Netgear R7100LG

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
creep
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2015-10-12, 08:33

Netgear R7100LG

Post autor: creep »

Od niedawna na rynku dostępny jest pierwszy router Netgear z serii Nighthawk z modemem LTE. Niestety cena tego urządzenia 1500-1550 zł raczej nie sprawi, że stanie się on popularny :) Aktualnie jest to chyba najdroższe urządzenie tego typu na rynku. Warto dodać, że wersja tego routera bez modemu LTE kosztuje połowę tej kwoty.

Obrazek

Specyfikacja:
  • 5 portów Ethernet 10/100/1000 Mbps (1 WAN + 4 LAN)
  • 2 porty USB - 1 x USB 3.0 + 1 x USB 2.0
  • Dual Band WiFi AC1900 (600 Mbps @2.4GHz + 1300 Mbps @5GHz 11ac)
  • Dwurdzeniowy procesor 1GHz
  • LTE Cat 6 (300Mbps download, 50Mbps upload), agregacja 2 częstotliwości
  • LTE B1 (2100MHz), B3 (1800MHz), B7 (2600MHz), B8 (900MHz), B20 (800MHz), B38 (2600MHz), B40 (2300MHz)
  • 3G B1 (2100MHz), B8 (900MHz)
  • Pamięć 256 MB RAM + 128 MB Flash
  • 3 zewnętrzne anteny
Ktoś korzysta z tego routera? Jakieś opinie?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Netgear R7100LG

Post autor: zurek »

Cena trochę zaporowa, ale ogólnie Netgear to solidny sprzęt... Szkoda że nie ma kategorii 9 lub 11
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Netgear R7100LG

Post autor: mazut »

Zakup tego modelu jest zupelnie pozbawiony sensu. Taniej wyjdzie kupic R7000 i dolozyc do niego drugi router LTE
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Netgear R7100LG

Post autor: cis_krk »

Zakup tego modelu nie jest pozbawiony sensu bo posiada Qqs priorytetyzacje pasm wzmocniony sygnał i usb 3.0 można zrobić naprawdę szybki dysk sieciowy a inne modele nawet nie umywają się tle cat.6 (tylko ale na pewno działa tak jak należy ) po podpięciu innego modemu watpię aby priorytetyzacje pasm działa tak jak należy. Wiem ze są osoby na forum które testowały ten sprzęt fajnie jakby się wypowiedziały.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Netgear R7100LG

Post autor: atento »

Co do zaporowej ceny oraz wejścia na rynek... ten router jest dostępny od ponad pół roku a cena z jednej strony jest duża za ten QOS minimalistyczny bez czegokolwiek ( mimo to sprawny i działający nie jak w asusach ;) ) ten router to dolna stawka cenowo, są routery które kosztują 3x tyle ale mają 10x większą funkcjonalność.


Lepiej kupić linksysa wrt 1200, wgrać tomato albo i nie i zostawić co tam jest i podłączyć jakiś modem albo nawet kupić telefon typu zuk 2 i go tam wetknąć w usb na stałe
W tej cenie ten router powinien mieć cat11 ze względu na to, że opcje są minimalistyczne. Na netgarach są kłopoty z wi-fi i sprzętem np. życzę powodzenia z podłączeniem połowy aparatów fotograficznych.

Ja musiałem wgrać tomato do netgear 7000 bo moja cyfrówka nie łączyła się poprzez router jak i drukarka, problem był z zestawieniem połączenia. Support netgear dawał mi jakieś firmware testowe ale i tak klapa była :D




Ciekawe czy działa tomato na tym 7100 bo jak nie to szkoda kasy lepiej kupić badziwiaka jakiegoś i tyle.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Netgear R7100LG

Post autor: mazut »

cis_krk pisze:Zakup tego modelu nie jest pozbawiony sensu bo posiada Qqs priorytetyzacje pasm wzmocniony sygnał i usb 3.0 można zrobić naprawdę szybki dysk sieciowy a inne modele nawet nie umywają się tle cat.6 (tylko ale na pewno działa tak jak należy ) po podpięciu innego modemu watpię aby priorytetyzacje pasm działa tak jak należy. Wiem ze są osoby na forum które testowały ten sprzęt fajnie jakby się wypowiedziały.
Jest. R7000 kupisz za 650-700zl, dokladasz do tego E5186 za 500zl lub idziesz glebiej b618. Jest taniej i lepiej pod wzgledem mozliwosci LTE :)
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Netgear R7100LG

Post autor: pjnr2ksk »

Kupilem i korzystajac z pomocy technicznej 90 dni probuje rozwiazac problem z gubieniem pakietow i rozlaczaniem stream a co za tym idzie rowniez filmow na youtubie portalach z filmami itp.Do dnia dzisiejszego nic ciekawego nie wymyslili.W polskiej pomocy technicznej siedza chyba obywatrele ukrainy bo tak slychac jak sie z nimi rozmawia.Dostalem informacje ze przeslano zgloszenie do "inzynierow" i do tej pory zadnego sensownego roziwzania.Wyslalem logi z wiresharka z opisem od momentu wystapienia problemu do jego zakonczenia.Do dzis nic.Jestem strasznie zawiedziony bo wydawalo mi sie ze netgear to firma z tradycjami itp itd.Widac ze jednak sie mylilem.Mozna by bylo zganiac wine na modem gdyby nie to ze korzystam z internetu mobilnego a modem w tym przypadku jest wbudowany.Stary router huawei dziala bez problemu a o dziwi netgear robi mi pod gorke.
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Netgear R7100LG

Post autor: pjnr2ksk »

Mozna powiedziec ze problem sie po czesci rozwiazal.Dostalem  dzisiaj nowy  router bo podejrzewano ze to problem z hardware.Jak sie okazuje jednak firmware.Problem rozwiazuje wylaczenie rozglaszania ssid jednej z sieci (wtedy wyskakuje komunikat WPS ze nie bedzie mozliwosci polaczenia przez WPS).Po tym zabiegu wszystko dziala bez problemu.Od razu widac tez zmiany w wiresharku.Kreator WPS teraz jest szary(czyli zdeaktywowany).Sama opcja wylaczenia PIN w WPS nic nie daje ,nalezy wylaczyc rozglaszanie aby deaktywowac ten WPS.Potem tylko konfiguracja polaczenia na komputerze, telefonie, tablecie i wszystko dziala.Jak ktos korzysta tylko z 2,4GHz to jak wylaczy rozglaszanie SSID na sieci 5GHz wszystko powinno dzialac.Mam nadzieje ze naprawia to w nastepnym firmware.Teraz po miesiacu w dziale inzynierskim dostalem tylko odpowiedz ze nie udalo sie znalezc zadowalajacego rozwiazania i ze podejrzenie pada na hardware a co za   tym idzie  wdrozyli RMA.
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Netgear R7100LG

Post autor: pjnr2ksk »

Za wczesnie sie ucieszylem.Odnioslem wrazenie ze to naprawilo problem.Dzisiaj mialem czas przeprowadzic normalne testy.I wciaz to samo.Pozostaje w kontakcie z supportem netgear ale juz nie wierze ze to naprawia.Malo tego teraz mam 2 routery bo jeszcze nie dali RMA na zwrotke tego pierwszego,Burdel i nic wiecje.Nigdy wiecej nie kupie niczego od netgeara.Firma dno choc wydawalo sie ze jak robia routery bardziej zaawansowane to maja w tym doswiadczenei .Widac pracuja metoda agile.Czyli wypusc bubla i jakos to bedzie.
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Netgear R7100LG

Post autor: pjnr2ksk »

Po 1 router jeszcze nikt sie nie zglosil (brak RMA do wysylki).Za to po ostatnik zgloszeniu dostalem maila (juz od szwedzkiego supportu) ze analizowali logi i problem i stwierdzili ze jest prawdopodobnie niestabilnosc miedzy routerem a ISP (szwedzka 3).Dziwne stwierdzenie bo stary huawei dziala a rozmawialem z inzynierem z 3 i sprawdzal jak to wyglada w systemie i 99% jesli chodzi o monitoring itp.Uwazam ze netgear troche nie przyklada sie.Bylbym w stanie ich zaprosic aby sobie sami zbadali problem ale widac dobrze wiedza ze technologia 4g jest jeszcze niedopracowane a rozne urzadzenia roznie wspolpracuja.Zaproponowali odkupienie sprzetu.Teraz chyba zostaje Huawei B525 tyle ze troche ubogi w funkcje.
pjnr2ksk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-05, 15:09

Re: Netgear R7100LG

Post autor: pjnr2ksk »

1 router zwrocony na rma drugi czkea na odkupienie.Po sprawdzeniu lgoow uwazaja ze to problem ktory moze wystepowac miedzy routerem a ISP.Nie bede ich wyprowadzal z bledu bo to nie ma sensu.Co do problemu ze wczesniejszym routerem tego od Asusa to problem zglaszaja tez na szwedzkim forum sweclocker u jeszcze innego operatora wiec to nie jednostkowy przypadek.Co do netgera tez zapewne nie jedyny.Teraz chyba kupie prosto od operatora Huawei B525.Nic innego niz asus i netgear w kwesti 4g nie widze na rynku w cenie do 2000PLN.
ODPOWIEDZ