Modem Huawei E5186 wybór nadajnika Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
unorganiz3d
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-22, 19:30

Modem Huawei E5186 wybór nadajnika Play

Post autor: unorganiz3d »

Witam przymierzam się do zakupu routera Huawei E5186 i do tego internet w Play na kartę. W mojej okolicy mam trzy nadajniki Play, każdy oddalony od mojego domu o jakieś 900 - 1000 metrów. Mój dom stoi praktycznie na środku między nimi. Sprawdzałem prędkości pod każdym z nich. Dwa są dosyć obciążone i prędkości wahają się między 10 a 20 Mbps. Natomiast na trzecim wyciągam 68 Mbps. Testy przeprowadzałem telefonem z LTE cat. 4. Sprawdzałem na stronie btsearch, że wszystkie nadajniki pracują na częstotliwościach 1800, 2100 i 2600. Mam pytanie czy istnieje możliwość wybrania tego nadajnika na którym prędkości są najwyższe poprzez podpięcie anteny? I jaką antenę najlepiej dokupić?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem Huawei E5186 wybór nadajnika Play

Post autor: onken »

Raczej ciężko bedzie jak masz je tak blisko siebie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Modem Huawei E5186 wybór nadajnika Play

Post autor: dzejk »

btsearch to mapa pozwoleń, nie wszystkie częstotliwości mogą działać, trzeba potwierdzić na miejscu. Na tym najmniej obciążonym może działać więcej pasm, stąd wyższa prędkość. Jak kupisz router to zrobisz testy lub jak masz telefon LTE to próbuj.
unorganiz3d
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-22, 19:30

Re: Modem Huawei E5186 wybór nadajnika Play

Post autor: unorganiz3d »

Sprawdziłem telefonem. Wszystkie trzy nadajniki działają na 1800 i 2100. Myślałem, że da się ustawić router na konkretny nadajnik. Bo ten który łapie mój tel. niekiedy spada z prędkością nawet do 4 Mbps ostatnio.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem Huawei E5186 wybór nadajnika Play

Post autor: matek451 »

A skąd my to mamy wiedzieć jakie to BTS-y i jak leżą w stosunku do twojego miejsca zamieszkania. No i co mamy doradzać jak nie znamy rezultatów testów ?, pytanie należy skierować do wróża Macieja. Na profesjonalnym Forum nikt przy zdrowych zmysłach nie odpowie na twoje pytania.
unorganiz3d
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-22, 19:30

Re: Modem Huawei E5186 wybór nadajnika Play

Post autor: unorganiz3d »

Mieszkam w Swarzędzu. Test przeprowadzałem jakąś okrojoną aplikacją na iphona "LTE cell info" gdzie nie ma jakiś szczegółowych danych. Widzę że na Androida jest aplikacja "network cell info" czy znacie może odpowiednik tej aplikacji na iPhone?
ODPOWIEDZ