeśli sprzęt kupiło się na rynku wtórnym.
W tzw. międzyczasie, przeglądając forum, natrafiłem na ową tajemniczą kombinację *#0011#, wystukałem na klawiaturze telefonu i wklejam screeny, które mi oczywiście nic nie mówią. Ktoś, coś z tego potrafi wywnioskować w kwestii wyboru routera w mojej lokalizacji ?

Obrazek
Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: dzejk »

lte 2100, co ciekawe z już szerszym kanałem, sygnał słaby, ale obiecujący.
Skoro zdecydowałeś się na e5186, ale martwisz się o gwarancję, to kup od firmy, np. na allegro.
Tomek_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-04, 00:31

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Tomek_1 »

Z gwarancją, to chodzi mi o to, że w którymś wątku wyczytałem, że bodajże w Orange był problem z reklamacją routera zgłoszoną przez nabywcę, który nie figurował na umowie abonamentowej (kupił router od osoby prywatnej na Allegro, ale z papierami). Zastanawiałem się czy wszyscy operatorzy robią takie problemy. Ostatecznie można by chyba wysłać router do Huawei pocztą i uniknąć bezpośredniej identyfikacji. Zresztą, to jakaś dziwna sprawa, uzależniać przyjęcie sprzętu do naprawy od tego czy przyniósł go pierwotny nabywca. Ale ok, załóżmy, że z tym sobie poradzę.
Nadal jednak nie wiem, którą wersję kupić: Play czy Plus ? Kurcze, aż mi głupio - trzeci raz powtarzam to samo pytanie i już sam nie wiem, czy jest ono tak bezgranicznie głupie, czy tak tak trudne, że nie mogę uzyskać odpowiedzi ? A zadałem je po przejrzeniu wątków o B315, z których wynika, że niby takie same routery, a jednak różnie wykastrowane przez różnych oparatorów. Jako laik, chciałbym uniknąć takiej sytuacji przy zakupie E5186. Lepiej spytać, niż popełnić głupotę z niewiedzy, bo routera nie kupuje się (w moim wypadku) na miesiąc czy pięć, ale na przynajmniej 2 lata (taką mam nadzieję).
dzejk pisze:...lte 2100, co ciekawe z już szerszym kanałem, sygnał słaby, ale obiecujący...
Dziękuję za twój wpis, tylko co to dla mnie kolego oznacza w kwestii wyboru routera ? Czy E5186 (na który się wstępnie zdecydowałem po waszych podpowiedziach), to dobry wybór biorąc pod uwagę założenia, które zawarłem w moich postach, czyli dobre radio i bezproblemowość oraz stabilne połączenie LTE i WiFi ?
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Mario80 »

Tomek_1 pisze: problemów z ewentualną gwarancją, bo wyczytałem, że są problemy z uznaniem gwarancji jeśli sprzęt kupiło się na rynku wtórnym.
A co operatora interesuje kto reklamuje urzadzenie? POdstawa reklamacji jest dowod zakupu (aczkolwiek i to da rade obejsc powolujac sie na odpowiednie ustawy) i ew. karta gwarancyjna.

A jesli uzytkownik, ktory widnieje w bazie danego operatora z roznych przyczyn (wyjazd sluzbowy, wypadek, smierc) nie moze osobiscie zareklamowac urzadzenia, to operator sie ma wylac w tym przypadku? Nic podobnego.
Ja bym rzadal odmowy przyjecia na pismie i zglosil to do rzecznika praw konsumenta.
domenicos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-02, 19:48

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: domenicos »

Koledzy kupiłem B315 i działa bardzo ładnie. Ale będę brał rodzicom również telefon stacjonarny w Play, a chcę aby dało się używać cały czas telefonu analogowego. W tym celu muszę kupić bramkę GSM. Co możecie polecić w dobrych pieniądzach? Sprzęt będzie używany tylko i wyłącznie do tego co napisałem.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: dzejk »

b315 ma voip, więc po co Ci bramka ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: radius »

@Tomek_1 jaki to Samsung?

Jeszcze się nie spotkałem żeby CellID pokazywał....
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Konrad89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-11-06, 10:54

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Konrad89 »

Podepnę się pod temat. Obecnie używam Huaweia E5372, a potrzebuję jakiegoś Routera stacjonarny do LTE Play'a do ok. 200zł (używki wchodzą w grę). Z tego co widzę to już od dłuższego czasu polecany jest B315, ale mimo upływu lat on nadal trzyma cenę i trzeba szykować ok. 300zł. Zainteresowałem się modelem B593, ale został określony jako eksponat muzealny ;) To jeszcze przyszedł mi do głowy model E5180. Coś doradzicie?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: dzejk »

jak dobrze poszukasz na allegro, to b315 dostaniesz za ok. 250 zł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: matek451 »

W technologii sprzętu LTE zmiany następują szybko, szczególnie jeśli chodzi o routery stacjonarne LTE i MiFi LTE. Powoli wypierają typowe modemy LTE pod USB. Sprzedawane na Allegro za około 200 zł B593 to zwroty z niemieckiego T-mobile. Ten operator oferował swego czasu 4-5 lat temu B593u-12( modem LTE 3 kat, "zasłynęły " na początku brakiem obsługi anten zew), FW jak to z T-mobile ubogie, na dodatek ten operator kastruje routery też sprzętowo. W Polsce był sprzedawany przez Plusa/CP w wersji z poprawionym FW. Drugi to nowszy B593s-12 czyli taki wykastrowany sprzętowo i softowo B593s-22, oferowany tez przez T-mobile Polska z polskim FW. Ogólnie mają swój wiek i biorąc pod uwagę dzisiejsze wymagania użytkowników i operatorów LTE ich zakup to budżetowa ostateczność. Za 250 -300zł można kupić B315s-22 z Plusa/CP/Play czy Orange (niebrandowany). Zarówno Plus jak i Play po uwagach użytkowników zaktualizowały FW w tym routerze. działa z LTEWatchH i Toolboxem.Oczywiście najtańszy jest ten B315s-22 z T-Mobile, czyli kolejny kastrat sprzętowy i softowy w wykonaniu T-mobile. E5180 to taki kompaktowy router domowy z LTE 4 kategorii. Jedynie wersja z Plusa/CP czyli F5180As-22 posiada złącza antenowe ale delikatne CRC9, do tego jeden port LAN 100Mb/s, 1xRJ45 do telefonu. Do kupienia za 150-200 zł. Nie bierze się wersji E5180s-22 z T-Mobile czy Play, te nie mają złącz anteny zewnętrznej. E5180As-22 współpracuje z LTEWatchH i Toolboxem co jest dużą zaletą. Jego poprzednikiem był hybrydowy E5170, z Play. Obecnie raczej nie do kupienia. To tyle jeśli chodzi o starsze modele stacjonarnych routerów Huawei.
Konrad89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-11-06, 10:54

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Konrad89 »

Ogólnie sprzęt elektroniczny szybko się starzeje i zdaję sobie z tego sprawę. Potrzebuję czegoś co będzie mogło działać cały czas w prądzie, bo mój mobili czasem potrzebuje restartów, ponieważ lubi robić sobie zwiechy. Moje wymagania to takie, aby to miało dobry zasięg w domu (dwa piętra i łącznej powierzchni domu 120m2). Nadajnik mam w odległości 2,4km w linii prostej bez żadnych obiektów, które go zasłaniają. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycję i nie musi być to Huawei.
Pomyślałem o E5180, ponieważ w mojej okolicy jest do kupienia wersja As za 150zł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: matek451 »

Żaden router pracujący z dopuszczalna prawem mocą 100mW nie pokryje skutecznym zasięgiem WIFi takiego domu. Optymalne to router na jednej kondygnacji i do niego dodatkowy AP na drugim. Połączone po LAN kablem lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej. 2,4 km od BTS-a więc może być potrzebna antena zew. na wybrane pasmo. Jaki masz routerek mobilny? Brałeś pod uwagę podłączenie go do stacjonarnego routera z USB np. WR-1043v2/v3 z Gargoyle? Ten router ma bardzo dobry zasięg WiFi. Jeśli wybierzesz stacjonarny LTE to skłaniaj się raczej w kierunku B315. Ma więcej funkcji, Gigabitowy switch LAN/WAN, solidne złącza anten SMA. To lepszy router w twojej sytuacji niż E5180As-22.
Konrad89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2015-11-06, 10:54

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Konrad89 »

W chwili obecnej Huawei E5372 daję neta na cały dom. Oczywiście nie na full kresek, ale daje możliwość korzystania. Jest on położony na piętrze i dodatkowo na 2m szafie. Co lepsze nawet zasięg mam na zewnątrz 5m od ścian pokoju, w którym leży. Głównym powodem jego wymiany jest to, że czasem muszę go resetować i czasem całkowicie wyłączać, aby nie leżał miesiącami włączony z podłączoną ładowarką :)
Zastanawiałem się nad anteną czy w ogóle mam jakiejś szanse liczyć na poprawę stabilności internetu
Test z dzisiaj z godziny 23:33
http://www.speedtest.net/my-result/5967675293
W ciągu dnia
http://www.speedtest.net/my-result/5954327566
a czasem tak
http://www.speedtest.net/my-result/5939361909
Myślę, że nie jest źle, ponieważ z tego samego nadajnika korzysta ponad 20 osób. Z anteną zewnętrzną jest problem, bo nie bardzo mam gdzie ją umieścić, aby wycelować w nadajnik.

Co do samego routera to widzę, że nie ma co kombinować tylko polować na B315.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: matek451 »

Wybór LTE w Play OK, prędkości jak na bez anteny też niczego sobie. E5372 dobrze działa z WR-1043 v2/v3 umieszczonym w USB routera. sprawdzane na Gargoyle 1.6 oraz Gargoyle 1.9 . w takiej sytuacji MiFi robi za modem, choć nie da się wyłaczyć na nim WiFi. WR-1043 to dobry router a z OpenWRT jeszcze zyskuje. znany z dobrego zasięgu wiFi. co ciekawe sam używałem E5372 podłaczonego do gorszego MR-3420v2 i działał zarówno na OFW jak i Gargoyle 1.6. oczywiście po właściwej konfiguracji Gargoyle. Ale jak chcesz to bierz B315 , tylko czasami nie ten z T-mobile.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: atento »

matek451 pisze:Żaden router pracujący z dopuszczalna prawem mocą 100mW nie pokryje skutecznym zasięgiem WIFi takiego domu.
:szok:

To znaczy mój netgear 7000 ma turbo moc... pokrywa dom 120 metrów murowany bez dykty, nawet Jest zasięg wokoło domu.
W domu normalnie używam steam linka bez najmniejszych przycięć... Ciągnie przez 3 ściany i strop w najgorszym miejscu...


Router w samym rogu domu na parterze, telefon na piętrze trzy sciany i strop w przeciwnym rogu 54dBm jakość 45 prędkość linku faluje 52-59
Tomek_1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-01-04, 00:31

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Tomek_1 »

radius pisze:@Tomek_1 jaki to Samsung?

Jeszcze się nie spotkałem żeby CellID pokazywał....
Note 4 bez roota.
Ja się nie znam, nie rozumiem co on pokazuje. Wklejam screeny, jakie każecie :) Moją lokalizację podałem na pierwszej stronie wątku.
Wiemy już, że jestem w zasięgu LTE 2100, ale w zasięgu jakiej jeszcze częstotliwości jestem ?? No bo jeśli tylko 2100 (której podobno budżetowe routery nie agregują) to czy jest sens kupować 5186 ? W sumie ma radio mocniejsze niż B315, jak pisaliście.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: radius »

@atento, gdy mój 1043NDv2 stał na I piętrze miałem zasięg 300 metrów od domu. Gdy dojeżdżałem to urządzenia łączyć się nie chciały, ale, gdy odjeżdżałem na taką odległość to trzymały połączenie i Internet działał stabilnie.

Teraz wisi na II piętrze, anteny są równolegle do podłogi. Zasięgu wokół domu nie mam, ale jest na piętrze II, I, parterze i w piwnicy.

Nie potrzeba routera za 600 zł żeby pokryć 200 m2. Wystarczy taki, który ma radio zgodne z opisem.

Inną rzeczą jest, że w AC raczej bym tego nie osiągnął.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
wojo2000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-02-19, 11:37

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: wojo2000 »

Cześć,

Potrzebuje rady co do zakupu sprzętu pod LTE. Od zawsze jestem użytkownikiem internetu z kabla (tv kablowa z router WDR36000). W najbliższym czasie zmieniam miejsce zamieszkania i będę zmuszony do zmiany internetu na mobilny - najlepiej z play.
W nowej lokalizacji na strychu mam zainstalowane:
- router HUAWEI LTE CPE E5170 z kartą Orange + antena zewnętrzna - rozwiązanie tym czasowe
- pasywny Gigabit + switch aktywny zasilający kamery IP
Na piętrach są zainstalowane ale nie uruchomione wzmacniacze TP-LINK TL-WA855RE

Czy dokupić dobry modem USB i spiąć go z WDR3600? Czy kupić jakiś router Huawei lub inny z wbudowanym modemem? Czy zakupić cały zestaw router + modem? Budżet 500pln ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: dzejk »

a nie możesz wykorzystać tego, co już masz, czyli e5170 z anteną ?
wojo2000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-02-19, 11:37

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: wojo2000 »

dzejk pisze:a nie możesz wykorzystać tego, co już masz, czyli e5170 z anteną ?
No mogę, ale według mnie ten router to zabawka. Ma mało opcji do konfiguracji, np. okrojone DDNS. Finalnie sprzęt ma udźwignąć czterech użytkowników domowych i sporo sprzętu podpiętego do sieci. Poza tym ten e5170 chyba nie obsługuje LTE+.
A może lepiej do tego WDR3600 dokupić modem USB? A ten e5170 tak sobie wykorzystam w innym miejscu?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: wojteks »

wojo2000 pisze:ale nie uruchomione wzmacniacze TP-LINK TL-WA855RE
W trybie AP podpięte do głównego switch'a czy jako repeatery WiFi (jeżeli repeatery to od razu to zmień).
wojo2000 pisze:Poza tym ten e5170 chyba nie obsługuje LTE+
Niby jakich cudownych prędkości po LTE A się spodziewasz?
wojo2000 pisze:Ma mało opcji do konfiguracji, np. okrojone DDNS
W tak rozbudowanej sieci będziesz przecież miał jakiś rejestrator do tych kamer (NAS'a) więc on spokojnie za klienta DDNS może robić i jeszcze wiele innych rzeczy.
Wtedy ten router tylko za modem będzie robił, pomijam już że w Play DDNS nie będzie Ci do niczego potrzebny bo nie da się wejść z zewnątrz do Twojej sieci (chyba że ostatnio coś się zmieniło).
Nie pomagam na PW!
wojo2000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-02-19, 11:37

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: wojo2000 »

wojteks pisze:
wojo2000 pisze:ale nie uruchomione wzmacniacze TP-LINK TL-WA855RE
W trybie AP podpięte do głównego switch'a czy jako repeatery WiFi (jeżeli repeatery to od razu to zmień).
Plan jest taki żeby były w trybie AP, są po kablu podpięte do głównego switch.
wojteks pisze:
wojo2000 pisze:Poza tym ten e5170 chyba nie obsługuje LTE+
Niby jakich cudownych prędkości po LTE A się spodziewasz?
Nie oczekuje cudów, ale zakładam że agregacja da mi więcej niż transfer jednym kanałem.
wojteks pisze:
wojo2000 pisze:Ma mało opcji do konfiguracji, np. okrojone DDNS
W tak rozbudowanej sieci będziesz przecież miał jakiś rejestrator do tych kamer (NAS'a) więc on spokojnie za klienta DDNS może robić i jeszcze wiele innych rzeczy.
Wtedy ten router tylko za modem będzie robił, pomijam już że w Play DDNS nie będzie Ci do niczego potrzebny bo nie da się wejść z zewnątrz do Twojej sieci (chyba że ostatnio coś się zmieniło).

DDNS nie dla kamer, bo te mogą się przez cloud łączyć, dla innych zastosować potrzebuje mieć dostęp z zewnątrz. Zmartwiłeś mnie że PLAY blokuje wszystko :( który operator jest lepszy? Wiem że chyba Orange za dodatkową kasę daje publiczny adres.

PODSUMOWUJĄC: póki co zostawię zestaw który mam i zastanowię się nad operatorem :D, a jak zestaw nie będzie dawał rady to poszukam czegoś innego.
debren
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-05, 21:55

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: debren »

Witam,
przeczytałem ten temat i parę innych, mam pytanie - który modem będzie lepszy do Play LTE,
1) Router 4G LTE Huawei E5180As-22 z Plusa (bez simlocka)
2) B315s-22 z Plusa (nie wiem jak simlock, czekam za info).
Dom 2 poziomowy, ok 9x11 licząc po ścianach, pokoje mieszkalne okabowane, więc WiFi na komórce od czasu do czasu.
Moja lokalizacja to Garby, ul. Strumykowa (https://www.google.pl/maps/@52.3771331,17.0697908,14z), do nadajnika ok 1,5 km.
Obecnie na telefonie (Xiaomi Redmi 3) na karcie w Play w zależności od pory dnia mam od 0,2 do 5-6 Mb, T-mobile było podobnie.
Który z w/w modemów będzie lepszy ? różnica w cenie to ok 40zł na korzyść E5180As
pozdrawiam
Debren
Awatar użytkownika
KraKra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-27, 20:02

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: KraKra »

atento pisze:
matek451 pisze:Żaden router pracujący z dopuszczalna prawem mocą 100mW nie pokryje skutecznym zasięgiem WIFi takiego domu.
:szok:

To znaczy mój netgear 7000 ma turbo moc... pokrywa dom 120 metrów murowany bez dykty, nawet Jest zasięg wokoło domu.
W domu normalnie używam steam linka bez najmniejszych przycięć... Ciągnie przez 3 ściany i strop w najgorszym miejscu...


Router w samym rogu domu na parterze, telefon na piętrze trzy sciany i strop w przeciwnym rogu 54dBm jakość 45 prędkość linku faluje 52-59

Panowie, jako osoba która różne rzeczy budowała/remontowała, mam jedną uwagę.

Nie da się porównywać różnych routerów w różnych lokalizacjach, nawet przy pozornie podobnym typie budowy (betonowe stropy). Wystarczy inna gęstość zbrojenia i tłumienie WiFi "w dół" będzie silniejsze lub słabsze. Wystarczy, że jedna osoba będzie miała strop monolityczny a inna osoba będzie miała tzw "Terive". Wystarczy ogrzewanie podłogowe elektryczne lub wodne (jedna z warstw izolacyjnych to folia) i znowu będzie wpływ na tłumienie sygnału.

Jeśli byście mieli dostęp do jakiegoś zbiorczego testu, gdzie w tych samych warunkach przeprowadzono pomiary siły sygnału, stabilności transferu, to na tej podstawie można ze sporą dozą prawdopodobieństwa typować jak router będzie się sprawował...

Niestety stwierdzenie "u mnie przy betonowym stropie router X daje zasięg w całym domu" będzie tylko informacją, że u tego użytkownika w jego warunkach tak sytuacja wygląda.
Obrazek
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Mario80 »

debren pisze:Witam,
przeczytałem ten temat i parę innych, mam pytanie - który modem będzie lepszy do Play LTE,
1) Router 4G LTE Huawei E5180As-22 z Plusa (bez simlocka)
2) B315s-22 z Plusa (nie wiem jak simlock, czekam za info).
Dom 2 poziomowy, ok 9x11 licząc po ścianach, pokoje mieszkalne okabowane, więc WiFi na komórce od czasu do czasu.
Moja lokalizacja to Garby, ul. Strumykowa (https://www.google.pl/maps/@52.3771331,17.0697908,14z), do nadajnika ok 1,5 km.
Obecnie na telefonie (Xiaomi Redmi 3) na karcie w Play w zależności od pory dnia mam od 0,2 do 5-6 Mb, T-mobile było podobnie.
Który z w/w modemów będzie lepszy ? różnica w cenie to ok 40zł na korzyść E5180As
pozdrawiam
Debren
Na B315 masz mozliwosc sprawdzenia jakosci lacza (bardzo przydatne przy podlaczaniu anteny zewn) - nie wiem jak na tym drugim. Poza tym B315 ma lepsze zlacze anteny zewn.
Uzywam B315 i jesli chodzi o WiFi to na 85m2 mam pokrycie, ale np 3m od modemu i 2 sciany i zasieg spada do 2och kresek. Tak jak poprzednik powiedzial, kazdy dom ma inna budowe, ja nie wiem co w tych scianach siedzi, i u kogos innego na tej samej odleglosci i ilosci scian zasieg moze byc lepszy lub gorszy.Kolega ma jakis router mobilny z orange i ma pokrycie w calym domu 2 poziomowym.
Ogolnie moj router dziala bez uwag. Sciaga sygnal ze wzmacniacza antenowego, ktory to skierowany jest na BTS w odleglosci ok 16km.
Predkosc 1-2,5Mb, ale to ze wzgledu na ograniczenia wzmacniacza GSM. ;(
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Piotrek24 »

Tym że używasz takich rzeczy to może się nie chwal. To jest nielegalne.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: matek451 »

To profanacja B315 , używać nielegalnego repeatera GSM do niego, zapewne na 3G z UMTS900. A chiński wynalazek pewnie z szerokopasmowym tłumikiem zamiast anteny. Cóż to za lokalizacja gdzie najblizszy BTs 16 km/ A do autora, masz u siebie na BTS-ie Play w Swarzędzu, siewna 3 komplet działających pasm LTE w Play, LTe2600, LTe1800, LTE2100 i LTE800 , do tego LTE-A. warto pomyśleć o routerze z jego obsługą. Jeśli zadowala cię LTE to B315, router niewątpliwie lepszy niż E5180As-22. obydwa działają z LTEwatchH, Toolboxem. Plus nie stosuje simlocków.
Piaskowy_ludek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-09-29, 15:30

Re: Router do PLAY LTE

Post autor: Piaskowy_ludek »

A ja dam rozwiązanie budżetowe. RT-AC51U+Modem Huawei HUAWEI E3372h z Play. Całosć zamyka sie w kowocie do 250. Jedno i drugie nowe można kupic w granicach 120 pln. Sam uzywam takiego zestawu i dziala bardzo dobrze :) W sofcie aususa LTE na automacie jest, ale w Padavanie (alternatywa) mozna wybierac. Tylko 90% potrzebuje do przegladania internetu itp. Po co cudowac itp ? Aha, warto najnowszy soft wrzucic. Wstawanie routera z modemem do 2 min i wszystko dziala :)

Inne budżetowe rozwiązanie to Asus RT-N10U z tomato, i tam tez dziala ten modem. Kwota ponizej 200 pln. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ