Huawei E5186 LTE "Advanced"

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
puszeq
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2015-01-10, 14:56
Lokalizacja: Stasin / Lublin

Huawei E5186 LTE "Advanced"

Post autor: puszeq »

Witam, ostatnio podpisałem umowę na 3 lata (tak, niestety 3 lata) na "internet" w Plusie. Mapa zasięgu oczywiście radośnie informowała mnie, że "Tak, u Ciebie w domu będzie hulało LTE Advanced aż miło!". Nic bardziej mylnego. Mamy godzinę 20:36, a ledwo dostałem się na to forum. Nie wspominając o fejsikach czy YouTube. TRAGEDIA, po prostu TRAGEDIA. Wcześniej miałem Orange i jedyne, z czym miałem problemy to mus ciągłego restartowania routera. W obecnym przypadku pod tym względem wszystko jest ok. Router plusowski z kartą Orange i anteną Sorensen skierowaną jak przez ostatnie 2 lata na najbliższego Orange'owskiego BTS dawał bardzo dobre prędkości, ping i stabilność. Niestety wybór Plusa był koniecznością ze względu na pakiet danych, przy którego przekroczeniu prędkość nie zwalnia (ironia losu, ciężko zwolnić z dziesiętnych części megabita na sekundę...). Skierowanie anteny na najbliższy plusowski BTS dawało -110dB na LTEwatch, a na oddalony o ponad 3,5km inny BTS -87dB, więc zostawiliśmy go na tym. Na tym BTS jest LTE 800 i 1800. Wymusiłem agregację sieci, ale nic to nie daje. Maksymalną prędkość uzyskałem koło 35MBit/s, przy chyba bardzo niskim obciążeniu sieci. Moje pytanie - co mogę z tym zrobić? Będę musiał się męczyć przez 2,5 roku co najmniej z prędkościami niższymi, niż najniższe w Orange, czy jest jakaś antenka która skutecznie podbije mi sygnał? Z góry dzięki. :ok:
EDIT: antena która obecnie jest zamontowana, na 99% jest na częstotliwość 1800MHz, co pewnie skutecznie utrudnia agregację pasm. Jaką antenę polecacie do podmiejskiej miejscowości (obecna ma chyba wzmocnienie 17dB) żeby internet był jak najbardziej stabilny i jak najszybszy? Znalazłem taką, co sądzicie?
http://allegro.pl/antena-mimo-lte-28-hv ... 84263.html
Niby jest to model 28 HV a parametry ma jak 14 HV, nie wiem czy to błąd opisu czy co...
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Huawei E5186 LTE "Advanced"

Post autor: patryk7588 »

Jaka lokalizacja?
Jeśli 35 Mbps to dla Ciebie za mało, to wybacz, ale chyba nie liczyłeś na 300 Mbps?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E5186 LTE "Advanced"

Post autor: matek451 »

Ponosisz konsekwencję własnego wyboru, zresztą nierozsądnego. Przecież Plus nie gwarantuje nic poza pakietem podstawowym, potem może nawet na LTE przyciąć do 16Kb/s. Tym zarządza FUP bez jakichkolwiek reguł. W Orange internet LTE dla domu jest 150GB w strefie domowej +60GB poza nią, potem 1Mb/s, noce 0-8 poza limitem. Jasny Regulamin. W ofercie dla Firm jeszcze lepiej. Wybór Plus nie był koniecznością tylko głupota. Plus LTE-a to ma w reklamach TV a nie w rzeczywistości. Ten operator praktycznie nie posiada sieci LTE2600. Agregacja przeciążonych LTE1800+LTE800 to lipa, na dodatek nie jest oferowana na wszystkich BTS-ach na których wiszą te pasma. Mogłeś zrobić testy Plusa zanim wpakowałeś się w ten szit na 3 lata.
puszeq
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2015-01-10, 14:56
Lokalizacja: Stasin / Lublin

Re: Huawei E5186 LTE "Advanced"

Post autor: puszeq »

35Mbit by mnie satysfakcjonowało, gdyby nie to że mam je w nocy, a normalnie w dzień czy po południu jest tragedia... Jakaś antena załatwi sprawę? Czy płakać i płacić?
Lokalizacja - miejscowość Stasin pod Lublinem
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E5186 LTE "Advanced"

Post autor: matek451 »

W okolicy Plus ma kilka pozwoleń na LTE1800aero2, trzeba sprawdzić, które działają, jak są obciążone i jakie zapewniają prędkości . Po czym wymusić połączenie z tym najlepszym anteną kierunkową dual LTE1800MHz/. Nie ma co liczyć na LTE-a, w Plusie to marketingowy chwyt. LTE1800+LTE800 ze Sferii niewiele daje. Znaczenie ma agregacja LTE2600+LTE1800. Plus w Lublinie i okolicy nie ma nawet pozwoleń na LTE2600. Z którym BTS-em łacysz się teraz na 1800MHz, co pokazuje LTEWatchH? Najszybciej na agregację mogłeś liczyć w Play i jak ci nie pasował Orange trzeba było skorzystać z tego operatora. Bez umowy, 100GB na LTE za 5 zł/m-c bez ryzyka.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5186 LTE "Advanced"

Post autor: dzejk »

Do końca lutego możesz włączyć bonus 100 GB za rejestrację numeru na kartę w orange, koszt 4-5 zł za sam starter, nic więcej.
Warto też sprawdzić LTE play, bo za podobne pieniądze można mieć także gwarantowane 100GB, a w praktyce dużo więcej - mowa o red bull na kartę.
Co do plusa, to próbuj odsprzedać lub podaruj wrogowi ;)
ODPOWIEDZ