Co sądzicie o zestawie e3272 + DWR116?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
flojd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-14, 00:19
Lokalizacja: Skierniewice

Co sądzicie o zestawie e3272 + DWR116?

Post autor: flojd »

Potrzebowałbym routera do modemu Huawei e3272 HiLink z Plusa, do dystrybucji LTE(Plus) na kilka podstawowych urządzeń: na stałe - komputer + telefon, sporadycznie liczba może się zwiększyć 2-3krotnie. Interesuje mnie tylko wifi i jedynym wymogiem jest, aby nie było wolniejsze od internetu. Przy Nce myślę, że nie mam się czego obawiać i chyba nie ma sensu dopłacanie do ac, więc uznałem, że Dlink DWR116 powinien się sprawdzić, jako że to chyba sprawdzony zestaw. Prosiłbym w związku z tym o odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Czy router będzie bezproblemowo współpracował z powyższym modemem? Modem niby jest na liście kompatybilności, ale zaznaczony na czerwono - nie wiem co to oznacza. Pytam głównie o samą współpracę urządzeń oraz o to, czy Dlinkowi wystarczy prądu do tego modemu.
2. Czy w tym routerze istnieje możliwość wyłączenia NATa, tak by zachowywał się jak AP(/switch)?

Jeśli obie odpowiedzi będą negatywne to ewentualnie czy mogę liczyć na polecenie jakiegoś urządzenia w cenie do max 200zł, które w praktyce spełnia choćby pierwsze wymaganie?
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Co sądzicie o zestawie e3272 + DWR116?

Post autor: mk64 »

Ad.1. U mnie wspólpracują te urządzenia bezroblemowo.
B535 w Play
flojd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-14, 00:19
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Co sądzicie o zestawie e3272 + DWR116?

Post autor: flojd »

Aha, ale piszesz o e3272? Pytam, bo w podpisie masz e3372. Rozumiem, że bez zmiany softu - tak jak wyjąłeś z pudełka, tak podłączyłeś i bangla?
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Co sądzicie o zestawie e3272 + DWR116?

Post autor: mk64 »

Nie zauważyłem, że piszesz o e3272 - ja mam e3372, więc sorry za zamieszanie ;)
B535 w Play
flojd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-14, 00:19
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Co sądzicie o zestawie e3272 + DWR116?

Post autor: flojd »

Ok, zatem pytanie nadal aktualne. :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co sądzicie o zestawie e3272 + DWR116?

Post autor: wojteks »

flojd pisze:zatem pytanie nadal aktualne. :)
Tanio nie znaczy dobrze, to na dziś słabe rozwiązanie. Modem bez agregacji i słaby router.
Nie pomagam na PW!
flojd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-14, 00:19
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Co sądzicie o zestawie e3272 + DWR116?

Post autor: flojd »

wojteks dzięki za odpowiedź. Już wyjaśniam - jeśli chodzi o modem to już jest zakupiony, trzeba teraz dobrać router i chciałbym, żeby we współpracy z modemem nie przysparzał kolejnych problemów typu za niska wydajność prądowa i konieczność zakupu huba usb. Przepustowość wewnętrzna LAN/WLAN nie jest aż tak istotna, bo to router tylko do internetu i zasadniczo tylko do domowego wifi. Jeśli DWR 116 za 100zł nie spełni tych oczekiwań, to czy w przedziale do 200zł coś znajdę, czy konieczne jest zwiększenie budżetu? A taki np. TP Link WR1043nd zadziała bezproblemowo?
jcvda
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-02, 14:26
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Co sądzicie o zestawie e3272 + DWR116?

Post autor: jcvda »

Mam dokladnie ten zestaw juz pol roku, byly problemy i są nadal. Gubi zasięg wifi i myśle nad zmianą badz dołożenie drugiego routera. Predkosci sa zanizone niz bezposrednio modem do lapka. Najgorsze jest wlasnie to dziwne rozlaczanie wifi na kilka-kilkadziesiat sekund, ale zalwazylem ze jak wlacze wifi np. w telefonie to juz dziala stabilnie. <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> gdzie szukac przyczyny. Dodam ze ostatnio dodalem osobny zasilacz na modem i to samo.
flojd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-14, 00:19
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Co sądzicie o zestawie e3272 + DWR116?

Post autor: flojd »

Hmm, czy to nie będą właśnie objawy niewydolności prądowej routera przy zasilaniu modemu LTE?
ODPOWIEDZ