Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
willy_pdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-08, 16:53

Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: willy_pdg »

Po pierwsze chciałbym się przywitać :zdrowko: . Oczywiście prosił bym o pomoc w kupnie sprzętu do internetu LTE lub poleceniu jaki sprzęt <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> w abonamencie najlepiej abym mógł go wykupić. Osobiście mam magiczny sprzęt od cyfrowego polsatu zwany Odu-Idu 200 w tym momencie ping 29, download speed 1.52 mb Upload 15.59 przy parametrach RSRP -91 dBm RSRQ -15 dB RSSI -69 dBm , oczywiście czasami śmiga download do 7 mb =]. Umowa wygasa mi za pół roku więc mam trochę czasu aby zapoznać się z waszymi opiniami co mógłbym zrobić aby to zmienić. Chodzi mi o to czy zostawić ten sprzęt i go przerobić dokupując antene https://yagi.pl/antena-dual-lte-17-dbi-1800-mhz-2x-nz jeśli to coś pomoże, albo całkowicie wymienić sprzęt na inny. Czytałem coś o huawei b593s-22 + antena dualna lte/4g 15dbi mimo ale chciałbym aby ktoś pomógł mi w doborze optymalnego sprzętu nie powiem że cena nie gra roli ale też postaram się nie pożałować PLN-ów. Pytanie brzmi czy przedłużać i zostawiać odu-idu 200 i oczywiście dokupić antenę czy brać może coś z plusa z jakimś modemem i dokupywać antene wzmacniającą oczywiście nie skreślam innych operatorów. Chciałbym powiedzieć z nie za bardzo znam się na tych modemach i antenach.Moja lokalizacja to magiczna wieś: WIELKA ŁĄKA, 87-100 Kowalewo Pomorskie. Prosiłbym o pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: matek451 »

Korzystasz z LTE1800aero2 czy LTE800Sferii ? UL wskazuje że to raczej LTE1800, jak na LTE800? Takie prędkości to tragedia, BTS plusa w Gronowie zapchany, na dodatek korzystasz z szajsu IDU-ODU200 i parametry sygnału słabe. Wynalazek ma kiepską antenę dookólną. inne BTS-y LTE1800aero2 to Kowalewo. Ogólnie LTE z Plusa w wielu lokalizacjach to kpina z klienta, u ciebie ten operator chwali się nawet LTE-A, działa an agregacji LTE1800+LTE800 czyli tez tragicznie. Na dodatek złom nie obsługuje agregacji pasm. Wiele z tym nie zrobisz, nie wiemy jak obciążone są BTS-y LTe1800aero2 w Kowalewie i czy obydwa działają. Masz półtora roku "zabawy" przed sobą. Wybrałeś niewłaściwego operatora i jeszcze gorszy sprzęt. O przedłużaniu umowy z CP nawet nie warto myśleć, zmiana operatora za półtora roku to podstawa.
willy_pdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-08, 16:53

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: willy_pdg »

Za pół roku =] korzystam z LTE 1800 tak przynajmniej mam ustawione. Czyli co proponujesz jaki sprzęt kupić lub z kim podpisać cyrograf.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: HariMata »

Mój krewniak miał ten wynalazek z Plusa. Odwiedziłem go z moim starym modemem i routerem który bez żadnej anteny i postawiony w środku domu miał nieporównywalnie lepsze szybkości (z Orange) chociaż BTS był dalej.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: matek451 »

Na początek zrobić testy Orange, Play i T-Mobile u siebie. w Orange jest jeszcze bonus 100GB za rejestrację karty głosowej za 5 zł, do tego 100GB za dane adresowe. W Play jeszcze tydzień bonus 100GB za rejestrację karty Play Internet na Kartę, do tego jakaś karta T-mobile z pakietem internetowym. W Gronowie BTs Networks z LTE800, możliwe ze korzystają z niego klienci T-mobile i Orange, do tego UMTS2100 z HSPA+DC. W Turznie Play ma BTS z LTE1800, LTE2100 i pewnie LTE800. Do tego wszyscy mają BTS-y w Kowalewie. Do testów telefon LTE z aplikacją Network Cell Info i speedtesty. NCI pokazuje parametry sygnału LTE i dane BTS-a. Wybór operatora bez testów to głupota.
willy_pdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-08, 16:53

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: willy_pdg »

Po ściągnięciu apki Network Cell Inf pokazuje mi że łącze się z bts którego nie ma na mapie btsearch jest o wiele bliżej około 900m od mojego miejsca zmieszkania i pokazuje że łącze sie w 3g jak dobrze patrze jest to możliwe?( moze być to przez to że mam telefon który ma max 3g a nie lte)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: matek451 »

To co pokazuje mapa w NCI nie ma żadnego znaczenia , działa nieprawidłowo. Nas interesują screeny z zakładki RAW, pokazujące parametry sygnału, ECI eNB BTS-a z którego korzystasz. Na telefonie z 3G będą to parametry sieci UMTS900 lub UMTS2100 z których korzystają operatorzy. Do LTE potrzebny telefon z LTE.
willy_pdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-08, 16:53

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: willy_pdg »

No dobra na dniach wymieniam telefon i zobaczę co i jak, dzięki więcej pytań jak ogarne to co napisałeś.
willy_pdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-08, 16:53

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: willy_pdg »

Witam jak zwykle kolejny problem kupiłem telefon z LTE xiaomi s3 z orange łapie lte natomiast z play nie, przychodzi sms o treści serwis SMS nie jest dostępny dla twojego urządzenia, i niestety nie mam LTE. Oczywiście jak wkładam kartę plusa żeby sobie sprawdzić neta jest to samo brak LTE a jak to możliwe skoro na odu idu mam LTE :P no i zasięg też niby na całej wiosce. Jeszcze jedno jak zapisać te screeny żebym wam pokazał zakładkę RAW?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: onken »

Może masz na wiosce tylko LTE800 ??

A Xiomi tego nie ma

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
willy_pdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-08, 16:53

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: willy_pdg »

Nie jest 1800 bo używam nawet na super sprzęcie idu-odu 200
willy_pdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-08, 16:53

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: willy_pdg »

Zrobiłem testy na telefonie załapało LTE w play jakeś trzaski miał a więc:

Play:
Orange:
Plus: nie wiem czmu nie łapało LTE ale to bez znaczenie bo mam odu-idu 200 i jest lipa pisałem wyżej:
willy_pdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-08, 16:53

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: willy_pdg »

Testy robione około godziny 10:00
willy_pdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-08, 16:53

Re: Prośba o pomoc w kupnie sprzętu i wybrania operatora.

Post autor: willy_pdg »

Witam i co mam brać Orange? jaki sprzęt do tego kupić bo temat mi umarł.
ODPOWIEDZ