Mobilny Internet PLAY

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Reedus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-04, 22:50

Mobilny Internet PLAY

Post autor: Reedus »

Witam

Mieszkam w małej miejscowości Włoki w województwie mazowieckim 52.597626 20.130386.

Od lat jedynym źródłem internetu z jakiego tu korzystałem była neostarda z maksymalną dostępną na tych łączach prędkością 512 kb/s, za którą płaciłem 39 zł miesięcznie.

Obecnie z racji kończącej się umowy złożyłem wymówienie i zdecydowałem się na internet na kartę w Play za 45 zł/ miesiąc.
Przeprowadzałem testy z użyciem telefonu w moim domu i są różne, obejmują zakres od 1 do 20 mega włacznie.

Posiadam dom trzykondygnacyjny, dosyć górujący nad okolica, więc z oczywistych względów najlepszy zasięg łapię na poddaszu, w jednym skrajnym punkcie budynku, gdzie mam 3-4 kreski zasiegu na LTE, jednakże wszystkie urządzenia korzystajace z internetu na co dzień znajdują się na środkowym piętrze.

Moje pytania do Was, drodzy forumowicze brzmią: czy w tych warunkach uda mi się uzyskac jakieś zadowalające i stabilne łącze internetowe? Jaki sprzęt będzie do tego odpowiedni i w miarę tani (nie potrzebuję nic specjalnego, zwykle stabilne łącze na poziomie 5 mega mnie zadowoli, w porównaniu do tego, co miałem wcześniej).

Na popularnym portalu aukcyjnym upatrzyłem sobie coś takeigo:

http://allegro.pl/router-wifi-lte-fritz ... 73068.html

Czy optymalnie będzie podłączyć to na strychu czy może lepiej na środkowym piętrze licząc się z mniejsza prędkoscią?
Czy konieczna będzie antena keirunkowa, a jeżeli tak, to jaka?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję. Nie ukrywam, ze w tym temacie jestem mocno zielony.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Mobilny Internet PLAY

Post autor: dzejk »

lepszym i tańszym wyborem będzie router huawei b315. Co do internetu w play, to jeszcze przez blisko miesiąc jest dostępny bonus za rejestrację kart play internet na kartę - 100GB, więc w praktyce do końca lutego masz internet prawie za darmo. Druga sprawa, że kompletnie nie opłaca się płacić 45, czy ostatnio nawet 49 zł, skoro to samo w red bull mobile na kartę masz za 0 do 5 zł na miesiąc.
Do nadajników play masz trochę daleko, stąd takie wahania prędkości - docelowo przydała by się antena. Możesz też rozważyć innych operatorów.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 36&zoom=12
ODPOWIEDZ