jaki bts->jaki router+antena zewn

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
proczy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-26, 19:46

jaki bts->jaki router+antena zewn

Post autor: proczy »

witam, probuje przekopac sie przez ogrmo wiedzy na forum jednak utknalem w punkcie identyfiakcji btsa z ktorego odbieram.. przy uzyciu tel dwon/upload oscyluje w granicach 1,5/0.9 mb/s natomiast przez zewnetrzny modem wystawiony na balkon na pietrze udaje sie zlapac czasem down 6mb/s...

100m dalej na ulicy spokojnie daje rade uzyskac 40mb/s na tel - sprawdzane w czassie spaceru speedtestem dodatkowo network cell info pokazal mi informacje nt najblizszego bts screenshot zalaczam do postu

czy ktos moze podpowiedziec jakis w maire budzetowy zestaw optymalny na ten moment tj antena zewnetrzna +modem.

dom moj znajduje sie w Kaniach pow. pruszkowski w promieniu 5km mam conajmniej kilka btsow roznych sieci.
Screenshot_2017-01-26-18-55-38.png
Screenshot_2017-01-26-19-03-49.png
Screenshot_2017-01-26-18-55-38.png
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki bts->jaki router+antena zewn

Post autor: matek451 »

Zrób testy pod BTS-ami Play w Otrębusach i Nowej Wsi. Na nich Play ma komplet pozwoleń na LTE. Trzeba sprawdzić czy i jak działa LTE2600. Zasięg LTE2100 i LTE1800 już sprawdziłeś.
proczy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-26, 19:46

Re: jaki bts->jaki router+antena zewn

Post autor: proczy »

sprawdzilem i nie wiem jaki wynik otrzymalem :)
Rozumiem ze chodzi o to by sprawdzic czy te wspomniane BTs'y nadaja na wyzszych czestotliwosciach czy tylko maja pozwolenie??
proczy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-26, 19:46

Re: jaki bts->jaki router+antena zewn

Post autor: proczy »

jak wymusic w tel huawei y5 II prace na lte danej czestotliwosci?? Chyba ze w jakis inny spsob mam mozliwosc sprawdzenia, czy wspomniane wyzej bts'y nadaja na 2600mhz?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki bts->jaki router+antena zewn

Post autor: matek451 »

Pokaż screeny z NCI pod BTS-ami Otrębusy i Nowa Wieś. Po ECI BTS-a zidentyfikujemy czy działa pasmo LTE2600 na nich, do tego speedtesty. Porównamy z ECI , eNB w domu aby sprawdzić, z którego z nich korzystasz. Łaczysz się w domu z sektorem pierwszym na którymś z tych BTS-ów na LTE2100 lub LTE1800.
proczy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-26, 19:46

Re: jaki bts->jaki router+antena zewn

Post autor: proczy »

udalo mi sie wykonac takie pomiary:
dom 3.png
dom.png
dom2.png
nowa wies 2.png
nowa wies 3.png
nowa wies.png
otrebusy bts 2.png
otrebusy bts 3.png
otrebusy bts.png
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki bts->jaki router+antena zewn

Post autor: matek451 »

A skąd ja mam wiedzieć gdzie i który ? W Otrębusach bo to pewnie ten na końcu działa LTE2600 i agregacja pasm LTE. W Nowej Wsi połączenie z LTE2100, pasmo mocno obciążone . W domu tym razem LTE800 z Nowej Wsi, ale z niego nie warto korzystać. Pomiary robione dość chaotycznie. w Otrębusach jeden na LTE1800 sektor pierwszy czyli ten sam co wczoraj, speedtest na tym paśmie wskazuje na delikatne przeciążenie. Potem połączenie z LTE-A i agregacja LTE2600+LTE1800 na drugim sektorze a więc innym niz u ciebie w domu, na dodatek brak speedtestu. Potem to LTE2100 z Nowej Wsi działające średnio ale sektor drugi , na koniec LTE800 Nowa Wieś sektor pierwszy. Podsumowując z Otrębusów jest LTE-A, z agregacją LTE2600 +LTE1800. Brak testu prędkości dla LTE-A, w tym dla pierwszego sektora. LTE1800 na pierwszym sektorze z Otrębusów działa średnio. Masz szanse na LTE1800 z tego BTS-a, LTE2600 z niego i agregację tych dwóch pasm.
proczy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-26, 19:46

Re: jaki bts->jaki router+antena zewn

Post autor: proczy »

Pomiary robione w tym samym miejscu czyli:
a) pod masztem otrebusy - dwa sreeny + speddtest
b)pod masztem nowa wies - 2 screeny + speedtest
c) w domu - analogicznie

nie wiem czemu chaotycznie.. jesli tel pomiedzy screeneshotami sie przelaczyl z jednego pasma na drugie- jak mialem to zauwazyc?? wspominalem ze nie bardzo potrafie interpretowac wskazania aplikacji stad prośba o pomoc....

reasumujac:
Powinienem nastawawiac sie na maszt Otrebusy - czy sa anteny 1800+2600mhz czy dwie osobne trzeba kupic? jesli maja chodzic w MIMO to zy daloby sie 2 szt podlaczyc do routera?? router to Router Huawei E5186s-22a ?

ps.
kazdy obrazek po najechaniu myszka wyswietla opis pliku w celu identyfikacji skad jest - myslalem ze to wystarczy

z gory dziekuje za pomoc i odpowiedzi
proczy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-26, 19:46

Re: jaki bts->jaki router+antena zewn

Post autor: proczy »

znalalzelm w innym watku ze polecana ajest antena:

http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_ ... 7054_5.htm

czy jest cos lepsze czy to w tej chwili optymalna propozycja dla mnie zwazywszy na analize dostepnego sygnalu we wczesniejszych postach?
proczy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-01-26, 19:46

Re: jaki bts->jaki router+antena zewn

Post autor: proczy »

nikt nie jest w stanie polecic anteny na 2600mhz+1800mHz??
ODPOWIEDZ