Regulacja modemu huawei E3372

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JERZYXY
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-02-01, 18:21

Regulacja modemu huawei E3372

Post autor: JERZYXY »

Witam
Przeglądając forum ,zauważyłem pogląd,że ustawiajc odpowiednio pasmo odbioru LTE tego modemu ,można uzyskac
albo duży Downolad i mały Upload-albo odwrotnie.Tylko jak to zrobić skoro żaden program producenta Huawei na tych modemach np. z Play czy T-Mobile [Internet Manager]nie ma regulacji czestotliwosci LTE OD 500 do 2600mhz.
Potwierdza to mój dzisiejszy test w lombardzie na E3372: D:3mb/sek:U:11mb/sek- w miejscu oddalonym od nadajnika
LTE o 50mb. Dla modemu na 3G: D 6mb/sek, U 2mb/sek,----czyli lepsze 3G od LTE.
Wspomniany modem LTE E3372 został ustawiony na duży Upload [11] ja potrzebuję duży Downolad.
Jak to zrobić? :cfaniak:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulacja modemu huawei E3372

Post autor: onken »

Kto Ci takich bredni natlukl do głowy ?

Downlaod i uploadu zależy od jakości odbieranego sygnału a duży układ przy nizszym download świadczy o przeciążeniu nadajnika z którym się polaczyles.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
JERZYXY
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-02-01, 18:21

Re: Regulacja modemu huawei E3372

Post autor: JERZYXY »

Nie wiesz kto? a pisałem wyraźnie.Wasze forum!Czytałem takie posty!I nikt z forumowych mądrali nie zaprzeczał A jak jest w pobliżu kilku nadajnikow LTE[w odległości od 50 do 300mb] i ma Downolad około
0,5mb/sek to też przeciążenie nadajnika?Bzdura podobna do mojej bzdury!
JERZYXY
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-02-01, 18:21

Re: Regulacja modemu huawei E3372

Post autor: JERZYXY »

Zmodyfikuję moje pytania.Czy modem E3372- nie ma żadnej możliwości regulacji częstotliwości?Kupujemy i zdajemy się na czynniki zewnętrzne:odległośc od nadajnika LTE,brak przesłon,obciążenie nadajnika,pogoda.Na nic nie mamy wpływu-możemy tylko wyrzucić i kupic następny.Słyszałem że w reuterach jest taka możliwość.
Czy lepiej jest kupic wersje Hilink czy tradycyjną?Czytałem na forum opinie ,że z Hilinkiem modem jest szybszy-ale bez potwierdzenia guru-czyli 3 możliwości.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Regulacja modemu huawei E3372

Post autor: dzejk »

dla e3372 hilink jest modowane oprogramowanie, które się wgrywa na modem - w nim jest możliwość wyboru częstotliwości.
e3372 mod - wybór częstotliwości.jpg
Dla e3372s z programem do łączenia można użyć aplikacji mdma i w niej zablokować wybór tylko jednego pasma.
Co do wcześniejszej Twojej wypowiedzi, to transfery na poziomie 3/11 Mbps ewidentnie świadczą o przeciążonym nadajniku, a że każdy chce mieć LTE, to się nie dziw, iż 3g działa lepiej (niech zgadnę, sieć plus?).
ODPOWIEDZ