Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
golfik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-29, 07:48

Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: golfik »

Witam serdecznie jestem pierwszy raz na forum chciałbym się grzecznie przywitać i jednocześnie poprosić o wyrozumiałość jeśli napiszę coś nie tak . Chciałbym się was zapytać jako starych wyjadaczy . Jaki polecacie ruter do internetu LTE Orange , Ma być to internet domowy żeby nie trzeba było kupować dodatkowo jakiegoś modemu . Ruter ma być modemem i ruterem ma stać na parapecie być podpięty pod 230 v i siać wifi ma mieć wejście na antenę zewnętrzną bo nadajnik 6 kilometrów ode mnie , razem ma odbierać 3G i LTE , obecnie mam CDMA z Orange ,i ruter AXESTEL Mv 610 Podpięty pod antenę zewnętrzną i stoi sobie na parapecie ogólnie jestem zadowolony z tego internetu choć troszkę wolny , ale mają u mnie zrobić LTE odległość od nadajnika LTE to będzie 6 kilometrów . Chyba dość dokładnie opisałem o co mi chodzi . Bardzo proszę o podanie najtańszej opcji + antena . Średniej opcji cenowej + antena i Najdroższej opcji cenowej + antena , proszę podpowiedzcie mi z jakiego urządzenia byście skorzystali na moim miejscu , dodam że mieszkam w odległości 6 km od miejscowości Dretyń w Pomorskim , Pozdrawiam was serdecznie i liczę na wyrozumiałość . :)
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: dmgary »

Witaj
na początek musisz sprawdzić jakie sieci są na otaczających Cie Stacjach bazowych.
Wybór routera to sprawa wtórna , może się okazać że oferta konkretnego operatora z routerem może być dobrą ofertą.
Masz smartfon z LTE ?

Jeśli tak to trzeba nabyć starter od np. Orange i zarejestrować (bonus ważny do testów) i sprawdzić programem np. cell Info jakie są parametry sieci.

Sprawa anteny, rodzaju i modelu wyniknie z pomiarów.
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
golfik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-29, 07:48

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: golfik »

Mam Orange cdma i chciałbym w tej sieci pozostać , nie długo ma być LTE w Detyniu i stąd moje pytanie , pozdrawiam.Smartfona nie posiadam , bo nie lubię takich rzeczy telefon ma być tylko i wyłącznie do dzwonienia , do internetu mam laptopa i internet cdma jak na razie , pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: matek451 »

Ty nie masz wyjścia za 2 tygodnie wygasną i tak przedłużone pozwolenia na CDMA450 Orange, także na tych BTS-ach w twojej okolicy. Jak ty w ogóle korzystasz z tego nędznego CDMA bez anteny? Ty od dawna powinieneś korzystać z 3G w Orange na nowoczesnym sprzęcie z atrakcyjnej oferty jakich nie brakowało od 4 lat. Nie podałeś na dodatek lokalizacji, w tym rejonie działają BTS-y UMTS900 HSPA+ NetWorks i UMTS2100 z HSPA+DC. Orange ma czynne BTS-y LTE800 Węgorzynko,Ciecholub i Kramarzyny. I tak obudziłeś się za późno bo pierwotnie CDMA450 w Orange miało zamilknąć 19.12.2016 i uratowały cię negocjacje Orange z UKE na temat tego pasma. Na tym ternie LTEoferuje jeszcze T-mobile z własnego LTE800, BTS-y Podgórze, Świerzenko, Pustowo.
golfik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-29, 07:48

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: golfik »

No nie żartuj kolego właśnie podpisałem umowę na 24 m-ce , na cdma tak więc . Jeżeli Orange nie wypełni warunków umowy to chyba bedzie ona nie ważna . Co do mojego zamieszkania to mieszkam w Trzcinnie pow. Bytowski 6 km od Dretynia. Więc proszę cię o pomoc co polecasz i jak. Pozdrawiam
golfik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-29, 07:48

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: golfik »

A tak po za tym na jakich faktach się opierasz twierdząc że cdma wyłączają , pozdrawiam.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6438
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: onken »

Pewnie na takich że kończą im się pozwolenia na CDMA a nowych nie chcą podpisać bo UKE chce zbyt drogo za to pasmo.

Sprawdź w umowie czy nie ma tam informacji CDMA lub 3G, LTE.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: matek451 »

Kolego to co zrobiłeś jest mistrzostwem Świata jak nie należało zrobić, postąpiłeś jeszcze gorzej niż myślałem. Po pierwsze to wcale nie przedłużyłeś umowy na CDMA bo od lat Orange nie ma takiej opcji tylko na Freenet czyli usługę świadczoną w Orange na 3G, LTE i CDMA. Operator zapewnia u ciebie zasięg w 3G z BTS-a UMTS900 NetWorks Dretyń lub Podgórze a możliwe, ze działa taki BTS w Trzcinnie, pozwolenie jest. Do tego szczątkowy zasięg z LTE800 z któregoś z BTS-ów. Wyłaczenie CDMA nie pozbawi cię dostępu do internetu, operator wywiązuje się z umowy, brak podstaw do jej rozwiązania z jego winy. Ta leży po twojej stronie, kto zmuszał cię do przedłużenia umowy bez sprzętu 3G/LTE ? Dokonałeś złego wyboru kiepskiej oferty bez sprzętu. Trzeba było brać Internet LTE dla domu za 59,90 z MF286 za 0 zł. Router wart 600 zł. Teraz musisz sprzęt 3G/LTE kupić sam , jeśli chcesz korzystać z internetu w Orange. Pozwolenia CDMA450 przedłużono najpierw o m-c a teraz do 15.02. Także na BTS CDMA450 Orange Węgorzynko. Po drugie widać, że nawet nie przeczytałeś umowy i regulaminu do niej przy przedłużaniu Orange. Reasumując jesteś kilka stówek w plecy, nie wziąłeś w umowie routera z LTE-A a i obawiam się że to przedłużenie na kiepskich warunkach. Na czym się opieram? Na mojej wiedzy na temat internetu mobilnego, dokumentach UKE, informacjach branżowych dotyczących przedłużenia pozwoleń Orange na pasmo 450MHz oraz toczonych negocjacjach z UKE. Orange chce przedłużyć pozwolenie ale za niższą cenę niż chce UKE. Na dodatek wiadomo że Orange nie zamierza dalej wykorzystywać go do CDMA. Od dawna nie inwestuje w tą technologię, nie poto zainwestował w NetWorks z UMTS900 i własne LTE800 aby marnować pasmo na muzealne CDMA. Prawdopodobnie na tym pasmie utworzy sieć LTE450.
golfik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-29, 07:48

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: golfik »

Nie tak do końca nie jestem na straconej pozycji , ponieważ umowę brałem na telefon w zeszły czwartek i przywoził mi ją kurier , więc mam 14 dni na wypowiedzenie co właśnie czynię pisząc i drukując pisma do szanownych wciskaczy z Orange . Tak wiec wychodzę obronną rękom dzięki wam szanowni forumowicze a konkretnie dzięki tobie matek451 , po stukroć dzięki . A teraz napisz mi co polecasz wziąść w mojej lokalizacji ofertę i sprzęt oraz jaki operator , pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: matek451 »

No to masz ostatnią deskę ratunku, odstąp od umowy zawartej na odległość. Trochę po tobie pojechałem ale dla twojego dobra , czasami kubeł zimnej wody jest potrzebny i tym raem nie zmarnowałeś czasu. Sam wybór Orange jako operatora nie jest w sumie taki zły, bo to trudna lokalizacja w pięknej okolicy. Zasięg 3G z UMTS900 HSPA+ z Dretynia lub Podgórza ale jak maja uruchomić LTE800 w Dretyniu to tym bardziej warto wybrać Orange. Skąd masz info że wkrótce uruchomią pozwolenie LTE800 z tej miejscowości? Do kiedy ta stara umowa? warto sprawdzić też T-mobile, ma zasięg 3G z tych samych BTS-ów UMTS900netWorks co Orange i w pobliżu BTS-y LTE800 Podgórze i Świeszyno. Zasięgiem LTE chwali się tez Plus z BTS-a LTE800Sferii w Dretyniu, ale z reguły ich BTS-y są przeciążone a pasmo 5MHz w MIMO nie pozwala na wiele. Możesz robić testy na telefonie z LTE i aplikacją Network cell info, pokaze parametry sygnału LTE i dane BTS-a. do testów uzyj karty głosowej Orange za 5 zł, po jej rejestracji dostaniesz 100GB + drugie tyle za dane adresowe. w Plusie starter za 5 zł po rejestracji ma bonus 50GB. do tego jakiś z T-mobile z pakietem internetowym jakbyś chciał sprawdzić T-Mobile. Ogólnie operator ten ma gorsza ofertę od Orange. Plus opłaca się brać tylko w SmartDom z rabatem 50% na abonament, o ile w ogóle to ich LTE działa bo na 3G maja limity.
golfik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-29, 07:48

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: golfik »

Co do Orange LTE to wiem od źródła powiedział mi to konsultant i potwierdzili na bok Orange, 4 kwartał tego roku , i tak sobie myslałem że zrezygnują w Dretyniu z CDMA i przejdą łagodnie na LTE ale czytam że CDMA tylko do 15 lutego , i kicha . Dzięki ci wielkie za pomoc , chyba zostanę przy orange ale jaki sprzęt wybrać No bo jak wezmę 3g to i LTE Będzie na tym chyba śmigał . Proszę poleć jakiś sprzęt pod Orange tak zeby było 3g i lte chcę go położyć na parapecie czy biurku i podpiąć i postawić na stałe w domu oczywiście do tego antena aby złapać konkretny sygnał , a i żeby było wifi bo mam lapka i chciałbym mieć zasięg na domku.Nie chce sprzętu od Orange kupię sobie sam a od nich tylko usługa . Mam komputer stacjonarny i chcę net też po kablu , pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: matek451 »

W Orange nie opłaca się brać oferty bez sprzętu. jedyna interesująca oferta to Internet LTE dla domu, otrzymujesz w niej na 3G i LTE 150GB w strefie domowej+ 60GGB poza nią, noce 0-8 poza limitem. Ze sprzętu bierze się najnowszy router z LTE-A,MF286 za 0 zł.. Obsługuje wszystkie pasma LTE i 3g , do tego agreguje 2 pasma LTE. Wart jest około 50-600 zł. W Orange zapłacisz za niego w ratach 24x15 zł m-c czyli 360 zł. Możesz go zawsze sprzedać. Opłata abonamentowa za ten internet to to 15 zł/m-c za router MF286 i 44,90 zł za internet czyli razem 59,90 zł/m-c. Po złożeniu wypowiedzenia na obecna umowę można próbować uzyskać z Działu Utrzymania klienta Orange rabat 20-30% na sama usługę czyli z tych 44,90 zł.( odpowiedni około 9 -13,50 ). Taka oferta za 59,90 jest dla każdego z ulicy. w swojej lokalizacji zasięg LTE masz z LTE800 a więc potrzebujesz anteny na 800-900Mhz. Polecana to 2xATK-20 lub 2X ATK-10/800-980. Dwie ponieważ LTE działa w MIMO, ustawione w polaryzacji pionowej i poziomej. Anteny te pracują też na 3G z UMTS900, ale wystarczy tylko jedna.
golfik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-29, 07:48

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: golfik »

No i gitara , będę myślał jak się wszystko wyjaśni z obecną umową , śliczne dzięki za pomoc przydała sie i jest bezcenna , pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki Artur, golfik.
golfik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-29, 07:48

Re: Jaki sprzęt do 3G LTE Polecacie dla nowicjusza.

Post autor: golfik »

No wypowiedzenie napisane i spakowane jutro poczta i asta lavista CDMA.
ODPOWIEDZ