Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zakwas86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-30, 14:16

Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: zakwas86 »

Witam serdecznie
Niedługo kończy mi się abonament w Play i żeby było taniej przechodzę na kartę Red bull. Nie mam innych możliwości jeżeli chodzi o usługo internetowe jak sieć komórkowa. W tej chwili używam TP-Link TL-MR3420 + modem huawei e3372 chciałbym zmienić sprzęt na coś nowszego, wifi działa w bardzo ograniczonej przestrzeni i potrafi rozłączać internet zwłaszcza podczas intensywnego ściągania.W tej chwili nie ale w niedalekiej przyszłości chciałbym umieścić anteny na kominie żeby był lepszy zasięg. Prosiłbym o ocenę mojej miejscówki i czy jest sens iść tą drogą.

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 61&zoom=15
ul. Cicha Mam 800m do nadajnika/anteny

Testy były robione na piętrze gdzie mieszkamy i na strychu gdzie kiedyś jest planowana sypialnia
Czy mam szanse na lte+? Jaki router?
Pozdrówka
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: dzejk »

przerób modem na hilinka z modowanym softem i sam sobie odpowiedz, czy masz szanse na lte+.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: matek451 »

Podstawowe pytanie to czy pozwolenie PLay przy 3Maja 19 działa i w jakich pasmach LTE. Na screenach korzystasz z LTE1800 i LTE800. Zrób wycieczkę pod ten BTS i sprawdź od swojej strony ECI, eNB. Inny przy Przemysłowej 8. Na pewno działa LTE-A na tym BTS-ie z którego korzystasz ale na pasmach LTE1800+LTE2600. Kluczowe czy na nim jest LTE2600.
zakwas86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-30, 14:16

Re: Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: zakwas86 »

Dzięki za sugestie jutro podejdę i sprawdzę jak to wygląda i będziemy myśleć dalej
zakwas86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-30, 14:16

Re: Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: zakwas86 »

Miałem chwilę i mam dane. Antena jest na jednej z lamp stadionu. Mam pytanie jak się odczytuje na jakich częstotliwościach pracuje sieć? Zdjęcia i pomiary robione sony xa. Jaki też możecie polecić router? Czy opłaca się inwestować w anteny zewnętrzne? Patrząc na te pomiary. Pozdrówka
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: matek451 »

Pod BTS-em połączenie z LTE1800, widać że nie działa LTE2600. Póki co agregacja LTE1800+LTE800, róznica w stosunku do samego LTE raczej niewielka. Ale jak masz kasę to warto wymienić już przyszłościowo sprzęt z LTE-a np. E5186.
zakwas86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-30, 14:16

Re: Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: zakwas86 »

Taki mam zamiar wielkie dzięki za pomoc, gdzieś czytałem żeby unikać tego routera z logiem plusa i t-mobile czy to prawda?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: matek451 »

A czemu z Plusa? Mam i nie narzekam. Omijać z daleka wszystkiego od skąpego Niemca czyli z T-Mobile, kastruje sprzęt softowo a co gorsze także sprzętowo. Brak portów RJ11 i USB, które po prostu zaślepia.
zakwas86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-01-30, 14:16

Re: Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: zakwas86 »

Oki dzięki :)
JERZYXY
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-02-01, 18:21

Re: Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: JERZYXY »

Skąpy Niemiec [T-mobile] wcale nie jest taki skąpy-szczególnie kiedy porówna się jego pakiety z ultraskąpym Play.Nie oglądałem okrojonego B525s,,ale czytałem, że niema R11 i USB- można te braki zastąpić npVoip i USB w laptopie.
W T-mobile za 29,99zl/mc mamy 30GB + modem E3372,,,,,,,,,albo router [wykastrowany\] B525s z doplatą jednorazową 149zl

W Play mamy za 29,9zl/mc tylko 30GB- bez żadnych modemów itp.-tylko sam internet.
W Play możemy też kupic router B525s- pełny nie wykastrowany już za jednorazową oplatą 269zl,oplatą 49,99zl/c,absurdalną doplatą 9zl/mc, czyli praktycznie 60zl/mc za 50GB,+jednarozowo 269zl.
Mam 0,2km do BTS Play a 0,46km do BTS T-Mobile- ale zecydowanie tańszy jest Niemiec.
W Play oplaca się wziąć tylko czysty internet,w Tmobile z modemem lub routerem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Z Play do Redbull :) proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: matek451 »

W Play nikt kto ma choć trochę rozumu nie bierze od 40m-cy abonamentu, skoro nielimitowany LTE można mieć za 5 zł/m-c bez umowy i sprzętu. W T-mobile brak takiej oferty, internet na kartę praktycznie nie istnieje. A co do ofert ze sprzętem abonament bez limitu w Play jest za 69,99zł/m-c do tego B618 za 99 zł, a B525 za 1 zł.W T-mobile taka sama oferta za 79,90 i B525 za 9 zł. Wartość B618 około 1000 zł, B525 z Play około 600 zł. Sprzętu z T-mobile nie kupi nikt kto ma choć minimum pojęcia i chce mieć funkcjonalny router, z normalnym FW i portami które oferuje producent. Z założenia sprzęt z T-mobile tańszy , trudniejszy do odsprzedaży.Zaślepianie portów to psucie sprzętu, niczym nieuzasadnione. Nie spotykane u żadnego innego operatora choć i u nich FW bywa okrojone z potrzebnych funkcji ale nie w takim stopniu jak w T-Mobile. Niemiec od dawna słynie z różnych dziwnych kroków podejmowanych względem klientów.
ODPOWIEDZ