jaki router/ modem pracujący i zasilany z usb + obsługa Wifi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
1grek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-02-13, 13:20

jaki router/ modem pracujący i zasilany z usb + obsługa Wifi

Post autor: 1grek »

Witam, proszę po pomoc w wyborze routera i modemu w jednym.
Chciałbym aby urządzenie pracowało przez usb podpięte do laptopa i jednocześnie było z niego zasilane.
Internet zapewniany dzięki karcie sim obsługa Aero2 i LTE 4g Oczywiście musi rozdzielać sygnał poprzez Wifi na telefony i dodatkowy laptop. Telefony mam typu dual band 2,4 i 5GHz
Nie musi być tak zwany mobilny ważne aby był zasilany z usb w laptopie jednocześnie zapewniając internet dla niego.
Czytałem na forum o Netgear Aircard 810s jednak w porównaniu ze starszym modelem Huawei E5377t wypadał podobnie lub gorzej jeżeli chodzi o prędkość. Czy ten Huawei spełnił by moje wymagania? Patrzyłem jeszcze na modele M LIFEMODEM MIFI Router 4G, Huawei E5776s, Alcatel Onetouch Y901, ZTE MF910 4G. A może macie inne propozycje. Dobrze aby po Wifi miał jak najlepszy sygnał. Wyczytałem, że u niektórych już po metrze znacząco spada :?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki router/ modem pracujący i zasilany z usb + obsługa Wifi

Post autor: matek451 »

Twoje wymagania jeśli nie potrzebujesz MiFi z agregacją pasm LTE spełnią E5573, E5577 czy starsze E5377, E5373. Do kupienia za 100-120 zł. Modele z LTE-A od 400 zł np. E5786, E5785. Wszystkie pracują w dual band, zasięg WiFi charakterystyczny dla użdzeń pracujących z dopuszczalna prawem mocą.
1grek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-02-13, 13:20

Re: jaki router/ modem pracujący i zasilany z usb + obsługa Wifi

Post autor: 1grek »

dziękuję za szybką odpowiedź
Na jaki realnie zasięg Wifi można w takich urządzeniach liczyć. Pokryje dom. mieszkanie czy pokój? Jest jakaś różnica pomiędzy modelem E5786, a E5785?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: jaki router/ modem pracujący i zasilany z usb + obsługa Wifi

Post autor: matek451 »

WiFi w zabudowie to loteria. Na 2,4GHz taki MIfi pokryje pokój, może mieszkanie. to urządzenie dedykowane do pracy mobilnej. W domu stosuje się stacjonarne routery LTE, w przypadku braku zasięgu można do nich po LAN podłączyć dodatkowe AP.
1grek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-02-13, 13:20

Re: jaki router/ modem pracujący i zasilany z usb + obsługa Wifi

Post autor: 1grek »

A, czy jest stacjonarny router zasilany i pracujący po złączu usb
ODPOWIEDZ