Router do autobusu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kralson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-01, 16:22

Router do autobusu

Post autor: kralson »

Witam.
Poszukuję routera nadającego się do użytkowania w autobusie/busie. W internecie można znaleźć bardzo dużo różnego rodzaju sprzętu, ale który się sprawdzi?

Moje wymagania:
- slot karty sim (żeby nie wymagał dodatkowego modemu)
- LTE
- zasilanie z ładowarki pod zapalniczkę
- obsługa minimum 32 użytkowników
- cena do 300zł

Bardzo proszę o pomoc i podanie waszych propozycji konkretnego modelu routera.
Pozdrawiam!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router do autobusu

Post autor: dzejk »

huawei e5573, e5577 (orange airbox 2 plus) - lekko używane za stówę z hakiem na allegro. Oba zasilane przez port usb.
kralson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-01, 16:22

Re: Router do autobusu

Post autor: kralson »

Dzięki za odpowiedź ale z tego co widzę na allegro w opisach to obsługują one jednocześnie maksymalnie 10 urządzeń, a to jak na autobus 60 osobowy trochę mało.
JERZYXY
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-02-01, 18:21

Re: Router do autobusu

Post autor: JERZYXY »

Dobry jest najnowszy huawei B525s-obsługa do 64 urządzeń ale tych reuterów jest bardzo mało.
Można kupic w T-mobile z pakietem 30GB, 30zl/mc,oplata 149zl na start jednorazowo-umowa na 24/mc-potężny router,z gigabitowym przelącznikiem.Nie wymaga modemu tylko na kartę SIM-mało przetestowany-wyszedl w styczniu.
Może to być rewelacja. :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do autobusu

Post autor: matek451 »

Ta, tylko że to router stacjonarny na dodatek żadna nowość tylko następca E5186. a z T-mobile to się go do ręki nie bierze, to kastrat pozbawiony portów RJ11 i USB, okrojony softowo. Sprzęt z T-mobile omijać szerokim łukiem. Niemiec psuje wszystko z Huawei. Nie licz że router mobilny obsłuży na raz 60 klientów.
JERZYXY
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-02-01, 18:21

Re: Router do autobusu

Post autor: JERZYXY »

Zgoda-brałem tylko pod uwagę swoje potrzeby stacjonarne-kierowcy sa inne.Okrojony sprzętowo też.
Chyba wezmę któregoś Asusa.Moje wymagania do obsługi to 2 osoby a nie 64,
kralson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-01, 16:22

Re: Router do autobusu

Post autor: kralson »

Nie liczę żeby router obsługiwał 60 klientów. Pisałem, że potrzebuje minimum 32 a ile będzie korzystać nie wiem. Może 10, może 20, a może 30 raczej nie więcej. Nie potrzebuje w nim żadnych portów USB, ethernetów ani nic więcej tylko i wyłącznie wifi. Tak jak pisałem wyżej chce go do autobusu nie musi być jakiś potężny ale przydałoby się LTE tylko jak będzie więcej osób.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Router do autobusu

Post autor: atento »

kralson pisze:Nie liczę żeby router obsługiwał 60 klientów. Pisałem, że potrzebuje minimum 32 a ile będzie korzystać nie wiem. Może 10, może 20, a może 30 raczej nie więcej.

Lepiej nic nie kupuj, bo jak ja bym był pasażerem, podszedł bym i wywalił ten router przez okno.
Jak sobie wyobrażasz gdy np. 10 osób będzie przeglądać neta w tym 2 youtube ? Lepiej wtedy nic nie używać niż się męczyć.
kralson pisze:Witam.
Poszukuję routera nadającego się do użytkowania w autobusie/busie....
- cena do 300zł
Nie ma takiego, być może za kilka lat znajdą się używane z 2016 roku.

Do autobusów kupuje się https://www.peplink.com/products/max-cellular-router/ masz na dwie sim, lte, qos, i gps. Zasadza się takie do autobusów dalekobieżnych. Działa elegancko wszystko z palca



Inne tanie wyjście skleć z dwóch routerów (lub routera z openwrt/tomato i modemu z aktywnym hubem) jedną sieć typu gumka i drut, jeden router do pobierania internetu, drugi z bardzo dobrze ustawionym QOS do dzielenia łącza na pasażerów.
ODPOWIEDZ